Programske onove koalicije DSS-SRS-SPS

Alekasandar3

Buduća legenda
Poruka
35.716
Основ за формирање владајуће коалиције

ДСС – НС, СРС и СПС – ПУПС – ЈС предлажу договор о формирању националне Владе Србије коју би сачињавали ДСС – НС, СРС, СПС – ПУПС – ЈС, Бошњачка листа и ванстраначке личности које заступају националну политику очувања државних интереса Србије. Национална влада има пет кључних циљева који представљају темељ будућег програма рада Владе Србије:

1. Очување Косова и Метохије у саставу Србије, као и очување Републике Српске на основу Дејтонског споразума чији је гарант Република Србија. Ова обавеза произилази из уставне обавезе свих државних институција, а пре свега Владе Србије да чува суверенитет и територијални интегритет земље.

2. Снажан економски и равномерни регионални развој Србије и покретање изградње аутопута Хоргош – Пожега, руског магистралног гасовода, коридора 7 и 10, хидроелектране „Ђердап 3”, као и повећано улагање у развој привреде, а посебно пољопривреде, енергетике и саобраћаја, што ће омогућити повећање запослености и подстаћи целокупни привредни развој земље. Национална влада мора да обезбеди снажан економски развој како би сви грађани могли достојанствено да живе од свог поштеног рада.

3. Остваривање социјалне правде, уз измену постојећих или доношење нових закона.

– До краја 2008. године донети Закон о пензијском и инвалидском осигурању којим треба регулисати да просечна пензија износи 70 одсто од просечне плате и да се усклађивање пензија убудуће врши на тој основи, као и да најнижа пензија увек мора бити изнад нивоа социјалне помоћи. Одмах по формирању владе пензије повећати за десет одсто и исплатити заостали дуг пензионерима.

– Донети измене и допуне, или нове законе о здравственом осигурању и здравственој заштити којима ће се обезбедити бесплатна здравствена заштита за све грађане.

– Донети измене и допуне, или нови закон о раду који ће побољшати права радника.

– Систем образовања учинити бесплатним и доступним најширем броју грађана.

4. Србија ће као целовита држава са својом покрајином Косовом и Метохијом наставити европске интеграције и хармонизацију националног законодавства са законодавством ЕУ. Србија жели на равноправним основама да развија пријатељске односе са свим државама, Европском унијом и другим међународним организацијама, поштујући међународно право и све међународне норме које је потписала држава Србија. Национална влада никада не може пристати да преполовљена Србија без Косова и Метохије улази у европске интеграције или у било који други вид међународних интеграција.

5. Одлучна борба против свих видова корупције и криминала и доследно спровођење закона и норми правне државе. Грађани Србије с пуним правом траже и очекују да се свако ко је прекршио закон и обогатио на рачун грађана и државе изведе пред лице правде. Наставак најодлучније борбе против криминала је не само законска, него и морална обавеза националне владе према грађанима Србије.
 
Lepo zvuci u teoriji. Ali:

-Kako ce da idu put evrointegracija ako poniste SSP?
-Kakoce da uvedu besplatno skolstvo?
-Da nece mozda radikali, koji su poznati po svojim mutnim radnjama, korupciji i sl. da iskorene istu? Ok, otarasice se korupcionasa na drugoj strani, da bi uveli svoje igrace.

Mada, i ja pricam svasta. Vladu moze da formira ko hoce. Dok god je Kostunica u njoj, a pride u svojstvu premijera, bice isto.
 
ССП мора да се поништи јер тај ССП који су потписали значи независност КиМ. Има ту још ствари које треба уради под ознаком ЏИТНО. На пример, укинути имунитет Тадићу и судити му за изадју Србије.
 
Uhh, kako bi voleo da vidim tu vladu na delu. Bash sam se uzeleo demonstacija
banana.gif
rock.gif
 
Ma kakv program......

Čuj socijalna pravda......

Rezultat će biti konačni kraj DSS na političkoj sceni Srbije....

Ako ima imalo pameti u toj stranci odležaće nekoliko godina u opoziciji...

Čovek koji je srušio koalicionu vladu SPS-SRS, danas će ponovo da je oživi...Kakva ironije sudbine...
 
Cela drzava moze da zivi par godina samo na param sto je Dinkic pokrao.
A koliko ima Dinkica kod demokrata ?
Na kraju da mu se i oproste lopovluci, nece moci ono sto je taj gubar svesno i namerno unistio.
Naravno, treba ga pazljivo iskrenuiti naopacke da mu i poslednji evric i dinarcic ispadnu iz dzepova.

Vi dusebriznici, ako nevidite ovde je jad, beda i sirotinja.

Svaka nova vlast pa i najgora bice bolja od dosadasnjeg idiotizma.

Posle ovolike "demokratije" bicu srecan samo da zaustave dalje propadanje ekonomije, industrije, poljoprivrede i svega ostalog. Svega cega su se dotakli ovi idioti razbijeno je u paramparcad.
 
I da dodam da tako i treba da bude kada 6. oktobra nismo zabranili SPS,JUL i SRS i napunili Zabelu njihovim čelnicima. Nema revanšizma prema onima koji su ubijali,a? E moj Zorane,vidiš li sada sa onog sveta koliko si pogrešio i kakav si šljam okupio oko sebe?

Ko to kaze ?

Taj 6. oktobra bice momenat kada ce se zabraniti LDP i DS, furuna i vucina manita.
 
ССП мора да се поништи јер тај ССП који су потписали значи независност КиМ. Има ту још ствари које треба уради под ознаком ЏИТНО. На пример, укинути имунитет Тадићу и судити му за изадју Србије.

