kosovski problem
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 31

Tema: kosovski problem

Domaćin Homoljac (avatar)
    Učlanjen
    02.01.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    73

Podrazumevano kosovski problem

Ambasador Rusije pri Evropskoj uniji Vladimir Čižov smatra da projekat nezavisne države Kosovo nije uspeo, što pokazuje činjenica da Kosovo nije član međunarodnih organizacija, Ujedinjenih nacija i OEBS.

Pored toga, kaže Čižov u intervjuu za „Novosti", Kosovo ima velikih problema sa ekonomijom, a mnoge zemlje stoje na čvrstom stavu da novu državu neće priznati, čak i u slučaju da to učini zvanični Beograd.

"Razgovarao sam ovih dana sa onima koji pozitivno gledaju na priznavanje Kosova. Jedino što su pobornici nezavisnosti godinu dana posle proglašenja mogli da mi kažu jeste - nije moglo biti gore", kazao je ruski diplomata.

On ne smatra da će broj zemalja koje će priznati Kosovo brzo rasti.

"U zemljama Evropske unije pet država su izabrale da ne priznaju Kosovo. I neke od prestonica ovih država stoje na jakim pozicijama - nećemo priznati Kosovo, pa makar i Beograd to učinio. Mislim da je prva godišnjica od jednostrano proglašene nezavisnosti Kosova vreme da se analizira šta se desilo u prethodnih godinu dana. Niko ne može da tvrdi da je ovaj projekat doživeo totalni uspeh. I sve to pokazuje situacija na terenu. A, da ne pričam o uslovima u kojima žive Srbi na Kosovu", rekao je Čižov.

Što se tiče najave od lidera kosovskih Albanaca da će Rusija priznati „novu“ državu, on kaže da možemo razmotriti to pitanje "ali ne pre nego što Srbija prizna Kosovo".

Na pitanje kakvu odluku MSP o legalnosti proglašenja Kosova očekuje, on je kazao da je Generalna skupština Ujedinjenih nacija podržala inicijativu Srbije da od suda traži mišljenje o legalnosti nezavisnosti Kosova.

"To je bila uspešna akcija. Kakva će odluka biti zavisi od Suda. Ipak, većina zemalja u Generalnoj skupštini pokazala je da stoji na pozicijama Srbije da treba ispitati legalnost proglašenja nezavisnosti Kosova", rekao je Čižov.

On je ocenio da je očigledno da je proces pridruživanja EU, uopšte gledano, usporen.

"Pitanje je, nastavio je ruski diplomata, "kada će EU biti spremna da primi nove članove. Kada je reč o zapadnom Balkanu postoje dve opcije. Ne zna se da li će ovaj region imati šansu da bude pridružen ođednom, svi zajedno, ili će ići jedna po jedna država. Kolektivno učlanjenje nosi političke probleme, ali je teže za Evropsku uniju da primi sve pojedinačno".

Čižov je rekao i da su gasni sporazum i potpisivanje ugovora o viznoj liberalizaciji između Rusije i Srbije veoma značajni, jer zbližavaju naše narode i države.

"U vremenima velikih globalnih ekonomskih problema, veoma je bitno promovisati ekonomske i industrijske veze između država. Što se tiče viza, to je glavna stvar razvoja u Evropi. Moja zemlja ima ugovore o liberalizaciji viza sa više od 90 zemalja sveta. Ide se ka tome da se vize ukidaju i o tome se stalno razgovara", dodao je on.

Povodom problema sa gasom i sukoba sa Ukrajinom, Čižov kaže da mu je drago što je ta kriza iza nas i da se tu nikada nije radilo o pitanju isporuke, već tranzita gasa.

"Pokazalo se da normalno snabdevanje i energetska stabilnost mogu biti bazirani na tržišnom principu. Takođe, važno je i da se urade alternativni projekti kao što su „Južni“ i „Severni tok", rekao je ruski ambasador u EU za sutrašnje "Novosti".

