Pravoslavlje i NLO!?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

dragosh

Veoma poznat
Poruka
11.827
Poznavaoci NLO iz sveta cesto potezu ovu fresku iz manastira Decani kao neki dokaz o postojanju NLO(neidetifikovani leteci objekat) i vanzemaljaca.
Sta mislite o ovome?



Decani_Crucifixion.jpg

This 16th century Crucifixion, a fresco in the Visoki Decani Monastery in Kosovo, is, like the previous one, considered a UFO-painting.
The two strange objects at the sides of the cross are considered to be the UFOs:


Visoki_Sun3.jpg


Visoki_Moon3.jpg
 
Poznavaoci NLO iz sveta cesto potezu ovu fresku iz manastira Decani kao neki dokaz o postojanju NLO(neidetifikovani leteci objekat) i vanzemaljaca.
Sta mislite o ovome?



Decani_Crucifixion.jpg

This 16th century Crucifixion, a fresco in the Visoki Decani Monastery in Kosovo, is, like the previous one, considered a UFO-painting.
The two strange objects at the sides of the cross are considered to be the UFOs:


Visoki_Sun3.jpg


Visoki_Moon3.jpg

У питању је незнање, тј. непознавање православно византијског иконописа и фрескописа. На поменутој фресци Распећа ИС ХС налазе се ПЕРСОНИФИКАЦИЈЕ СУНЦА И МЕСЕЦА

персонификација
(нлат. personificatio), латиницом: personifikacija
оличавање, оличење, приказивање неке ствари као живог бића; рет. врста метафоре којом се неживе ствари и појмови замишљених предмета приказују као бића са свим знацима људског живота, која не само што раде, мисле и осећају као људи, него и говоре с њима, нпр.: несрећа корача брзо, сама књига цару беседила, друмови ће пожељет Турака, итд.; прозопопеја.
 
Pa mogu reci zanimljiva ta "personifikacija" lici mi na neki virus posto se pojavljuje na vise mesta na planeti zemlji u razlicitim vremenskim periodima i oblicima

Па има и по другим манастирима сликано Сунце и Месец - а у византијском сликарству се не представљају буквално - него је увек у центру човечији лик...
а за "друга места на планети земљи" заиста не знам.

Ово је сигурно да у Дечанима НИСУ никакви НЛО а ни вируси !!! :lol::lol::lol:
 
Pricam ti pricu,
lepo se vidi da ovaj upravlja ovim NLO, i to vozeci velikom brzinom.

Ne veruj u ono šta ti drugi pričaju, ti imaš svoje oči i mozak da doneseš zaključak.
Nemanjići nisu budale pa da radove koji se izvode u njihovim zadužbinama oni ne nadgledaju i ne sugerišu umetniku šta žele. Dakle... slobodno odbaci tu teoriju da su ljudi tada bili primitivni i da ništa nisu znali.
 
Zapravo baš je interesantna ta činjenica da je u našim Dečanima takva freska. Ali ne verujem da to ima neke bitne veze sa pravoslavljem. :confused: Vanzemaljci imaju kontakte sa ljudima na vlasti, tako da su možda imali i s Nemanjićima koji su u svoje vreme imali veliku državu.
 
Mi smo vanzemaljci ali nam to kriju pronadjite ako mozete knjigu ili video zapis na netu Pharmacratic-Inquisition na engleskom je ali posle tog predavanja postavicete sebi mnogo pitanja kao; dali ti ljudi pricaju istinu ili laz,kada budete kao ja i moji drugari 10god trazili dali je tacno ili ne to putovanje odvesce vas negde ,nas je odvelo u francuskoj ali do istine postoji samo jedan put ,pa ko voli nek izvoli:eek::eek:
 
Mi smo vanzemaljci ali nam to kriju pronadjite ako mozete knjigu ili video zapis na netu Pharmacratic-Inquisition na engleskom je ali posle tog predavanja postavicete sebi mnogo pitanja kao; dali ti ljudi pricaju istinu ili laz,kada budete kao ja i moji drugari 10god trazili dali je tacno ili ne to putovanje odvesce vas negde ,nas je odvelo u francuskoj ali do istine postoji samo jedan put ,pa ko voli nek izvoli:eek::eek:

Tebe i tvoje drugare vanzemaljce ili tebe i tvoje drugare rekonvalescente?
 
Та изрека се односи искључиво на православне Србе - једино је питање да ли ти уопште знаш ШТА ОНА ЗНАЧИ ???
icon9.gif
icon9.gif
icon9.gif
немам појма...:sad2: немој чико да се бијеш, молим те...:sad2:

Ево отвори тему о томе...:D
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top