Fakultet se mora zavrsiti do 2011,

Јесте, ако не заврше до неког месеца 2011. онда губе статус студента... Ту најгоре пролази генерација '86, која је, на мом факултету, последња уписала по старом програму. Они не смеју да изгубе ни месец дана у студирању.
 
Po novom zakonu,studenti koji su po starom programu moraju zavrsiti fakultet do 2011.:roll:
Sta kazete na ovo?

Malko bih se našalio:
U životu se ništa ne mora! Sem dve stvari, a to je da se rodiš i naravno umreš.

U pravu ste, do 2011 bi trebali da završimo. Međutim ukoliko ne završimo, narvno da nas neće "poizbacivati" i naravno da nećemo morati "ponovo od prve" već ćemo biti prebačeni na "bolonjski režim" tj. polagaćemo razliku ispita, dakle one nove koji su dodati u novom sistemu studija.
 
Јесте, ако не заврше до неког месеца 2011. онда губе статус студента... Ту најгоре пролази генерација '86, која је, на мом факултету, последња уписала по старом програму. Они не смеју да изгубе ни месец дана у студирању.

Ovo je netačno, studenti ne gube "status studenta", i ne znam odakle nekima ovakve ideje.
 
Poslednja izmena:
cekaj cekaj./ sto dalje implicira sta??

kako ce se onda tek odnositi prema nama?? ja sam upisao 2007-e..
znaci ni ja ne smem da izgubim ni jednu godinu??/ a platio sam tj dao sam im silne pare za bodove kevu im lopovsku... grrrrrrrrrrrrrr

Pa ako si dao novac za bodove onda si sigurno na Bolonji, tako da nemoj preterano da se uzbuđuješ!

PS. Pažljivije čitaj postove.
 
Ovo je netačno, studenti ne gube "status studenta", i ne znam odakle nekima ovakve ideje.

А чекај, шта се дешава са твојим статусом када пробијеш онај рок до кога мораш да завршиш? Конкретно, ако мени студирање мора да траје највише 10 година (пошто студије трају 5), шта сам ја после тих 10 година? Статус факултета не дозвољава да студент и даље буде студент после неког законског рока.

А конкретно за ове који иду по старом, а не заврше до 2011. године, морају да се пребаце на нови, акредитовани програм. Овако је на мом факултету.
 
А чекај, шта се дешава са твојим статусом када пробијеш онај рок до кога мораш да завршиш? Конкретно, ако мени студирање мора да траје највише 10 година (пошто студије трају 5), шта сам ја после тих 10 година? Статус факултета не дозвољава да студент и даље буде студент после неког законског рока.

А конкретно за ове који иду по старом, а не заврше до 2011. године, морају да се пребаце на нови, акредитовани програм. Овако је на мом факултету.

Ti možeš da studiraš do kraja života, samo moraš da obnavljaš ili apsolventski staž (ako si na poslednjoj godini) ili godinu koju pohađaš, svake godine. Pa ljudi završavaju fakultet u svojim 60tim godinama! Ja ne znam ko može da ti oduzme "status studenta" - iako prvi put čujem za ovaj pojam, osim možda kao disciplinska mera?
 
Koliko se sećam, prošlog oktobra je na mom fakultetu bilo okačeno obaveštenje da studenti koji studiraju po starom programu moraju da završe do oktobra 2011. godine, nakon tog roka prelaze na bolonju, položeni ispiti se priznaju, ali će morati da se polaže razlika koja se sastoji uglavnom u izbornim predmetima koje imaju bolonjci. Međutim, ko zna šta će biti do 2011. god. i kakve će odluke tek da se donesu.
 
Koliko se sećam, prošlog oktobra je na mom fakultetu bilo okačeno obaveštenje da studenti koji studiraju po starom programu moraju da završe do oktobra 2011. godine, nakon tog roka prelaze na bolonju, položeni ispiti se priznaju, ali će morati da se polaže razlika koja se sastoji uglavnom u izbornim predmetima koje imaju bolonjci. Međutim, ko zna šta će biti do 2011. god. i kakve će odluke tek da se donesu.

