GRUPA "PASCHAD" iz PRistine

Conte, tvojim izlivima inteligenih komentara nikad kraja ..

Zabrljivko, vala voleo bih da prilozhim slike i snimke iz tog vremena, ali dzaba kad ih nemam. :(. Amer koliko se seqam beshe dosta revnostan po pitanju fotoaparata. Kad bismo mogli njemu uqi u trag ...

Klub Umetnika je bio institucija. Dzez se naravno svirao najvishe, mada povremeno i 'rokeri' bi dobili shansu da pokazhu narodu svoje umeqe. Naravno Pashchad, izmedju ostalih, su bili sastavni deo te scene. U nekoliko navrata je svirao i Mefisto (Tashi, Naki, Mikan, Djikac bubnjar i Ljulji basista). Svirali su svoje verzije Van Halena, Teda Nugenta, Lynyrd Syknyrda, Police itd. Koliko to beshe uspeshno nisam siguran al' momci su se svojski trudili. Behoshe tu i Gjurmet, chudan ali dosta dobar alternativni bend koji je vukao nadahnuqe od Talking Headsa i slichnih. 403 beshe isto interesantan sastav. Rock Trio balavurdija (Luan Tashi, Zeka i pokojni Irfa bubnjar) sa svojom mladalachkom, malo nespretnom ali duboko nadahnutom rok svirkom ..

Prdim Glasno, seqash li se originalne postave grupe Joker i kako je ista stupila na Prishtinsku scenu? Smeh u Vetrovitoj ulici !?
 
Prdim Glasno, seqash li se originalne postave grupe Joker i kako je ista stupila na Prishtinsku scenu? Smeh u Vetrovitoj ulici !?

Secam se, dakako, a imam i opis tog dogadjaja iz Musove knjige, sa sve slikom!

Sledi odlomak:


*



Bio je 21 Avgust 1980.te kad se Tashi pojavio na mojim vratima. Bio je nervozan.
"Helou, men" -rekao je.
"Helou,Tash."
Premestao se s noge na nogu.
Tasi je gitarista, tvrdi roker.
Iza njega je stajao misicav momak koga prvi put vidim.

"Mus, ovo je Kecman, Kecman ovo je Mus."
Misicavi mi pruzi ruku i rukovasmo se.
"Cuj Mus" - rece Tasi - "ja mislim da si ti jedan od boljih muzicara u okolini..."
"Najbolji u svojoj zgradi" -rekoh.
Kecman se nasmeja, Tasi ne.
"Ne, stvarno mislim da si ti..."
"Pre|i na stvar, covece."
"Oces da sviras s nama u Kosovom Polju?" - bubnu Tasi.

"Ocu. Kad?"
"Prekosutra."
"Sta sviramo?"
"Bitlse, dve-tri stvari od "Free" i resto improvizacija."
"O-kej."
Popodne sam proveo trazechi zice za bas. Ona na instrumentu mi je pukla.
Tasi mi je dao ploce i probao sam da vezbam "na suvo".

Sutradan odoh do njih. Bili su spremni.
"Mislim da nijednom nismo probali" -rekao sam.
"Daj, sacemo."
Tasi nas prikljuci na svoje pojacalo i mi zagrmesmo, ocajno.
Kecman je lupao o kolena.
"Cuj, ne cini mi se da je zvucalo bog zna kako."
"Ma ajde bre," -rece Kecman - "kad se odvrnemo na desetku, sve ce gi poteramo iz sale."
Natovarismo se i krenusmo.

"De sviramo?"
"To ti je Rock Spektakl" - objasnio je Kecman- "sviraju najpoznatije grupe iz Pristine
i okolnih sela."
"Ima li rulje?"
"De da nema? To ti je u Kosovo Polje atrakcija nedelje."
Stali smo kod neke ruzne zgrade i sisli iz autobusa.