Povodom dolaska Baraka Obame na čelo SAD, Vladimir Čižov kaže da ne misli da jedan čovek može da menja svet i da se u Rusiji nadaju da će dolazak nove administracije u Belu kuću doneti promociju bilateralnih odnosa sa SAD.

i ja mu verujem
    Nikola Pasic: Izgubili smo sve ali smo sacuvali obraz

Zainteresovan član
    Učlanjen
    08.01.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: kosovski problem

Ambasador Rusije pri Evropskoj uniji Vladimir Čižov smatra da projekat nezavisne države Kosovo nije uspeo, što pokazuje činjenica da Kosovo nije član međunarodnih organizacija, Ujedinjenih nacija i OEBS.
    1. Rusija, jaka mi sila. Da se ona nešto pita, Srbija bi imala sve oblike vlasti na KIM. Zašto to nije izdejstvovala Rusija? Pa zato što su oni koji su želeli da se otcepi Kosovo bili jači.
    2. Ima već ova tema.

Elita Marty Misterija (avatar)
    Učlanjen
    14.02.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    273

Citat Original postavio nikola pajic Pogledaj poruku

Pored toga, kaže Čižov u intervjuu za „Novosti", Kosovo ima velikih problema sa ekonomijom, a mnoge zemlje stoje na čvrstom stavu da novu državu neće priznati, čak i u slučaju da to učini zvanični Beograd.

"Razgovarao sam ovih dana sa onima koji pozitivno gledaju na priznavanje Kosova. Jedino što su pobornici nezavisnosti godinu dana posle proglašenja mogli da mi kažu jeste - nije moglo biti gore", kazao je ruski diplomata.

On ne smatra da će broj zemalja koje će priznati Kosovo brzo rasti.

"U zemljama Evropske unije pet država su izabrale da ne priznaju Kosovo. I neke od prestonica ovih država stoje na jakim pozicijama - nećemo priznati Kosovo, pa makar i Beograd to učinio. Mislim da je prva godišnjica od jednostrano proglašene nezavisnosti Kosova vreme da se analizira šta se desilo u prethodnih godinu dana. Niko ne može da tvrdi da je ovaj projekat doživeo totalni uspeh. I sve to pokazuje situacija na terenu. A, da ne pričam o uslovima u kojima žive Srbi na Kosovu", rekao je Čižov.

Što se tiče najave od lidera kosovskih Albanaca da će Rusija priznati „novu“ državu, on kaže da možemo razmotriti to pitanje "ali ne pre nego što Srbija prizna Kosovo".

Na pitanje kakvu odluku MSP o legalnosti proglašenja Kosova očekuje, on je kazao da je Generalna skupština Ujedinjenih nacija podržala inicijativu Srbije da od suda traži mišljenje o legalnosti nezavisnosti Kosova.

"To je bila uspešna akcija. Kakva će odluka biti zavisi od Suda. Ipak, većina zemalja u Generalnoj skupštini pokazala je da stoji na pozicijama Srbije da treba ispitati legalnost proglašenja nezavisnosti Kosova", rekao je Čižov.

On je ocenio da je očigledno da je proces pridruživanja EU, uopšte gledano, usporen.

"Pitanje je, nastavio je ruski diplomata, "kada će EU biti spremna da primi nove članove. Kada je reč o zapadnom Balkanu postoje dve opcije. Ne zna se da li će ovaj region imati šansu da bude pridružen ođednom, svi zajedno, ili će ići jedna po jedna država. Kolektivno učlanjenje nosi političke probleme, ali je teže za Evropsku uniju da primi sve pojedinačno".

Čižov je rekao i da su gasni sporazum i potpisivanje ugovora o viznoj liberalizaciji između Rusije i Srbije veoma značajni, jer zbližavaju naše narode i države.

"U vremenima velikih globalnih ekonomskih problema, veoma je bitno promovisati ekonomske i industrijske veze između država. Što se tiče viza, to je glavna stvar razvoja u Evropi. Moja zemlja ima ugovore o liberalizaciji viza sa više od 90 zemalja sveta. Ide se ka tome da se vize ukidaju i o tome se stalno razgovara", dodao je on.

Povodom problema sa gasom i sukoba sa Ukrajinom, Čižov kaže da mu je drago što je ta kriza iza nas i da se tu nikada nije radilo o pitanju isporuke, već tranzita gasa.

"Pokazalo se da normalno snabdevanje i energetska stabilnost mogu biti bazirani na tržišnom principu. Takođe, važno je i da se urade alternativni projekti kao što su „Južni“ i „Severni tok", rekao je ruski ambasador u EU za sutrašnje "Novosti".

