Petnica

E,da li je neko cuo za nekog decka koji ide na dodelu nobelove nagrade? Cuo sam da je iz 5NICE,ALI NE ZNAM SA KOG JE SEMINARA! DA LI IKO ZNA NESTO O NJEMU I NJEGOVOM RADU?
 
jeste, decko je inace iz X beogradske gimn, 88 je god. U petnici je na biosu,a rad je ustvari ekstrakcija neke suptance iz kantariona. Ta supstanca koju je on dobio ekstrakcijom je ustvari lek koji pomaze u lecenju nekih kancerogenih oboljenja i side. Koliko sam ja skapirala,za tu suptancu se znalo,ali on je samo pronasao da je u kantarionu prisutna u vecim kolicinama.
Pozzzzzzz
 
Nije isti seminar geologije i voda u prvoj godini, jer su oni u prvoj godini razdvojeni seminari, koji se ne desavaju cak ni u isto vreme. Rade se na vodama neke stvari iz hemije (analiticka hemija, hidrohemija), a u drugoj godini se spajaju, s tim sto ima i predavanja iz geologije i iz voda. Rukovodilac seminara je isti, a i poneki saradnici.
 
Ja sam pohadjao ove godine seminare na hemiji!
Hemija je meni extra,ali moram odmah da te obavestim da je tamo samo rad i rad!
Primer: Na sva tri seminara(sem poslednjeg) ostajali smo do tri sata ujutru kada bismo radili zadatke,dok bi nam se svi ostali CERILI kroz prozorcice na ucionici,jer nocu tj. ranom zorom oni nas mogu da vide spolja kako spavamo i radimo,a mi njih ne!
Poenta je da se mnogo radi,ali to je neuporedivo sa drustvom koje je tamo,a mladji saradnici su krajnje strava!!!
Ja ti kazem da se neces kajati ako odes!!!
Pozz
 
cao!! kako sam je ja raspitivala svi su rekli da je super i mnogo korisno. Ako te nesto jos zanima za petnicu meni je najverniji tekst jedne devojke,to mozes naci kada ukucas prvi put u petnici :grin:
 
5nica je stvarno extra!Toliko toga naucis,upoznas gomilu interesantnih ljudi....jednostavno, istinski nezaboravno iskustvo koje ima i svoju trajnu korisnu stranu!
Toliko toga se moze reci...tesko je zaokruziti pricu o 5nici....ona se moze samo doziveti!
pS.ja sam sada vec stari polaznik iz hemije i mogu reci da je seminar zaista fenomenalan!
Pozdrav za sve 5nicare!
 
neko_jako_simpatican:
Ljudi i ovi prvi hemicari su sasvim OK,nismo mi krivi sto smo imali saradnike koji su trazili sve to. I mi smo hteli da se druzimo,ali sta cemo kada su nam bile takve okolnosti. Nadam se da cete uvideti da imate pogresno misljenje o nama. DkJm kazi da je tako,kazu da smo shit, a mi smo sasvim OK! Pozzz!

Pozdrav za Gocu!Slazem se sa tobom!Pa nismo mi bas tako losi?!
Pozdrav za hemicare sa hemije 1!
Poz i za one druge,"manje nevidljive"! =)
pS.za slucaj da ne znas ko salje pozdrave...neka ti pomogne sledeca informacija...
DkJm-D..i...J?? =)

pzzz
 

Back
Top