Dom Kulture u Kosovom Polju (a to je bila ta zgrada ) imao je, kao i u svim selima visestruku namenu: sluzio je kao pozorizte (?!), bioskop, sala za igranke, razne zborove i sednice.
Ovde je sve pocinjalo i zavrsavalo se.
Kroz osam godina poceche i rat. Ali tog jutra bila je samo obicna subota u Kosovom Polju,
sparna subota puna zute prasine. Natpis je bio povelik:


20. VIII '80 ROCK SPECTAKL
UCESTVUJU GRUPE

LEND KUD Kosovo Polje
SAGLAM I JARANI DZOKER
STRUJNI UDAR AFRODITA


"Koji smo mi?" - pitao sam.
"Dzoker."
Odlican naziv. Nadahnut.

U|osmo u zgradu. Unutra je desetak momaka, povecha bina, prazan prostor i par
sedista sa strane. Neki tipovi oprobavaju bubnjeve, par radoznalaca se mota okolo
a u cosku sedi neki bradonja i stimuje gitaru.
"Dobro dosli, gospodo muzicari"
"Pa i nismo neki muzicari."
"Ma idi bre, za gde ste dobri ste. A ko je organizator - jos bolji ste."
"Ko je organizator?"
"Ja."

Video sam da je bina prazna i gurnuo Tashija da se prvi ustekujemo na probu.
Skocio je odmah. Par momaka iz druge grupe shvatili su nasu nameru, pa nastade trka
ko ce pre do pojacala. Stigli smo prvi i histericno ugurali gajtane.

Na vratima sale pojavi se Studke sa svojom "Suzuki" kopijom Dzipsonke i Mare sa
ceskom "Jolanom". Za njima Palji, sa shalom usred leta.
"Studke, najebo si ako ti je Mare ritmash!" - viknuo sam u mikrofon.

"Sta je Muso, pre vojske probao si redaljku, a sad i svirku?" - odvratio je.
Mamu li ti *****, pomislio sam.


Probali smo u grchu. Seljaci koji su cekali na red posle nas uskakali su na mikrofon da pevaju s nama. Bili su dunsteri i neznalice, kao i mi uostalom.
U salu u|e Amer.
Stari, pouzdani Amer. Sunjao se naokolo sa svojom chelicnom bradom i najzad seo na stolicu sa strane. Pitao sam ga za sud.
Rekao je da zvuchi izuzetno. Sumnjao sam u to.

U osam uveche masa poce da se okuplja. Kosovopoljci i poneko iz okolnih sela.
KUD Kosovo Polje bio je prvi i raspalio masu kolima i shotom. Svetla su bila upaljena, narod je pleo sitan vez po parketu. Oko hiljadu i po ljudi doslo je na zabavu kao na poselo.

Sedeli smo u svlacionici i muvali "Kosovopoljske Lokice" - plesnu grupu od pet pichaka koje igraju u pozadini "rokera".
Bilo je kul. Znoj je smrdeo na sve strane, Tashi se skinuo do pojasa i pocheo da loche od treme.
Kecman je lupao bubnjeve sa narodnjacima, a onda i sa par drugih grupa.
U svlacionicu ulete neki tip u znoju:
"Dajte mi jedan bas, brzo!"
Dao sam mu svoj.
"Ajde da sviras" -rekao mi je.
"Nemam pojma sta svirate."
"More bre, udaraj u taktu, mislis da se primecuje?"
Neki tip do mene se javi:
"Daj, ja cu" - i ode s mojim basom.
"Nije nastimovan!" -viknuo sam.

Grupa Lend stigla je pet minuta pred svoj nastup. Seljacki rokeri u motociklistickim
odelima sa zelenim maramama oko vrata. Izvukli su svoju Fender opremu i s prezrenjem
bacili pogled po nama.
Izasli su na scenu trceci.
Cekao sam da mi dodje bas, jer nastupamo posle Lenda. Vratio mi ga je neki nepoznat
momak, kompletno rastimovanog i mokrog.
Seo sam sa Tashijem da se stimujemo bez pojacala. Nije se ni{ta culo, grupa Lend prashila je bogovski i masa je bila u delirijumu.
Bili smo na ivici panike, ali ne jos i u panici kad u svlacionicu ulete zrikava faca:
"Jao, sine, sto je tulum" -vrtistao je i skakao -"udrite, samo udrite!"
Stimali smo se uz njegovo urlanje.
"A sada, iz Pristine, drupa Dzoker!"