Povodom dolaska Baraka Obame na čelo SAD, Vladimir Čižov kaže da ne misli da jedan čovek može da menja svet i da se u Rusiji nadaju da će dolazak nove administracije u Belu kuću doneti promociju bilateralnih odnosa sa SAD.

i ja mu verujem
    Тачно...само да још наши то сконтају...па врну војску на КиМ!
    “Mors tua, vita mea”

Veoma poznat Вуја (avatar)
    Učlanjen
    07.04.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    168

1. Rusija, jaka mi sila. Da se ona nešto pita, Srbija bi imala sve oblike vlasti na KIM. Zašto to nije izdejstvovala Rusija? Pa zato što su oni koji su želeli da se otcepi Kosovo bili jači.
    Rusija je jaca od Banata i to je sve sto trebas da znas. A sad pozuri u Temisvar po vodokotlic, buvljak radi do 5.
    Radi ono u cemu si dobar, a ne ono za mislis da si dobar

Elita mario80 (avatar)
    Učlanjen
    05.02.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    329

Citat Original postavio Marty Misterija Pogledaj poruku
    Тачно...само да још наши то сконтају...па врну војску на КиМ!
    Evo saće' , čim zakukate odozdo jače

Zainteresovan član
    Učlanjen
    08.01.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio wujaymarkoff Pogledaj poruku
    Rusija je jaca od Banata
    Jača jeste od Banata, ali bih ja voleo da je Banat jači, jer bi to značilo da je i Srbija jača od Rusije. Jer je Banat najlepši i najvažniji deo Srbije gde žive najbolji istinski Srbi.

i to je sve sto trebas da znas. A sad pozuri u Temisvar po vodokotlic, buvljak radi do 5.
    Ehehe, vidi kakav ti je kontraargument. Imaš li još tako jeftinih baljezgarija koje su plod frustracije tvoje? Drago mi je kad ti je vređanje kontraargument, to znači da si tup----son

Ističe se
    Učlanjen
    22.09.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Kiseli bombon Pogledaj poruku
    2. Ima već ova tema.
    To je isko kao da ja sada kazem,da je amerika jaca sacuvala bi gruziju

Ističe se
    Učlanjen
    22.09.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Jača jeste od Banata, ali bih ja voleo da je Banat jači, jer bi to značilo da je i Srbija jača od Rusije. Jer je Banat najlepši i najvažniji deo Srbije gde žive najbolji istinski Srbi.

Ehehe, vidi kakav ti je kontraargument. Imaš li još tako jeftinih baljezgarija koje su plod frustracije tvoje? Drago mi je kad ti je vređanje kontraargument, to znači da si tup----son

Zainteresovan član
    Učlanjen
    08.01.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Borko 72 Novi Becaj Pogledaj poruku
    To je isko kao da ja sada kazem,da je amerika jaca sacuvala bi gruziju
    Da.

Amerika je jača na Balkanu, jer tamo ima silu.
    Rusija je jača na Kavkazu, jer tamo ima silu.

E sad, da je Rusija tako silna (kao što je kradikalni prdikali opisuju), Kosovo bi bilo u sastavu Srbije. Ja ne hvalim Ameriku, samo kažem da Rusija ne sme ni da prdne na Balkanu.

Elita kyo. (avatar)
    Učlanjen
    01.02.2007.
    Pol
    muški
    Hortus Croatiae ........ ignore lista: kajzersoza, chupakaz
    Reputaciona moć
    339

Citat Original postavio nikola pajic Pogledaj poruku
    i ja mu verujem
    koliko ćeš još ti danas otvoriti tema?

koliko ti je partijska norma za danas?
    drage moje komšije Balkanci... sve vas lepo pozdravlja i posmatra kyo iz EUa .... nemoj da mi vrludate ... "EU nema alternative!":)

Ističe se rale74 (avatar)
    Učlanjen
    29.11.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    57

nego kako to da Rusija nije uspela da izdejstvuje da neka zemlja prizna abhaziju i osetiju

Ističe se
    Učlanjen
    22.09.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Da.

E sad, da je Rusija tako silna (kao što je kradikalni prdikali opisuju), Kosovo bi bilo u sastavu Srbije. Ja ne hvalim Ameriku, samo kažem da Rusija ne sme ni da prdne na Balkanu.
    Ne lupaj gluposti,svega ti.
    amerika je sprdnja.

