Sta cita savremeni?

Aurora.Borealis

Ističe se
Poruka
2.482
ko je i zašto zaključao temu o književnosti a ovo recimo još stoji?

ovde ću napisati odgovor @победоносцев-u:

ubeđena sam da dvoje koji nemaju sklonost ka sličnoj književnosti nemaj šta da traže zajedno.

kada kupim knjigu ako ne ume da je doživi, ne nužno slično mom doživljaju ali ako ga ne zaiteresuje, skratim oboma muke.

nikada nisam nikakvo intersovanje imala za muškarce koji ne razumeju književnost, to je prvi stepen za eliminaciju.


(kakva naučna fantastika. navedite mi romane ili pisce, sama sam zaljubljenik u sf/scifi, kakogod.)
 
ko je i zašto zaključao temu o književnosti a ovo recimo još stoji?

ovde ću napisati odgovor @победоносцев-u:

ubeđena sam da dvoje koji nemaju sklonost ka sličnoj književnosti nemaj šta da traže zajedno.

kada kupim knjigu ako ne ume da je doživi, ne nužno slično mom doživljaju ali ako ga ne zaiteresuje, skratim oboma muke.

nikada nisam nikakvo intersovanje imala za muškarce koji ne razumeju književnost, to je prvi stepen za eliminaciju.


(kakva naučna fantastika. navedite mi romane ili pisce, sama sam zaljubljenik u sf/scifi, kakogod.)

Mislim da su nam zatvorili temu jer savremeni muskarac ne cita knjige ;)

Ne znam koliko je neko preklapanje ukusa bitno. Sigurno je lepo kada su interesovanja slicna, mada mi se cini da neka razmimoilazenja daju neku svezu perspektivu... ma nije ni bitno. Meni je, pre svega za druzenje, bitno da neko dosta cita. Primetio sam da uglavnom nisam blizak prijatelj ljudima koji nemaju bar jednu policu knjiga, onako od poda pa do plafona. Eto mog snobizma - kad odem kod nekoga ne brojim srebrne kasike nego knjige.

(Pade mi na pamet stara fora: nemoj da mi kupujes knjigu, imam vec jednu!)

Ne znam sta se kod nas prevodi? Nekad je bila jaka biblioteka znak sagite, valjda i polaris, i objavljivali su dosta toga jako brzo. Ja citam na engleskom, a zadnje - sinoc - sam ponovo citao "Olimp" Dena Simonsa. Pisac je dosta zanimljiv, i te svoje svemirske opere smesta u neke kontekste klasicne knjizevnosti - Ilijade, recimo, ili Prusta, ili Kitsa i Sosera i svetog pisma dok je pisao prethodnu seriju "Hiperion". Mozda zvuci malo dosadno i suvoparno, ali stvarno pise uzbudljivo, a i sve se moze citati na vise nivoa. Eto.
 
Mislim da su nam zatvorili temu jer savremeni muskarac ne cita knjige ;)

Ne znam koliko je neko preklapanje ukusa bitno. Sigurno je lepo kada su interesovanja slicna, mada mi se cini da neka razmimoilazenja daju neku svezu perspektivu... ma nije ni bitno. Meni je, pre svega za druzenje, bitno da neko dosta cita. Primetio sam da uglavnom nisam blizak prijatelj ljudima koji nemaju bar jednu policu knjiga, onako od poda pa do plafona. Eto mog snobizma - kad odem kod nekoga ne brojim srebrne kasike nego knjige.

(Pade mi na pamet stara fora: nemoj da mi kupujes knjigu, imam vec jednu!)

Ne znam sta se kod nas prevodi? Nekad je bila jaka biblioteka znak sagite, valjda i polaris, i objavljivali su dosta toga jako brzo. Ja citam na engleskom, a zadnje - sinoc - sam ponovo citao "Olimp" Dena Simonsa. Pisac je dosta zanimljiv, i te svoje svemirske opere smesta u neke kontekste klasicne knjizevnosti - Ilijade, recimo, ili Prusta, ili Kitsa i Sosera i svetog pisma dok je pisao prethodnu seriju "Hiperion". Mozda zvuci malo dosadno i suvoparno, ali stvarno pise uzbudljivo, a i sve se moze citati na vise nivoa. Eto.

