Мишел Обама, Камала или Хилари уместо Бајдена

To sve oko Američkih izbora je postalo mučno za gledanje. Oni bukvalno nemaju nikakv izbor.

Bajden je totalno izlapeo. Tramp je autokrata populista, taj ima da im razhebe celu demokratiju i napravi građanski rat, nema neprijatelja Amerike koji se ne raduju njegovim dolaskom na vlast.

I to je je to... nema trećeg izbora. I onda su se dosetili "aj da u igru ubacimo žene od bivših predsednika...". Misliiiim.

Generalno ceo zapad, i Ameri i EU su ušli u neki period slabih lidera. Sve moj do moga. Bojim se da će to mnogo da ih košta. Na istoku su Putin i brat Si, mnogo ozbiljniji igrači. Tako da kolektivni zapad, ako nešto ne preduzme, ima dobro da "ga primi". Tu ni vazelin ne pomaže ;)

To je ono što ja pričam, do pre godinu dana sam se nadao Hejli/De Santis trci kod republikanaca i Trampa daleko od mešanja i Bajdena u penziji a demokrate sa nekim relativno normalnim kandidatom.
Sada imamo "glupan vs tupan" situaciju i izbor. Svetu trebaju Regan i Tačer ne ove dileje/pacijenti.

inače sve tri pomenute....ne valja ni jedna , sve su slabi kandidati. Kamala je još najbolji izbor, ali nju demokrate ne vole previše. Jedna ex je ispušena muštikla odavno a ova druga nema nikakvu logistiku. Ona tek za nekih 8 godina uz angažovanje može doći u situaciju da bude ozbiljan kandidat. Jedino apsolutna polarizacija može da joj pomogne malo, ali to ne valja iz milion drugih razloga za USA.
Zato mislim da će se držati dede Bajdena sa sve podrškom Alchajmera osim ako ovaj "drugi" totalno ne preuzme (što izgleda nije daleko) u narednih par meseci.
Generalno užasna situacija.
 
Poslednja izmena:
Уторак, 27.02.2024. у 23:12

Мишел Обама, Камала или Хилари уместо Бајдена​


677z381_654cf8854a3396c8710fdc96.jpg

(Фото Бета/АП)

Готово половина америчких гласача сматра да је вероватно да ће се Демократска партија определити за другог кандидата да замени актуелног председника Џозефа Бајдена у овогодишњој председничкој трци, а бивша прва дама Мишел Обама им је фаворит за ту замену.Анкета коју је „Расмусен рипортс" спровео телефоном и онлајн од 18. до 20. фебруара, показала је да 47 одсто од 960 испитаника верује да ће "демократе вероватно заменити Бајдена другим кандидатом пре новембарских избора", док 22 одсто грађана ову опцију сматра "веома вероватном".
Кад је реч о кандидатима који би могли да замене Бајдена, чија је способност да преузме други мандат доведена у питање због његове старости и извештаја о лошем менталном здрављу, води Мишел Обама са вероватноћом од 20 одсто.
Садашња потпредседница САД Камала Харис добила је у овој анкети 15 одсто шансе да постане кандидат који ће међу демократама заменити Бајдена, док је бивша америчка државна секретарка Хилари Клинтон добила 12 одсто.
На листи су и гувернер Калифорније Гевин Њусом са 11 одсто, као и гувернер Мичигена Гречен Витмер са 9 одсто. Поред тога, 27 одсто испитаника је изабрало опцију "нико од њих", док је 6 одсто навело да нису сигурни како да одговоре.
Мишел Обама до сад није показивала интересовање да се кандидује за председничку функцију. У једном интервјуу 2018. изразила је жељу да се клони политике.
„То није нешто што ме занима нити бих то радила", рекла је она.

https://www.politika.rs/articles/details/601562

Kamala je već predsednica. Hilari je gubitnica. Demokrate bi jedino spasila Mišel.

А ко ће тебе да спасе од оваквих тема и фантазмагорија?!?

:fdlan:

Запита ли се неко шта радиш?
 
Da, i ja mislim da bi Mišel bila najbolja ako stvarno budu odustali od Bajdena.

Не верујем да она уопште има интересовања - ни капацитета - за тако нешто.

