Pare ili postenje?

elleonora

Ističe se
Poruka
2.419
Citam temu o shopingu i pade mi na pamet jedna situacija gde mi je prodavacica vratila i moje pare zajedno sa kusurom..... Odmah k'o iz top ja joj skrenula paznju na gresku i vratila pare.
Kada sam izasla iz prodavnice doslo mi da sam sebi zaljepim samar misleci na to kako oni nas ionako dosta ogule nerealno podizuci cene.:evil: Ali mi je palo na pamet da je ona mogla da ostane bez posla zbog manjka u kasi pa sam odustala od samarcine misleci kako sam postupila ispravno. Ukucani su mi rekli da sam luda al'ajd'!!!

Slusam sada na TV kako se u par dana dogodilo vise postenih slucajeva ovde u Italiji;

Jedna je zena,radnica u spermarketu, nasla torbu sa 250 000 evra i lepo ih odnela na policiju koji su nasli vlasnika i pare su mu bile vracene! Vlasnik joj je platio veceru:roll:koja stipsa!!!
Ko danas seta sa 250 000 evra u torbi i jos je toliko ne pazljiv da ih izgubi, znak je da ih ima mnooooogo vise a ona je mogla zivot da si sredi sa tim parama!

Druga situacija :covek igrao lutriju,ono greb-greb, i pobedio 500 evra .Ode na prvu trafiku po pare,jer se do 500 evra daju odmah u trafikama i tamo mu zenska lepo kaze da je on ustvari pobedio 500 000 evra:eek: Mogla je da mu izvadi 500 evra iz kase i uzme sebi karticu,nikada niko nebi skuzio!!!

Kako se vi ponasate ,ili kako bi se ponasali u ovakvim sitacijama?

Ako tema nije na pravom mestu izvinjavam se pa molim postovane moderatore da premeste!
 
Eh, pravo da ti kazem, zavisi od situacije i to moje trenutne materijalne situacije
Ja bih vratila torbu od 250.000 evra uvek, rekla iskreno coveku da je dobio 500.000 umesto 500 evra, ali se desilo i da sam se napravila luda par puta znajuci da sam tanka u dzepu, a oni su evidentno pogresili
Niko nece dobiti otkaz zbog manjka od 1000-2000 dinara, nemoj da se tripujes! A kamoli manje! I dok se u velikom marketu utvrdi odakle manjak.... ma to je gotovo nemoguce.... tako da tu ima prostora da se ucari na tudjoj gresci
Nisam cvecka, priznajem... ali samo za sitnu kintu
Za velike pare ne bih nikad, jer bi me strasno peklo, a zelim miran san pre svega, iako to zvuci glupo u danasnje vreme
A i kad sam par puta to uradila, napravila se luda za sitan kusur, nisam se bas dobro osecala
MM mi kaze - ti si bre zeno luda, pa oni su te ionako odrali pre toga.... i jes tako....
A kad pomislim na racune za Infostan, gde me ocigledno kradu, posizim i da postoji neka sansa da ih nikada ne platim, nikada ih ne bih ni platila bez trunke grize savesti!!!!
 
Eh, pravo da ti kazem, zavisi od situacije i to moje trenutne materijalne situacije
Ja bih vratila torbu od 250.000 evra uvek, rekla iskreno coveku da je dobio 500.000 umesto 500 evra, ali se desilo i da sam se napravila luda par puta znajuci da sam tanka u dzepu, a oni su evidentno pogresili
Niko nece dobiti otkaz zbog manjka od 1000-2000 dinara, nemoj da se tripujes! A kamoli manje! I dok se u velikom marketu utvrdi odakle manjak.... ma to je gotovo nemoguce.... tako da tu ima prostora da se ucari na tudjoj gresci
Nisam cvecka, priznajem... ali samo za sitnu kintu
Za velike pare ne bih nikad, jer bi me strasno peklo, a zelim miran san pre svega, iako to zvuci glupo u danasnje vreme
A i kad sam par puta to uradila, napravila se luda za sitan kusur, nisam se bas dobro osecala
MM mi kaze - ti si bre zeno luda, pa oni su te ionako odrali pre toga.... i jes tako....
A kad pomislim na racune za Infostan, gde me ocigledno kradu, posizim i da postoji neka sansa da ih nikada ne platim, nikada ih ne bih ni platila bez trunke grize savesti!!!!

