Hilandarski kolac

Coka81

Početnik
Poruka
2
Htela bih da pitam da li neko zna nesto o Hilandarskom kolacu? Dobila sam testo od prijateljice, koja nema pojma njegovo znacenje, napravila sam kolac koji je zaista ukusan i super je ispao, ali na internetu sam procitala o nekim negativnim mocima tog kolaca, kako je sve laz i prevara i kako moze da ima negativan uticaj na zdravlje, pa ne znam sta da radim...Juce sam ga napravila, pa nisam sad sigurna da li smem da ga jedem, a jos vise, da li smem prijateljima da prosledjujem to testo kako bi isti pravili..

Da li bi neko znao da mi kaze nesto vise o tome i razjasni mi tu misteriju..

Unapred hvala..
 
Hilandarski kolač nema nikakve veze s Hilandarom, to su potvrdili monasi koji tvrde da ni svi oni mail-ovi koje redovno dobijamo, takodje nemaju nikakve veze s njima. Bilo je i na televiziji.
Što se tiče uticaja na zdravlje, to mi nije poznato, ipak nešto što traje tako dugo, pa mu se samo dodaju neke namirnice, nekako mi ne uliva poverenje (doduše, čak i ako ima bakterija, one se pri pečenju valjda unište, a opet ima onih koje izdržavaju visoke temperature). Znam ljude koji su to jeli i ništa im nije falilo, ali oprezno s tim...
 
dada..i ja sam procitala iste stvari vezano za Hilandar...jasno mi je da to sto je neko iskoristio ime Hilandara u ovakvu svrhu stvarno nema smisla...nego mene je skroz zbunio jedan tekst koji kaze da kvasac koji se koristi za taj kolac moze da izazove sterilitet, a drugi tekst opet kaze da su u njemu nadjene neke gljive koje nisu stetne po zdravlje ljudi, itd itd..pa sam samo htela da se raspitam...bilo bi mi grozno da sam podelila to testo dalje (neznajuci o cemu se radi) i da je nekom to naskodilo...mada, znam ljude koji su kolac jeli, i nista...i ja sama potvrdjujem da je jako ukusan...ali sada...hm...ne znam sta da kazem..
 

Back
Top