Dodik podržao DS umesto DSS

Pegazz

Zainteresovan član
Poruka
208
Milorad Dodik je danas podržao DS na parlamentarnim izborima. Podsećam da je do nedavno uvek podržavao DSS. Dodik je poznat po svojoj pragmatičnosti, a i po priznanju analitičara sa zapada jedan je od najsposobnijih političara na balkanu.

Dodik je naravno shvatio da bi eventualna vlada DSS-SRS potopila Srbiju na duže vreme, a samim tim i oslabila poziciju RS i srpski narod u BIH.


MISLITE O TOME!
 
Milorad Dodik je danas podržao DS na parlamentarnim izborima. Podsećam da je do nedavno uvek podržavao DSS. Dodik je poznat po svojoj pragmatičnosti, a i po priznanju analitičara sa zapada jedan je od najsposobnijih političara na balkanu.

Dodik je naravno shvatio da bi eventualna vlada DSS-SRS potopila Srbiju na duže vreme, a samim tim i oslabila poziciju RS i srpski narod u BIH.


MISLITE O TOME!
podrzao ih je i na proslim izborima jos u januaru prosle godine
 
Dodik je na predsednickim izborima isto podrzao Tadica i nisam cuo da ga je otvoreno podrzao u ovoj kampanji, posto je pobeda patiotskog bloka realnija i eventualna podrska DS bi mu se mogla obiti o glavu.

To sto nisi cuo, ne znaci nista. Svako pametan bi podrzao manje zlo, tj. Tadica. 'Patriotski blok' su po meni DS, LDP, i manjine. Tako da ne znam o cemu pricas. A u RS je ljude muka naterala da ne budu toliko opusteni po pitanju patriotizma i da samo mlate praznu slamu, vec i da razmisljaju prakticno i pragmaticno. Zato je Dodik verovatno i shvatio sta je bolje a sta losije. Dodiku treba Evropa, jer RS sa posle Kosova moze da ide na varijantu pripajanja Srbiji, ali to treba godinama lobirati po svetu, kao sto su siptari umeli, a mi ne.
 
Dodik je razbucao radikale u Republici Srpskoj da je to bruka jedna. U Crnoj Gori su takođe na nuli. U svim sprpskim zemljama (osim u Srbiji) radikali su niko i ništa. Da li je moguće da su Srbi u Srbiji nazadniji od Srba u drugim srpskim zemljama? Pitanje za razmišljanje...
 
To sto nisi cuo, ne znaci nista. Svako pametan bi podrzao manje zlo, tj. Tadica. 'Patriotski blok' su po meni DS, LDP, i manjine. Tako da ne znam o cemu pricas. A u RS je ljude muka naterala da ne budu toliko opusteni po pitanju patriotizma i da samo mlate praznu slamu, vec i da razmisljaju prakticno i pragmaticno. Zato je Dodik verovatno i shvatio sta je bolje a sta losije. Dodiku treba Evropa, jer RS sa posle Kosova moze da ide na varijantu pripajanja Srbiji, ali to treba godinama lobirati po svetu, kao sto su siptari umeli, a mi ne.

Ti mi daj link da me demantujes da je podrzao otvoreno Tadica. Za mene patiotski i evropski blok ne postoje samo je na forumu ta podela postala normalna pa mi je lakse nego da pisem SRS-DSS-NS i sl.
 
Ti mi daj link da me demantujes da je podrzao otvoreno Tadica. Za mene patiotski i evropski blok ne postoje samo je na forumu ta podela postala normalna pa mi je lakse nego da pisem SRS-DSS-NS i sl.

Kakav link, danas na otvaranju parka prijateljstva kod Starog sajmista covek lepo otvoreno izjavio da podrzava koaliciju za evropsku Srbiju, bio sam na dva metra od njega...valjda je neko to objavio...
 
Dodik je razbucao radikale u Republici Srpskoj da je to bruka jedna. U Crnoj Gori su takođe na nuli. U svim sprpskim zemljama (osim u Srbiji) radikali su niko i ništa. Da li je moguće da su Srbi u Srbiji nazadniji od Srba u drugim srpskim zemljama? Pitanje za razmišljanje...

Tacno je sve to sto pricas, ali mora se imati u vidu da su radikali postoje i u RSi CG, a sobzirom da su to relativno nove drzave i zahvaljujuci pricama "ako radikali dodju, izginucemo svi" sporo napreduju. Inace iz prve ruke znam da podrska Srba iz RS radikalima u Srbiji nije mala, vec za RS smatraju Dodika dobrim politicarem.
 
Ti mi daj link da me demantujes da je podrzao otvoreno Tadica. Za mene patiotski i evropski blok ne postoje samo je na forumu ta podela postala normalna pa mi je lakse nego da pisem SRS-DSS-NS i sl.

Kakav link, poslusaj zdrav razum. Ustvari sta ti imas sa zdravim razumom, kad razdvajas evropsko i patriotsko? Malo si se umrsio, a to je vec dijagnoza, a za to nisam kompetentan.
 
Deo Dodikove izjave sa danasnjeg otvaranja:

"Mi želimo stabilnu i moćnu demokratsku Srbiju, okrenutu ka evropskim i drugim integracijama, i zato sa posebnom pažnjom pratimo ovdašnju predizbornu kampanju. Ja podržavam Demokratsku stranku u njenim naporima."


http://www.**************/vesti.php?category=vesti&id=45262
 
Deo Dodikove izjave sa danasnjeg otvaranja:

"Mi želimo stabilnu i moćnu demokratsku Srbiju, okrenutu ka evropskim i drugim integracijama, i zato sa posebnom pažnjom pratimo ovdašnju predizbornu kampanju. Ja podržavam Demokratsku stranku u njenim naporima."...

"Mi želimo stabilnu i moćnu demokratsku Srbiju, okrenutu ka evropskim i drugim integracijama ..."

I šta ? A mi ovde kao ne želimo ? :shock:
 
To ja i pricam, podrzava ga on ali onako tiho, nije otvoreno kao na predsednickim izborima, da se ne bi ispalio ako pobede DSS i SRS.

Nije uopste tiho, krajnje otvoreno, lepo sam napisao da sam slusao uzivo...uostalom procitaj ono sa linka gore.

BTW, ako pobedi DSS-SRS ne bi Dodik bio taj koji bi bio ispaljen, Srbi iz RS odlaze u NATO/OTAN i EU sa jedinstvenom BiH, a ispaljeni ostajemo mi ovde.
 
Aj pokusaj malo normalno da razgovaras... Rekao sam da ne razdvajam evropsko i patriotsko, vec da je na forumu postalo ucestalo takvo deljenje, pa ga koristim.

Izvini, pokusavam normalno. Shvati da i na forumu i u zivoutu u Srbiji ti i ostali stvarate i usvajate te podele. One su vase delo i dovode do raskola u jednom narodu. To je retrogradno i veoma stetno za narod i opciju koju zelis da zastitis.
 

Back
Top