Molim hitno pomoc za stence ne starije od 3 nedelje, spasene iz kontejnera!

bella_

Zainteresovan član
Poruka
169
Molim za pomoc za ova tri steneta! Jutros su spaseni iz kontejnera a niko ne moze da ih uzme, privremeno su bili u kucici jednog od pasa medjutim em se komsiluk buni i preti sto cvile em sto taj odrastao pas stalno rezi na njih! Nemaju vise od tri nedelje, jos ni zube nemaju! Svi su identicni! Oni se jadni smrzavaju, tresu se, sad su napolju, ja sve sto mogu to je da ih nahranim! Imaju jednu krpu koja je jos jedina stvar koja mi je preostala od starih stvari, sve druge sam vec na druge pse potrosila a niko koga sam pitala nema nista.
AKo neko moze da ih uzme da makar ne uginu od zime, bila bih stvarno zahvalna jer nisam sigurna da ce i pored hrane uspeti da prezive ovaj minus napolju:(
Da li neko ima resenje?








Okacila sam i na noin sajt i na balkankinology, ako neko ima nalog na jos nekom sajtu za zivotinje, molim neka samo prekopira link. Hvala:(
 
Poslednja izmena:
Ono sto su meni svojevremeno rekli, jeste da veliki pas ne napada stene. Nisam bas bila ubedjena i kada sam, jednom, spojila velikog i malog, bila sam istraumirana bar kao malac. Sve je bilo ok, naravno :D.

Pomoc u smislu uzimanja tria ne mogu da ti ponudim. Vec imam dovoljno zivotinja i obaveza oko njih, ali Informaciju koju si stavila ovde mogu da prosledim dalje (potrebno je da mi na pp posaljes tel. ili mejl na koji zelis da budes kontaktirana).

Ako uspes da nadjes jos neke stvari - utopli ih i omoguci da nesto pojedu, a u medjuvremenu pokusavaj sa udomljenjem da ne pravis problem komsiluku, odraslom psu, sebi. Zaista ne vidim drugo resenje iz pozicije u kojoj sam... :neutral:.

Ako nemas stare garderobe, mozda mozes da iskoristis novine, karton, neki tepih, ponjavu... Mozda komsiluk ima nesto sto im nije neophodno, a tebi ce znaciti.
 
Poslednja izmena:
Ja sam sve stare dronje vec podelila prethodnim stencima a i neke stvari koje sam nosila... Prosto nemam vise a komsiluk dal nema ili ne da, ne znam. Sad sam bila kod njih, kukaju na sav glas imaju neku kartonsku kucicu al kolko ih to stiti od zime... Dobili su da jedu sutra cu ih voditi na stand ako ga bude... Valjda ce do sutra izdrzati:(


 
Poslednja izmena:
Naravno da su nestali napolju je -5C nadam se da ih je neko odneo u neku zatvorenu prostoriju tako male životinje brzo gube toplotu zbog male telesne mase. Pokušaj da saznaš ko ih je uzeo. Što se tiče štandova za udomljavane na to možeš slobodno da zaboraviš jer je inspekcija zabranila rad svima zbog raznih "dobronamernih" prijava kako bi rad štandova dobio na kvalitetu. Da sve to nije tako sada bi ovaj problem bio relativno lako rešen.
 
Naravno da su nestali napolju je -5C nadam se da ih je neko odneo u neku zatvorenu prostoriju tako male životinje brzo gube toplotu zbog male telesne mase. Pokušaj da saznaš ko ih je uzeo. Što se tiče štandova za udomljavane na to možeš slobodno da zaboraviš jer je inspekcija zabranila rad svima zbog raznih "dobronamernih" prijava kako bi rad štandova dobio na kvalitetu. Da sve to nije tako sada bi ovaj problem bio relativno lako rešen.
Ko ima dozvole ima i standove z:lol:
 
Ko ima dozvole ima i standove

Ruzno je koristiti ovakve teme za medjusobna prepucavanja. Jasno mi je da su svi standovi sem ARCa i NOE zabranjeni, ono sto mi nije jasno je kako da obican gradjanin koji se nadje u ovakvoj situaciji nesto preduzme ukoliko nema mogucnosti da cuva stence? ISkreno receno ni jedan od tih ukinutih standova nikad nije hteo ni jedno stene da uzme, ARC trazi perfektno zdrave i vakcinisane stence(sto mi je jasno i naravno da bi tako trebalo sa svima da bude, ali na zalost situacija je takva da je nemoguce-sve je to lutrija da li ces dobiti zdravu ili bolesnu zivotinju, jer u takvoj zemlji zivimo), NOA retko ima standove. Opet kad je leto u redu, ali zimi standovi nisu dovoljni i svaka cast stencima koji po ovoj zimi prezive do standa. Takodje mi nije jasno da bas nikad kad sam zvala bilo koje udruzenje nije niko mogao da uzme stene... Razumem pune kapacitete i sve ostalo, ali vidim to i kao skidanje s grbace i cuvanje mesta za one koje nadju sami clanovi... Konkretno znam za slucaj kad je NOA reagovala, za ARC niti sam cula niti sam imala iskustvo a zvala sam mnogo puta(ne kazem da nije bilo samo kazem svoje misljenje). Sve u svemu ako neko nadje stene/mace i nije u mogucnosti da ga cuva do uzrasta kada moze da primi vakcinu ili uopste nije u stanju da plati vakcinu, ARC ladno odbija... To je meni tuzno, sto se ne nastoji da se pomogne.
Od jednog udruzenja(necu napominjati kog, prepoznace se pa se mozda i jave i obrazloze svoj predlog) sam cak dobila instant resenje da ih eutanaziram.
Da se razumemo, znam kakva je situacija sa udruzenjima, znam da se vecinom sami snalaze i da cine najbolje sto mogu da pomognu zivotinjama, samo zelim da napomenem da ne bi bilo lose da se nekad pomogne i onima koji nisu clanovi ni jednog udruzenja vec samo pronadju zivotinju o kojoj ne mogu da brinu.


