Naš prijatelj - NATO !

DragonR

Primećen član
Poruka
683
BEOGRAD , 1. oktobra (Tanjug) - Ministar odbrane Dragan Šutanovac danas je, u ime Vlade Srbije, potpisao Sporazum o bezbednosti informacija sa organizacijom Severnoatlantskog pakta (NATO), a taj dokument objavljen je na internet sajtu Ministarstva odsbrane Srbije.

Sporazum je potpisan "na osnovu postignute saglasnosti da se vrše konsultacije o političkim i bezbednosnim pitanjima, kao i da se proširi i intenzivira politička i vojna saradnja širom Evrope".

"Shvatajući da uspešna saradnja u ovim oblastima podrazumeva razmenu osetljivih i poverljivih informacija između Vlade Srbije i NATO, potpisnici sporazuma saglasile su se o tekstu koji je i potpisan", navodi se u sporazumu.

Potpisnici sporazuma saglasili su se "da će štititi i čuvati informacije i materijal koji pripadaju drugoj strani", navodi se u prvoj tački dokumenta koji su potpisali Šutanovac i generalni sekretar NATO Jap de Hop SHefer.

Potpisnici su se, takođe, saglasili i da će "učiniti sve što je potrebno da obezbede da takve informacije i materijal, ukoliko su poverljivi, zadrže onaj stepen poverljivosti koji je odredila ona strana od koje te informacije i materijal potiču".

Vlada Srbije i NATO su se obavezali i da će čuvati takve informacije i materijal u skladu sa dogovorenim zajedničkim standardima, da neće razmenjene informacije i materijal koristiti u druge svrhe osim onih navedenih u okvirima pojedinačnih programa, kao i odluka i rezolucija na koji se odnose.

U sporazumu se navodi i da su se potpisnici saglasili da "neće takve informacije i materijal otkrivati trećoj strani bez saglasnosti strane od koje isti potiču".

Navedeno je u sporazumu i da "Vlada Srbije prihvata obavezu da svi njeni državljani, koji u toku obavljanja službenih dužnosti zahtevaju ili mogu imati pristup informacijama ili materijalu razmenjenim u okviru aktivnosti saradnje odobrenih od strane Severnoatlantskog saveta, budu podvrgnuti odgovarajućoj bezbednosnoj proveri pre nego što im se odobri pristup takvim informacijama i materijalu".

Precizira se i da će "postupci bezbednosne provere biti osmišljeni tako da se utvrdi da li pojedinac, uzimajući u obzir njegovu lojalnost i pouzdanost, može imati pristup poverljivoj informaciji bez opasnosti po njenu bezbednost".

http://www.tanjug.rs/
 
pa evo zasto pitam ...
jel se vi ovde takmichite da bi vas stranke uzele/primetile u kako se ono zove omladinske odbore ?
ili ste Vi mozda placenida pisete ovakve stvari ?!?
a opte...ste gikovi koji pisu svasta ,sta vam kazu najblizi -mm nista :lol: jer su i oni takvi pa se secaju sa slika svoje dece >:))

p.s. pa imate li pauzu za bar pizzu da pojedete ? OZBILJNO sad pitam :shock:
 
Ма само нека "свршени полазник" Маршалове академије (ЦИА-е) потписује шта год хоће - биће супер када буде био смењен.............мислим за онога који ће га заменити...:hahaha:
 
pa evo zasto pitam ...
jel se vi ovde takmichite da bi vas stranke uzele/primetile u kako se ono zove omladinske odbore ?
ili ste Vi mozda placenida pisete ovakve stvari ?!?
a opte...ste gikovi koji pisu svasta ,sta vam kazu najblizi -mm nista :lol: jer su i oni takvi pa se secaju sa slika svoje dece >:))

p.s. pa imate li pauzu za bar pizzu da pojedete ? OZBILJNO sad pitam :shock:

За разлику од тебе, нисам члан ни једне странке.
А ако желиш, да расправљамо о овом питању, онда буди мало озбиљан.
 
pa evo zasto pitam ...
jel se vi ovde takmichite da bi vas stranke uzele/primetile u kako se ono zove omladinske odbore ?
ili ste Vi mozda placenida pisete ovakve stvari ?!?
a opte...ste gikovi koji pisu svasta ,sta vam kazu najblizi -mm nista :lol: jer su i oni takvi pa se secaju sa slika svoje dece >:))

p.s. pa imate li pauzu za bar pizzu da pojedete ? OZBILJNO sad pitam :shock:
pitas nekoga ko na ovaj forum navrati jednom mesecno i manje, da li ima vremena da pojede picu??? sta da ti odgovorim a da se ne zapitam da li je moguce si toliko malouman :lol: (izvinjavam se moderatorima, ali ako oni bolje definisu reply na onaj post, kupujem im svima po picu)

ostale gluposti iz tvog nazovi posta nisam razumeo (sta je 'placenida'-neki lik iz grcke komedije; 'opte'; 'mm-nista'; 'secaju sa slika' [WTF????])

a nije i da me briga, idi spamuj negde drugde, npr. na Psihijatriji ili Veterini, koje su sigurno vise specijalizovane za takve slucajeve, od Politke :thumbdown:
 
Poslednja izmena:
a iskreno ocekivao sam da na forumu podvucenim zutim bude malo veci broj 'pristasha' ovog sporazuma, da nama koji se jos secamo 1999. objasne kako je nato jedna divna, prijateljska organizacija, da slave danasnji veliki dan, da duvaju u balone od srece i upraznjavaju slicne eu-ropske izlive radosti i veselja zbog ovog 'povijesnog' akta!
 