Zacuo se aplauz.
Pogledasmo se nenastimovani i izletesmo na scenu.
Iz prvih redova vrisak: "Tashi, Lopove!"
Tashi profi potezom odvrce pojacalo, ja moje ne mogu da nadjem. Guram dzek u prvu
Marshall kutiju koju vidim i odvrcem sva dugmeta do daske.
Na desetku, sto bi rek'o Kecman. Ionako ne znam koje cemu sluzhi.
Udaram po zici i gruv iz zvucnika baca me pola metra. Odlicno! Tashi nesto sere po
mikrofonu i ja pocinjem da izvodim sitne akrobacije na basu.
Rulja poce da zvizhdi.
Okrenuo sam se Kecmanu i dao mu znak. Otvarao je usta u mom smeru.
Kad sam prisao, cuo sam kako urla: "KAKO IDE PRVA STVAR?"
Pokazao sam mu prstom na Tashija, on ce da pocne.

I Tashi poce.


Prasio je uvodni rif Get Back- a. Sacekah osam taktova, uz urlik skocih u vazduh,
Kecman zakuca po cinelama i masinerija krenu.
Przili smo kao sumanuti.
Trema pomesana sa uzbu|enjem pretvorila se u znoj i ruke su nam letele po zicama.
Vozio sam stakato iz lakta.
Tashi je orao sigurno i pevao jakim glasom. Na refrenima sam dolazio do mikrofona
i urlao sa njim. Pogledao sam u masu, djuskala je.
Oh, jes!
Kad smo stali, zacu se arlauk iz tisusu grla. Videh Kepu u publici, gledao me je u cudu.

Druge stvari se ne secam, treca je bila Walk in My Shadow od Free. Neugodan bas.
Posle toga "All Wright, Now" i masa je ponovo na nogama. Bili smo vec opusteni i djuskao
sam po bini. Osvrnuh se i videh "Kosovopoljske Lokice" kako plesu iza mene, kao navijacice na ragbi-utakmicama. Pogledah u masu pod nogama.
Masa ti je pod nogama!
Ima li kraja uzitku?
Zadnju stvar smo usrali cabar.

Bio je Yer Blues od Beatles-a i Tashi se izgubio vozechi solo osam krugova. Narod je stao. Stvar je bila nepoznata i dosadna.
Kad smo zavrshili docekali su nas zvizduci i flasha iz publike.
Tasi se trudio da izvuce bis, ali sam ga povukao u svlacionicu.

Bili smo zadovoljni, uprkos svemu. Studke nam cestita, ne znam zasto.
Skinuli smo se do pojasa, zapalili cigare i sisli u masu.


Koncert se zavrsio oko ponoci i cekali smo pare.
Pojavio se organizator.
"Drugovi, lova je tu."
"Daj" -rekao sam.
"Polako bre, Muso, ne budi seljak."
"Znate sta, nije bas neka zarada, ako se slazete oticicemo do dragstora po jelo i pice
i to neka vam je isplata. Dajemo vam lovu i za taksi."

Niko nije imao nista protiv, obzirom da je vecina oformila grupe samo za ovu svirku.
Kajao sam se sto sam se kao seljak istrcao i celu noc se trudio da to ispravim.
Doneli su pun gepek klope i mi posedasmo da lumpujemo za dugackim stolovima.
Rokerski dorucak. Pritegli smo po sljivovici i onda krenuli kucama.
Vracao sam se sa Tashijem i Amerom.
"Koliko imamo love?"
"Dvajes' 'iljada."
"Valjda je dosta do Pristine?"
"Gde nije, taksi je oko osam hiljada" -rekao je Amer.

