Priziva li Dobrica Ćosić nove ratove?

adem_ks

Buduća legenda
Banovan
Poruka
33.624
ne znam da li bi se neko slozio sa mnom, ali ja se ne bih cudio da su onomad pozvali coveka da pravi drustvo seselju. ako je iko zaista indirektno "zasluzan" za sve sto se desilou srbiji, to je ovaj covek.

Priziva li Dobrica Ćosić nove ratove?
Stvaranje RS velika pobjeda srpskog naroda u posljednjoj deceniji 20. vijeka, kaže Ćosić...
09.11.2008. 12:01

Glavni ideolog Srpske akademije nauka i umjetnosti (SANU) i jedan od tvoraca i potpisnika čuvenog Memoranduma iz septembra 1986. godine Dobrica Ćosić ponovo je aktivan.

Velike zasluge

Baš kao i u vrijeme krvavih ratova na prostoru bivše Jugoslavije i početka agresije na BiH, tvorac lika i djela svih zločinaca, počev od Slobodana Miloševića do Radovana Karadžića, priziva duhove prošlosti i svojim izuzetno opasnim porukama traži političke poslušnike i istomišljenike, koji će do kraja ostvariti njegov san o "državi Republici Srpskoj".

Na posve direktan način u feljtonu koji izlazi u beogradskoj "Politici", a radi se o dijelovima njegove knjige "Stvaranje Republike Srpske", Ćosić veliča lik i djelo krvnika Karadžića, a manji bh. entitet tretira kao samostalnu državu?!

- Radovan Karadžić je jaka politička ličnost sa velikim zaslugama u borbi za ljudska i nacionalna prava srpskog naroda: on zaslužuje pravedan sud historije i poštovanje svog naroda koje ima od početka borbe za Republiku Srpsku, a nikako ponižavanje, progon, hapšenje i Haški sud. On nije ratni zločinac, on je politički vođa naroda RS - piše Ćosić i nastavlja:

- Karadžićevi savremenici u Srbiji, oni drogirani haškom propagandom i natovskom ideologijom, sporo uviđaju ili još ne uviđaju da je zaslugom svih boraca i svih komandanata Vojske Republike Srpske, naroda i vodstva oslobodilačkog pokreta Srba u BiH, stvorena prva srpska država preko Drine. A to je u nizu teških nacionalnih poraza jedna velika pobjeda srpskog naroda u posljednjoj deceniji dvadesetog vijeka... Njen najznačajniji tvorac je Radovan Karadžić.

http://www.dnevniavaz.ba/dogadjaji/teme/priziva-li-dobrica-cosic-nove-ratove
 
ne znam da li bi se neko slozio sa mnom, ali ja se ne bih cudio da su onomad pozvali coveka da pravi drustvo seselju. ako je iko zaista indirektno "zasluzan" za sve sto se desilou srbiji, to je ovaj covek.



http://www.dnevniavaz.ba/dogadjaji/teme/priziva-li-dobrica-cosic-nove-ratove

Ne znam, mislim da njegove poruke nisu baš do te mere opasne - ne čini se meni da on priziva ratove. A i da priziva, ko je pa on da to čini. Zašto bi njegovo mišljenje iko smatrao toliko uticajnim?

Moj rođak je pre nedelju dana bio u Bosni. On kaže da se Federacija i RS ponašaju kao dve odvojene države. S tog aspekta, ja ne vidim razlog zašto Republika Srpska ne bi bila nezavisna (ili čak pripojena Srbiji). Napravi samo analogiju sa Kosmetom...
 
ne znam da li bi se neko slozio sa mnom, ali ja se ne bih cudio da su onomad pozvali coveka da pravi drustvo seselju. ako je iko zaista indirektno "zasluzan" za sve sto se desilou srbiji, to je ovaj covek.



http://www.dnevniavaz.ba/dogadjaji/teme/priziva-li-dobrica-cosic-nove-ratove

Sta je pogrjesio ???? Samo zastupa slobodarsku ideju .RS je veliki uspjeh i svi koji vole RS su pravi Srbi . Ja nisam za ratiove , ali ko ce mi to reci da RS nije srpska ? U njoj su ogromna vecina SRBI . Srpski nam je maternji jezik , kao i hRvatima , tzv Bosnjacima koji ga predstavljaju kao svoj jezik . Vracajuci se kroz vjekove ,mozemo ustanoviti i dokazati da je BIH srpski prostor .
A inace ja ne shvatam neke tipove ekstremno pacifisticke . Govorite protiv rata . Znaci sada dodju Rumuni i BG proglase Rumunijom , vi bi ih zasipali cvece . A onda dodjemo na forume gdje se pominje Ljotic, a drvlje i kamenje . Vi ste osobe koje mislite samo na sebe , a ne i na svoju zemlju , na zalost danas ste u vecini .
 
