Prelević: Vojnike ubila treća osoba

systemofadown

Iskusan
Poruka
6.070
10. novembar 2008. | 15:27 -> 18:17 | Izvor: B92, Beta
Beograd -- Advokat Boža Prelević kaže da je veštačenje američkog eksperta u slučaju pogibije vojnika u kasarni Topčider pokazalo da je vojnike ubila treća osoba.

Prelević za B92 kaže da je to u potpunosti potvrdilo mišljenje nezavisne komisije, na čijem je čelu on bio, i nada se da se posle tog veštačenja sa tim postupkom više neće odugovlačiti. To veštačenje biće prosleđeno Okružnom javnom tužilaštvu na dalje postupanje.

Prelević je rekao da mu je drago što je američki ekspert Ljubiša Dragović, koji je šef sudske medicine države Mičigen, svoj nalaz završio brzo.

"Njegov nalaz je u potpunosti utvrdio nalaz i mišljenje nezavisne komisije", rekao je Prelević, koji je bio na čelu nezavisne komisije.

"Na taj način nadam se da je okončao celu rašomonijadu oko utvrđivanja onoga šta se tamo desilo", rekao je Prelević.
http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2008&mm=11&dd=10&nav_category=11&nav_id=328135

Ova vest prodje nezapazeno danas....
Bruka i sramota....:thumbdown::thumbdown:

Nesto sumnjam da ce se otkriti ko ih je streljao, ali me zanima da li ce bilo kako odgovarati lekari koji su tvrdili da je u pitanju ubistvo i samoubistvo ili istrazni sudija ili bilo ko od te ekipe. :thumbdown:
 
http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2008&mm=11&dd=10&nav_category=11&nav_id=328135

Ova vest prodje nezapazeno danas....
Bruka i sramota....:thumbdown::thumbdown:

Nesto sumnjam da ce se otkriti ko ih je streljao, ali me zanima da li ce bilo kako odgovarati lekari koji su tvrdili da je u pitanju ubistvo i samoubistvo ili istrazni sudija ili bilo ko od te ekipe. :thumbdown:

pre mesec-dva lovci na ucene otese onog mucenika zato sto lici na ratka, pa mu posle citavog dana zatocenistva dadose 50eur kao nadoknadu za pretrpljeni strah.....i?? i posle se mi pitamo ko je ubio vojnike....
 
Pa gde smeju da obelodane da ih je neki strendzer ukokao. Da je neki cuvar Ratka Mladica to uradio kako neki lupetaju pa taj bi odavno bio uhapsen.

Ne radi se o tome.
Ako je treca osoba, povedes istragu protiv nn lica, pa nek se nikad ne zavrsi.

Ali problem je sa onima koji prikrivaju to delo a zaduzeni su da sprovedu istragu.

Prvo je bilo da su se medjusobno ubili, pa onda jedan pucao u drugog pa u sebe, pa ovaj pucao, pa onaj pucao, a svi dokazi su od pocetka upucivali na trecu osobu. :thumbdown:
 
Ne radi se o tome.
Ako je treca osoba, povedes istragu protiv nn lica, pa nek se nikad ne zavrsi.

Ali problem je sa onima koji prikrivaju to delo a zaduzeni su da sprovedu istragu.

Prvo je bilo da su se medjusobno ubili, pa onda jedan pucao u drugog pa u sebe, pa ovaj pucao, pa onaj pucao, a svi dokazi su od pocetka upucivali na trecu osobu. :thumbdown:

Pa tako ti to radi nasha vlast veoma loshe laze mada to i nije toliko bitno s obzirom da imaju telad od naroda. Recimo ona prica o lap topu Radovana Karadzica ..pa ko sa trunkom mozga je mogao u istu da poveruje, pa onda ubistvo onog siptara i kuma u Meljaku ...itd..itd...
 
Pa tako ti to radi nasha vlast veoma loshe laze mada to i nije toliko bitno s obzirom da imaju telad od naroda. Recimo ona prica o lap topu Radovana Karadzica ..pa ko sa trunkom mozga je mogao u istu da poveruje, pa onda ubistvo onog siptara i kuma u Meljaku ...itd..itd...

