Koliko košta školovanje u inostranstvu?

BettyBlue

Aktivan član
Poruka
1.482
Znam da je pitanje preambiciozno i da je odgovora hiljada. Ali me zanima odgovor i iskustvo onih koji su odlučili da pomognu detetu da se školuje u inostranstvu (mislim na fakultet) i onih koji su već poslalai dete na školovanje "napolje" koji su to iznosi?! Nemam predstave. Takođe, da li ste štedeli pa uštedeli (pitanje za roditelje) ili je moguće za to podići kredit? Ne mislim ovde na supertalentovane genije koji su na stipendiji.
 
cene variraju u zavisnosti od univerziteta, države, grada, oblasti, nivoa studiranja (npr. osnovne studije ili postdiplomske, masteri, usavršavanja);
stipendije se ne odnose samo na super-genijalce; postoji mnoogo vrsta stipendija i od univerziteta, i od vlade i od raznih organizacija, zatim programi tipa erasmus, tempus itd. opet, niko vam nikada ne garantuje da ćete dobiti stipendiju...
na sajtovima univerziteta pišu uvek cene studiranja za strance, mislim da je najbolje odatle početi
 
Nemoj misliti da je cena skolovanja u inostranstvu samo tuition (skolarina)...
Treba tu uracunati i knjige, smestaj, hranu, putovanje... i to su troskovi koji obicno nisu pokriveni stipendijom.
Sto se konkretnih cena tice, jao sto je jelizaveta rekla, cene variraju i da bi pronasla nesto konkretnije: koristi internet da posetis sajtove Univerziteta koji bi te zanimali i pronadji informacije koje ti trebaju. Cene skolarine nisu tajna i mogu se naci na sajtu.
 
Hvala, a da li postoji neki sajt na kojem mogu videti gde se dete može upisati (sa stipendijom) imajući u vidu kojim se sportom bavi i koje rezultate ima?

Ne.
Smerovi/programi/stipendije... zavise od skole do skole i nema sajt koji sumira sve to, pa da se tako nesto nadje.
Moras da nadjes skolu koja nudi smer/program koji te zanima (putem Interneta), pa da vidis da li nude stipendije za taj smer/program...

Ili mozes preko neke agencije (znam da ih ima par u BG): platis im i oni odrade to trazenje za tebe.
 
Ne.
Smerovi/programi/stipendije... zavise od skole do skole i nema sajt koji sumira sve to, pa da se tako nesto nadje.
Moras da nadjes skolu koja nudi smer/program koji te zanima (putem Interneta), pa da vidis da li nude stipendije za taj smer/program...


Ili mozes preko neke agencije (znam da ih ima par u BG): platis im i oni odrade to trazenje za tebe.

Znaš li slučajno adrese, telefon, sajt... bilo šta tih agencija u Beogradu? Hvala ti u svakom slučaju.
 

Back
Top