Samo prijatelji mogu da kritikuju

Tuzni_patak

Elita
Poruka
18.247
Odakle ovakav stav kod mnogih devojaka i zena....?
Mnogo vise nego kod muskaraca.....

Da nije posledica svakodnevnog dodira sa zenskom zavisti....pa se iz tih raznih manjih ili vecih lazi i igrica izvelo pravilo ne smes da kritikujes ista moje , dok nisi prijateljica dokazana.....

Inace sve vodi ka urusavanju moci, uticaja i autoriteta one zenske osobe koja dozvoljava kritiku necega za sta je zainteresovana....ili cak biva i obeshrabrena....

Pri tome pod kritikom podrazumevam kritiku svega, znaci ideja, stavova, razmisljanja, u smislu ukazivanja na drugacije moguce resenje....
--------------------------------------------
Sa ovim ima veze i sledece, diskusija oko necega se u zenskoj okolini mnogo cesce pretvori u licno , a kod muskaraca u opste......tvrdoglavost se kod zena pretvori u opsesiju , a kod muskaraca u ignorisanje....
 
ma moze ko 'oce da me kritikuje.
samo da ne moram da se objasnjavam sa onima koji krenu od pogresnih premisa pa izgrade konstrukciju ni na cemu...
mozda zene samo htedose da kazu da ne uvazavaju svaciju kritiku?
sto ima rezona. neko ko te za pocetak ne razume tesko moze konstruktivno da te kritikuje.
 
ma moze ko 'oce da me kritikuje.
samo da ne moram da se objasnjavam sa onima koji krenu od pogresnih premisa pa izgrade konstrukciju ni na cemu...
mozda zene samo htedose da kazu da ne uvazavaju svaciju kritiku?
sto ima rezona. neko ko te za pocetak ne razume tesko moze konstruktivno da te kritikuje.
:ok:

Било да је критика негативна или позитивна, увек прво погледам ко ми је упутио.

И наравно, суочим се са њом.. само не морам баш свима да кажем ''тако је'' :mrgreen:
Углавном... пријатељима признајем да су у праву (када су у праву)...
 
Šmrlj, mljac.. kah-kah, Mrmmr... ccc... roll - Te ne volim. Gade mi se ljudi koji na taj način kritikuju.
Ovo ostalo ok - ponekad ćutim i ne interesuje me uopšte. Nekad mi prekine film pa popizdim...
I ne zavisi mnogo od toga ni šta je u pitanju ni što mi se to nešto priča - već kako sam raspoložena i u kakvom sam stanju već pre toga bila...

Prijatelji me ne kritikuju... ne bi mi bilo dobro 5 dana kad bi popila neku kritiku od tih par njih koje tako ljubomorno pazim i čuvam...
 
Ih bre poverljiva, pa ko da strip u ruke uzela nisi :D
Znaš ono kad ti neko stane na glavom pa kao kašlje ili govori ccc ili tako nešto ne bi li ga primetila ili prestala da radiš to što radiš....

Uglavnom kritikuju zbog pušenja -
evo baš malo pre neki čovek me smara dok sam kupovala šiš - Tako ste mladi a već pušite? Pa vi decu treba da imate jednog dana....

I skočio mi adrenalin, nervozna sam i umorna i kao konj danas radim - A što Vas nisu vaspitali pa da znate da se na ulici ne obraćate nepoznatim ljudima... ma gledaj svoja posla bre... Al ja sam samo mislio... tako ste mladi...
 
Pogresno si me shvatila.
Neko nepoznat moze da nas kritikuje zbog izbora karijere, bioritma, stila oblacnja...itd a propustice da kritikuje stvari koje su stvarno za kritiku.
Ove nabrojane stvari nasi prijatelji prihvataju kao deo nase licnosti i mislim da tu nema mesta kritici. Ali isto tako mogu da vide kad nesto radimo lose za sebe i tu je prijateljska kritika dragocena.
 
Pogresno si me shvatila.
Neko nepoznat moze da nas kritikuje zbog izbora karijere, bioritma, stila oblacnja...itd a propustice da kritikuje stvari koje su stvarno za kritiku.
Ove nabrojane stvari nasi prijatelji prihvataju kao deo nase licnosti i mislim da tu nema mesta kritici. Ali isto tako mogu da vide kad nesto radimo lose za sebe i tu je prijateljska kritika dragocena.
Хтела си да кажеш да си се погрешно изразила? :D

Нема везе. И даље се не слажем с тобом.
Рецимо.. део наше личности постане зависност од дроге, алкохола.. шта год.. ово је само пример па је мање битно..
Хоће ли ово критиковати само непријатељи или само пријатељи или само они који су свесни штете коју наносимо себи и својој околини?
Е ови последњи могу бити и случајни пролазници. :) попут оних на које се Беки љути..