Voleli ili ne voleli Tadica, vlada ne moze da ga zbaci s mesta predsednika.

PS-Ako kucas cirilicom, nauci gde koje slovo stoji.
 
Основ за формирање владајуће коалиције

Osnove za promenu proevropske vlade

1.zemljo moja, zemljo mila
puna nam je vlada debila!
prodaju te zbog neke evrope
bez imalo stida i sramote
prodaju te i na rate
bez ziranta i kamate.

2.zemljo moja, zemljo mila
puna nam je vlada debila!
povoljni krediti, inflacija mala
svega ima samo nema para
ma ima para al' nedamo
dok sve zivo nerasprodamo.

3.zemljo moja, zemljo mila
puna nam je vlada debila!
nova tehnologija iz evrope stigla
produktivnost masina nam digla
svi je hvale besprekorno radi
dok nam radnik umire od gladi.

4.zemljo moja, zemljo mila
puna nam je vlada debila!
tako si nedostizna, mudra i smela
ti si moje svetlo na kraju tunela
oj evropo mnogo si mi ponosna i jaka
osam godina me setas a nista od braka.

5.zemljo moja, zemljo mila
puna nam je vlada debila!
nema kradje nema kriminala
nema lopova niti vandala
ove reci na sva zvona zvone
dok nam ministri kradu milione.
 
Lepo zvuci u teoriji. Ali:

-Kako ce da idu put evrointegracija ako poniste SSP?
-Kakoce da uvedu besplatno skolstvo?
-Da nece mozda radikali, koji su poznati po svojim mutnim radnjama, korupciji i sl. da iskorene istu? Ok, otarasice se korupcionasa na drugoj strani, da bi uveli svoje igrace.

Mada, i ja pricam svasta. Vladu moze da formira ko hoce. Dok god je Kostunica u njoj, a pride u svojstvu premijera, bice isto.

Ma da.. eno zatvori puni korumpiranih radikala.. ma nema ni jedne afere od 2000-te do sad a da u njoj nisu spominjani i ucestvovali radikali. I sve one silne mafije, ma i to sve radikali.
Joj kako ti sebe lazes.. kako si ti slep kod ociju... ajd malo mozak turn on :lol:

Samo ja do februara da diplomiram i zapalim preko grane u normalan svet,a oni neka se je*u svom rezervatu sa 60% polupismenih.

Slazem se sa tobom... pali sto pre.. i ne okreci se sine.

Mi cemo ostati da se "patimo" sa, konacno nacionalnom vladom. :lol:
 
Ma da.. eno zatvori puni korumpiranih radikala.. ma nema ni jedne afere od 2000-te do sad a da u njoj nisu spominjani i ucestvovali radikali. I sve one silne mafije, ma i to sve radikali.
Joj kako ti sebe lazes.. kako si ti slep kod ociju... ajd malo mozak turn on :lol:

Mozes i ti: Mozak turn on da ukapiras kog sam pola. Ni Cedini ****** sebe ne bi nazvali Zvezdica (ne kazem, glup je nick, ali je ocigledno zenski).

I jos jednom: a gde sam to ja rekla da su ovi drugi cisti? :grin:
 
Cela drzava moze da zivi par godina samo na param sto je Dinkic pokrao.
A koliko ima Dinkica kod demokrata ?
Na kraju da mu se i oproste lopovluci, nece moci ono sto je taj gubar svesno i namerno unistio.
Naravno, treba ga pazljivo iskrenuiti naopacke da mu i poslednji evric i dinarcic ispadnu iz dzepova.

Vi dusebriznici, ako nevidite ovde je jad, beda i sirotinja.


Svaka nova vlast pa i najgora bice bolja od dosadasnjeg idiotizma.

Posle ovolike "demokratije" bicu srecan samo da zaustave dalje propadanje ekonomije, industrije, poljoprivrede i svega ostalog. Svega cega su se dotakli ovi idioti razbijeno je u paramparcad.
to sto si ti jadan ,bedan i neostvaren u zivotu za to si sam kriv ,niti je Dinkc kriv za tvoju nesposobnost ,niti ce ti Toma i Dacic omoguciti da se izvuces iz svoje pateticne promasene svakodnevnice .
 
Zanimljiv je termin Nacionalna vlada sa SPSom komunistickom partijom i direktnim sukcesorom SKJ i SKSa za cije vlade je izginulo desetine hiljade Srba,stotine hiljada ostalo bez domova, plate i GDP umanjeni za 10 puta za 10 godina ... ,onda Krkobaba koji je bio direktor penzionog fonda u vreme kada su penzionerima redovno zakidali po dve ,tri penzije godisnje ,o Palmi ne treba ni pricati
sa DSSom koji je od protekle 8 "zle demokratske godine " bio na vlasti 6 i ucestvovao u svim vaznijim odlukama ,potezima i aferama postmilosevicevske vlasti
sa SRS grupom nesposobnih demagoga kojima je jedina pozitivna stvar dok su bili na vlasti to sto su stambeno obezbedili svoje glavesine
i na kraju prava poslastica Sulejman Suljo Ugljanin ,Alijin covek u Srbiji i osnivac njegove SDA u Sandzaku , jedno vreme bezao u Tursku zbog optuzbi za rusenje drzave ,sve u svemu prava perjanica "nacionalne" vlade
U redu je da dodje nova vlast i da se ovi zuti malo odmore i opamete ali nje mi jasno kako neko ovu papazjaniju od gorepomenutih moze da naziva "nacionalnom" vladom i da ocekuje od njih nesto sto je susta suprotnost svega sto su radili u poslednjih 15 i kusur godina .
 

Back
Top