Gas pumpe i prevare

gost 52276

Obećava
Poruka
63
Juce (nedelja) sam na pumpi europetrol na Bul. Jase Tomica tocio plin. Sipali mi vise nego sto moze stati! A rezervoar je bio daleko od praznog!!!! Ima li leka tome? Kome to prijaviti? Da li ste imali slicnog iskustva??? Rekao sam sebi cu sledeci put ici s praznim rezervoarom i snimati mobilnim da imam za dokaz!
 
prijavi ih inspekciji za kontrolu kvaliteta gasa.....tu ce ih garantovano oglobiti ;)
a prijavi ih i trzisnoj....i/ili onima koji su nadlezni za ispravnost njihovih merila na pumpama :)
i najvaznije...batali gas i predji na dizel :P
 
a uostalom...posto znas recimo da ti je ceo rezervoar 30 litara...a oni ti sipali 40.....sto se odmah nisi bunio...pretio...hteo da zoves sve moguce inspekcije...mozda bi dobio za dz......ovako....cvrc ....:(
 
Ma odmah vuuuu u bradu pa desnom nogom u bubrege a levom rukom u glavu pri padu ...
Pa tek ond ainspekcija, a dok ona ne dođe još jedno 14-15 rečenica sa minimum 5 psovki u vezi sa užom rodbinom sa naglaskom na majku i sestru
 
Juce (nedelja) sam na pumpi europetrol na Bul. Jase Tomica tocio plin. Sipali mi vise nego sto moze stati! A rezervoar je bio daleko od praznog!!!! Ima li leka tome? Kome to prijaviti? Da li ste imali slicnog iskustva??? Rekao sam sebi cu sledeci put ici s praznim rezervoarom i snimati mobilnim da imam za dokaz!

Ne znam šta da ti kažem. Meni su tamo preporučili BMB. Reći ću samo da je lik koji mi je preporučio, završio sa polomljenom vilicom. Zašto?! Jer sam posle posete pumpi, morao da skidam rezervoar i da ga perem, ceo sistem za dovod goriva rasklopio. Gorivo je ustvari bila voda sa trnjem! NIKAD LOŠIJE NISAM SIPAO!! Od tad pa nadalje i ubuduće- ostajem pri proverenim: Pečurke(NIS) i OMV.

p.s. ne preporučujem ni onu kod FABUS-a. I tamo sam dobio vodu.
Ma odmah vuuuu u bradu pa desnom nogom u bubrege a levom rukom u glavu pri padu ...
Pa tek ond ainspekcija, a dok ona ne dođe još jedno 14-15 rečenica sa minimum 5 psovki u vezi sa užom rodbinom sa naglaskom na majku i sestru
:rotf::super:
 
Zeza me plovak u rezervoaru, nisam skontao da nemam goriva. I tako ja sipam na Impulsu- i oduševim se. Gorivo im je super. Baš mi je extra radio... Ne znam kakve su one na naselju gore(Kornelija Stankovića)?! Mislim, to su Amidžine, ne znam kakav je kvalitet kod njega... Neko sipao tamo?!
 
Juce (nedelja) sam na pumpi europetrol na Bul. Jase Tomica tocio plin. Sipali mi vise nego sto moze stati! A rezervoar je bio daleko od praznog!!!! Ima li leka tome? Kome to prijaviti? Da li ste imali slicnog iskustva??? Rekao sam sebi cu sledeci put ici s praznim rezervoarom i snimati mobilnim da imam za dokaz!