Дакле. Када је критика у питању. Потребно је обратити пажњу на бол који изазива, више него на то какав статус у нашем животу има особа која је изговорила.
Шта мислиш.. зашто се Беки онолико наљутила на пролазника..:)

Свака је критика драгоцена и са њом се треба суочити.
 
Mislim da i jeste ispravno da kritiku može i sme da ti uputi samo prijatelj. Zašto? Zato što je glupo da te kritikuje neko ko te ne poznaje, niti zna razloge zašto si nešto uradila.

Prijateljska kritika je uvek dobronamerna ....

s ovim se slazem,,,,jer ja bih prva odreagovala...."ko si ti da me kritikujes" ako bi to uradio neko ko mi nije prijatelj i ne poznaje me.Bila sam prisutna u tavkim situacijama, gde je covek sedeci za susednim stolim slusao nas razgovor, pa kad je ustao, pa "raspalio" po nama,,,,redommmmmmm,,,pa kad smo svi ustali i otisli, mi smo se malo digli iznad njega jer nismo hteli da raspravljamo.//ali, polazis od sebe, zamisli pridjes nekome kome nisi prijatelj i popujes mu...uvredice se...ako je neki normalan i dobronameran savet...na to se niko ne bi trebao ljutiti...mada i onda ljudi ljutito reaguju.
 
Свака је критика драгоцена и са њом се треба суочити.

E pa nije bas. Neki ljudi kritikuju druge jer su imali los dan, recimo. Ili, neko ko je potpuno drugaciji od tebe ti kritikuje stil zivota koji uopste ne razume. Takve kritike ne nalazim za dragocene. Ja ne kritikujem druge bez da mi neko trazi misljenje. Kod prijatelja polazim od toga da odrastao covek zna sta radi. A nekog nepoznatog nikad ne bih kritikovala jer nemam pojma sta se desava u njegovom zivotu i koji splet okolnosti je doveo do te situacije koja mi se ne svidja i za koju smatram da zasluzuje kritiku. Mislim da je jako lako zgrazavati se na ljude, ocekivati savrsen tretman svuge (restoran, prodavnica, banka), kritikovati nekog sto ide preko reda...itd. Kako uopste mozes da znas sta se tim ljudima trenutno desava? Mozda su nekom bolesni roditelji a on mora da bude tu. Mozda je neko ostavio malo dete kuci pa mora preko reda. Taj deo ne znas i uglavnom to ljude ne zanima i vide samo onaj deo koji je njih licno malcice ostetio.
Na takve kritike sam mislila. A i inace mislim da ljudi treba malo vise da misle pre nego sto otvore usta i da ne stavljaju bas uvek sebe u centar univerzuma.
 
E pa nije bas. Neki ljudi kritikuju druge jer su imali los dan, recimo. Ili, neko ko je potpuno drugaciji od tebe ti kritikuje stil zivota koji uopste ne razume. Takve kritike ne nalazim za dragocene. Ja ne kritikujem druge bez da mi neko trazi misljenje. Kod prijatelja polazim od toga da odrastao covek zna sta radi. A nekog nepoznatog nikad ne bih kritikovala jer nemam pojma sta se desava u njegovom zivotu i koji splet okolnosti je doveo do te situacije koja mi se ne svidja i za koju smatram da zasluzuje kritiku. Mislim da je jako lako zgrazavati se na ljude, ocekivati savrsen tretman svuge (restoran, prodavnica, banka), kritikovati nekog sto ide preko reda...itd. Kako uopste mozes da znas sta se tim ljudima trenutno desava? Mozda su nekom bolesni roditelji a on mora da bude tu. Mozda je neko ostavio malo dete kuci pa mora preko reda. Taj deo ne znas i uglavnom to ljude ne zanima i vide samo onaj deo koji je njih licno malcice ostetio.
Na takve kritike sam mislila. A i inace mislim da ljudi treba malo vise da misle pre nego sto otvore usta i da ne stavljaju bas uvek sebe u centar univerzuma.


Taj neko se izvini, kaze imam dete i bolesne roditelje....
JA bih se posvadjala sa svakim ko nece da ga pusti preko reda!
 

Back
Top