gubitak apetita i sex

donamileva

Buduća legenda
Poruka
30.635
Kao što redovni posetioci foruma znaju, čuvamo mama Donu (3 god) i sina Baju (9 meseci), belgijske ovčare. Trenutno Dona ima teranje, tako da sin Baja načisto propade. Ko o čemu on bi seeeex. Dona je sada sve vreme u boxu, povremeno je puštamo u dvorište uz strogi nadzor, pri čemu posle saveta iskusnih odgajivača da ne treba grubo gušiti svaku Bajinu inicijativu (ih muško dete) da kad posle nekad treba to da radi on ne sme, izigravam žandara ili šta već. Baja čak neće ne da spava na svom mestu nego spava na goloj zemlji ( a naekada je tu bila trava na kojoj su i Englezi zavideli) tik uz njen box. I sve bi to bilo podnošljivo, ajde fiziologija jwe to da dotični nije prestao da jede. Prva dva tri dana svaku suvu hranu sa gađenjem je odbijao, istina iz moje šake bi nešto i pojeo, kuvano malo bolje ali isto izvade komade mesa ovo drugo ne, a sada već je 9 dan i na messo nešto mrljavi. Grlo mu je OK, sve je u redu, veseo je igra se sa decom, ali imam utisak da će da postane prvi stradalnik od sexa i to neostvarenog. Pogibe načisto.
Da li ste imali slične probleme i kako ste to rešavali.

:rolleyes::rolleyes::rolleyes::confused::confused:
 
Evo, ja da se javim kao osoba sa takvim "iskustvom" u vezi sa psima :)
Nas muzjak je upravo prosao kroz taj period, naime, imao je tri vezana parenja + mesanka koju cuvamo je bila u teranju i sve se to dogodilo u nekih 12-13 dana. Od tada nije imao nikakav apetit i stravicno je smrsao, koza mu je bila za tri broja veca i odlozili smo sve planirane izlozbe. Obzirom da znam da je takav uvek nakon parenja, nije me to puno zabrinulo jer se to desava kod muzjaka. Zvucace okrutno, ali nemoj mu davati nista da jede dan-dan i po i onda mu daj sirovu govedju kost (jer otvara apetit), a nakon toga ga uobicajeno hrani. Nemoj da te brine ako ne bude hteo da jede i do 10-tak dana, jer ce i to proci. Evo, ako je za utehu, Astor nije jeo pune 3 nedelje, samo malo mrljavio i tek od juce je krenuo normalno da jede. Polako, videces, doci ce sve na svoje mesto :)
 
I moj dzukac je takav isti. To je kod muzjaka normalna pojava, samo mi nije jasno odakle crpe toliku energiju. Nama je sad u parkicu jedna zenka u teranju koja obilazi ceo kraj (jedina je u teranju u celom Mirijevu) i to je sada ludnica. Tedi je bio pusten dok je ona bila sama, ali sada ima barem dva muzjaka oko nje a ovaj moj bi da se bije po svaku cenu. I tako da sad dane provodi na terasi iscekujuci je, hranu ni da pipne a zivahniji je nego kad je lepo jeo. A taman je nabacio koje kilce i sad ce sve opet da ode. :roll:
 
Ma imali smo i mi epizode strajka gladju zbog kuja, cak je umeo i da zavija od tuge-nikad dotad ga nisam videla da to radi. Sad je jedna avlijanerka u komsiluku u teranju, po pola sata se njuse kroz ogradu ali nisam primetila da nesto drasticno odbija hranu. Istina, jos smo u fazi "skidanja" sa Pedigrea pa standardno mrljavi vec nedeljama ali je juce stukao dve pune cinije pilece supice sto znaci da ga doticna dama nije bas toliko bacila u bedak. To valjda prodje s godinama. A upravo su one (njegove godine-svih 13) dokaz da to nije opasno.
 
Мој пас је био толико алав да никакво терање није могло да га одврати од чиније са храном! Тај би душу продао за храну.

blago tebi
....bem ti jeeebanje, će iscrcamo zbog stanovitog organa.
Potraje li još koj dan (a hoće, jer je ovo Doni 10 dan od kad je prokvarila) bićemo kao pas iz Bijafre, ako tamo uopšte ikakav pas može da preživi.:-x:-x:-x:-x
 
Bogami ja bih ti predlozila da Baju posaljes kod nekih prijatelja na kratak odmor od 10 dana. Dona bi trebalo tek sad da udje u "spic" teranja, a to je onda ludnica. Tedi mi je odlepljivao u to vreme, iako mu nijedna zenka nije bila u kavezu pored, tako da postoji velika verovatnoca da ce Baja cvileti, lajati i grebati po njenom kavezu 24h dnevno narednih nekoliko dana. Cak bih predlozila i pansion ako se nema druge.
 
Pa ako nemas neke zenke koje nisu sterilisane u direktnom okruzenju verovatno ti Don nece praviti bas tolike probleme. Mada moram da priznam da kad bi se te situacije sa zenkama u teranju ponavljale cesce ne bih dva puta razmisljala o kastraciji.
 
Dok sam imala i muzljaka ja sam ih potpuno razdvajala kad neka od kuja udje u teranje, tako da se uopste ne vide. Ona se seta tada samo po dvoristu a on samo van kuce. Gledali smo cak da i prostorije u kuci podelimo na musku i zensku zonu, tj. on bi tada mogao samo u jednu sobu ona u drugu, jer sto bi on manje dolazio u kontakt sa mirisima to bi bio mirniji. Na ovaj nacin smo epizode stalnog urlanja zamenili sa tihom patnjom kao kad u setnji naidje na trag kuje u zaru. Jedino sto je to opsadno stanje u kuci 3 nedelje.
 

Back
Top