"Ne znate vi kako se to radi" -rekao je Tashi - "ovde su divljii taksisti i rade na dogovor.
Treba samo da im se predstavimo kao izmuceni bednici."

Hodali smo jos malo i ugledali divljeg taksistu. Pusio je krdzu i gledao nas ispod oka.
"Gospodine" -pridje mu Tashi sa izmorenim izrazom - "za koje bi ste pare prevezli tri
izmorena bednika do Pristine?"

Pogledao nas je kao u govna.
"Trijes' iljade."
Nasmejao sam se.
"Imamo samo 19" -rece Tashi.
"Jok."
"A, evo jos hiljada. Imamo dvadeset."
Ispljunuo je opusak.
"Upadaj."
Imao sam utisak da tacno zna koliko love imamo.

Izbacio nas je blizu Granda, kod semafora. Plocnici su bili vlazni, narandzasto svetlo
probijalo je kroz miris kise. Krenuli smo niz ulicu zatecheni tisinom.

"Momci, ostala je jos hiljada" -rekao je Tashi - "podelimo."
"Bezi bre, Tashi."
Za hiljadu dinara kupovala se pakla cigareta. Cipele su nam zvonile niz ulicu.
"Gud lak!" -rece nam Tashi na rastanku.

Odosmo u jutro.


*********************

Na slici, pre te svirke:
Gornji red: Amer paripovich, Aleksa(Alek), Ziggy(Tashi), Nesha "Chor", Zimi.
Donji red: Nepoznata faca, Mus,Cale, Mare (ritmash).
 

Prilozi

  • foto1.jpg
    foto1.jpg
    21,9 KB · Pregleda: 83
Lele glasni ispustioche trbushnih gasova, pa ovo je fenomenalno !! Chovek mozhe samo da se divi tako dobroj, pouchnoj i nadasve zabavnoj rock prozi. Da je da smo negde u komshiluku pa da se izorganizujemo pa film da napravimo ((:))) .. Prilozhena slika je istorijska .. Nepoznata faca je Ljuljzim Idrizi, klinac iz mog komshiluka kome je taj trenutak iza bine sa Prishtinskim rokerima bio najsvetliji i najponosniji dan njegovog zhivota. Prichao je godinama kasnije kako je bio uvelicaho i uramio istu, Corpus Delicti dobrih vremena ...

Pashchad koliko znam nisu uchestvovali jer je Zhare morao hitno da ide u rodnu Liku na branje oraha dok je Joka bio zauzet chitanjem Alan Ford stripova koje je bezdushno pokrao od Tashija ((:))), dok je Zhuqa sedeo kuqi i sekao vene shto mu je Jadranka bila lupila korpu ..

Par meseci posle ovog dogadjaja cela ta generacija je otishla u vojsku, na sluzhenje ponosne JNA. Koliko znam, Mus je u medjuvremenu spichio za Beograd gde je uspeshno studirao filmsku nauku .. tako pocheshe putevi da se rachvaju ...
 
Hmmm...
a seća li se neko prve "kritike" lika i dela Paščadi u jednom prištinskom studentskom listu?

Novi Svet mozda, pokusaj da Pristina osim muzike dobije i neke druge kulturne i subkulturne sadrzaje.
Fino drustvo i fina baraka pored Studentskog doma, topla zimi....
Dobar ali neshvacen strip Doktor XYZ.
Trac kolumna sa Paschadi, sadrzaja se ne secam.
Verovatno je autor hteo da istakne svoju visprenost a manje subjekt clanka...
To su bila takva vremena, osim sto smo bili mladi i lepi hteli smo da budemo i pametni.

Ulis, imas mozda neki SCAN iz tih novina i toga perioda da prilozis ovom sve posecenijem forumu?
 