OK i ja sam vratila i mislim da bi vratila i te velike pare,ali pitam se zasto bi neko imao grizu savesti sto onaj drugi nije pazio na svoju torbu.Jedne ,na zalost samo jedne, prilike sam imala sa sobom 30 000 u evra na neki sat vremena i pare sam skoro u gace strpala u strahu da mi neko pokupi torbu sa ramena.A da sam imala 250 000 bez policijske pratnje nema sanse da bi isla:lol: I ispostavilo se da je taj na kraju bio truli bogatas koji je zaradio silne pare u kratkom vremenu...ne verujem posteno radeci.....i sto ta zena nebi zadrzala pare i obezbedila normalan zivot svojoj deci bez da kaze tudje mi ne treba...
Nasla sam jednom i novcanik i bilo je i podosta para,kraj para bile su i raznorazne uplatnice i bilo je ocigledno da se gospodin spremio da ih plati. Tu vec nebi imalo smisla uzeti pare ali ovo gore:think:
 
Pa vidis, ne znam
To je ono staro pitanje - da li greh krasti od lopova? Bila je tema na filozofiji o tome jos pre, ali ja i dalje nisam nacisto
Otkud znam, znam da nisam cvecka, ali sam naspram vecine ljudi vise nego korektna (nikada, ali nikada nisam potkradala sefove ili firmu za koju radim, bila u sukobu interesa, zavrsavala privatne stvari preko firme, a mogla sam bezbroj puta takve i slicne stvari, a mnogo ljudi to radi li radi)
Ne znam
Problem je sto bih se ja osecala lose, eto
Zasto mi to treba?
 
Pa vidis, ne znam
To je ono staro pitanje - da li greh krasti od lopova? Bila je tema na filozofiji o tome jos pre, ali ja i dalje nisam nacisto
Otkud znam, znam da nisam cvecka, ali sam naspram vecine ljudi vise nego korektna (nikada, ali nikada nisam potkradala sefove ili firmu za koju radim, bila u sukobu interesa, zavrsavala privatne stvari preko firme, a mogla sam bezbroj puta takve i slicne stvari, a mnogo ljudi to radi li radi)
Ne znam
Problem je sto bih se ja osecala lose, eto
Zasto mi to treba?

Pa za 250 000 evrica:lol: i taj fuj osecaj ublazis jedni lepim putovanjem u Romu
 
Eto na primer, desilo se jednom ja nisam kupila markicu pre 1. ali zaboravila sam potpuno, i opusteno 1. ja naposao, kao i svakog dana.... dok se ne setih da nemam kartu:rumenko:
Ceo put mi nije bilo dobro, reko sad ce mi udje kontrola, a ja jedan jedini put bez karte.... srecom nije usla:rumenko:
Sta znam, kad ce taj moj nazovi moral zakazati je tesko reci, ali to svesno izbegavam, jer se ne osecam dobro
Volim da kupim i platim, pa makar i vise, i da znam da je moje, nego da mislim jos o tome da me neko juri za sitne pare
Ma necu da razmisljam!
 
Sad sam se setila jedne moje situacije ,kada sam tek zaplivala u poslovne vode posle nekih 6 meseci sto su mi davali platu cekom odlucim da mi je prakticnije da mi platu uplacuju na moj racun u banci.I sledeci mesec oni meni opet cek ,ajd reko' nema veze od sledeceg meseca mi saljite na moj racun.....i proslo je neki 20-ak dana ja slucajno zavirim na moje stanje u banci kad ono i tamo legla plata.Dupla znaci:per:
Drugi dan na poslu ja odem lepo i kazem,trazi ona meni cek nazad pa reko' nemam vise cek ,ja ga unovcila......ona digla dreku na mene zasto sam cek unovcila.:evil:...i na kraju ja ispado' kriva.E tada mi je bilo krivo sto nisam cutala, a da ne pricam o tome sto sam svaki dan radila prekvremeno koje mi nikada nije bilo placeno....eto oni nisu imali grizu savesti...imali su mercedes:lol:
 