ne govorim o poklapanju ukusa već o mogućnosti da se diskutuje o istoj temi, dakle može meni da se svidi knjiga njemu ne ali da posoji osnova za diskusiju, razmimoilaženja su čak poželjna.

kakve sam ja šetnje, tzv kupovine, organizovala sa pijateljima. nas dvoje ili troje krenemo u obilazak knjižara i antikvarnica (kako mi je samo nekih koje su sada zatvorene žao) . . . nezaboravna druženja. :mrgreen:

simons je prevođen i ovde i čitala sam hiperion i strvinarsku utehu. preveden je i olimp, znači kažeš da je dobar, onda ću pročitati. odakle ti ideja da je dosadno i suvoparno. :???:

(izvinjavam se zbog spamanja teme, skratila sam poruku jer smo offtopic ovde ali sam samo htela da nastavim razgovor.)
 
Poslednja izmena:
ne govorim o poklapanju ukusa već o mogućnosti da se diskutuje o istoj temi, dakle može meni da se svidi knjiga njemu ne ali da posoji osnova za diskusiju, razmimoilaženja su čak poželjna.

kakve sam ja šetnje, tzv kupovine, organizovala sa pijateljima. nas dvoje ili troje krenemo u obilazak knjižara i antikvarnica (kako mi je samo nekih koje su sada zatvorene žao) . . . nezaboravna druženja. :mrgreen:

simons je prevođen i ovde i čitala sam hiperion i strvinarsku utehu. preveden je i olimp, znači kažeš da je dobar, onda ću pročitati. odakle ti ideja da je dosadno i suvoparno. :???:

I ja volim da bazam po knjizarama. U Beogradu mi je jedna od omiljenih bila kod jugoslovenskog dramskog - neko se na pauzi nabije u bar, a ja u knjizaru :lol:. Ameri pored raznih sranja imaju i jednu za mene divnu stvar, pa sve velike knjizare, zgradurine na par spratova - Barnes & Noble, recimo - imaju i kafic gde sluze sokove, caj, neke njihove sveze pravljene sode i sarene vodice... lepo pokupis tri-cet'ri knjige sa polica, sednes u fotelju, pijes, prelistavas... ma prekrasno, popodne ode za cas. Nema nadzak-babe da ti sikne 'nije ti ovo biblioteka!' i tih fora.

Pa ne znam za Simonsa, preporucio sam jednom drugu i on mi rece "sta ***** ovaj?". On vise voli malo vise pucanja i malo manje filozofiranja i, kako rece, prenemaganja. Ybg. Meni se bas svidja. E, kad smo kod tih opera, dosta mi je jaka i Ceri - odlicno i ubedljivo obradjuje psihologiju vanzemaljaca, neke njihove perspektive na zivot, na seks, na cast, ovo ono, a jos su joj heroine cesto zene (ili bar vanzemaljske zenke nalik dvonogim mackama).
 
I ja volim da bazam po knjizarama. U Beogradu mi je jedna od omiljenih bila kod jugoslovenskog dramskog - neko se na pauzi nabije u bar, a ja u knjizaru :lol:. Ameri pored raznih sranja imaju i jednu za mene divnu stvar, pa sve velike knjizare, zgradurine na par spratova - Barnes & Noble, recimo - imaju i kafic gde sluze sokove, caj, neke njihove sveze pravljene sode i sarene vodice... lepo pokupis tri-cet'ri knjige sa polica, sednes u fotelju, pijes, prelistavas... ma prekrasno, popodne ode za cas. Nema nadzak-babe da ti sikne 'nije ti ovo biblioteka!' i tih fora.

Pa ne znam za Simonsa, preporucio sam jednom drugu i on mi rece "sta ***** ovaj?". On vise voli malo vise pucanja i malo manje filozofiranja i, kako rece, prenemaganja. Ybg. Meni se bas svidja. E, kad smo kod tih opera, dosta mi je jaka i Ceri - odlicno i ubedljivo obradjuje psihologiju vanzemaljaca, neke njihove perspektive na zivot, na seks, na cast, ovo ono, a jos su joj heroine cesto zene (ili bar vanzemaljske zenke nalik dvonogim mackama).