Poslednja izmena:
За разлику од тебе, нисам члан ни једне странке.
А ако желиш, да расправљамо о овом питању, онда буди мало озбиљан.

imao sam shanse za SRS i G17+ naravno zbog posla a ne ideologije;nisam razmisljao tome ozbiljno jer gledam malo i ljude koje mogu da svarim

pitas nekoga ko na ovaj forum navrati jednom mesecno i manje, da li ima vremena da pojede picu??? sta da ti odgovorim a da se ne zapitam da li je moguce si toliko malouman :lol:

ostale gluposti iz tvog nazovi posta nisam razumeo (sta je 'placenida'-neki lik iz grcke komedije; 'opte'; 'mm-nista'; 'secaju sa slika' [WTF????])

a nije i da me briga, idi spamuj negde drugde (npr. na psihijatriji ili veterini)

jok visicu i pojesti tudju platu :mrgreen:

pa stos -to za pizu mogu i paprike :lol:
aha smejes se a vamo se kidas k'o ove nove maloletnice
pa da li ste placeni da to radite ili iz zabave to radite ?
 
sad tek videh ..zavisi gde si odrastao ali to je za mene da se pitam vec,sto se tebe tice i slichnih slobodnih umetnika ,mudraca ..ako nisi sposoban da zivis samostalno i ako ti utra svoje dete ne znas da vaspitas bilo onako muski cojski i kako vec je recimo bio moj otac-to sve sto si rekao pada u vodu ;) budala se namnozilo mnogo u srbiji a duhovnjaci opet poput tebe nista nisu bolji od mene samo su imali srece i zrtve ,ali to ne znaci da ja volim da me neko ucenuje ,lazimda dopire do mene..pametan si ako malo razaznas i rasmislis ozbiljno o svom zivotu dok jos imas vremena..ja ovo inace sve vrem radim namenski i da bude u shali

no comment na ovu temu ,obicno kazem u prvoj poruci (gde sigurno znam da sam u pravu) pa ko hoce nek izvoli ...se dzoramo malo :lol::rotf::mrgreen:
 
sad tek videh ..zavisi gde si odrastao ali to je za mene da se pitam vec,sto se tebe tice i slichnih slobodnih umetnika ,mudraca ..ako nisi sposoban da zivis samostalno i ako ti utra svoje dete ne znas da vaspitas bilo onako muski cojski i kako vec je recimo bio moj otac-to sve sto si rekao pada u vodu ;) budala se namnozilo mnogo u srbiji a duhovnjaci opet poput tebe nista nisu bolji od mene samo su imali srece i zrtve ,ali to ne znaci da ja volim da me neko ucenuje ,lazimda dopire do mene..pametan si ako malo razaznas i rasmislis ozbiljno o svom zivotu dok jos imas vremena..ja ovo inace sve vrem radim namenski i da bude u shali

no comment na ovu temu ,obicno kazem u prvoj poruci (gde sigurno znam da sam u pravu) pa ko hoce nek izvoli ...se dzoramo malo :lol::rotf::mrgreen:

sta bre znas da si upravu u cemu si upravu:dontunderstand:
 
ovo je nista_posebni sporazum, koji ima jos 90 zemalja sa nato-om.

naravno, bukachima malo treba da se u'vate za slike bombardovanja. autizam svoje vrste.

no, tako valjda covek i postane glasach ludog vojvode i bacachica kletvi.

daklem, ovo je sica.
sledece decenije palimo u clanstvo.
 
ovo je nista_posebni sporazum, koji ima jos 90 zemalja sa nato-om.

naravno, bukachima malo treba da se u'vate za slike bombardovanja. autizam svoje vrste.

no, tako valjda covek i postane glasach ludog vojvode i bacachica kletvi.

daklem, ovo je sica.
sledece decenije palimo u clanstvo.

sta je bre autizam,to sto su nas bombardovali i mnogo toga.

ti bre nisi normalan :rtfm:

nikada mi necemo paliti u clanstvo vecina je protiv toga u suprotnom krv pada.
 
ovo je nista_posebni sporazum, koji ima jos 90 zemalja sa nato-om.

naravno, bukachima malo treba da se u'vate za slike bombardovanja. autizam svoje vrste.

no, tako valjda covek i postane glasach ludog vojvode i bacachica kletvi.

daklem, ovo je sica.
sledece decenije palimo u clanstvo.
neki se uhvate za slike a neki za Solanu...nego znas onaj: zasto euro-unijata nosi masku na nosu?
sluzi mu kao prezervativ kad zabada nos u siptarsku bulju :D

btw interesantan avatar ;)
 

Back
Top