Vatimo se Kosovu Polju i prvoj i za sada jedinoj svirci grupe Paschad.
to bese nesto naredne godine posle grupe Joker,mada sam bio ubedjen da je ta istorijska i jedina postava Jokera sviral u Priluzju, no pamcenje izdaje....
Paschad je u Kosovu Polju svirala na Rock Spektaklu mislim 80 -te godine.
Tada je u postavi bio SALE na ritam gitari i vec je preuzimao ulogu pevaca od Joke.
Joka je sa svojim nesumnjivim Bebekovskim sharmom a i slicnim vokalm polako padao u drugi plan zbog promene stila grupe ka nekom CLASH/XTC/B-52/AZRA stilu.
To se tada zvalo novi talas.Drugi i verovatno bitniji razlog je bilo njegovo izbegavanje da tegli istrumente na probama,na opsti gnev ostalih clanova grupe.
Dakle te godine Paschad nastupi u Kosovom Polju prvi put sa Saletom na vokalu koji je tada bio u JNA, ali je pusten na odsustvo zbog ove prigode(salim se).
Svi su bili stilski obuceni Dejan kao kaoubojac,Zare kao lopov, sale u ODELU SA KRAVATOM a ZHUCA verovatno kao IT-i,iz istoimenog filma.
Gomila tudjih stvari u Paschad obradi,sve su obradjivali jer nisu m0ogli da odsviraju u orginalu.Svirka katastrofalna, sa Saletovom rastimovanom i preglasnom gitarom koja je zvucala kao neki indijski instrument iz najgore nocne more.
Zajedno sa svirkom sa prve Pristevacke gitarijade(Paschad+Mikan+Ziggy-Sale) spada u najgore njihove svirke ikada.
Prepuna sala ih toplo primila sa povicima PRISTEVACKI ****** !!!
Na podignut prst publici nervoznog i po malo arogantnog Saleta za malo da se deo publike pridruzi muzicarima na djusku na bini....
Za kraj je sviran hit Mi Plesemo idiotske Zagrebacke grupe Prljavo Kazaliste.
To je bilo vreme smutnji...

P.S.

Prilozi sa ove manifestacije ce biti postavljeni kada se otvori Foto/zvucna galerija koja je u pripremi....
 
Jeste, bio je to Novi Svet, pokušaj da Priština dobije časopis nalik Poletu, Mladini i Studentu.
Čini mi se da se tekst zvao "Av, av, av" i nije bio jedini koji se bavio Paščadima.
Neka vrsta "interaktivnog spora" grupe saradnika iz lista (dakle ne jednog, koji je, eto, hteo
da bude vispren) nastavljala se i na druge načine. Inače svi su bili međusobno poznanici i prijatelji.
Ne verujem da ima sačuvanih primeraka...možda kod jednog od saradnika. Pitaću ga.
 
Zabrljivko, NISTE SVIRALI 1980 TE VEC 1981.ve, JER JE DZOKER SVIRAO
23 AVGUSTA 1980TE U KOSOVOM POLJU. SALE JE BIO U VOJSCI U ISTO VREME KAO I JA (u KUTCHEVU)80-81.ve, TE JE TO MOGLO BITI SAMO LETO 1981.ve.

Moguce da se u hronologiji dogadjaja istoricaru potkrala greska...
No 80/81 sve jedno, poenta cele price je bila ono sa Pristevackim pederima a ne sa godinom...
 
Jeste, bio je to Novi Svet, pokušaj da Priština dobije časopis nalik Poletu, Mladini i Studentu.
Čini mi se da se tekst zvao "Av, av, av" i nije bio jedini koji se bavio Paščadima.
Neka vrsta "interaktivnog spora" grupe saradnika iz lista (dakle ne jednog, koji je, eto, hteo
da bude vispren) nastavljala se i na druge načine. Inače svi su bili međusobno poznanici i prijatelji.
Ne verujem da ima sačuvanih primeraka...možda kod jednog od saradnika. Pitaću ga.

