Budzenje LAPTOPA - da li je moguca zamena PROCESORA i gde se moze KUPITI

unisoft

Zainteresovan član
Poruka
143
E ovako mene zanima sledece.Imam LAPTOP ASUS-A6M i u njemu je AMD Turion 64bitni x1 2.1GHz .Kada sam otvarao LAPTOP radi ubacivanja jos jos 1GB DDR2 memorije video sam procesor i na podnoziju od procesora sa strane je pisalo K1
E sada je li to K1 oznacava vrstu podnozija za LAPTOP maticnu.Ako jeste imaju li gde da se kupuju procesori posebno za LAPTOPOVE kao i za DESKTOP RACUNARE.
 
ne isplati se to budziti
ajde samo da je procesor al na tom laptopu nista drugo ne valja
imas neku osakacenu grafiku za 2 pajplajna a ostalo nisam ni gledao

Pa to moram priznati da imam ocajnu grafiku.A LAPTOP kada sam kupio,platio sam ga 58.999 dinara.Na sajtu www.notebookcheck.com postoji spisak grafickih karti sa svim specifikacijama i razvrstanih u 5 klasa.Prva klasa je naravno najbolja.E moja je 4 klasa.

Meni laptop ne sluzi za igranje igrica... ( dobro odigram ponekad koju ) .Vise mi se isplati ako procesor za LAPTOP kosta oko 50 evra neki bolji da zamenim njega nego da ovaj LAPTOP prodam za neke sitne pare pa da poslen dodam 30000-40000 za drugi.Moras priznati da je bolje PRVO resenje.Mislim nije ako imas ti da mi poklonis jedno 300 evra :think:

E a kada rece to aj da je samo prcesor , sta moze i graficka da se zameni - doduse zanm da graficka - cip stoji na jednoj maloj ploci ka SODIM memorija i ubaci se u m.plocu.Jeli moze i ona da se zameni ( mislim gde ima da se nadju graficke za LAPTOP )

Meni i ovako nije los LAPTOP samo jedina zamerka koju imam je u vezi HDD - ima 80GB a inace ostalo ne radi lose,
 
Poslednja izmena:
i sta ti mislish sta ce ti se poboljshati dodavanjem procesora?
dzaba ti sirova snaga procesora ako ti ej maticna losha i grafika tako osakecena
to ti je racunar za svakodnevno chandrkanje, nije za ozbiljan rad
zato si trebao kupiti neki normalan procesor sa minimum 2mega kesha..kasno ti se sada kajati
a i ne znam kakav bi bolji amd mogao tu ubosti?
ja sam kupio jedan polovan za unishtavanje nw8000...e to je mashina za posao
 
Nebitno to za sta je decku potreban procesor nemojte ulaziti u to.I ja imam isto pitanjce.Zelim da zamenim procesor na sledecoj mashini hp6715b.U pitanju je najjaca verzija tog modela.I molim vas bez pitanja zasta je meni potreban drugi procesor.Ako neko zeli da nam pomegne neka to i ucini.

E svaka ti cas da jedno meko kaze sta treba.Ja im isto to lepo rekao a meni MODERATOR ocitao lekciju .Pa sta vise reci
 
a moze li se toshiba budziti
tipa ,,,da stavim novi hard,,i koliko to kosta?

Kod svih LAPTOPOVA moze se zameniti bez problema sledece stvari :
1. HDD ( hard disk )
2. DDR ( ram memorija - radna memorija )
3. CD-ROM ( opticki uredjaj , e sada svejedno je jeli to CD-RW ili DVD-RW ili DVD-ROM ...)
4.Tastatura ( menjanje dugmica ukoliko su se izlizali )

Ovo gore sto sam naveo moze da se uradi bez ikakvih problema na svim LAPTOPOVIMA i ne treba skoro nikakva strucnost ( preterano velika ) , jedino sto treba imati je strpljenje i biti pazljiv pri zameni.Za ostale stvari treba malo vise znanja.A sto se tice cena malo pri pretrpao temu da ti pisem sve cene komponenti za laptop.Upali www.google.rs i izaberi za pretragu crbija ( u pretragu upise komponente koje te zanimaju hard disk,memorija ... ) ili pak kucaj neke od sledecih stana www.pakom.com ili www.gigatron.co.yu ... ( firme u srbiji koje se bave prodajom IT opreme ) pa tu lepo pogledaj cene koje te zanimaju.
 
Poslednja izmena:

Back
Top