Sto se ovih stenaca tice-ne znam sta je sa njima-niko iz komsiluka navodno nista ne zna. Slicna sudbina kao i sudbina mnogih stenaca koje sam zbog nemogucnosti da cuvam morala da ostavim napolju:(
 
Slazem se sa dosta toga sto si rekla. Kad sam u situaciji kao sto je tvoja, uglavnom sam osudjena na sebe samu i mali krug ljudi slicnih sebi od kojih neke cak ni ne poznajem i najcesce ne pripadaju udruzenjima.

Prepucavanje preko problema sa stencima za koje se ne zna ni gde su ni kako su - nije za ovu temu.

Ti sa predlogom za eutanaziju... :think:.... 'Ajde ako su bolesni, ne daj Boze, ali kako da usmrtis zivo i zdravo stvorenje... z:(. Nije bas lako odluciti se na takvo nesto z:(.

Ne brini, nisi jedina, nazalost, koja je bila u situaciji da je htela pomoci, a nije mogla iz svoje koze... Ko zna koliko nas je bilo u toj poziciji, ali i to treba reci... :aha:. I preziveti sto je jos teze... z:(.

Zao mi je sto nista pametnije i konkretnije nisam mogla da pruzim tim malcima. Nisam bas optimista (mozda bih trebala, ko zna..) ali bih volela da su negde na sigurnom, a da to nije tamo negde iznad...

Idemo dalje, Bella... z:)


 
Ja nisam član udruženja i do pre nekog vremena sam se i sama pitala zašto je to sve tako i kako nema nikoga da pomogne...?! Sve dok malo ne zagrebeš po površini i staviš se u ulogu tih udruženja!
1. Sva ta udruženja finansiraju se iz sopstvenog budžeta, ni jedno nema nikakvog stalnog priliva novca,a donacije su retke.
2.Volontera sa smeštajem ima malo,a i oni su uglavnom prebukirani, tako da je to razlog što zahtevaju ličnu inicijativu.
3. Ako prime štene/maće nevakcinisano, neočišćeno i udome ga preko svog štanda, oni odgovornost preuzimaju direktno na sebe! Na taj način sem tužbe inspekciji, rizikuju i negativne komentare i ocene rada udruženja, što je neminovno! Zamislite kako bi se osećalo dete koje dobije štene i ono se već sutradan razboli i ugine?!
4. Ovo što je new folder iskoristio za potkosurivanje je najobičnija glupost! CZŽ iz Mladenovca je primao sve što im se donese jer su im bili potrebni malci kako bi mogli svakodnevno da skupljaju novac, jer im niko ne bi dao prilog bez životinja na štandu! Zato su oni koji preteknu smeštani u vagon smrti gde ih je ćekala zaraza ili smrt na +40C.
I to nije fer ( mislim na neka druga udruženja ili azile), ima pojedinaca koji nikada neće odbiti ovakav poziv,a rezultat je ponovo bolest i smrt jer kada se takvi štenci sastave sa drugima, obavezno se zaraze jedni od drugih, budući da na našim ulicama vlada štenećak i druga oboljenja!
Možda će ovo okrutno zvučati, ali je taj koji vam je odgovorio da ih eutanazirate rekao vam je surovu istinu! Ako ne želite da ih sačuvate ( ne možete, nemate uslove) jeftinije ih je ubiti nego ulagati u njih,a na kraju se desi isti rezultat!
Ne mislite valjda da ćlanovi udruženja udomljavaju, vakcinišu životinje koje su SAMi pronašli? Naravno da ne, već im je neko doneo pre vas, što znači da sve zavisi od trenutka! U svakom slučaju, ako trenutno niste u stanju da rešite problem,a ne možete da zažmurite, bar ih sklonite negde gde će imati više pansi da prežive i gde ih možete naći ako se snađete za njih!
 
