prodaje se....

adem_ks

Buduća legenda
Banovan
Poruka
33.624
ja nisam bas mlad, hocu reci da sam dosta cudnih stvari cuo, video....ali cesto se uverim u onu staru da se covek uci dok je ziv. ovo je npr.stvar koju nisam mogao ni zamisliti. da je dao i neku cenu mozda bi je neki nas "prodavac" i kupio ... cisto da mu se nadje

Stranka na prodaju



Iako se političare često optužuje da samo trče na novcem, najdalje je otišao Ratko Konstantinović, koji stranku Nova Vojvodina, nastalu krajem 2002. godine, prodaje preko oglasa, u rubrici 'razno'.


Na stranici srbijanskog Ministarstva za državnu upravu i lokalnu samoupravu, u registru političkih organizacija pod rednim brojem 257, nalazi se Nova Vojodina, stranka osnovana 11. listopada 2002. godine, sa sjedištem u Beogradu.

Njen utemeljitelj je Ratko Konstantinović, trgovac iz Kovina, koji je prethodno bio u stranci Nova Srbija.

Konstantinović je za B92 izjavio da je oglas o prodaji stranke objavio nakon što se razočarao u ljude, a posebno u vojvođanske političare.

Interes, međutim, nije velik.

"Javilo se nešto malo, dva, tri, četiri čovjeka, ne znam, ni ne pamtim, imam drugih obaveza", rekao je Konstantinović.

"Nego su se javili, tako, eto, što ja znam, pitaju, ja im objašnjavam što, kako... Oni misle to je trgovina. Ne! Ja sam rekao, neću čak ni prodati stranku".

"Ako ste zainteresirani da pomognete ovoj zemlji i da nastavite put ljudi koji vode Novu Vojvodinu, onda smo suglasni da vam prebacimo stranku", kaže Konstantinović.

"Mnogi možda ne znaju, ali u Srbiji nije moguće prodati političku stranku", kaže Nemanja Nenadić iz antikorupcijske organizacije Transparentnost Srbija.

"Ova vijest zvuči pomalo komično i podsjeća na vijesti o prodaji Eiffelovog tornja, koje se pojavljuju s vremena na vrijeme. Naravno da po zakonu nije moguće prodati političku stranku; znači ona, s obzirom na svoj status, ne može biti predmet prodaje, kao što to može biti kapital u poduzećima", kaže Nenadić.

"U svakom slučaju, ta namjera nije ostvariva u domaćem zakonodavstvu, kao što, vjerujem, nije moguća nigdje u svijetu", naveo je Nenadić.

Ratko Konstantinović kaže da njegova stranka nema ni prostorije, ni automobile, pa na prodaju nudi papire, pečat, program i 60 aktivnih općinskih odbora.
 
ja nisam bas mlad, hocu reci da sam dosta cudnih stvari cuo, video....ali cesto se uverim u onu staru da se covek uci dok je ziv. ovo je npr.stvar koju nisam mogao ni zamisliti. da je dao i neku cenu mozda bi je neki nas "prodavac" i kupio ... cisto da mu se nadje
Pa pazi, ideja nije loša. :think:
Da trgujemo i da napravimo reda u zemlji Srbiji? Ili bar Vojvodini?
 
svaka looda ima svoje slebdenike.
inace kao ideja, bilo bi dobro da drzava kupuje takve stranke, i da budu vlasnistvo drzave, u zavisnosti od broja clanova, akcije te stranke bi rasle ili padale, a jednom clan, zauvek clan. ionako su postali kao fudbaleri,ko da vise odlete ....
ili recimo SRS zasto da se cepa, lepo se proda, seselj novac ulozi u advokate
 

Back
Top