Tigar i sneg

Tuzni_patak

Elita
Poruka
18.247
Može li danas postojati čežnja?
Mogu li dvoje razgovarati kao u filmu Tigar i čežnja ....Benini

Ona mu se predaje, on odbija, ona kaže zašto si želeo da ti predivni trenuci tako kratko traju.....meni je bilo predivno sa tobom...

Nema opsesivnog, nema posesivnosti , nema mržnje, nema onog čuvenog psihološkog što je danas po psiholozima sastavni deo žene, a to je da kad joj se ne ispune očekivanja , ona i dalje očekuje isto , a ponašanje joj se menja tako da kažnjava onog koji joj nije ispunio očekivanja.....
Apsurd i nezrelost....

Da li je doba književnosti koje sugeriše postojanje intermeca, nekog vremena izmedju pisama, izmedju čitanja i osećanja, izmedju naglašene naklonosti i ljubavi , potpuno nestalo zato što nemamo više vremena, ili zato što u filmu ima sugestija druge prirode...
Film naime sugeriše instant razrešenje, skok na scenu razrešenja....sve u koncentratu, za razliku od književnog dela....

Da li je cilj više ljubavi, ili nam je neko ukrao vreme....

Imamo li vremena da budemo tigrovi?
Imamo li vremena za sneg?
Vidimo li više u društveno potvrdjenim vrednostima , makar i kolotečina, ili u hrabrom glasanju kao paun ili ćuran....koji svima izgleda demode i smešno....jer nije stereotip današnjih vrednosti...

Ima li iskrenih izuzetaka ili su sve to prikriveni pesnici koji jedva čekaju da neko upadne u njihovu mrežu , da mu isisaju sokove strasti i snova i na kraju pretvore u kolotečinu , ali svoju , egomanijakalnu, njegovu stvarnost i pogodnost...

Hedonizam koji nije hedonizam emocija i hedonizam čeženje već hedonizam želja i hedonizam trenutka...
----------------------------------------
Ovo nije romantična, već antiromantična tema, jer romantika je paucima pretvorena u patetiku......nit paučine na koju se love zabludele bube.....
Nije ni muškomrzačka tema , jer nisu muškarci ti pauci koji uništavaju snove .....ništa manje od praktičnih ili ego-romantičnih žena.....
 
Kako niko.....

Kad imaš para nemaš vremena, kad nemaš vremena imaš para....
Ili preciznije, svi moji poznanici imaju istu ovu gornju parolu , a ne vidim ni ja da nije tačna....

To bi značilo da je nivo primanja takav da čovek ne može da ima normalno vremena za sebe i da ima minimalno primanja koja pokrivaju život sa tim normalno provedenim vremenom...

To dalje vrši izolaciju i neko novo druženje medju ljudima...
a onda sa kim to imaš emociju......

Sam sa sobom....ili sa paukom koji nema vremena pa upočetku romantično njiše svoju paukovu nit, romantiku ,patetiku , pažnju , razumevanje, dok polako ne uspeva da približi žrtvu i onda nastupa zatezanje da se usled opravdanog nedostatka vremena nadje kompromis , i onda šipak....na kraju se sve svede na zbir najbitnijih stvari jednom egu, plus najbitnije stvari drugog ega, ovo drugo samo u izuzetnim slučajevima...obično jedan nadjača....

Možda nije najbolje rečeno , ali ja to zovem ukradenim vremenom ili je bolje da nazovem ispraznim ljudima, ili prizemnim društvom ili minimalističkom arhitekturom kod ljudi.....
 
...aha , znači hoćeš da kažeš da tvoji životni izbori nemaju veze s osećajem "nemanja vremena" ... ja znam mnogo ljudi koji imaju dovoljno vremena ,a nisu bez para ...stiče se utisak da je "vreme" izgovor za nemanje osećaja il tako nešto ..
 
Pa osecaj imanja para je subjektivan, jer meni nije blam izaci i sa sitnom lovom u grad, ali poznanici mi cesto serviraju opravdanje i stvarno se osecaju utuceno kad nemaju kes...ili zenske narocito ako nemaju mnogo slobodnog vremena....

Mislim da je nedostatak vremena i sveprisutno opterecenje u svakom trenutku prisutno .....
Kao dj cesto gledam kako se vesele novije generacije....
To je kao da si u ludari...iako su svi "normalni"

Prvo navale da im pustis kolce.......a ne znaju da igraju , ali to nema veze...
Onda ponasaju se kao ona zaba pevac u crtanom filmu, tj ubijaju se od dosade, i onda odjednom su u ushicenju kao da lupaju sve oko sebe i onda za minut su u letargiji , opet kao zabac pred spavanje...

Pa onda podela muski vole rep i slicno pa se onda skupe u sredini i kao jarani , ono sa picem ili se zagrle svi....
A zenske urade isto sa densom ili diskoom....
Pa mora da ih varkam, da muske podignem muzikom pa da naglo predjem na zensku muziku da bi ih one naglo opkolile i onda se tek priblizavaju i upoznaju....
Mora stalno da se nadmudrujem sa onim finim , ali nekako isbacenim iz normale , a sta god uradio idem na ruku onim fuficama muskog i zenskog pola...koji su mnogo nalik malo caknutim....

Sve to postaje jasnije ako povezem egomaniju, konformno delovanje i slicne kulturoloske i socioloske veze...

Nebitno je ovde licni utisak, mada je bitno to sto imam utisak da oko mene svi kukaju , ili se prave da im je lepse nego sto jeste, a kad pozelis da ih ukljucis u nesto fino , oni blokiraju zbog svoje apatije...
Jedino sto je dobro iz okoline mi je ono redovno svake nedelje skupljanje skolskih drugova, ali i tu nam zene ozenjenih , devojke pojedinih izuzetno zele da pokvare stvar....ali izuzetno....
 
Stvarno sam mislila da se radi o njoj...

winter1-03.gif


:confused:
 
Da, a gde je kad nije na ulici? Sigurno na slobodi. Ne vidis li kako je to tuzno?

Ne vidim a ti se tripujes ako mislis da takve zivotinje nisu okruzene ljubavlju i bolje hranjene nego u prirodi. Ako ti je tuzno, pusti sve pse na slobodu ili svinje sto zive u klanicama samo da bi se nasle u necijem tanjiru. z;) Taj tigar je neciji ljubimac i dobro mu je, ne tripuj se. z:) I to garant sa razlogom jer ne moze njih svako da ima.Mora da bude na lancu kad je na ulici jer i svaki pas isto mora tako.
 
Dragi Plow,
Tripovati bi u prevodu znacilo putovati. Dakle, ja nigde na putujem.
Verujem da su te zivotinje duboko nesrecne, jer poseduju onu divnu iskonsku iskru koja je zedna slobode.
Ali ti to ne bi razumeo, zar ne, samo dok je dosta hrane.
 

Back
Top