Problem sa enkriptovanim podacima

Zex_83

Početnik
Poruka
3
Dobro dosla bi mi pomoc, ako neko zna kako ovo mogu da resim. Radi se o tome da su mi svi podaci na D:/ particiji enkriptovani, sami od sebe, nemogu da ih kopiram, menjam, samo mogu da se brisu, na c particiji mi je instaliran windows., xp pro.fakticki ne mogu da pristupim nijednom podatku na d particiji. ako neko zna o cemu se radi, pomoc bi mi dobro dosla, jer vise nemam ideje! evo i linka sa slikom http://rapidshare.com/files/167365251/untitled.JPG.html.
 
Mogu da pristupim D: particiji, ali nista ne mogu da otvorim, npr. za tekstualni dokumenat javlja upozorenje "access denied", za slike "internal error" itd., virus nije, probao sam sa vise programa i nista ne javlja. Pre nedelju dana sam reinstalirao WIN, obrisao sam C: particiju, ali D: nisam nista dirao, i posle toga se to desilo. jedan prijatelj mi je rekao da mozda ima veze sa nekim serifikatima u windows-u, ali mi nije dao neko objasnjenje kako da resim problem.
 
Ja takodje tipujem na virus.
Znam da je postojala (i jos uvek postoji) verzija virusa koji sve podatke enkriptuje na hdd-u i zakljuca ih lozinkom.Fora je u tome sto takodje ostavi .txt fajl u kome pise da zarazeni korisnik treba da uplati odredjenu svotu novca na odredjeni racun da bi dobio lozinku za fajlove.Genijalan sistem,samo je steta sto je negativno iskoriscen.
 

Back
Top