ima i ovde da tako sedneš u ovim novim velikim knjižarama, recimo u mamutu, samo mi je malo sterilno, ja sam navikla na onaj stereotip knjižareantikvarnice kakva je bila prosvetina knjižara. ali ima logike i u toj čistoj, beloj i prozračnoj atmosferi samo se nadam da ću se navići. inače sam kao dete često sa mamom odlazila damo gde je tada bilo čitalište valjda gradske biblioteke u zmaj jovinoj i pošto ona ima veze sa tim svetom, lepo smo mogle da sedimo u zatvorenom dvorištu ispered čitaonice, kojiko se sečam dole su bile samo knjige za decu.

ja ti delujem kao osoba koja voli knjige sa više pucanja i manje filozofiranja, zanimljivo. :think:

vezano za čeri, odlična je i uvek mi je bilo zamislivo da se identifikujem sa njenim junakinjama ali ona ovde nije prevođena za razliku od ursule recimo (prilično logična prva asocijacija) i ono što sam čitala stiglo mi je internom razmenom u krugu "zaljubljenika" u sf ali ima tom više od 5 godina i tada nisam imala "osećaj" za engleski, razumela sam bezproblema ali nešto je falilo u doživljaju. mada ni sada ne mogu da izrazim ili doživim intenzivna osećanja na engleskom, više mi je kao alat za sporazumevanje.

(bolje da ne elaboriram dela, temu ćemo nastaviti negde drugo ako bude volje. ;) :mrgreen: )
 
Poslednja izmena:
ne govorim o poklapanju ukusa već o mogućnosti da se diskutuje o istoj temi, dakle može meni da se svidi knjiga njemu ne ali da posoji osnova za diskusiju, razmimoilaženja su čak poželjna.

kakve sam ja šetnje, tzv kupovine, organizovala sa pijateljima. nas dvoje ili troje krenemo u obilazak knjižara i antikvarnica (kako mi je samo nekih koje su sada zatvorene žao) . . . nezaboravna druženja. :mrgreen:

simons je prevođen i ovde i čitala sam hiperion i strvinarsku utehu. preveden je i olimp, znači kažeš da je dobar, onda ću pročitati. odakle ti ideja da je dosadno i suvoparno. :???:

(izvinjavam se zbog spamanja teme, skratila sam poruku jer smo offtopic ovde ali sam samo htela da nastavim razgovor.)
a pp?
a da otvoris temu "sta cita savremeni muskarac"?
 
hvala ne temi. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

pa, da vas čujemo!

uključila bih i stripove budući da je tema o stripu izgleda potonula a mislim da zaslužujuda se neđu na ovom mestu. ;) :cool:

(kako ne ispunjavam osnovni kriterijum ovog pdf-a, nisam savremeni muškarac, neću daviti svojim ukusom ali ću komentarisati vaše.)
 
Poslednja izmena:
Ma ne bre ti, on! Moj drug.

Nego pricaj koji su se tebi pisci dopali ovih dana.

savremeni muškarac! ;) :cool:

alidobro kad sam već počela temu mada sam imala nameru samo da voajerišem i upadam povremeno.

ne znam smeštaš li lema i izvikane ali ja ga beskrajno poštujem. sasvim mi odgovara njegov "prirodnjački" um, čak sam preporučivala ljudima koji su sa mnom nešto petljali oko "filozofije nauke" da čitaju glas gospodara i bilo je korisno.

volim pkd-a, još iz tinejdžerski dana. :cool: :mrgreen:

prenekidan sam baš pominjala stalkera, braća strugacki, to mi je kao klasika. volim i sorokina, na srpski je prevedeno plavo salo za ostalo ne znam.

sad da se ne raspisujem, mogu da sastavim "esej" na temu svog ukusa u okviru scifi-a ako budem inspirisana, glupo ni je da nabrajam bez obrazloženja ali mrzi me.

ako misliš na književnost uopšte, ljubitelj sam antičke drame, recimo. ne ono "ja se njima taaako divim" "oni su taaako klasični a nisu ništa lošiji od . . . :eek: " već mi je tokom studiranja antička grčka bila u jedan od dva perioda u fokusu interesovanja i često se vraćam na njih. čini mi se da ih odlično i razumem ali to je već svačije pravo da čita delo na svoj način.

eh, da, sad sam se setila toni morrison, nju recimo volim od ovih savremenih pisaca.


trenutno inače čitam the archaeology of ethnicity, autor sian jones.

može i tako, da se ovde navodi šta se trenutno čita i ukratko preporuči ako je prijemčivo za širu pibliku, za razliku od ovog mog.
 
