da li ste za ukidanje bicikl stranaka

da li ste za ukidanje bicikl stranaka u Srbiji

  • da

    glasova: 16 76,2%
  • ne

    glasova: 5 23,8%

  • Ukupno glasova
    21
  • Anketa je zatvorena .
treba da postoje dve DOMINANTNE opcije po uzoru na USA:arrow:

demokratska i republikanska :!:

:arrow:ono demokratska je pro liberalna i socijalno-demokratska (porezni sustav prilagođen siromašnijem delu stanovništva, a oporezuje kapital, dobit i koči investicije)

:arrow:i republikanska uz koju su tradicionalisti, patriote, crkva i kapital (kapitalisti i investitori) ona je manje socijalna porezi za sve jednako, potiče kapital i investicije)

i to se zove onda zdrava ekonomska politika:idea:

eto i šta fali američkom dokazanom modelu i više decenija koji funkcioniše...
ako je njima (zemlji sa dugotrajnom ""demokratijom"") dovoljne dve stranke/partije, onda 8anana državama a.k.a. Srbija i Hrvatska (koje usputbudirečeno imaju stanovnika zajedno ko ni pola Nju Jorka) sasvim dovoljno isto dve velike partije i tačka:!::arrow::idea:

a ne ovaj qupleraj kojii danas imamo na političkoj sceni gde svak koalira sa svakim ne bi li uniŠli u premijersku fotelju:evil:

# PS bona za temu postavljaču iste (doduše anketa je mogla malo bolje izgledati al je ideja odlična za diskusiju)

Pa da se razumemo,postojanje ovoliko stranaka u nasoj zemlji(ne znam kako je kod vas) dokazuje nemoc iste i tako je politicka scena u drzavi pogodna za manipulisanje javnim mnjenjem i voljom naroda,sto se moglo videti pri zadnjem formiranju vlade u srbiji.

Svako moze sa svakim i formira se vlast koja samo nekim mocnicima odgovara,jer sa 2 jake stranke ne moze niko da manipulishe i uvek se zna cija je odgovornost-onoga ko je pobedio.
Dok je stvaranje brda stranaka samo dokaz mnostva prljavih radnji i prebacivanja odgovornosti.
Formiraju njih 10 vladu i koga sada ti da smatras odgovornim za bilo sta?ako se nesto desi samo otkace 1 prikolicu,operu se,prikace novu(napr.sps) i nastave sa dejstvima.

slažem se

a pretpostavljam da se i ti slažeš sa mojim postom kad ništa nisi kontrirao

eto vidiš da si sad dokazao da se može s tobom uć u diskusiju pez vređanja i povest kvalitetna polemika a ne kao neki tu ...dam im argumente i čiste primere da su u krivom i onda il me izvređaju i odu il samo nestanu...(tipa Jerry, eremita, slavonija, picignx itd.)


PS i ti dobijaš bonu:)
 
slažem se

a pretpostavljam da se i ti slažeš sa mojim postom kad ništa nisi kontrirao

eto vidiš da si sad dokazao da se može s tobom uć u diskusiju pez vređanja i povest kvalitetna polemika a ne kao neki tu ...dam im argumente i čiste primere da su u krivom i onda il me izvređaju i odu il samo nestanu...(tipa Jerry, eremita, slavonija, picignx itd.)


PS i ti dobijaš bonu:)

Ma ja obicno uvek odgovaram istom merom,nikada se ne sprdam za normalan tekst niti 1 vredjam ma koliko se sa nekim ne slagao........

Pa normalno da se slazem,inace da se ne slazem odma bih te nazvao -U-,pozvao te u srbiju da bi te mogli proterati(jer odatle ne mozemo) itd itd :mrgreen:

p.s-ma shalim se :mrgreen:
 
Cuj.........sta im fali............ma sta njima ne fali?:hahaha::hahaha::hahaha:
:dash:
ma kad sam pisao ovaj svoj tekst baš sam na toj rečenici pomislio kako će se 0ija8ole poput tebe nakačit na ovu rečenicu i time mi omogućit da ih nokautiram odgovorom:mrgreen::arrow::arrow::arrow:

slušaj:arrow:
američka ekonomija jest da je pala u recesiju ALI:arrow:

prvo
:arrow: demokratski model vladavine traje tamo daleko duže (decenijama) za razliku od 8anana država poput ove naše balkanske ža8okrečine

drugo
:arrow: zahvaljujući tom modelu amerika je svetska sila broj jedan u svetu već decenijama

treće
:arrow: jest da ima manjkavosti i u tom modelu ...al su prednosti kudikamo veće...biraš između dve opcije a ne 100njak kao što je primer u Srbiji i Hrvatskoj i onda imaš beskonačne koalicije u kojoj se odgovornosti svaljuju jedna na drugu

četvrto
:arrow: kad su dve stranke u pitanju onda se i kadar u njima lako isfiltrira, stručnjaci prije dođu na vrh stranke nego u malim strankama gde se oligarhški ponašaju ...oni koji zasednu na čelo stranke ne miču se tako lako, novi mladi ljudi teško dolaze na više nivoe stranke/partije itd...veća je unutrašnja borba i rivalstvo u dokazivanju sposobnosti itd...

peto
:arrow: a sada lepo još jednom pročitaj prvi moj post sa ove teme (sa posebnim akcentom na prvi deo posta) i razmisli pa još jednom pre nego napišeš post razmisli da se ponovno ne obrukaš:dash:

toliko:idea:
 
Pa da se razumemo,postojanje ovoliko stranaka u nasoj zemlji(ne znam kako je kod vas) dokazuje nemoc iste i tako je politicka scena u drzavi pogodna za manipulisanje javnim mnjenjem i voljom naroda,sto se moglo videti pri zadnjem formiranju vlade u srbiji.