Elita mario80 (avatar)
    Učlanjen
    05.02.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    329

Citat Original postavio kyo. Pogledaj poruku
    koliko ćeš još ti danas otvoriti tema?

koliko ti je partijska norma za danas?
    Pusti čoveka, uči slova

Iskusan Wtf Dule (avatar)
    Učlanjen
    02.02.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    85

Da.

Care Rusi su do juce ziveli u poslenjoj bedi i dobijali pomoc od zapada da ne crknu od gladi, a pogledaj ih sad. Ko kaze da oni u neko dogledno vreme nece biti ako nista makar priblizno jaki kao Ameri?

Učlanjen
    02.01.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    73

ako su Srbi koliko i ti onda bolje nek je takav kakav je.

Učlanjen
    02.01.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    73

Da.

jel ti to reko ovaj na slici.

Učlanjen
    02.01.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    73

Citat Original postavio rale74 Pogledaj poruku
    nego kako to da Rusija nije uspela da izdejstvuje da neka zemlja prizna abhaziju i osetiju
    nisam siguran bolje proveri ali mislim da je Namibija priznala obe drzave.

Veoma poznat Eric Draven (avatar)
    Učlanjen
    31.08.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    44
    Reputaciona moć
    165

Citat Original postavio Wtf Dule Pogledaj poruku
    Care Rusi su do juce ziveli u poslenjoj bedi i dobijali pomoc od zapada da ne crknu od gladi, a pogledaj ih sad. Ko kaze da oni u neko dogledno vreme nece biti ako nista makar priblizno jaki kao Ameri?
    Ljudi ispravite me ako gresim,zar Rusija nema priblizno jaku vojsku kao i SAd?
    "Men dont faint,we take unintended,decisive naps!"
    Bob Kelso

http://9gag.com/gag/aD0GXDO

Ističe se Glupachica (avatar)
    Učlanjen
    19.02.2008.
    Pol
    ženski
    nije vazno odakle sam sve dok znades kuda putujem:)
    Tekstova u blogu
    52
    Reputaciona moć
    64

Ko god da je ovo izjavio rekao je upravo ono shto se realno deshava na Kosovu, uopshte nije u pitanju chija je izjava vec to da je izjava savim tachna.
    Biti isti, biti poseban, biti slobodan, biti samo svoj.

Veoma poznat
    Učlanjen
    01.05.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    160

Citat Original postavio Wtf Dule Pogledaj poruku

sasvim sigurno ne...osnovni kriterij za razvoj jedne drzave i drustva je demokracija.( sa svim sto to podrazumijeva)..toga u Rusiji nema i nece biti u sljedecih 100 god. (ako uopce)....

Veoma poznat Eric Draven (avatar)
    Učlanjen
    31.08.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    44
    Reputaciona moć
    165

Citat Original postavio Glupachica Pogledaj poruku
    Ko god da je ovo izjavio rekao je upravo ono shto se realno deshava na Kosovu, uopshte nije u pitanju chija je izjava vec to da je izjava savim tachna.
    valjda nece jos dugo tako biti.......
    "Men dont faint,we take unintended,decisive naps!"
    Bob Kelso

http://9gag.com/gag/aD0GXDO

Veoma poznat
    Učlanjen
    01.05.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    160

Citat Original postavio Eric Draven Pogledaj poruku
    Ljudi ispravite me ako gresim,zar Rusija nema priblizno jaku vojsku kao i SAd?
    ima cak nominalno i vise vojnika, ali nema profesionalnu vojsku i stanje u vojsci je katastrofalno...prema najnovijim vijestima Putin gubi podrsku vojske jer namjerava smanjiti njen broj za preko 200 tisuca vojnika i oko 200 generala, kao i primjetno srezati vojni budzet zbog opce ekonomske krize

Aktivan član ivanpo (avatar)
    Učlanjen
    14.01.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    46

Citat Original postavio rale74 Pogledaj poruku
    Zato sto su sila

Primećen član
    Učlanjen
    06.12.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Glupachica Pogledaj poruku
    nemoj da lazes shkinja.

Primećen član
    Učlanjen
    06.12.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio ivanpo Pogledaj poruku
    Zato sto su sila
    e jeste bas su bedni.slazem se.