Poslednja izmena:
vidim, niko nije raspoložen da podeli svoj književni ukus sa poblikom.

kad smo pomenuli sf biblioteke, kentaur je meni bio odličan. pozitvno je i to što je promovisao domače autore.

naravno prošla sam i kroz fazu oduševljavanja likom i delom asimova ali danas mi je od svega njegvog možda i najdraže spuštanje noći.

što se stripova tiče, volim corto-a, možda čak i više nego alana forda, verovatno više. imam i gomile raznih drugih stripova od zagora i dylan doga do bleka i nekih ukoričenih brojeva panorame, to je još od pre mog rođenja.
 
Poslednja izmena:
kod mene to ima veze kad je moozika u pitanju.........al sad...literatoore..pa bilo bi mi troolo malo...ukazivalo bi na nešto...da čita herija potera....ili recimo knjigu života i smrti, razgovori s dalaj lamom..al misim da se take osobe imaju i celokoopan stil i priču nekako drookčiju...misim...ko se loži na terija pračeta i tolkina...ili kao.....samo čita klajv barkera...uuu .......misim..ša bi trebalo...da biramo osobu koja voli isti književni žanr....??...hah........e....aj kao....ribe koje vole vonegata su sooper......znam pouzdano...
 
Pobedonoscev, i ja volim Dena Simonsa, a od njega mi je favorit "Pesma boginje Kali".

Haha, ja sam posle te knjige odlucio da nikad ne idem u Indiju. U stvari, knjiga mi je samo jos i pojacala neke predrasude.

ne znam smeštaš li lema i izvikane ali ja ga beskrajno poštujem. sasvim mi odgovara njegov "prirodnjački" um, čak sam preporučivala ljudima koji su sa mnom nešto petljali oko "filozofije nauke" da čitaju glas gospodara i bilo je korisno.

Meni je Lem gotivan, ali sam uglavnom citao neke njegove kratke price jos kao klinac - pilot Pirks, itd. Secam se i neke knjige koja je na mene ostavila dosta tezak utisak, ali mislim da sam je prerano citao. Zvala se, mislim, Fijasko.

Ne insistiram ja na nekoj bogzna kakvoj autenticnosti - znas onaj neki lik koji ceni neku grupu ili sta vec samo dok nisu postali popularni jer su se tad prodali. Meni su izvikani, recimo, Koeljo ili Rauling. Masovni fenomen, svi to citaju... uzmem i ja da procitam i smorim se kao zmaj.
 
Haha, ja sam posle te knjige odlucio da nikad ne idem u Indiju. U stvari, knjiga mi je samo jos i pojacala neke predrasude.



Meni je Lem gotivan, ali sam uglavnom citao neke njegove kratke price jos kao klinac - pilot Pirks, itd. Secam se i neke knjige koja je na mene ostavila dosta tezak utisak, ali mislim da sam je prerano citao. Zvala se, mislim, Fijasko.

Ne insistiram ja na nekoj bogzna kakvoj autenticnosti - znas onaj neki lik koji ceni neku grupu ili sta vec samo dok nisu postali popularni jer su se tad prodali. Meni su izvikani, recimo, Koeljo ili Rauling. Masovni fenomen, svi to citaju... uzmem i ja da procitam i smorim se kao zmaj.

trebalo bi da pročitaš onda solaris ili glas gospodara, radije solaris. epska fantastika mu je onako.

ko to dvoje još shvata ozbiljno? :eek: ja reko' ti imaš suštinsak razmimoilaženja sa vrednovanjem asimova ili ursule(leva ruka tame mi je dobra knjiga, ostalo njeno je samo ok).

jesi li čitao pkd-a (philip k. dick)? napisao je knjigu koja je bila inspiracija za film odakle je lik sa mog avatara, sanjaju li androidi elekrične ovce.

mene u sfu možda i najviše oduševljava sloboda koju pruža za istraživanje granica i osobina ljudskosti i onoga što čovek može da zamisli kao život, za tu temu je solaris verovatno neprevaziđen.

jošjedan pisac kojeg volim, bulgakov, sve moje mačke su dobijale imena po likovima iz majstora i margarite. prvi je naravno bio behemot.

danezaboravim, 1999 od pekića mi je sasvim dobra knjiga. navela me na veoma zanimljiva promišljanja nekih pitanja. ne kažem da je najbolje što je ikada napisao ali je među najboljim domađim sf delima.
 
