EMOCIJE GUBE NA ZNAČAJU / NAGONI DOBIJAJU ???

Novcic_u_fontani

Aktivan član
Poruka
1.468
Duboko verujem da su sve tajne zakopane u ljudskom srcu, u nama samima. Po pravoslavnoj nauci, ljudski um se nalazi u srcu.
U poslednje vreme sve je veća degradiranost našeg društva. Neznam da li je to zbog rata, kiča i šunda koji nas je zadnjih godina zadesio, ali mi se čini da su prave vrednosti počele odavno da tonu i nečujno izumiru u našoj zemlji.
Moje pitanje bi bilo, da li smatrate da su emocije počele da gube na značaju ili imaju istu vrednost baš kao i nekada ?
 
evo josh jednog izgubljenog....to je ta tranzicija...pa da.....
emocije su za tebe i ti mozesh da osecas shta hoces....ali na ulici ne smesh da se ponashash kako ti hoces...
postoje socijalni kodovi i drushtvena odgovornost koje morash da poshtujesh i chijim pravilima morash da se povinujesh....one sekunde kada otvorish vrata svoje jazbine i zakorachish medju svet....
 
goodday:
evo josh jednog izgubljenog....to je ta tranzicija...pa da.....
emocije su za tebe i ti mozesh da osecas shta hoces....ali na ulici ne smesh da se ponashash kako ti hoces...
postoje socijalni kodovi i drushtvena odgovornost koje morash da poshtujesh i chijim pravilima morash da se povinujesh....one sekunde kada otvorish vrata svoje jazbine i zakorachish medju svet....

Kao što vidiš i sam kucam na tastaturi, što znači da ne živim u jazbini i da nisam nimalo asocijalna i društveno neodgovorna, a daleko od toga da sam izgubljena.
Ti govoriš o uličnim pravilima koje su ti sistem i društvo nametnuli.
Ja ne želim da se povinujem pravilima većine.
Ne zaboravi, da je ponekad i manjina u pravu.
Poštujem tvoju lojalnost društvu, ali ja smatram da nije sramota biti drugačiji.
 
Emocije ne gube na znacaju. Stavise, mislim da je glupo odvajati telesno od duhovnog. To su istocnjacke religije saznale mnogo, mnogo hiljada godina pre nego sto je o tome pocelo da se govori u Evropi (a kamoli kod nas). Telesno i duhovno su dva dela iste realnosti i nerazdvojiva su. Telesno ne moze biti zamena za duhovno i obrnuto.

E, ovo je vise za temu filozofija koliko ja vidim. ;)

A, ono o cemu ti pricas je ubrzanje nacina zivljenja u savremenim drustvima... Drustvo postaje sve dinamicnije i dinamicnije, tako i ljubav postaju sve brze i brze... U stvari, u modernom svetu postoje ljudi koji smatraju, da usled ovakve brzine, nemaju vremena za ljubav. Zato se to i desava.
 

Back
Top