Ако читаш Обамину аутобиографију приметићеш да уопште није била наклоњена његовој кандидатури и није посебно уживала у тим годинама; доживела их је као оптерећење.
 
Američke vrednosti su mek i ajfon? Lepa neka zemlja.

A ti si bez problema marketing i proizvode iskoristio kao argument da je sasvim ok i legitimno sipati na nekoga bombe sa uranijumom?
a ti bez problema koristiš win10 iako su te gađali uranijom ?
roki, možeš da se kurobecaš koliko hoćeš ali bez amera nema ni sveta ni života, gotovo je...sada ti ostaje ili da to sebi lepo priznaš i nastaviš život ili da ovde sa ostalim rusovolovima klikćeš botoksiranom patuljku koga btw zabole za srbiju
 
a ti bez problema koristiš win10 iako su te gađali uranijom ?
roki, možeš da se kurobecaš koliko hoćeš ali bez amera nema ni sveta ni života, gotovo je...sada ti ostaje ili da to sebi lepo priznaš i nastaviš život ili da ovde sa ostalim rusovolovima klikćeš botoksiranom patuljku koga btw zabole za srbiju

Znači ok je što su te gađali osiromašenim uranijumom zato što koristiš win10? Svaka čast na stavu.

A dalji rečnik "kurobecaš" i "rusovolovima" je jasno da si samo ostrašćeni tip, kom je ostrašćenost istupela mozak. Niti sam Rusofil, niti me zanima iko osim moje zemlje, samo razmišljam svojom glavom.

Znači ti ako sedneš u Golf ili bilo koju Nemačku marku, ti si onda ok sa masovnim ubijanjem koji su radili, logorima i svim ostalim? Lepo si ti to zamislio.
 
a ti bez problema koristiš win10 iako su te gađali uranijom ?
roki, možeš da se kurobecaš koliko hoćeš ali bez amera nema ni sveta ni života, gotovo je...sada ti ostaje ili da to sebi lepo priznaš i nastaviš život ili da ovde sa ostalim rusovolovima klikćeš botoksiranom patuljku koga btw zabole za srbiju

Није ти то та стара Америка.

Ово ти је данас нека много другојачија америга... :kafa:
 
Znači ok je što su te gađali osiromašenim uranijumom zato što koristiš win10? Svaka čast na stavu.

A dalji rečnik "kurobecaš" i "rusovolovima" je jasno da si samo ostrašćeni tip, kom je ostrašćenost istupela mozak. Niti sam Rusofil, niti me zanima iko osim moje zemlje, samo razmišljam svojom glavom.

Znači ti ako sedneš u Golf ili bilo koju Nemačku marku, ti si onda ok sa masovnim ubijanjem koji su radili, logorima i svim ostalim? Lepo si ti to zamislio.

Једно без другог нема. Људске жртве за магију. Једино што су ту магију после 2СР покупили Амери и однели за Америку
 
Није ти то та стара Америка.

Ово ти је данас нека много другојачија америга... :kafa:
istina, ali i danas kao i nekada svaka firma na planeti ima prioritet da to što proizvodi proda u americi
i tako dolazimo do neverovatnih okolnosti da te oni bombarduju ili maltretiraju a ti i dalje želiš njihove dolare...
 
istina, ali i danas kao i nekada svaka firma na planeti ima prioritet da to što proizvodi proda u americi
i tako dolazimo do neverovatnih okolnosti da te oni bombarduju ili maltretiraju a ti i dalje želiš njihove dolare...
желиш њихов долар који још нису одштампали.

данашњи долари су одавно потрошени.

узимају ти доларе из будућности, за које се надају да ћеш их зарадити, а они да ће их одштампати, који ће мање вредети. Ето профита за њих и робовања за нас
 
Ne može me niko ubediti da elita ne može da nađe nekog pristojnog retarda ili mediokriteta poput Obame ili Klintona ili Dobrice Gvaida Veselinovića koji mogu da sastave dve tri rečenice i pri tom im se ne priviđa majka ,ne pišaju u gaće i ne rukuju se sa nepostojećim osobama na govornici.
našli su, trampa
 

Back
Top