List uopste nije bio los,imao je i neku top listu najboljih instrumentalista na kraju godine.
Jedne godine je na toj listi bilo i nekoliko clanova grupe Paschad sto govori samo o blagolnakolnosti clanova zhirija.Mozda se varam, ali kao da se secam neke parodije na trac rubrike, nesto kao vesti iz Granda,ko je s kim i tako to.
Grand i Klub umetnika su stvarno bile institucije u to vreme.Izadjes u grad uvece a svi te znaju, tako cak i broj piva koji popijes dobije neki smisao.Nekako je u to vreme grad imao dusu, a svako je imao svoje mesto u tom tkanju....
 
Vidim ja da se ovde mnogo mrsi, a malo se fotografija prilazhe.
Evo fotke Joke, Amera, Zhareta i Saleta. Sem Amera, (drugi s leva, gornji red)
ostala trojka je iz Grupe Paschad. Snimljeno u Saletovom stanu pre uobichajene partije pokera. Negde 1979te, chini mi se.
 

Prilozi

  • Untitled-6 copy.jpg
    Untitled-6 copy.jpg
    29 KB · Pregleda: 53
Vidim ja da se ovde mnogo mrsi, a malo se fotografija prilazhe.
Evo fotke Joke, Amera, Zhareta i Saleta. Sem Amera, (drugi s leva, gornji red)
ostala trojka je iz Grupe Paschad. Snimljeno u Saletovom stanu pre uobichajene partije pokera. Negde 1979te, chini mi se.

Tako je, sledi objasnjenje fotografije

Na stolu je Saletov Malboro, svi ostali su uglavnom pushili krdzu pa se nisu ustrucavali da se grebu od Saleta koji je redovno kupovao dve pakle Malbora.Amer se uredno grebao.
Pice na stolu za koje se vata Joka je cuveni konjak Zvecevo koji je je sa bombonjerama Griote(ili tako nesto) bilo uvek moguce naci na Saletovom hastalu.
Naocare koje Zhare nosi su tu da pokriju modricu ispod levog oka koju je vece pre toga dobio u zestokom sukobu sa Agronom Rudarijem i njegovih deset razbojnika, (uvek su napadali u skupini od 10).
Poznata su bila okpupljanja u Saletovom stanu, narucito kada mu je majka doktorica dezurala cetvrtkom u Lipljanu.
To je opevano u jednoj od najboljih pesama grupe Paschad:

Cetvrtkom javljaju se slike
Celavi Bramana u shumi
A vani Let the sunshine in
Rock Vagram opet mi govori o njoj.

Tekst je koliko znam napisao Mus a muziku on sa Dekijem.
To je jedna od najlepsih pesama koje sam ikada cuo.....
Pricalo se da je devedesetih godina Bata Vranesevic dolazio u Beograd da upozna
jednog od autora, tvrdeci da je to njegova omiljena numera....
 
Zabrljivko, kazhesh da su Pashchadima prva a i gore pomenuta svirka u Kosovu Polju bile najgore svirke svih vremena. Ne znam koliko je to nepristrasna procena tuzhnog muzichkog stanja te onda mladjane Prishtinske grupe obzirom da su, koliko se ja seqam, svi su njihovi zhivi nastupi bili katasrofa i haos. Mozhda izuzev jedne svirke u Klubu Umetnika pred odlazak u vojsku kada su momci prvi i verovatno jedini put zazvuchali kao polu-pristojni bend. Imash memoriju Broja Jedan iz Alana Forda, shto je za pohvalu, (samo ti duga brada i shkripava kolica fale) mada i njemu, kao i tebi, povremeno zakchi mozhdani procep ((:)))
 
