CEGA SE PLASITE?

morska zvezda

Zainteresovan član
Poruka
161
Pozdarv svima!:)

Postoje realni strahovi koje ima svaki covek u vecoj ili manjoj meri. Ali postoje i oni irealni strahovi koje sadrzi takodje svako od nas. Ti strahovi su nesto tipa individualne mape straha i specificni su za svakog ponaosob. Ne znas zasto, ali te obuzima strah.
Pisite o njima. Sta vas plasi, zbog cega, od kada...
Pisite sve sto pomislite da je u skladu sa temom. Narocito je zanimljivo da napisete odakle mislite da poticu ti vasi strahovi. Otkud oni u vama.

Volela bih da tema zamre onda kada se strahovi uplase nas.
 
ja se plasim Caka Norisa
Chuck.jpg
 
  • мало чега се бојим,
  • али кад идем на море,
  • не волим да идем у велике дубине пошто се јако бојим ајкула,
  • и бојим се мрака,
  • мислим не волим када сам сам кући, а нестане струја:-(
 
Plašim se vukova i besnih pasa
plaše me agresivne ženke
plašim se podrške širokih masa
često se plašim sopstvene senke.

Plašim se doboša, plašim se truba
plašim se zemlje, zato što se vrti,
plašim se vatrenih rodoljuba,
plašim se starosti, plašim se smrti.

Plašim se ustaša, plašim se četnika,
od nesvrstanih i od blokova,
plašim se pravednih osvetnika
ludila i elektrošokova.

Plašim se desetara i generala,
i Homeinija i Prištine,
mnogo se plašim moćnih budala
manje od laži, više od istine.

A ja sam hteo da budem hrabar,
najhrabrije da nadmašim,
ali sam brzo prdnuo u čabar
i počeo da se plašim.
 
Ja se bojim ajkula. Sanjam da me vijaju po ulici. Da, da, po ulici, a ne u vodi. Evo i sad se zgrozim pri pomisli na to... stvorenje. I... to je to. :mrgreen: I ne znam zasto se plasim, mozda me je pojela u proslom zivotu ili sam ja pojela nju pa mi se nije svidelo :lol:
 
Plašim se vukova i besnih pasa
plaše me agresivne ženke
plašim se podrške širokih masa
često se plašim sopstvene senke.

Plašim se doboša, plašim se truba
plašim se zemlje, zato što se vrti,
plašim se vatrenih rodoljuba,
plašim se starosti, plašim se smrti.

Plašim se ustaša, plašim se četnika,
od nesvrstanih i od blokova,
plašim se pravednih osvetnika
ludila i elektrošokova.

Plašim se desetara i generala,
i Homeinija i Prištine,
mnogo se plašim moćnih budala
manje od laži, više od istine.

A ja sam hteo da budem hrabar,
najhrabrije da nadmašim,
ali sam brzo prdnuo u čabar
i počeo da se plašim.
Vaaaauuu!!!!:D:D:D
Svaka cast! Ovo je odlicno.
 
ti se plasis ajkula zato sto gledas filmove i slusaj price kako oni jedu ljude....
ajkule samo napadaju kada su gladne ili ugrozene....
tako ako ikad sretnes ajkulu,najbolje je ostati miran,jer ako nije gladna samo ce proci,al ako i jeste onda ti je svejedno jer nemoz joj pobeci 10 puta brze pliva od coveka
 
ti se plasis ajkula zato sto gledas filmove i slusaj price kako oni jedu ljude....
ajkule samo napadaju kada su gladne ili ugrozene....
tako ako ikad sretnes ajkulu,najbolje je ostati miran,jer ako nije gladna samo ce proci,al ako i jeste onda ti je svejedno jer nemoz joj pobeci 10 puta brze pliva od coveka

Znam seen:), sve znam, ali ljudska psiha cudo je.
 
Ajkule su cool... :D Barem meni.. Preeee (samo da izračunam :D) 4 godine, sam plivao u Budvi kad sam primetio da sam jedina umobolja u vodi, i tek onda sam čuo spasioce da je ajkula primećena. U tom trenutku mi je nešto dugačko i hrapavo očešalo nogu, i silueta ispod, a par metara dalje se pojavilo peraje... Ajkula nije bila velika, a uhvaćena je stotinjak metara dalje sa nekog doka... Imala je oko 4m, kilaže se ne sećam...
Inače, ajkule privlači krv, koju mogu osetiti kilometrima daleko (jedna kap u olimpijski bazen je dosta), ali ne mogu da razlikuju krv od ribe i od čoveka (slobodno uzet primer), ali je dokazano da ne vole ljudsko meso, i uvek ga ispljunu. Jedine ajkule koje jedu ljudsko meso su tigar ajkule.
Rešenje ako te ajkula uhvati, i ako ostaneš pribran, je da je udariš po njušci što jače, jer su joj tu nervni završetci i odmah će te pustiti...
@tema: plašim se urbane visine, tj kad je ispod mene beton, a kad je stena/šuma/livada, ništa.. Odakle? Neam pojma...
 
Ja se plashim , da kad postanem otac ( kroz jedno 14-15 god. ) da mi zena ne rodi blizance ...
Zato sto ja i ovako slabije razlikujem bebe , a kad budem dobio blizanceeeee ...
Znachi , jednom cu morati da odsecem uho :D:D:D !!!
 
ti se plasis ajkula zato sto gledas filmove i slusaj price kako oni jedu ljude....
ajkule samo napadaju kada su gladne ili ugrozene....
tako ako ikad sretnes ajkulu,najbolje je ostati miran,jer ako nije gladna samo ce proci,al ako i jeste onda ti je svejedno jer nemoz joj pobeci 10 puta brze pliva od coveka


Pa da, kapiram da je tako. Jer nemam onaj panicarski strah da se gusim i placem kad je vidim (u Aqualendu u Barsi je bio moj prvi susret sa ajkulom, hahha bila je drogirana), ali mi se stvarno okrene stomak pri pomisli na one njene celjusti. A gledala sam na National Geograficu da nisu ljudojedi, da ne kazem ljudozderi, al' zaj* ti to.

Ostalih strahova nemam. Sto ne znaci da nista ne moze da me uplasi. LOL :lol:

I ne gledam filmove sa ajkulama, ne mogu. Nema sanse. :mrgreen:
 

Back
Top