Poslednja izmena:
kod mene to ima veze kad je moozika u pitanju.........al sad...literatoore..pa bilo bi mi troolo malo...ukazivalo bi na nešto...da čita herija potera....ili recimo knjigu života i smrti, razgovori s dalaj lamom..al misim da se take osobe imaju i celokoopan stil i priču nekako drookčiju...misim...ko se loži na terija pračeta i tolkina...ili kao.....samo čita klajv barkera...uuu .......misim..ša bi trebalo...da biramo osobu koja voli isti književni žanr....??...hah........e....aj kao....ribe koje vole vonegata su sooper......znam pouzdano...

ne govorim o istom žanru ili stilu već o mogućnosti da razgovaraš sa nekim o književnosti, uporedivom pristupu književnosti recimo.

ukust se uostalom menja, kao i za muziku.
 
PKD je za mene donekle kao Dostojevski jer je sveto pismo na neki nacin stilski i filozofski interesantnije kroz njegove interpretacije nego kao stivo za sebe. Malo ljudi ga zna kod nas, a meni se sa Hanterom Tomsonom cini jednim od najboljih i najmastovitijih americkih pisaca druge polovine proslog veka.

Dika ne moze svako da rezira, kao sto se videlo kad je Spilberg napravio glupost od "Minority Report". Ridli Skot je radnju malo usporio, ali je imao perfektan osecaj za plemenito i izgubljeno: za doticne androide, neksus... ne pamtim koji broj, koji su jaci, brzi, spretniji, pametniji i casniji od ljudi, sa tonom tuge i zadirkivanja prisutnim u svakom obracanju inferiornoj ljudskoj rasi... i osudjeni, bez prava pomilovanja, na smrt. Takvi su trebali da budu vilenjaci u onoj smarackoj adaptaciji Gospodara Prstenova umesto onih debilnih, bezvrednih hipika kojima nas je pocastio Dzekson.
 
PKD je za mene donekle kao Dostojevski jer je sveto pismo na neki nacin stilski i filozofski interesantnije kroz njegove interpretacije nego kao stivo za sebe. Malo ljudi ga zna kod nas, a meni se sa Hanterom Tomsonom cini jednim od najboljih i najmastovitijih americkih pisaca druge polovine proslog veka.

Dika ne moze svako da rezira, kao sto se videlo kad je Spilberg napravio glupost od "Minority Report". Ridli Skot je radnju malo usporio, ali je imao perfektan osecaj za plemenito i izgubljeno: za doticne androide, neksus... ne pamtim koji broj, koji su jaci, brzi, spretniji, pametniji i casniji od ljudi, sa tonom tuge i zadirkivanja prisutnim u svakom obracanju inferiornoj ljudskoj rasi... i osudjeni, bez prava pomilovanja, na smrt. Takvi su trebali da budu vilenjaci u onoj smarackoj adaptaciji Gospodara Prstenova umesto onih debilnih, bezvrednih hipika kojima nas je pocastio Dzekson.

ne bih se mogla više složiti. (nebično, zaista neobično.) :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

za mene ima još jednu sličnost sa dostojevskim, neprekivno mu se vraćam. ne znam više na koje sam sve načine interpretirala njegova dela u različitim kontekstima. ljudima ovde delimično izmiče značenje njegovih dela jer je poznavanje svetog pisma prilično slabo.

najvrednija osobina koju knjiga može imati je da me podstakne na oblikovanje ideja koje ću kasnije primenjivati na različite načine a dik je zaista inspirativan za razmišljanje. posle čitanja mogu zaboraviti radnju ali ne zaboravljam ideje i specifičnu uznemirenost koju je delo izazvalo. ukoliko zaboravim osećaj koji sam imala dok sam čitala neću se ni vratiti knjizi makar ona bila, zanatski, dobro napisana.

mislim da je usporavanje radnje bilo neophodno upravo kako bi se istakla ljudska dimenzija. inače je dik učestvovao u radu na scenariju koliko se sećam ali je umeđuvremenu umro.
 
