Bračna viza za SAD

marajamaria

Početnik
Poruka
1
Nadam se da neko može da mi pomogne. Imam problem. Udala sam se u Novembru 2007 u BG za americkog državljanina. Nakon toga, smo podneli zahtev I 130 formulare i sve potrebne dokumente poslali u USA u ambasadu. Jous uvek nismo dobili nikakav odgovor od njih ni taj broj koji cekamo a sada je Jun i prošlo je 7 meseci od toga. U ambasadi u BG su nam rekli da ne uzimaju ništa ovde od dokumentacije već se sve salje u USA.
Da li je neko skoro imao sličan slučaj i kakav je proces? Ovo je nemoguće koliko dugo cekamo. Sada hoću da pokusam da tražim običnu vizu preko USA ambasade ovde u BG i da li neko zna ako je to moguće i na koji način je najbolje. Nerazumem da ako sam udata za americkog državljanina moram ovoliko da cekam i da ne mogu da dobijem neku vizu i samo dozvolu da mogu da dodjem u USA pa tamo da cekam zelenu kartu i socijalni broj a ne ovde.
Inace on je samnom ovde i nije zaposlen trenutno u USA,i ne znam da li ce nam traziti affodevit of support?
Ako može neko da mi pomogne i da mi da neke informacije bila bi zahvalna.
Hvala unapred.
 
Cao,
ja nisam dobila bracnu vizu nego verenicku, ali je proces slican. Jako je cudno da jos uvek niste dobili taj broj koji treba nakon sto posaljete papire. Dali ste sigurni da ste poslali na pravu adresu? Na njihovom sajtu ima broj tel. na koji bi trebali nazvati da vam bar kazu da su primili. Puno je vremena proslo i vrlo je moguce da nesto nije u redu.

Vizu da ides u Ameriku dok si jos u procesu bolje nemoj traziti jer to gotovo uvek odbiju. Znam nekoliko slucajeva koji su to pokusali i svima su rekli isto, a to je da ako su u procesu moraju da sacekaju na tu pravu useljenicku vizu. Nazalost takva su pravila za nas kojima je potrebna viza.

Ovo ti je adresa na kojoj ces naci sve moguce informacije koje vam trebaju. Meni je puno pomoglo dok sam cekala. Imas tamo forum pa ti ili tvoj muz mozete postaviti post i pitanje tamo i sigurno cete dobiti nekoliko odgovora i saveta sta da radite.

www.visajourney.com


Sto se tice afidavit of support da trebace vam, ali tek kada dobitjete odobrenje u Americi koje sada cekate i onda se vas slucaj salje u njihovu ambasadu u Beograd i onda te ovi iz Beograda zovu i zakazuju ti intervju i takodje ti kazu sta sve treba da poneses. Tu ce vam trebati da poneses afidavit of support. Ako on trenutno neradi mozete uzeti sponzora. To mora biti neko ko je US drzavljanin, ko zivi tamo i ima posao. On ispuni obrazac i garantuje za teba. Najcesce se uzima neko iz familije ili rodbine, ali moze i neki prijatelj nebitno. Neznam previse detalja, ali ponavljam na ovom sajtu cete sve pronaci.

Srecno
 
I ja imam slican problem!Moj verenik,koji je postao amerikanac,uskoro dolazi da se vencamo,pa me zanima da li je bolje da ipak trazim verenicku vizu pa da ja idem tamo ili da on dodje pa da udjemo u taj proces dobijanja bracne vize za koji su mi rekli da traje do godinu dana.Ne znam da li bih dobila verenicku jer su me vec dva puta odbili za turisticku???
 
To sto su te dobili za turisticku vizu nema nikakvog uticaja za dobijanje verenicke vize. Ima nekoliko razloga zbog kojih bi te mogli odbiti za verenicku vizu a to su: ako si vec bila u Americi i ostala duze nego sto je vazila tadasnja viza; zatim ako si nedaj boze HIV pozitivna ili imas neku drugu zaraznu bolest koja je neizleciva i samim time nepozeljna u Americi; onda ako imas neki kriminalni dosije. U svakom drugom slucaju verenicku vizu ces dobiti garantovano.
Verenicka viza ima dobru i losu stranu. Dobra je sto se ceka od cetiri do sedam meseci, a losa je sto nedobijas zelenu kartu vec moras da apliciras za nju u Americi odmah nakon vencanja i dobijas je za jos nekoliko meseci. Za to vreme dok nemas zelenu kartu ili radnu dozvolu za koju takodje moras aplicirati nemozes dobiti posao.

Ja sam izabrala verenicku vizu jer smo nas dvoje hteli sto pre da budemo zajedno i jeste da je posle malo dosadno kad si ceo dan u kuci i nemas posao, ali bar smo zajedno i samo malo strpljenja i kasnije sve dodje na svoje.

Inace bracna viza se ceka minimalno godinu dana, cesto se ceka i do godinu i po. Znam nekoliko slucajeva koji su cekali vise od godinu dana i veoma je iscrpljujuce.
 