Upravo tako, to sam i naveo.
 
Malko bih se našalio:
U životu se ništa ne mora! Sem dve stvari, a to je da se rodiš i naravno umreš.

U pravu ste, do 2011 bi trebali da završimo. Međutim ukoliko ne završimo, narvno da nas neće "poizbacivati" i naravno da nećemo morati "ponovo od prve" već ćemo biti prebačeni na "bolonjski režim" tj. polagaćemo razliku ispita, dakle one nove koji su dodati u novom sistemu studija.

Da li si siguran?Odakle ti ta informacija da se prebacuju studenti na bolonjski rezim ?
 
Jedan od linkova: http://www.danas.rs/vesti/drustvo/p...tetima_jos_tri_godine_.55.html?news_id=140875

Izdvajam "Dnevni List Danas":

Za "stare" studente rok četiri godine

Studenti koji su počeli studije prema prethodnim zakonima o univerzitetu imaju rok od četiri godine da završe fakultet po starim propisima, a svi koji ne diplomiraju do kraja školske 2011-2012. moraće da se prebace na nov režim studija. To znači da će akademci morati da polažu razliku u ispitima, u zavisnosti od toga koliko se stari studijski programi razlikuju od novih, objasnila je za Danas Neda Bokan, prorektor za nastavu Beogradskog univerziteta. - Trudili smo se da pronađemo rešenje koje neće oštetiti studente koji iz ličnih razloga nisu završili fakultet u predviđenom roku, a da sprečimo zloupotrebe da oni koji su nezainteresovani nastave da odugovlače sa završetkom fakulteta - kaže za Danas student prorektor Univerziteta u Beogradu Marko Milutinović. Nezvanično se procenjuje da na Univerzitetu u Beogradu ima oko 77.000 akademaca koji studiraju po prethodnim zakonima.

Na netu ima dosta o ovome, samo treba potražiti.
 
Ti možeš da studiraš do kraja života, samo moraš da obnavljaš ili apsolventski staž (ako si na poslednjoj godini) ili godinu koju pohađaš, svake godine. Pa ljudi završavaju fakultet u svojim 60tim godinama! Ja ne znam ko može da ti oduzme "status studenta" - iako prvi put čujem za ovaj pojam, osim možda kao disciplinska mera?

Не знам, кажем, чини ми се да сам тако некако то прочитала... Извињавам се што сам лупила...

Углавном, то да ће морати да пређу на болоњу сам добро упамтила.
 
Budalaštine. Aj kod mene je to već odavno izmenjeno i ja sam u poslednjoj generaciji koja ide po starom sistemu, sada smo peta godina, šta će oni čiji su fakulteti kaskali za ovim "promenama", koje, uzgred, ništa dobro nisu donele, bar za sada??
 
Da,ali neki ispiti se ponistavaju i na kraju moras da polazes nove koji ne postoje po starom programu.Plus u svakom semestru,studenti koji idu po novom programu,rade po jedan seminarski,pa pretpostavljam da i to treba da se dodatno napise...

Kod mene ta varijanta vazi vec 3, 4 godine, poshto su vishe od 3 puta menjali sisteme studiranja (bolonja, podelili su moj smer na 3 smera itd...). Studenti koji nisu zavrshili odredjene obaveze, "pali" su na nov sistem. Ponishtilo im se 5, 6 ispita, koje su morali da polazu ponovo, a pored toga im je dodato josh 6, 7 ispita kao razlika.
Za one koji su uspeli da dodju do apsolventskog staza, vazi da se posle trece godine apsolventskog placa 30000 din. za svaku godinu do 2011. Posle toga pretpostavljam da ce i oni pasti na nov sistem...
 

Back
Top