Na sve sto je Tekila napisala postavila bih pitanje - zasto je tako tesko shvatiti da niko, bas niko od udruzenja ili gradjana pojedinaca nema uslove za prihvat stenaca? Ne postoji mesto gde se oni mogu smestiti. Sve je licna inicijativa gradjana kojima posle udruzenja, koja se bave udomljavanjem, pomazu da udome stence. I svi su prebukirani. Situacija sa odraslim psima je slicna u smislu da su azili prepuni. Neko ce reci da je ipak uspeo da bas sad skoro ubaci u azil jednog psa. Da, ali da li je video kako to tamo izgleda ..... ???????
 
Ruzno je koristiti ovakve teme za medjusobna prepucavanja. Jasno mi je da su svi standovi sem ARCa i NOE zabranjeni, ono sto mi nije jasno je kako da obican gradjanin koji se nadje u ovakvoj situaciji nesto preduzme ukoliko nema mogucnosti da cuva stence? ISkreno receno ni jedan od tih ukinutih standova nikad nije hteo ni jedno stene da uzme, ARC trazi perfektno zdrave i vakcinisane stence(sto mi je jasno i naravno da bi tako trebalo sa svima da bude, ali na zalost situacija je takva da je nemoguce-sve je to lutrija da li ces dobiti zdravu ili bolesnu zivotinju, jer u takvoj zemlji zivimo), NOA retko ima standove. Opet kad je leto u redu, ali zimi standovi nisu dovoljni i svaka cast stencima koji po ovoj zimi prezive do standa. Takodje mi nije jasno da bas nikad kad sam zvala bilo koje udruzenje nije niko mogao da uzme stene... Razumem pune kapacitete i sve ostalo, ali vidim to i kao skidanje s grbace i cuvanje mesta za one koje nadju sami clanovi... Konkretno znam za slucaj kad je NOA reagovala, za ARC niti sam cula niti sam imala iskustvo a zvala sam mnogo puta(ne kazem da nije bilo samo kazem svoje misljenje). Sve u svemu ako neko nadje stene/mace i nije u mogucnosti da ga cuva do uzrasta kada moze da primi vakcinu ili uopste nije u stanju da plati vakcinu, ARC ladno odbija... To je meni tuzno, sto se ne nastoji da se pomogne.
Od jednog udruzenja(necu napominjati kog, prepoznace se pa se mozda i jave i obrazloze svoj predlog) sam cak dobila instant resenje da ih eutanaziram.
Da se razumemo, znam kakva je situacija sa udruzenjima, znam da se vecinom sami snalaze i da cine najbolje sto mogu da pomognu zivotinjama, samo zelim da napomenem da ne bi bilo lose da se nekad pomogne i onima koji nisu clanovi ni jednog udruzenja vec samo pronadju zivotinju o kojoj ne mogu da brinu.


Sto se ovih stenaca tice-ne znam sta je sa njima-niko iz komsiluka navodno nista ne zna. Slicna sudbina kao i sudbina mnogih stenaca koje sam zbog nemogucnosti da cuvam morala da ostavim napolju:(
Samo odgovaram na provokaciju.Nisu niciji standovi zabranjeni vec je upravo u pitanju dobijanje dozvole.Postoji legitimna procedura koju mi prodjemo i eto dozvola.Nismo u povlascenom polozaju.E sad da ARC trazi perfektno zdrave zivotinje to jeste istina i tu nece biti nikada mesta kompromisima.To da necemo da uzmemo stence.Pa recite mi gde?U stanu imamo svi gomile spasenih zivotinja( ja 10,Nela 13) a uz to i sustanare kojima je vec malo previse.Zasto mislite da smo u boljoj poziciji od vas?Da imamo gde da smestamo stence i da ih biramo po kriterijumu moj-tvoj?Koliko puta sam i sama bila u situaciji da okrenem glavu jer mogucnosti jednostavno nema.Odakle da se poplacaju vakcine za pola grada?Mi imamo obaveze prema prethodno udomljenim zivotinjama u smislu sterilizacije.Jedna kuja 3000,macka 2000.A ima ih jako mnogo.Odakle?Udomljavanje ide jako sporo u poslednje vreme.Em nema zainteresovanih a i od onih koji jesu nisu bas svi adekvatni i ne daju se svima zivotinje.Da ih dajemo "na kilo" necemo jer postoje odredjeni kriterijumi.Nikome od nas nije bas zabavno da stojimo na -5 ili +45 po ceo dan bez efekta pa to ipak radimo.Onoliko koliko mozemo.Evo konkretnog pitnja.Sta bi uradili u situaciji da vam neko vraca zivotinju posle 6 mesci ili godinu dana a da vi pri tom imate obavezu da je preuzmete nazad?Dakle to je prethodno udomljeno stene koje je u medjuvremenu naraslo do tacke neudomljivosti,naviknuto na ljude i negu.Da ga izbacimo na ulicu?U takvim slucajevima mi placamo pansion do ponovnog udomljenja.A to traje i traje.Jos jedan finansijski izdatak koji je tesko pokriti.Shvatite da se ne radi o nedostatku volje vec mogucnosti.
 

Back
Top