Uh,uh...
Da nadjem torbu sa tolikim parama,najpre bih sela negde da se malo sredim i razmislim sta mi je ciniti....Bojala bih se da me ne tera maler ako zadrzim taj novac...Ne znam...Ako bih znala cije su pare,ako bi pisalo na nekom dokumentu,najverovatnije bih vratila,nadajuci se da ce taj neko znati da ceni fer plej i jednu desetinu mi pokloni u znak zahvalnosti...:)
Za kusur i to uvek reagujem,to je sica za to se ne vredi posle sikirati...
 
Uh,uh...
Da nadjem torbu sa tolikim parama,najpre bih sela negde da se malo sredim i razmislim sta mi je ciniti....Bojala bih se da me ne tera maler ako zadrzim taj novac...Ne znam...Ako bih znala cije su pare,ako bi pisalo na nekom dokumentu,najverovatnije bih vratila,nadajuci se da ce taj neko znati da ceni fer plej i jednu desetinu mi pokloni u znak zahvalnosti...:)
Za kusur i to uvek reagujem,to je sica za to se ne vredi posle sikirati...


Macko castio ju vecerom kao znak zahvalnosti:thumbdown:
I meni se cini da je neko nepisano pravilo 10% od sume da se pokloni!
 
u nemachkoj je to uredjeno zakonom al sam zaboravila da li je u pitanju 10 ili 20%... kako god lik chiji sam novchanik tamo pronashla sa 1700 maraka (tada) i za kojim sam bukvalno trchala da mu ga vratim (mada ga nisam stigla) meni recimo nije dao nishta od toga... secam se samo straha na njegovom licu kad se vratio u taj lokal... ta slika mi je dovoljna da budem sigurna da bih opet uradila isto...
 
Kod mene u radnji je jedna devojka pre par godina zaboravila telefon..Neku novu super Nokiu...Mi kada smo primetili,zvali smo njenu mamu i ispricali sta i kako..Zena je rekla da je to uopste ne interesuje,da se sa cerkom nije cula dva meseca i da niti zna odakle njoj taj telefon niti hoce da dodje po njega....
Onda sam ja okrenula neku drugaricu iz Phonebooka(samo deset imena je bilo ukucano) nasumice koja mi je rekla da ce je odmah obavestiti...telefon je stajao mesec dana u radnji..niko se nije ni javio ni pojavio...
Jedan dan ga ja donesem kuci i stavim na punjac,da vidim da li je neko zvao i da prosto bar imam smernicu koga da zovem i da joj tel nekako bude vracen...Kad krenuse da stizu poruke majko moja..I sve crnja od gore....Dodji i dovedi drugaricu na sex,odavno se nismo tako druzili..i sve u tom i slicnom fazonu..
Moj muz krene da kopa po tel,a tamo snimci soft i hard varijante...Budi Bog s nama...
Kaze on meni,batali ti ovo,zaradila je ona do sada jos dva ovakva...
I mi taj tel poklonimo zeni sto sprema kucu..
 
Bogu mi da nadjem 250.000Eura, ja bih to zadržala .... kupila bih sebi stan i malo sredila svoj život .... *** to bi mi bila jedina šansa za tako nešto .... priznajem grešnica sam, ali taj novac bi itekako bio iskorišćen u dobrotvorne humanitane svrhe moga života ..... :mrgreen:
 
