Gorki plodovi

fes

Zainteresovan član
Poruka
345
Od veceras 3.10. na RTS u 20:00 pocinje da se emituje nova domaca serija "Gorki plodovi".

Režući, bez anestezije, kroz živo i bolno tkivo našeg savremenog života, dramski pisac Siniša Kovačević, koji je i režirao svoj scenario je, u 32 epizode Tv serije „Gorki plodovi", komponovao ovu „Gerniku" od komadića bola, patnje, nemorala, svakodnevice koja nas okružuje u teškim, posttraumatskim, tranzicionim vremenima, i sa druge strane, ljubavi, koja bi nas jedina mogla spasti.

U prvoj epizodi „Gorkih plodova" upoznajemo porodicu Timotijević, čiju ćemo sudbinu pratiti tokom tv serije. Umetničku porodicu čine otac, Vasilije, poznati pozorišni reditelj i njegov sin, Saša, pijanista, od rođenja slep...

Sašina majka, Radmila, davno je napustila obojicu i živi u Švajcarskoj. Ali, okolnosti će režirati da je upoznajemo već u prvoj epizodi - pojavio se hirurg, naš čovek, koji Saši daje nadu da progleda...

Saša je upoznao devojku u koju je već zaljubljen, Mašu, koja i sama nosi na plećima sopstvenu, nezasluženu biografiju. Maša je spona sa svetom potpuno stranim profesorskoj kući.

Ljubinka, devojka koja radi kod njih, Sašina je dobra prijateljica, dobro i pametno biće, ali sa sopstvenim „prtljagom" nasleđa, koji upravo stiže do nje...

U prvoj epizodi „Gorkih plodova" gledaoci će upoznati glavne likove serije, koje tumače Dragan Petrović Pele, Ljiljana Blagojević, Nenad Maričić, Kalina Kovačević, mlada Marina Lazarević, Goran Sultanović, Vuk Kostić i drugi značajni glumci srpske scene.

Tv serija „Gorki plodovi" snimljena je u saradnji produkcijske kuće „Ave Serbija" i Radio Televizije Srbije.

Direktor fotografije: Miloš Spasojević

Muzika: Bora Dugić

Urednik: Dragana Bošković
http://www.rts.rs/page/tv/sr/story/20/RTS+1/19844/Gorki+plodovi,+tv+serija.html

http://www.aveserbia.com/GORKIPLODOVI/index.html
 
Dozvoljavam da nisam neki vrhunski ekspert za glumu, ali davno nisam videla takvo preglumljavanje, pogotovo kod one sto glumi Ljubinku, onu sto zivi kod profesora i njegovog sina. Takva gluma je ok za pozoriste, ali za tv :thumbdown:. Izuzetak su naravno stariji glumci, oni su bili na visini zadatka.

Radnja bi kao trebala da odrazava situaciju u sadasnjem drustvu, tranzicija itd, ali kakvo preterivanje - oni kriminalci sto se pobise u opstoj pucnjavi, takvo nesto nema ni u Bronksu, onaj pijanista slep, ostavila ga majka kao dete, Ljubinka ima oca u zatvoru koji joj je ubio majku, onaj profesor se bije bolje od Cak Norisa, ne mogu dalje, mnogo se nerviram.

Ako neko ima suprotno misljenje, ok, ali ja ovu seriju sigurno necu vise gledati!

Samo da dodam: covek slep od rodjenja, isprica devojci kako medicina za njega nema leka i onda se odmah u sledecoj epizodi pojavi lekar koji ce ga operisati i sta - on ce sad da progleda?!?!?!
 
Poslednja izmena:
Meni isto obecava serija...deluje dinamicno
Dopada mi se sto su ubacili nove mlade glumce.

Koliko sam videla na spici, ovu seriju nije pisao sam Kovacevic, upisana su neka 4 scenarista da li znate nesto o tome?:D
 
A ono sto me uzasno nervira kod RTS-ovih serija je kamera , tj.sama slika . Pogledajte zadnjih recimo 5-6 serija snimanih u njihovoj produkciji sve je neka dosadna , monolitna slika bez topline . Rode su recimo koristile hd kameru ili slicno ( ne razumem se u tehniku ) i postigle dosta dobar uspeh , da je to snimljeno po sablonu Nasa mala klinika bila bi jos jedna od bezbroj dosadnih serija .
 
nije losa serija, nije losa glumacka ekipa i recimo dosta je onako autenticna atmosfera, likovi, okruzenje (na foru ko u "Rodama"), jedino mi se ne svidja to sto su pokusali bespotrebno da ubace onaj neki element sapunice.
 
Eh,kad bih se mogla setiti....Umro je Johan,muz od Ljilje Blagojevic i ona zvala Peleta da ode u Zenevu ali on nece jer ima Natasu Ninkovic.
Kalina se drogira,sto se Vuku nimalo ne svidja i tera je da pisa u pikslu,ali nakon njenog obecanja da nece vise on odustaje.
Gagula stariji angazuje kuma da ubije Ljubinkinog oca koji je nasao starog prijatelja koga tumaci Petar Kralj i kod njega se trenutno nalazi.
\Ako se setim jos necega napisacu ti:)
 

Back
Top