Poslednja izmena:
Zabrljivko, kazhesh da su Pashchadima prva a i gore pomenuta svirka u Kosovu Polju bile najgore svirke svih vremena. Ne znam koliko je to nepristrasna procena tuzhnog muzichkog stanja te onda mladjane Prishtinske grupe obzirom da su, koliko se ja seqam, svi njihovi zhivi nastupi bili katasrofa i haos. Mozhda izuzev jedne svirke u Klubu Umetnika pred odlazak u vojsku kada su momci prvi i verovatno jedini put zazvuchali kao polu-pristojni bend. Imash memoriju Broja Jedan iz Alana Forda, shto je za pohvalu, (samo ti duga brada i shkripava kolica fale) mada i njemu, kao i tebi, povremeno zakchi mozhdani procep ((:)))

Svirka u klubu pred odlazak u vojsku...
Postava sa OKCEM kao gostom i poslednji put sa Dejanom kao stalnim clanom grupe.
Odlicna svirka , blus repertoar Clapton i DR.Feelgood.
Bajke na iskljucenoj EKO bas gitari koji su mu uvalili uvek kvarni Mikan i LJULjI je dobio najveci aplauz u istoriji Pristevacke rock scene.I danas volim da cujem te snimke.
To je bio nastup kada su Paschad poslednji put svirali obrade tudjih stvari.
Naredni put posle godinu ipo dan nastupaju kao trio,bez Dejana i Zhuce ali sa Zhuletom.
Imas sta reci o gore navedenom?
 
Poslednja izmena:
Koliko ja znam, i neka me neko ispravi ako greshim, Mirsadov predlog za ime benda je bio 'Papiga u erekciji' .. ni dan danas ne shvatam zashto su momci odbili tako genijalnu ideju za ime grupe.

Kad je rech o Mirsadu, zar vas strelicom oznacheni lik zbunjenog pogleda na prilozhenoj slici ne podseqa na nekoga?
(Slika sa gore navedene svirke Jokera - Tashi, Mus i Kecman)
 

Prilozi

  • Joker Avg 81.jpg
    Joker Avg 81.jpg
    27,9 KB · Pregleda: 54
Poslednja izmena:
Koliko ja znam, i neka me neko ispravi ako greshim, Mirsadov predlog za ime benda je bio 'Papiga u erekciji' .. ni dan danas ne shvatam zashto su momci odbili tako genijalnu ideju za ime grupe.

Kad je rech o Mirsadu, zar vas strelicom oznacheni lik zbunjenog pogleda na prilozhenoj slici ne podseqa na nekoga? (Slika sa gore navedene svirke Jokera - Tashi, Mus i Kecman)

Mirsad Tahiri, retko je blefirao na pokeru, malo dobijao ali i malo gubio...
Pushio Drinu bez filtera kao i ja i rekao onu cuvenu:Sto se igra,ne vraca se...
Isao u strukiranoj koznoj jakni u sred zime na -20.
Kada sam ga pitao kako mu nije hladno, odgovorio mi kroz injem i ledom okovana usta i bradu:K**** mi nije ladno,smrzao sam se....
Nema ga na forumu da kaze neku legendarnu, kao nekad...
ah da Papiga u erekciji je bio Jokin predlog,imas objasnjeno citavo glasanje negde ranije u forumu
 
Poslednja izmena:
Tako je, sledi objasnjenje fotografije

Na stolu je Saletov Malboro.........

To je opevano u jednoj od najboljih pesama grupe Paschad:

Cetvrtkom javljaju se slike
Celavi Bramana u shumi
A vani Let the sunshine in
Rock Vagram opet mi govori o njoj.

Tekst je koliko znam napisao Mus a muziku on sa Dekijem.
To je jedna od najlepsih pesama koje sam ikada cuo.....
Pricalo se da je devedesetih godina Bata Vranesevic dolazio u Beograd da upozna
jednog od autora, tvrdeci da je to njegova omiljena numera....


Zaboravismo na legendarni sarajevski Marlboro koji je bio kult cigareta!!!
Drugo, zabrljivko, mislim da su stihovi isli nesto kao:

Cetvrtkom
U zlatnom kavezu su snovi
A vani let the sunshine in..

