Да ли се поново покреће питање ИРАНА?

islandjanin

Aktivan član
Poruka
1.775
Да ли се поново покреће питање Ирана? Избори у САД-у се приближавају... Израел калкулише и предвиђа да би се евентуални напад могао десити после избора, али пре инаугурације и "усељења" у Белу кућу новог председника 20. јануара....
Да ли се терен "испипава" и подмуклим нападом америчких хеликоптера на "терористе" унутар Сиријске границе? Да ли Иран зна или предосећа и да ли се припрема....? Каква ће бити реакција Израела на ове обавештајне информације....?



Iranian Nuke Scientist: Weekend Quake was a Nuclear Test

by Hillel Fendel

(IsraelNN.com) A weekend 5.0 Richter earthquake in Iran was actually a nuclear bomb test, says an Iranian nuclear scientist claiming to be working on the project.

The report is an Israel Insider exclusive.

This past Saturday night, southern Iran experienced what was reported as a significant earthquake - a seismic event measuring 5.0 on the Richter scale. Its epicenter was just north of the strategic Straits of Hormuz, which separates Iran from Abu Dhabi and Oman and which is the gateway to the Persian Gulf.

The report quotes an Iranian nuclear scientist who claims to be working in uranium enrichment for the project, and who said that the "quake" was acutally an undergound nuclear bomb test.

Israel Insider adds that the test/quake was actually the second in a series. Nine days ago, a 4.8 Richter scale event occurred, with its epicenter only five kilometers away from the weekend tremor.

The Israel Insider source reports that two nuclear rockets are currently ready - and are intended for use against Israel in the coming months.

If the report is correct, it would belie previous speculation that Iran would not begin nuclear testing until it had more nuclear-bomb production capability.

The geographical location of the test has several advantages. It is exposed to significant seismic activity, which could serve to mask nuclear tests; it is believed to be close to Iran's nuclear development facility; delivery and transport of material and personnel can be effected easily through the Hormuz Strait; and Iranian enemies would hesitate to bomb the area because that would threaten the flow of a substantial percentage of the world's oil.

Reuters reports Thursday morning that Iran has begun building a line of naval bases along its southern coast and up to the Straits of Hormuz.


http://www.israelnationalnews.com/News/News.aspx/128151
 
А кад је то питање Ирана па било затворено?

Морају Амери да их нападну, њихова енергија им је једини спас, с тим што су свесни да тај рат може да се заврши и потпуно погубно по њих, зато толико и одуговлаче.

Ја да сам на њиховом месту, ћутала бих и смрдела, и не бих себе уваљивала у борбу с камиказама...мислили су да ће и Ирак лако придобити, кад оно трт, потраја рат читавих осам година, одоше силне паре на то, губитак људства, а на крају и нису добили баш све што су замислили.
 
cenim da ce ih Izrael sa dva , tri nuklearna udara vratiti u kameno doba u vojnom smislu , Ameri ce pruziti logisticku podrsku ,a Rusi ce cutke aminovati zbog jakog uticaja jevrejskog lobija u toj zemlji, a nece biti nikakve okupacije nego samo razorni i brzi udari sa daljine pa ce posle verovatno Ahmadinedju Iranci sami najuriti kada budu jeli korenje , ukoliko napada uopste i bude
 
Poslednja izmena:
cenim da ce ih Izrael sa dva , tri nuklearna udara vratiti u kameno doba u vojnom smislu , Ameri ce pruziti logisticku podrsku ,a Rusi ce cutke aminovati zbog jakog uticaja jevrejskog lobija u toj zemlji, a nece biti nikakve okupacije nego samo razorni i brzi udari sa daljine pa ce posle verovatno Ahmadinedju Iranci sami najuriti kada budu jeli korenje , ukoliko napada uopste i bude

ti nisi chuo za shahab ver.3? domet 2000+ kilometra, isporuchuju nuklearke.
mozhda che iranci da jedu korenje, ali izrael ima da se ulije u mrtvo more. :mrgreen:
 
cenim da ce ih Izrael sa dva , tri nuklearna udara vratiti u kameno doba u vojnom smislu , Ameri ce pruziti logisticku podrsku ,a Rusi ce cutke aminovati zbog jakog uticaja jevrejskog lobija u toj zemlji, a nece biti nikakve okupacije nego samo razorni i brzi udari sa daljine pa ce posle verovatno Ahmadinedju Iranci sami najuriti kada budu jeli korenje , ukoliko napada uopste i bude

Ako su Iranci testirali nuklearku znaci da imaju operativno oruzije spremno za upotrebu i od pre imaju rakete nosace, deluje da ce sva zajebancija ce da se pretvori u medjusobno odvracanje,kao mini hladni rat odvracanja Izrael-Iran, eventualno bi bilo kakava akcija mogla biti opravadana Iranskim pokusajem da proda tehnologiju Siriji ili nekoj drugoj zemlji, a tek onda bi na bliskom istoku nastao pakao.
 