Ne znam, mislim da njegove poruke nisu baš do te mere opasne - ne čini se meni da on priziva ratove. A i da priziva, ko je pa on da to čini. Zašto bi njegovo mišljenje iko smatrao toliko uticajnim?

Moj rođak je pre nedelju dana bio u Bosni. On kaže da se Federacija i RS ponašaju kao dve odvojene države. S tog aspekta, ja ne vidim razlog zašto Republika Srpska ne bi bila nezavisna (ili čak pripojena Srbiji). Napravi samo analogiju sa Kosmetom...

mozda si imao u drustvu nekog ko je voleo da se pravi vazan, takvome je obicno dovolljno da ga jedan malo "potpali" i ...
ja mislim da je cosic uvek jedva cekao da nadje nekog, ako uspe, slava ide njemu, ako ne, bas ga briga, pokusat ce ponovo. njega to nista ne kosta.
 
mozda si imao u drustvu nekog ko je voleo da se pravi vazan, takvome je obicno dovolljno da ga jedan malo "potpali" i ...
ja mislim da je cosic uvek jedva cekao da nadje nekog, ako uspe, slava ide njemu, ako ne, bas ga briga, pokusat ce ponovo. njega to nista ne kosta.


Ja čak mislim da on i ne "potpaljuje" nikoga...
Nije mi jasno zašto bi bilo opasno da RS bude samostalna država, baš kao i Kosovo.
Ako RS ne želi da bude u istoj državi sa Federacijom, neka se odvoji, nemam ništa protiv.

Sve je isto kao i kod Kosova... Ne slažeš se?
 
Ima jedna razlika, niko(SAD, EU) ne podrzava cepanje BIH.

Zar ti Kosovo nije dokaz da niko i ne treba da te podržava? Proglasiš jednostranu nezavisnost i čekaš. Dok čekaš, faktički si samostalan, baš kao i Kosovo...

Ne govorim o tome da li neko podržava ili ne, već generalno, da li treba da bude nezavisna RS ili ne.

Ja smatram da Kosovo treba da bude nezavisno čak iako ga ne podrži svet. Isto to mislim i za RS.
 
Zar ti Kosovo nije dokaz da niko i ne treba da te podržava? Proglasiš jednostranu nezavisnost i čekaš. Dok čekaš, faktički si samostalan, baš kao i Kosovo...

A kad bi to sa Kosovom proslo da nije imalo podrsku sa strane?
Nikad.
Takvi potezi moraju imati podrsku sa strane inace su osudjeni na neuspeh.
Ne mislim na podrsku celog sveta, vec jedne ili dve sile(SAD, EU ili Rusije).
Kad bi se ocepila Osetija da nema Rusije?
Zgazili bi ih za 7 dana.

Ne govorim o tome da li neko podržava ili ne, već generalno, da li treba da bude nezavisna RS ili ne.

Ja smatram da Kosovo treba da bude nezavisno čak iako ga ne podrži svet. Isto to mislim i za RS.

Sa problemima koje imaju, verovatno bi im bilo bolje da su nezavisni, mada sumnjam da ce se to desiti.
 
A kad bi to sa Kosovom proslo da nije imalo podrsku sa strane?
Nikad.
Takvi potezi moraju imati podrsku sa strane inace su osudjeni na neuspeh.
Ne mislim na podrsku celog sveta, vec jedne ili dve sile(SAD, EU ili Rusije).
Kad bi se ocepila Osetija da nema Rusije?
Zgazili bi ih za 7 dana.



Sa problemima koje imaju, verovatno bi im bilo bolje da su nezavisni, mada sumnjam da ce se to desiti.

Kažem ti, neću da ulazim u to da li će biti podrške ili ne, već samo kažem da treba tako da bude. Zato, po meni, Ćosić je u pravu što se tiče dela o državnosti RS.

Ono sa Karadžićem me i ne interesuje. To je njegovo mišljenje o, najverovatnije, svom prijatelju, pa me zato i ne čudi. Ne vidim kako to ili bilo šta drugo u njegovim izjavama podstiče ratove.
 
Jeste, Cosic priziva rat a ne priziva ga nesposobna i nenormalna siptarska stoka koja proglasava nelegalno otcepljenje od Srbije.

nother1.gif

Dokle god imamo ovakve junake, neprijatelji mogu da nam dućkaju.
 

Back
Top