Kod mene u radnji je jedna devojka pre par godina zaboravila telefon..Neku novu super Nokiu...Mi kada smo primetili,zvali smo njenu mamu i ispricali sta i kako..Zena je rekla da je to uopste ne interesuje,da se sa cerkom nije cula dva meseca i da niti zna odakle njoj taj telefon niti hoce da dodje po njega....
Onda sam ja okrenula neku drugaricu iz Phonebooka(samo deset imena je bilo ukucano) nasumice koja mi je rekla da ce je odmah obavestiti...telefon je stajao mesec dana u radnji..niko se nije ni javio ni pojavio...
Jedan dan ga ja donesem kuci i stavim na punjac,da vidim da li je neko zvao i da prosto bar imam smernicu koga da zovem i da joj tel nekako bude vracen...Kad krenuse da stizu poruke majko moja..I sve crnja od gore....Dodji i dovedi drugaricu na sex,odavno se nismo tako druzili..i sve u tom i slicnom fazonu..
Moj muz krene da kopa po tel,a tamo snimci soft i hard varijante...Budi Bog s nama...
Kaze on meni,batali ti ovo,zaradila je ona do sada jos dva ovakva...
I mi taj tel poklonimo zeni sto sprema kucu..

:lol:....
 
Bogu mi da nadjem 250.000Eura, ja bih to zadržala .... kupila bih sebi stan i malo sredila svoj život .... *** to bi mi bila jedina šansa za tako nešto .... priznajem grešnica sam, ali taj novac bi itekako bio iskorišćen u dobrotvorne humanitane svrhe moga života ..... :mrgreen:

ne znam....sto kaze machka....ko zna koliko bih sjedala i razmisljala.....u soku :lol:....al' vratila bih...najvjerovatnije......mislim nikad ne bi mogla mirno spavati
 
Citam temu o shopingu i pade mi na pamet jedna situacija gde mi je prodavacica vratila i moje pare zajedno sa kusurom..... Odmah k'o iz top ja joj skrenula paznju na gresku i vratila pare.
Kada sam izasla iz prodavnice doslo mi da sam sebi zaljepim samar misleci na to kako oni nas ionako dosta ogule nerealno podizuci cene.:evil: Ali mi je palo na pamet da je ona mogla da ostane bez posla zbog manjka u kasi pa sam odustala od samarcine misleci kako sam postupila ispravno. Ukucani su mi rekli da sam luda al'ajd'!!!
Jedna je zena,radnica u spermarketu, nasla torbu sa 250 000 evra i lepo ih odnela na policiju koji su nasli vlasnika i pare su mu bile vracene! Vlasnik joj je platio veceru:roll:koja stipsa!!!
Ko danas seta sa 250 000 evra u torbi i jos je toliko ne pazljiv da ih izgubi, znak je da ih ima mnooooogo vise a ona je mogla zivot da si sredi sa tim parama!

Druga situacija :covek igrao lutriju,ono greb-greb, i pobedio 500 evra .Ode na prvu trafiku po pare,jer se do 500 evra daju odmah u trafikama i tamo mu zenska lepo kaze da je on ustvari pobedio 500 000 evra:eek: Mogla je da mu izvadi 500 evra iz kase i uzme sebi karticu,nikada niko nebi skuzio!!!

Kako se vi ponasate ,ili kako bi se ponasali u ovakvim sitacijama?
!

Verovatno bih zadržala novac... ali ne ove ogromne sume o kojima se ovde priča... jer za te pare ljudi u Srbiji ubijaju... i za mnogo manje leti glava...
Da sam na mestu te prodavačice u trafici, možda bi uzela pare... kupila bratu stan... i obezbedila roditelje da uživaju kako hoće, da im nikad ništa ne zafali...
Ja to ovako gledam:Kad bi našla sitne pare, vratila bih, ne vredi se sramotiti... a kad bi našla velike, opet bi vratila, iz straha...
Ma ko zna... nikad mi se tako nešto neće ni dogoditi, ne vredi pričati...:D
 
nista ne pada sa neba....vratila bih jer bi me grizla savest!Ovoj budali mozda i ne bih vratila torbu a drugi slucaj...lako se moze saznati sta je dobio,rekao bi mu neko ko je pratio i sta onda...zatvor,tako da...
 

Back
Top