Svako moze sa svakim i formira se vlast koja samo nekim mocnicima odgovara,jer sa 2 jake stranke ne moze niko da manipulishe i uvek se zna cija je odgovornost-onoga ko je pobedio.
Dok je stvaranje brda stranaka samo dokaz mnostva prljavih radnji i prebacivanja odgovornosti.
Formiraju njih 10 vladu i koga sada ti da smatras odgovornim za bilo sta?ako se nesto desi samo otkace 1 prikolicu,operu se,prikace novu(napr.sps) i nastave sa dejstvima.

Е да је реч само о задњим изборима...

Тачно, зато им и служе те мале странчице, да би несметано "муљали" без икакве одговорности.
 
mora sve da ti se crta.
nama je svejedno da li je 38 ili 42 jer smo mi najaci pa smo najaci.
a vama sitnim strankama je strasno bitno da li je 4 ili 6%.jer ste sa 6 u skupstini a sa 4 ste vanparlamentarna stranka. isto kao jogi letaci.

a za tu "kradju" glasova :rotf::rotf::rotf:
vise si zalostan sa tom pricom.

moguca je ako su svi vasi u izbornim komisijama potplaceni ili ako vasi predstavnici u rik-u ne znaju da sabiraju.
treceg nema.

Ja nemam moje u RIK-u :rtfm:
Nisam je nazvao kradjom to si ti rekao ja sam ti samo prilozio cinjenice,a ti si to okarakterisao kao kradju :rtfm:
Ako sam ja jadan kako li je onda jadan moj drugar iz ds-a koji mi je to potvrdio.......smesno.
Nego to je sasvim nebitno,da ste najjaci ne bi vam trebao moj glas da formirate vladu(a to je kradja),u srbiji(ds)vlada klasican fashizam koji stiti zapad i zato narod ne ustaje na noge......a to i jeste fashizam kada tadic izjavljuje da nece da dozvoli da niko sem njega formira vladu i pretnjom likvidacijama uspeva u tome.

Nego ajd da kazem i to nebitno,vi jeste najjaci sigurno posto ste na vlasti i drzite policiju i vojsku,pa verovatno racunash imate i tenkove za gazenje naroda ako zatreba.......da tacno si na to mislio.

A koliko ste jaki pokazalo se na izborima gde su glasaci dali srs-u,dss-u i sps-u koji je ns SM liku i delu izasao na izbore.........a tim strankama je narod dao preko 51%........
Kradja i ne treba da se dokazuje,dovoljno je to sto je tadic inace predsednik srbije zloupotrebljavao polozaj i non stop ucestvovao u kampanji,sto su dinkic i djelic zloupotrebljavali polozaj da poklone zastavu 2 dana pred izbore i na tome ucare jos nekih dobrih 5 %........
Bez svega toga moras priznati(cesid sproveo anketu) da je ds imao nekih 27%..........to u poredjenju sa tominih 20%,koshtunicinih 10% i srs 10%,mozes videti koliko je i ko je najjaci.......ako bi se opozicija konsolidovala i formirala koaliciju ko sto ds radi,skupljali bi ste mrvice po biralistima........i jos nesto,ja nisam toliki pacenik da se uclanjujem u stranke cisto da znas.(osim ako A.vulin ne oformi stranku).....pozz
 
Poslednja izmena:
Meni su malo čudni ovu radikali što su protiv zabrana bicikl stranaka.
Radikali bi tada dobili 10% glasača od DSS, SSJ i NS, možda bi im se ponovo priključili i SNS.
Sve u svemu nije začin C, nego bi SRS značajno porasla.

Bilo bi dobro kad bi imali pet sledećih stranaka:

1. Ekološka stranka (sve moderne zemlje je imaju u parlamentu)
2. Demokratska liberalna stranka (DS)
3. Desničarska (ultra) stranka (SRS)
4. Levičarska socijalistička stranka (SPS(ako se transformiše u modernu stranku evropske levice))
5. Umereno desničarska/konzervativna stranka (SNS)
 
Naravno,da nisam ,to je cista glupost.

Posle donosenja novog zakona ,broja stranaka ce se i tako rascistiti,po mojoj proceni ostace maksimalno 15-20,s´tim sto ce se i taj broj u sledecih 10 godina razrediti.

Recimo,u Nemackoj ima 6 velikih stranaka,u Francuskoj i Austriji je je slican slucaj,nesto slicno ce biti i kod nas.:klap::klap:
 
To je samo odraz prljavshine i manipulacije narodom,nista trece............stranke ce se uobliciti u 2 kada se narod koliko toliko slozi i kada izmedju te 2 stranke ne bude tolikog rivaliteta da se opet rasipaju.......znaci sve je do naroda i sami smo krivi.

Grupishemo se po strankama ko shiptari po rovovima,tako da je ovakakv splet okolnosti i ocekivan.
 
nego reci ti nama Vojo sta ces sada jadan ? :( podrzavao si SPS i Ivicu a on izdadade i ode kod Tadica , pa si onda na sva zvona trubio da podrzavas svim srcem i dusom radikale , a oni koliko sada vidimo propadose , ko je sledeci ?

Pa i nisam nesto trubio da podrzavam radikale.........mada ih podrzavam u postovima,da ne obrazlazem zato se maltene nikada ne bih 100% svrstao u radikale..........govorim o njihovoj sposobnosti da izaberu nikad gori kadar.......pa molim te da su pozvali par forumusha odavde sigurno bi se bolje poneli nego one khm...khm......gospodje.

Ja nemam pojma ko je sledeci,ako Vulin oformi stranku za njega sam,ne svidja mi se ama bash niko.........toliko.
 

Back
Top