Ako su Iranci testirali nuklearku znaci da imaju operativno oruzije spremno za upotrebu i od pre imaju rakete nosace, deluje da ce sva zajebancija ce da se pretvori u medjusobno odvracanje,kao mini hladni rat odvracanja Izrael-Iran, eventualno bi bilo kakava akcija mogla biti opravadana Iranskim pokusajem da proda tehnologiju Siriji ili nekoj drugoj zemlji, a tek onda bi na bliskom istoku nastao pakao.

Mislis testirali neopazeno?
 
Mislis testirali neopazeno?

Pa vidis iz gore pomenutog posta da Iranca kaze da je zemljotres izazvan nuklearnim testom, mada je sve to sumnjivo,jer se skoro dogodio Secuanski zemljotres pa je ovo verovatno naknadno sleganje i drmusanje,ali kao i uvek Izrael ne propusta priliku da pecne Iran jer zna da ako ovi zavrse bombu bice carlame...
 
Pa vidis iz gore pomenutog posta da Iranca kaze da je zemljotres izazvan nuklearnim testom, mada je sve to sumnjivo,jer se skoro dogodio Secuanski zemljotres pa je ovo verovatno naknadno sleganje i drmusanje,ali kao i uvek Izrael ne propusta priliku da pecne Iran jer zna da ako ovi zavrse bombu bice carlame...

Izvor ove vesti je izraelski sajt. Stoga se vest može shvatiti i kao pripremanje terena za moguću ofanzivu.
Ne verujem da je vest tačna.
 
И ја се слажем, да је све врло могуће одлично уиграна представа од стране обавештајних служби, како би се народ, да не кажем јавно мњење, припремило на најгоре. Као и много пута до сада, и овај пут ће вероватно бити исцениран некакав напад или злодело, због којег једноставно "остатак човечанства неће моћи седети скрштених руку".
То смо видели приликом "терористичког напада" на куле Светског Трговинског Центра, и врло је могуће да ће се нешто слично поново догодити, како би наравно ови праведни имали алиби за оно што ће потом извести...
 
bio sam u izraelu prosle nedelje u jerusalimu znaci koja je to vojna drzava vi ljudi nemate pojma. svi su naoruzni svi sluze vojsku muskarci 3 godine zene 2 godine . dok smo odmarali na mrtvom moru 5 puta su nas preletali F-16 u grupama od po 3 .....

Izrael je prava vojna drzava spremna u svakom trenutku na rat....

mislim jedino i tako mogu da opstanu okruzeni morem arapa i ostalih islamista kojima je jedini cilj unistenje Izraela....
 
ma vi nekako mnogo lako prelazite preko shahaba. :mrgreen: valjda su izraelci pametniji, za njihovo dobro. :mrgreen:

kako mislis? Kakvog shahaba?

ja sam presao granicu kod Ilata (Eilat) izraleskog grada na crvenom moru , najboljeg letovalista i luke....

granica se prelazi peske .

za svo vreme video sam samo jednog lika sa vozilom da ulazi u izrael iz egipta, i dok smo mi cekali da predjemo on je bio u garazi ....

osecam da su mu vozilo rastavljali u shraf :mrgreen:
 
kako mislis? Kakvog shahaba?

ja sam presao granicu kod Ilata (Eilat) izraleskog grada na crvenom moru , najboljeg letovalista i luke....

granica se prelazi peske .

za svo vreme video sam samo jednog lika sa vozilom da ulazi u izrael iz egipta, i dok smo mi cekali da predjemo on je bio u garazi ....

osecam da su mu vozilo rastavljali u shraf :mrgreen:


Хе хе, човек говори о иранским ракетама Шахаб или Шехаб...
 
cenim da ce ih Izrael sa dva , tri nuklearna udara vratiti u kameno doba u vojnom smislu , Ameri ce pruziti logisticku podrsku ,a Rusi ce cutke aminovati zbog jakog uticaja jevrejskog lobija u toj zemlji, a nece biti nikakve okupacije nego samo razorni i brzi udari sa daljine pa ce posle verovatno Ahmadinedju Iranci sami najuriti kada budu jeli korenje , ukoliko napada uopste i bude

I ja cenim da će se desiti sličan scenario, s tim što mislim da će i Ameri da šuknu po neku takičku sa podmornice. Ipak njih najviše svrbi oružje. Mislim da će Rusi, bez obzira na lobi, da ispod žita proguraju gomile oružja Iranu, i to samo zbog Ahmadinedje! U svakom slučaju, cenim da će da se tu zakuva maximalno, ali ne zaboravi da i Korea i Kina imaju interesa da stanu na stranu Irana, Pakistan i Indija takođe, mada ne zvanično...

Biće tu svašta, mada čini mi se da će i Obama i McKej da malo spuste loptu u prvo vreme.
 
kako mislis? Kakvog shahaba?

ja sam presao granicu kod Ilata (Eilat) izraleskog grada na crvenom moru , najboljeg letovalista i luke....

granica se prelazi peske .

za svo vreme video sam samo jednog lika sa vozilom da ulazi u izrael iz egipta, i dok smo mi cekali da predjemo on je bio u garazi ....

osecam da su mu vozilo rastavljali u shraf :mrgreen:

Pa ima li koji deo sveta gde ti nisi bio????/ :rotf::rotf:
 

Back
Top