Kako pobediti `mamicu`?

Aquaviva:
Imam slicno iskustvo, mozda cak i gore jer je tvoj momak star samo 20 a moj 26 a jos uvek zivi kod roditelja. Sto i ne bi bio problem da mu majka naprosto receno nije vestica. I to je najblazi naziv koji imam za nju. Kada smo poceli da se zabavljamo mislila je da sam prolazna stvar posto mu je pre ili kasnije uvek unistavala malo ozbiljnije veze. Kada je vrag odneo salu i moj decko poceo da sve vise vremena provodi samnom i kod mene kuci (nismo u istom gradu) ona je naprosto poludela! Pocela je da paranoise, svasta mu napricala, pa kako se on odjednom jako promenio, pa kao ubledeo (a u stvari se kod mene cak i ugojio bar za kilogram) pa kao on je i do sada imao devojke ali nikada nije bio takav da zaboravlja na porodicu i prijatelje, pa kakva sam to ja jel imam mozda dve glave ili sta da sam toliko posebna..Onda je krenula jos losija prica..Krenula je sa pricama da sam ga ja izgleda omadjijala, alarmirala sve njegove prijatelje, cak otisla tako daleko da je isla kod psihijatra i belog maga (?!!) jer joj se sin 'cudno ponasa' ali kada je videla da nista od svega postavila mu je cak jedan dan ultimatum da ako ne dodje kuci da ce ona da dodje kod mojih na vrata! Mozete da zamislite? Zena je zrela za neku mentalnu ustanovu definitivno! On jednostavno nije uspevao pa ma koliko se trudio na pocetku da joj dokaze koliko je srecan samnom, koliko se smejemo, koliko se volimo...za nju je sve to bilo sumnjivo jer odjednom je izgubila paznju svog sina jedinca. Nevidjeno mnogo puta je zvala, histerisala, plakala, kao ona nije zasluzila da se on tako ponasa i da zaboravlja na nju i...ma uzas... Moj decko je ignorisao, svadjao se, kad je video da lepim ne ide ali ona nije prestajala...A sto se tek novca tice....koliko samo puta je moj decko morao da joj da zadnji dinar na 'zajam' koji naravno nikada nije vratila. Priredila nam je pakao tri meseca, okrenula i njegovog oca protiv mene sve pod izgovorom da sa njenim sinom od kada je samnom nesto nije ok jer se ne ponasa kao sto se do sada ponasao u vezama. Sve to je otislo tako daleko da je pocela da mu preti da ce se meni nesto desiti ako i dalje bude samnom, te smo onda poceli da se vidjamo krisom...neko vreme bar. Ali meni je iskreno receno dosta. Jer vidim da jesam u stvari sa maminim sinom cim ona njega uspeva da uceni na takav nacin. On sa 26 nije uspeo da sebi stvori nikakve uslove za zivot, i mora da zivi sa njima a oni ga zato ucenjuju i ucenjuju. Ne znam sta ce biti sa nama, ali ne verujem da cemo ostati zajedno. U zadnje vreme se cak i jako promenio, postaje grublji prema meni i polako nestaje onaj predivni decko u koga sam se jako zaljubila..Izgleda da ce bar ova mamica da pobedi. Ona za svog sina zeli devojku koju ce on da vidja dva-tri puta nedeljno a svo ostalo vreme da bude ili sa drustvom ili sa njom, ali da svako vece obavezno dolazi kuci.
Sta kazete na ovo iskustvo?

Draga, toj mami ne odgovara ni jedna a ne ti niti neka devojka sa kojom ce provoditi dva tri dana nedeljno.Kao sto si sama rekla one rade i na daljinu.

Na zalost, moja prava svekrva nije nista bolja, i jos uvek se pitam ko ce tu dobiti bitku a izgubiti rat?????
U svakom slucaju, kad bolje razmislis, pobedila si i onda kada izgubis.Bar ces je skinuti sa vrata, a ti neodlucni momci muzevi , jednom recju sinovi, takvi kakvi su i nisu nam potrebni.
A jel znas sta je crnjak u celoj ovoj storiji?
Pa mi smo majke i takvima smo ih napravile. Bljak. :twisted: :arrow: :wink:
 
lolla:
_JECA_:
lolla:
Nije mi jasno shto sve to uopshte trpish kadje vishe nego ocigledno da ti ta veza ne odgovara.
kada nekog volis boris se za njega!
Mozda imamo razlicite definicije ljubavi...


Jeco, ti se boris sa mamom a ne sa njim a jos manje bi trebala da se boris za njegovu ljubav, mislim sta mu ta ljubav dodje kao neki pehar posle uspesno odigrane utakmice ili trke na sto metara sa preponama? :roll:
Ljubav je kao dvosmerna ulica, tj. mora i on malo da se pokrene a ne da sedi na dupetu a ti da resavas njegove probleme, jer taj njegov problem lezi u njegovom odnosu sa njegovom majkom. (a i u odnosu prema samom sebi)
I sto se ti uopste petljas i bakces time? To je tako i uvek ce tako biti dokle god ON to ne resi.
Ti jedino mozes da reagujes samo onda kada ona atakuje na tebe licno, tj. u direktnom kontaktu- ono sto bi rekli oci u oci, a njega lepo zamoli da ti uooopste ne prenosi rekla kazala sa njene strane jer to tebe NE zanima i ne treba da te zanima ama ic,jer to sto laje nesto na tvoj racun je samo pokazatelj kako ne postuje njega kao licnost samim tim sto ne postuje njegov izbor. A sto se tice otimanja para i sto on onda nema za izlazak sa tobom ili sta bilo vec, i to ne mozes ti da resis, pa prema tome nemoj ni da se nerviras.Ako nije u stanju to da resi nek sedi kuci a ti lepo pravac u kafanu,bioskop,kupovinu ili sta ti vec padne na pamet.Nisi ni svesna kakvom se sve matematikom bave takve majke koje su tako posesivne. I jos jedan savet, nemoj ni da se trudis da se takvim majkama dopadnes, ikada, samo ce se tebi obiti o glavu.
Aj pa srecno.
ps. ni sve ovo ne moze niko od forumskih savenika da resi umesto tebe.Ili budi sa njim i spremi se za ratovanje ili batali pricu i uzivaj malo sama. Jos si mlada za takva sr...
:wink:
 

Back
Top