Petnica

Cao Milija, vidjao sam te svuda(ES, MF), a jos kada si pitao za Petnicu, pa ... ne mogoh no da ti odgovorim.
Kao sto vec verovatno mozes da prokljuvis, zovem se Uros, i iz MG-a sam. Cetvrti sam razred, i ovo ce mi biti cetvrta godina u Petnici. I cetvrta godina na fizici. Samo sto sam ja sada dvojka. Ali s obzirom na tvoje godine, verovatno cu ti biti i saradnik, ako nastavis da se prijavljujes sledecih godina.
U Petnici, uopste, je super. Mnogo kul likova. Mnogo novih ljudi. Toliko ih upoznas da ostanes zaprepascen. Odlican provod. Ako imas slobodnog vremena...
Naime, seminar fizike je do ove godine bio tezak. Tvoj prvi seminar bi izgledao ovako:
-dodjes jednog dana oko podneva.
-rucak u 14.
-predavanja dok ne zaspis na njima
-propustas dorucak, a najcesce i rucak i/ili veceru
-svi ti govore kako nemas pojma
-ali da jos uvek mozes da naucis
-odlazis jednog jutra
Ove godine je doslo do smene vlasti na fizici. Novi rukovodilac seminara je obecao da ce se predavanja zavrsavati do 22h, da ce moci da se spava normalno, da necete biti prenatrpani poslom, da cete imati debate itd. Videcemo sta je istina. Tj. ti ces. Koliko vidim na sajtu, proslo vas je 27 na zimski... Malo mnogo... Kad sam ja bio, nije nas bilo vise od 23... Mada davno je to bilo. Dobar ti je sajt...
Ciao
 
Pozdravite mi Vigora , Petnica je nešto što je takav raritet u Srbiji.

Neobavezno, neopterećujuće , ali sa ulaznicom u mogućnosti napretka, i svog i tehnološkog.
Povezivanje ljudi, shvatanje sebe , psihološko izgradjivanje svoje ličnosti , ali i saveti kako sutra ostati na nogama u komercijalnom svetu su prednosti koje možete naučiti u Petnici...

Ne uporedjujte broj odlazaka sa vašim kvalitetom, čak je nekad osoba koja je više u fokusu (na koju više obraćaju pažnju) manje pozivana ali se pazi kad se poziva....

Neka Petnica bude vaš pokretač preobražaja iz grebatora u elitu....
 
E cao svima!Mi smo u skoli u prvoj god dobijali dopise za Petnicu ali se niko nije prijavio!Grozno su je prezentirali.Ja sam se posle nesto raspitivala i volela bih da konkurisem ali ne znam kako jer vise ne salju dopise.Sad sam treca god pa me interesuje jel to jos moze ili ne?I jel se oni bave samo prirodnim naukama?Kako uopste da se bavis astronomijom?Mi cemo tek u cetvrtoj god. raditi iz fizike nesto od toga.
 
Pa za ovu godinu je prijava zavrsena, moras da cekas sledecu godinu. Ako ti u skolu ne posalju dopis, mozes skinuti prijavu i sa njihovog sajta www.psc.ac.yu i tako se prijaviti. Astronomijom se mozes baviti, nema veze sto ne radis to u skoli, zato sto na zimskom seminaru imas predavanja koja ti pomognu da naucis to cime zelis da se bavis. Odakle si ti?
 

Back
Top