лопуже ,
шта друго рећи
У суштини не би смели да краду на меру јер су казне за то драконске али ипак има и тога.Конкретно су то неке пумпе по аутопутевима и местима где је вискока фреквенција људи који су у транзиту.
Пумпаџије углавном краду на тај начин што не мешају ТНГ у размери 60/40 Пропан/Бутан (или обрнуто нисам сигуран) већ ту разлику смањују у и онда се дешава да вам ауто троши више плина.Неки моји другари који раде калкулације на ОМВу кажу да готово никада не дође плин са истом густином (РО).Некада се деси да је густина ТНГа већа и ка+у да тада ауто може да троши и до 20% мање.
Ја конкретно танкам ауте на МОЛу и разлика у потрошњи у односу на ОМВ буде и до 2 литра на 100 км
 
Zeza me plovak u rezervoaru, nisam skontao da nemam goriva. I tako ja sipam na Impulsu- i oduševim se. Gorivo im je super. Baš mi je extra radio... Ne znam kakve su one na naselju gore(Kornelija Stankovića)?! Mislim, to su Amidžine, ne znam kakav je kvalitet kod njega... Neko sipao tamo?!

Ajde da naučiš nešto :

Sve vrste benzina i diesel goriva izuzev EURO 4 DIESELA su produkti NS ili PANČEVAČKE rafinerije koje posluju u sklopu NIS a.d.
Možeš da sipaš kod Đure, Peke, Goluba, Jnaka,Marka,OMV-a,AVIE,RADUNA,AMIDŽE,EKO,NIS,JUGOPETROL .... gorivo je uvek sito i iz iste rafinerije , izuzev EURO 4 diesela koje se jedino uvozi, koga opet ima retko na kojoj pumpi:rtfm:
 
Ajde da naučiš nešto :

Sve vrste benzina i diesel goriva izuzev EURO 4 DIESELA su produkti NS ili PANČEVAČKE rafinerije koje posluju u sklopu NIS a.d.
Možeš da sipaš kod Đure, Peke, Goluba, Jnaka,Marka,OMV-a,AVIE,RADUNA,AMIDŽE,EKO,NIS,JUGOPETROL .... gorivo je uvek sito i iz iste rafinerije , izuzev EURO 4 diesela koje se jedino uvozi, koga opet ima retko na kojoj pumpi:rtfm:

ajde da i ti naučiš nešto: ljudi sipaju vodu u gorivo. Slažem se: sve su produkti NS ili PA rafinerije, ali je razlika što u NIS, OMV, IMPULS, ne sipaju vodu (ili barem ne puno) a ovamo je trpaju. Evo, recimo da grešim. Kako objašnjavaš da svaki jeb... prokleti put kad sipam na nekom drugom mestu, auto se sam gasi, ne može da održi obrtaje, moram da čistim dizne, neretko da perem rezervoar!? Đura, Peka, Golub sipaju vodu, jer su alavi i te pare idu direkt njima u džep. Ovo su državne firme, te pare ne idu nikom direktno u džep i samim tim je i krađa mnogo manja.
 
Hvala što si mi otkrio toplu vodu ...

Inače radim u navedenoj kompaniji bezmalo 10 godina
Voda u rezervoaru ne prouzrokuje navede simptome
Niko danas ne sipa vodu u gorivo-rezervoara, jer imaju vrlo česte i nenajavljene kontrole i prisustvo vode u rezervoarima se vrlo lako otrkiva indikatorima.
Ovo što ti opisuješ objašnjavam time da pumpe sa slabijim prometom imaju veliku nečistoću u rezervoarima i kada ti to dospe u rezervoar imaš navedene probleme ... a ne voda.
 
Poslednja izmena:
Hvala što si mi otkrio toplu vodu ...

Inače radim u navedenoj kompaniji bezmalo 10 godina
Voda u rezervoaru ne prouzrokuje navede simptome
Niko danas ne sipa vodu u gorivo-rezervoara, jer imaju vrlo česte i nenajavljene kontrole i prisustvo vode u rezervoarima se vrlo lako otrkiva indikatorima.
Ovo što ti opisuješ objašnjavam time da pumpe sa slabijim prometom imaju veliku nečistoću u rezervoarima i kada ti to dospe u rezervoar imaš navedene probleme ... a ne voda.
... i još nije uspeo da je totalno upropasti ...:lol:
 
ја нећу никога да критикујем али сам приметио да на лугоњиној пумпи кад сипам 28 литара гаса пређем 40 километара више него кад сипам код нпр.импулса,онога у јаше томића,или лукоила и још неких.још нисам сипао на омв.
 

Back
Top