Poslednja izmena:
znam tipa koji njih voli i cita... :D

je l se racuna u ovu temu sta zene vole da citaju?

ne mora da voli da cita iste knjige (bolje da mi otkriva nove) ali ne moze da ne voli muziku kejt bus

vidiš da sam i ja udavila svojim ukusom. :mrgreen:

ne znam čitaju li ovi muškarci ili se plaše kritike pa neće da se izjašnjavaju. :???:

nisam htela da kažem da mora čitati iste knjige već da mi je bitno da možemo da razgovaramo o književnosti, slagali se ili ne slagali.
 
Poslednja izmena:
Nikada nisam voleo romane...vetjinu.
Danashnja knjizevnost mi je ko i film...umetnost uopshte...ne znam koju rech da nadjem da pravilno opishe stanje..mozda najpribliznije bi bilo vetj vidjeno,al na nekvalitetniji nachin...i totalno otudjena od sveta.
Ne pamtim koju sam poslednju knjigu chitao,novija knjizevnost me ne zanima pa se nekako uvek vratjam stvarima koje sam vetj prezvakao...kad mi dodje da citam....il neka istoriJska tema(nikad roman sa istoriJskom pozadinom,smor mi je t,nego neshto tipa o 2.svetskom ratu,antichkoj grchkoj-Herodotova istorija,istorija peloponeskog rata,cezarovi memoari..itd.ili neki stariji SF-Hodinici vremena,Grad,Andromedin soj,Vrli novi svet..itd.itd.
Od romana tipa"ispasha za mozak" (u koji spada veci deo neozbiljnog SF-a) meni je od kad sam bio klinac najdrazi bio Zil Vern...mislim da bih to mogao i danas da chitam i ako znam i sam da nije bash smisao zivota ili teshka filozofija-Tajanstveno ostrvo,Dozivljaji kapetana Haterasa,Zagonetka ledenog mora...itd.Imam recimo kod babe od njenog caleta josh( neka izdanja iz 50-tih mozda i vrede neshto?) jedno tonu knjiga Karl Maja ali ma koliko se trudio to nikada nisam mogao da sazvatjem...smorchina do bola.A znam likove koji to bukvalno gutaju.Stvar ukusa.
Ovo tipa Hari Poter Bridzit dzons i tako to bi me bilo blam da me vide da drzim u ruci ali ne verujem u tvrdnju iz uvodnog posta "ubeđena sam da dvoje koji nemaju sklonost ka sličnoj književnosti nemaj šta da traže zajedno."Intelektualni snobizam od kog nema neke vajde.Moze neko i da chita Hari Potera:D to ne znachi nishta za odnos dvoje ljudi.Jer sushtinski knjizevnost je vishe nauchna stvar nego prostog "da li ti se svidja ko i meni ili ne?"A nije sva knjizevnost koju chitamo vrhunska nego ko i film najcheshtje zabava da prodje vreme.
 
Danashnja knjizevnost mi je ko i film...umetnost uopshte...ne znam koju rech da nadjem da pravilno opishe stanje..mozda najpribliznije bi bilo vetj vidjeno,al na nekvalitetniji nachin...i totalno otudjena od sveta.

Tako je brate konzervativni! I ja ne marim za slikarstvo posle devetsto desete, arhitekturu posle devetsto dvadesete, i poeziju posle devetsto tridesete ;) Jedino je literatura tu donekle izuzezak.

mislim da je usporavanje radnje bilo neophodno upravo kako bi se istakla ljudska dimenzija.

Pa ne znam, meni su tu upravo ti androidi nekako najljudskiji likovi i najsvetlije tacke u jednom potpuno otudjenom i izvitoperenom svetu... Jedan je pravljen da bude izrazito jak, drugi pametan, treci privlacan - da budu ljudi kakvi sami ljudi ne mogu da budu, da budu ono sto bi smo trebali da budemo a nismo - ali je i jedina toplina, briga jednih za druge, odanost u tom filmu upravo medju tim androidima.

Ha ha, 'de se nadjosmo - kod Filipa K Dika!
 
Ja mnogo volim FIlipa Dika. Ali omiljeni pisac SF-a mi je Gibson (Neuromanser, recimo).
Trenutno citam i Dinu milioniti put.

A najbolje obozavam i Po-a, Bodlera i Apolinera. (I Nice-a, ali da ne sirimo temu ka filozofiji).

Moj muz najvise cita Hese-a a SF ne podnosi i nervira me sa tim stavom jer nece bas nista da procita od toga jer smatra da je to za decu. Grrr.
 

Back
Top