Kada dete roditelju izigrava najboljeg prijatelja ...

S

_sin__

Gost
O cemu se radi...

Moj otac ne moze ocigledno da prihvati sto ga zena, moja mama , ostavlja i sto ne zeli da vise bude sa njim. Kaze, ne voli ga. Posle 25 godina braka. Eto, i to se desi...

Moj otac ne moze da je preboli...

Ponekad dodje i meni krene da se "jada" . Meni je mnogo tesko da to slusam, ali sa jedne strane osecam potrebu da ga slusam. Ne znam. Sve ovo najvise mene nervira...

Nervira me sto on to ne moze da podnese, nervira me sto je keva sebe ubedila da nece da bude sa njim, nervira me sto imam mladjeg brata koji mora to da trpi, nervira me sto sve to traje i po svemu sudeci ce trajati jos dugo, nervira me sto svi oko njih ispastaju, nervira me sto se ne ponasaju kao da su razvedeni, nervira me sto i nisu razvedeni, nervira me mnogo toga...

I posle se cude kad im kazem da cu otici i da me nece vise videti (Kad se posvadjamo) ! Ne govorim im ja to sve zbog njihovog odnosa prema meni, naprotiv, u zivotu sam sve uvek imao...ali da ih ja non-stop slusam, e ne mogu...

Evo...trenutno, situacija je sledeca

Otac je dosao kod majke na rucak (Inace zive 2 minuta jedno od drugog) i opet isti zvuci dopiru do ove moje 3. sobe... dreka, vika, grdnja malog burazera...mozda je i bolje da se razidju , sad, na vreme...ali kako to moj otac da prihvati?!

Aj neku rec utehe , bilo sta...
 
Znaci, mama se odselila, ali je dovoljno blizu, a ti i brat ste ostali sa ocem...
Bilo bi bolje da je otisla malo dalje, dok se odnosi (razvod) ne urede, a najbolje bi bilo da tvoj otac ima dovoljno snage da izvesno vreme uopste ne kontaktira sa tvojom majkom. To podgrevanje (zajednicki rucak? To je moguce samo onda kada emocije utihnu, kada se preboli. Fazoni "savremeni, razumni, odrasli ljudi" ne pale kada nekog strasno boli) samo muci tvog oca, a onda i vas. A on (stvarno saosecam sa njim, ali...) cak ne moze da se uzdrzi da od tebe pravi svedoka svojih poveravanja. Strasno.
 
Zoza:
Znaci, mama se odselila, ali je dovoljno blizu, a ti i brat ste ostali sa ocem...
Bilo bi bolje da je otisla malo dalje, dok se odnosi (razvod) ne urede, a najbolje bi bilo da tvoj otac ima dovoljno snage da izvesno vreme uopste ne kontaktira sa tvojom majkom. To podgrevanje (zajednicki rucak? To je moguce samo onda kada emocije utihnu, kada se preboli. Fazoni "savremeni, razumni, odrasli ljudi" ne pale kada nekog strasno boli) samo muci tvog oca, a onda i vas. A on (stvarno saosecam sa njim, ali...) cak ne moze da se uzdrzi da od tebe pravi svedoka svojih poveravanja. Strasno.
Evo kakva je situacija. Stan je babin. Otac je znaci ziveo kod taste poslednjih 20 godina. Pre godinu dana kupili smo babi garsonjeru koja se nalazi odmah iznad mog stana. Nazalost, zbog svih svadja i svega toga na kraju nije presla baba, vec moj otac gore.Znaci razdaljina 2.6m nadmorske visine! Inace, ja sam dole sa majkom, buraz mali sa caletom gore. Prvenstveno je bilo obrnuto, ali smo se posvadjali otac i ja nesto, i ja sam sisao dole. Posle nisam hteo da se vracam jer sam uvideo da bi se posle nekog vremena opet posvadjali i da nam zajednicki zivot bas ne ide. Njemu je sad mnogo tesko i ne znam kako da mu pomognem. Da li da mu savetujem da ne vidja majku, da je zaboravi (sto majka ocito zeli) ili da mu kazem da i dalje pokusava ( sto je suludo). Kako da vise iskulira od nje!? Pricao mi je da su mu se namestale neke "prilike" ali da nije moga jer je jednostavno voli i tad je ustanovio da nije on za to. Vise puta je spominjao i da mu je bolje sam da zivi nego to...

Danas kad je bio dole, dosao mi je u sobu, i onako tuzno seo iza mene na krevet, dok sam ucio i cutao. U jednom trenutku je rekao " Kako mi ovo nedostaje"...

Sa druge strane, majka, kada spomenem nesto oko toga zasto nece da bude sa njim, kaze uvek kako ga vise ne voli, kako joj se zgadio i sl...

Ako nekome znaci (cisto zbog osnovnih osobina) majka mi je rak u horoskopu (znaci emotivac ipo), a otac devica... ne znam osobine...

Eto...
 