Eto,zvizdana,to je moj problem-cekanje na bracnu vizu toliko dugo!Naime,moj verenik je tamo vec sest godina,dobio je americko drzavljanstvo,pa smo mislili da ce dobijanje bracne vize biti jako brzo,ali smo se malo razocarali kad smo culi koliko traje.Inace,on tamo radi pa ne moze da dolazi tako cesto,jednom do dva puta godisnje,pa nam se ta duga razdvojenost bas smucila,jer smo osam godina zajedno a vise smo u vezi preko telefona nego ovako.A iz ovih odgovora sam zaljucila da je brze resenje verenicka viza.
 
Drugari, molim Vas za pomoc...

Suprug i ja smo se vencali pre nekoliko dana u Beogradu. On je americki drzavljanin, a ja nisam mogla da dobijem turisticku vizu, pa smo vencanje obavili u Beogradu i sad nam predstoji procedura sa papirima. Upoznati smo donekle sa procedurom, ali ja imam neke nedoumice, pa mi je potrebna Vasa pomoc. Nisam sigurna sta treba da uradimo i koji je najbrzi i najlaksi nacin da budemo zajedno. Na forumima i sajtu USCIS-a sam videla da postoje, ako sam dobro razumela, dva nacina na koja mozemo da sredimo papire. Jedno je da podnesemo papire za K3 vizu i Green Card pravimo kad ja vec budem tamo, a drugo je sponzorisanje za Green Card koji bih mogla da dobijem i dok sam ovde. Opet ponavljam da nisam sigurna da sam sve dobro razumela, pa mi treba Vasa pomoc i pojasnjenje sta treba da uradimo. Molim sve Vas koji vec imate iskustva sa ovim da nam pomognete pre nego sto uradimo nesto pogresno i samo produzimo cekanje.

Unapred HVALA svima!

Bojan i Dragana
 
Pitanje za mikuuuu
Udata Sam za americkog drzavljanina-
Oktobar predato- Mart odobreno- April NVC poslao pismo sa onim brojem BLG......
Suprug tamo sve zavrsava- Ja poslala da Nisam osudjivana I slike...
Pitanja: sta da Radim sa ovim brojem BLG..... I koliko jos da cekam? Hvala svima
 
Pitanje za mikuuuu
Udata Sam za americkog drzavljanina-
Oktobar predato- Mart odobreno- April NVC poslao pismo sa onim brojem BLG......
Suprug tamo sve zavrsava- Ja poslala da Nisam osudjivana I slike...
Pitanja: sta da Radim sa ovim brojem BLG..... I koliko jos da cekam? Hvala svima

Nista, samo da cekas. U medjuvremenu mozes da proveris u NVC da li nesto treba dodatno poslati od dokumenata.
 
Da li mozda neko zna kakva je situacija po pitanju gej brakova...to jest, da li se i u tom slucaju, prilikom braka, automatski dobija americka viza ili drzavljanstvo ?
Hvala unapred

Istospolni brakovi NE potpadaju pod odredbe Imigracionog zakona. U prijedlogu novog zakona postoji odredba koja priznaje ovakvu vrstu braka ali se digla velika prasina i mislim da ne postoji mogucnost da se pronadje vecina za izglasavanje takvog zakona.
 
Mika molim za neke informacije, ako mozes da mi odgovoris. Muz mi je u Americi, njegov advokat ga je savjetovao pa je poslao papire, viza i-130. Case je approved, ali sve to je bilo dok je imao samo green card. U medjuvremenu je dobio drzavljanstvo, advokat poslao njegov sertifikat da je drzavljanin u NVC da urade update, medjutim vec 2 mjeseca kako je to njima stiglo, ali do ljudi koji su na nasem slucaju jos nije. Zvali smo, pitali sta se desava. Oni su rekli da samo mora da se ceka da se ta nasa posta otvori i proslijedi u pravi ofis. Da li znas nekog ko je imao slican problem, zanima me samo kakva je to procedura oko tog update? Koliko se ceka? Hvala unapred.
 
Mika molim za neke informacije, ako mozes da mi odgovoris. Muz mi je u Americi, njegov advokat ga je savjetovao pa je poslao papire, viza i-130. Case je approved, ali sve to je bilo dok je imao samo green card. U medjuvremenu je dobio drzavljanstvo, advokat poslao njegov sertifikat da je drzavljanin u NVC da urade update, medjutim vec 2 mjeseca kako je to njima stiglo, ali do ljudi koji su na nasem slucaju jos nije. Zvali smo, pitali sta se desava. Oni su rekli da samo mora da se ceka da se ta nasa posta otvori i proslijedi u pravi ofis. Da li znas nekog ko je imao slican problem, zanima me samo kakva je to procedura oko tog update? Koliko se ceka? Hvala unapred.

Dobro, jesu li na kraju papiri usli u sistem?
 

Back
Top