Ebe mi se za kriminalce, ovde su u pitanju deca koja su otisla da odsluze vojni rok, a vratili se u kovcegu. I jos ispade da se se sami poubijali....Kad se setim samo "izjava" tipa da su bili malo psihicki poremeceni i sta vec....:otkacio:
 
Ebe mi se za kriminalce, ovde su u pitanju deca koja su otisla da odsluze vojni rok, a vratili se u kovcegu. I jos ispade da se se sami poubijali....Kad se setim samo "izjava" tipa da su bili malo psihicki poremeceni i sta vec....:otkacio:

Pa te kriminalce samo sam stavio kao jedan od primera lazi. Isti ti je Sloba i njegov rezim kao i ove "demokrate" sto su smenile Slobu. Za vreme Slobe DB je ubijao a za vreme "demokrata" stranci ubijaju i hapse po Srbiji. Mada s obzirom da nam je predsednik stranac nije ni cudo.
 
E o ovome sam bas pricao, kao da sam znao sta ce da bude.....

Sudija Tufegdžić oslobođen optužbe
11. novembar 2008. | 13:42 | Izvor: Tanjug
Beograd -- Sudija nekadašnjeg Vojnog suda Vuk Tufegdžić oslobođen je optužbe da je u javnosti izneo neistine o zdravstvenom stanju ubijenog gardiste Dragana Jakovljevića.

Okružni sud u Beogradu doneo je presudu kojom je preinačio rešenje Prvog opštinskog suda u Beogradu iz novembra 2007. godine, kojim je Tufegdžić izrečena sudska opomena jer je, navodno, izvršio krivično delo iznošenje ličnih i porodičnih prilika Dragana Jakovljevića, jednog od gardista koji su nastradali u topčiderskoj kasarni 5. oktobra 2004. godine.

Ova odluka je pravnosnažna, rečeno je danas u Okružnom sudu.

Sud je istom presudom odbio kao neosnovanu tužbu Jakovljevićevih roditelja Janka i Rose Jakovljević da je Tufegdžić 17. decembra 2004. godine, u intervjuu "Večernjim novostima" pod naslovom "Vojska utvrdila istinu", za njihovog sina rekao da je imao psihičku križu, da nije komunicirao sa ostalim vojnicima, kao i da dan uoči tragedije nije mogao da sklopi mobilni telefon.

Tufegdžić je posle pogibije gardistra bio na čelu vojne komisije koja obavila uviđaj i druge istražne radnje i zaključila da su se gardisti Jakovljević i Dražen Milovanović međusobno poubijali.


Porodice Milovanović i Jakovljević, kao i njihovi punomoćnici, tvrde da je gardiste ubila treća osoba.

:thumbdown::thumbdown::thumbdown::thumbdown::thumbdown:
 
http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2008&mm=11&dd=10&nav_category=11&nav_id=328135

Ova vest prodje nezapazeno danas....
Bruka i sramota....:thumbdown::thumbdown:

Nesto sumnjam da ce se otkriti ko ih je streljao, ali me zanima da li ce bilo kako odgovarati lekari koji su tvrdili da je u pitanju ubistvo i samoubistvo ili istrazni sudija ili bilo ko od te ekipe. :thumbdown:

mislim da nece niko odgovarati, a i ne treba. zasto??? pa taj koji je to potpisao, morao je da izvrsi naredjenje, ili da odbije naredjenje pa da mozda bude krivicno gonjen.
mene je vise interesovalo na sta se misli pod tim "treca osoba"
 
Ne radi se o tome.
Ako je treca osoba, povedes istragu protiv nn lica, pa nek se nikad ne zavrsi.

Ali problem je sa onima koji prikrivaju to delo a zaduzeni su da sprovedu istragu.

Prvo je bilo da su se medjusobno ubili, pa onda jedan pucao u drugog pa u sebe, pa ovaj pucao, pa onaj pucao, a svi dokazi su od pocetka upucivali na trecu osobu. :thumbdown:

Ali se radi o tome da je gos'n Tadic i ceo ds izao dozvole stanim agentima i spijunima da se svrckaju kako hoce i neodgovara nikom da se sazna da je nasa vlast to dozvolila-zadovoljan?:rtfm:
 
...imash pravo da odbijesh naredjenje ako se kosi sa etikom ili zakonima..i ne mogu te osuditi, pre ce osuditi one koji su izdali naredjenje...recimo kao vojnik imash pravo da odbijesh naredjenje da pucash u nenaoruzhane civile..zato shto je protivzakonito..ako pucash pochinio si ratni zlochin i odgovarash za to..pa ti vidi..
 

Back
Top