Vidim da se saveti koje dobijas uglavnom odnose na to da se ne mesas u njihov odnos. Ali, izgleda da je problem sto roditelji ne mogu da vas ne mesaju u sopstveni odnos. Ne treba sin da cuje od majke da joj se njegov otac gadi, niti da bude poverenik oceve patnje. Izvini sto pisem ovako kao da znam odgovore na pitanja koje postavlja zivot, ali ja bih, na tvom mestu, izricito na svaki pokusaj roditelja da govore jedno o drugom pred tobom rekla da me ne mesaju u to. Rekla bih da imam sopstveno misljenje o celoj situaciji, ali da ne moram da ih obavestavam o njemu, da ih volim i da mi ostave mogucnost da ih i postujem. Svakako da stres utice na njihovo ponasanje, i da ce jedino vreme nekako uskladiti njihov odnos. Najbolje bi bilo da se ne vidjaju izvesno vreme, ali ocigledno je to nemoguce. Ali, bar tata bi mogao, ma koliko tesko mu to padalo, da izbegava "druzenja" kao sto je npr. zajednicki rucak... (Tata, naravno, ne moze sada da misli na neku novu vezu jer sta bi sada uopste mogao da ocekuje od tih "ponuda"? Nesto malo seksa, a njemu je potrebno prvo da preboli,zatim da povrati samopouzdanje a onda da ponovo poveruje u ....iskrenost, ljubav.... Ne znam zasto uopste pisem ovo, verovatno da ti kazem da ne brines da je njegov zivot bas potpuno stao.)
Znam da si odjednom morao da odrastes i suocis se sa tako teskom situacijom, ali pokazujes vise zrelosti nego sto bi se moglo ocekivati od nekoga ko ima svega devetnaest godina. Ti si im sin a ne sudija, medijator, psihoterapeut... Posle smrti, razvod je najtraumaticnije iskustvo i zato su oni tako zagubljeni, ali s vremenom, videces, zivot ce se normalizovati. Samo ti budi sto je moguce vise po strani. I (sad malo bla-bla, ali mora se!) uci, izgradjuj svoju buducnost.
Pozdrav tebi i bratu. Ma, i njima!
 
Vidim da se saveti koje dobijas uglavnom odnose na to da se ne mesas u njihov odnos. Ali, izgleda da je problem sto roditelji ne mogu da vas ne mesaju u sopstveni odnos. Ne treba sin da cuje od majke da joj se njegov otac gadi, niti da bude poverenik oceve patnje. Izvini sto pisem ovako kao da znam odgovore na pitanja koje postavlja zivot, ali ja bih, na tvom mestu, izricito na svaki pokusaj roditelja da govore jedno o drugom pred tobom rekla da me ne mesaju u to. Rekla bih da imam sopstveno misljenje o celoj situaciji, ali da ne moram da ih obavestavam o njemu, da ih volim i da mi ostave mogucnost da ih i postujem. Svakako da stres utice na njihovo ponasanje, i da ce jedino vreme nekako uskladiti njihov odnos. Najbolje bi bilo da se ne vidjaju izvesno vreme, ali ocigledno je to nemoguce. Ali, bar tata bi mogao, ma koliko tesko mu to padalo, da izbegava "druzenja" kao sto je npr. zajednicki rucak... (Tata, naravno, ne moze sada da misli na neku novu vezu jer sta bi sada uopste mogao da ocekuje od tih "ponuda"? Nesto malo seksa, a njemu je potrebno prvo da preboli,zatim da povrati samopouzdanje a onda da ponovo poveruje u ....iskrenost, ljubav.... Ne znam zasto uopste pisem ovo, verovatno da ti kazem da ne brines da je njegov zivot bas potpuno stao.)
Znam da si odjednom morao da odrastes i suocis se sa tako teskom situacijom, ali pokazujes vise zrelosti nego sto bi se moglo ocekivati od nekoga ko ima svega devetnaest godina. Ti si im sin a ne sudija, medijator, psihoterapeut... Posle smrti, razvod je najtraumaticnije iskustvo i zato su oni tako zagubljeni, ali s vremenom, videces, zivot ce se normalizovati. Samo ti budi sto je moguce vise po strani. I (sad malo bla-bla, ali mora se!) uci, izgradjuj svoju buducnost.
Pozdrav tebi i bratu. Ma, i njima!
 
Isto sam prosla i ja sa mojima kada su se razveli posle 25 godina braka ,ćale glumio paćenika ...tipa JADAN JA...a kevu bolelo uvo ,sva koplja su se na meni lomila ..ćale jadikuje ,voli je ,nemože da :roll: preboli razvod,a kevu je bolelo uvo smučilo joj se u braku ..non stop su se svađali..pa i tukli...
MOJ SAVET Ti je da se nepetljas puno nek se sami reše šta će i kako će ...gledaj sebe i brata..uči,idi sa društvom u zezanje i budi sa njima otvoren reci sve što ti smeta .Reci im da si ti njihov sin i da ćeš to i ostati , nemožeš ti njima biti drug i psiholog , niti kakav savetnik ...jednostavno NEMOŽEŠ.Znam koliko je teško meni je i dan danas ista priča ,ali rešila sam da živim svoj život a ne njihov...Jednostavno nemožeš.Sami su to iyabrali pa neka se sa tim bore a tebe neka ostave da živiš svoj život i UŽIVAJ U LEPIM STVARIMA ...Veliki pozdrav
:wink: Proćiće sve ..
 

Back
Top