Rock Vagram je "Rock Wagram", kultna knjiga Williama Saroyana, koja je
bila prisvojena iz gradske biblioteke od strane Amera, a onda kruzhila po
drustvu kao metafizichko stivo, uz naravno pararelno slushanje
Bruce Springsteenovog albuma "Darkness on the edge of town"
(tachnije, udarne numere "Racing in the street") koja je imala istu(iliti slichnu)
atmosferu kao i knjiga. Bar za mene.
 
Zaboravismo na legendarni sarajevski Marlboro koji je bio kult cigareta!!!
Drugo, zabrljivko, mislim da su stihovi isli nesto kao:

Cetvrtkom
U zlatnom kavezu su snovi
A vani let the sunshine in..

Rock Vagram je "Rock Wagram", kultna knjiga Williama Saroyana, koja je
bila prisvojena iz gradske biblioteke od strane Amera, a onda kruzhila po
drustvu kao metafizichko stivo, uz naravno pararelno slushanje
Bruce Springsteenovog albuma "Darkness on the edge of town"
(tachnije, udarne numere "Racing in the street") koja je imala istu(iliti slichnu)
atmosferu kao i knjiga. Bar za mene.

Nit citao knjigu, nit slusao album, ali mi je pesma omiljena...
Doduse secam se da je bila neki rege, pa je malo prepravljena i dobila pravo ruho...
Nekoliko godina kasnije na radiju Pristina je ishlo neko nagradno pitanje a odgovor je bio
Rok Bagrem!!! Moja omiljena knjiga u to vreme je bila Kolevka za macu...

Omiljeniji stihovi su mi bili i:

Proslo je sesnaest proleca, sesnaest proleca.
Filmske trake su izbledele, tonske trake su izbledele ....

iz pesme Klarisa.

Ostatak teksta je bio djubre i po meni potpuni visak, ali ovo je stvarno bilo dobro...
 
Svirka u klubu pred odlazak u vojsku...

Bajke na iskljucenoj EKO bas gitari koji su mu uvalili uvek kvarni Mikan i LJULjI je dobio najveci aplauz u istoriji Pristevacke rock scene.I danas volim da cujem te snimke.
To je bio nastup kada su Paschad poslednji put svirali obrade tudjih stvari.
Naredni put posle godinu ipo dan nastupaju kao trio,bez Dejana i Zhuce ali sa Zhuletom.
Imas sta reci o gore navedenom?

Da, beshe to istorijska svirka Pashchadi sa dodatnim i ne odveq muzikalnim bonusom u obliku obeznanjenog Bajketa sa iskopchanom bas gitarom i urnebesnog smeha koji je njegov nastup izazvao. Moguqe je da su Mikan i Ljulji to orgnizovali, mada verujem da je Nesha Ćor bio umeshan u taj prljavi chin.

Mozhda je moj raniji komentar o Pashchadima i bio malo nefer (ochekivao sam besnu reakciju od Zabrljivka kome su Pashchad bili veoma dragi) .. Kao vino, vremenom su postajali sve bolji i bolji. Postava sa Zhuletom i Saletom se na kraju pokazala kao najtvrdja. Sale je vremenom shvatio da se publici ne pokazuje gishta kao shto je to jednom uradio u Kosovu Polju .. uglavnom iz zdravsvenih razloga ...
 
deder, kad vam secanja vec dosezu do ive lole, napisite neke od naziva snimljenih komp u studiu u radio pristini da pogledam da li mogu naci u njihovoj arhivi. mislim da ste snimili nekoliko, ukoliko me secanje ne vara?
bogu hvala te se neko seti generacije usmerene, proleterske i radnicke. kako god. bese to jedna veoma obecavajuca generacija muzicara koja se zrtvovala, ljubavi radi prema muzike a i lokalne slave. secam se da je bilo i kakvog bum festivala u pr zar ne? nijesam muzicar, vec stovalac pravih pionira muzicke scene pristinske.
pzdrv svima, neke sam prepoznao a nekih cu se setiti, ukoliko ne zamre ova tema.
 

Back
Top