MONTAZNE KUCE-iskustva

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Zadovoljni kupac bi trebao da shvati salu a ne da nastavi da se saspravlja...A i zamolila bih te da ne delis savete moderatorima sta treba da rade, ili bi mozda ti radio nas posao?

Radije bih bio policajac, cak ni oni ne shvataju toliko ozbiljno vlast koja im je data. Ko se raspravlja? Nezadovoljni kupac - super sala! Ali ja sam poceo pricu o tome kako sam ja svojom montaznom kucom vrlo zadovoljan, pa bih voleo da podelim svoja iskustva sa onima koji razmisljaju da kupe istu, a plase se odredjenih javnih predrasuda...
 
@zadovoljni kupac, mene onteresuje taj knauf gips sto si pomenuo
.
Ja sam imala dugo montaznu kucu-vikedicu, ali me isada nteresuje taj gips za stanccic koji se nalazi u jednoj skromnoj zidanoj zgradici gde je bas losa izolacija (jedan zid je u pitanju, onaj spoljni na cosku) - javlja mi se kondenzacija unutra, na tom zidu gore, malo pri vrhu, (jer je poslednji sprat) pa razmisljam(o) dal` da stavljam unutra stiropor ili nesto slicno (mozda taj gips ako je za unutra - jel` ima neke izolacija koja se stavlja unutra?

Moze da lici da skrecem sa teme, ali ipak je to izolacija unutrasnjeg zida i mislim da mogu i ovde da pitam.
Pozdrav :cool:
 
Stiropor nije za unutra, ma sta moleri pricali. Odlican je za spoljnju fasadu, ali u zgradi se morate dogovoriti verovatno sa drugim stanarima. Gips je odlican za unutra, bas zbog ogromne moci upijanja vlage...a ne budja. Verovatno bi kod Vas morao da se montira na alu profile, svejedno imate ljude koji se bave iskljucivo tim poslom, uglavnom su to isto moleri, ili saradjuju sa molerima.
 


Nemam bas nikakve predrasude sto se tice montaznih kuca i uskoro krecem u kupovinu jedne, zelala bih bas ovakvu kao na slici, samo sto mi raspored ne odgovara, ustvari trebalo bi da garaza bude sa desne a ne sa leve strane zbog ulaza u dvoriste, i samo se nadam da sa izvodjacima mozemo da se dogovorimo oko toga, inace sve ostalo je ok, i raspored prostorija i velicina kuce.Samo bih volela da mi neko kaze da li temelj isto rade oni ili mi za to treba posebna ekipa, i koliko to otprilike kosta za kucu od 90m2...Hvala
 
Zgrada bi se ili cela spolja sredila ili bi sa od toga odustalo pa bi svaki vlasnik sam to morao da sredjiju i to iznutra.

Nisam znala da stiropor nije za unutrasnjost stana...

Mnogo ti hvala, Z.kupac,
:D

Ma, mislim, nije ne znam kakva katastrofa i ako se stavi stiropor iznutra, ali pravi se vazdusni izolator izmedju Vas i zidova, a kad zagrejes zidove, duze ti je toplo, zato bolje da se stavi spolja, pa da toj toploti oteza put napolje...ako ne mozete da se dogovorite sa stanarima oko fasade, pretpostavljam da bi mogao da se stavi izmedju gipsa i zida (kao podloga).
 


Nemam bas nikakve predrasude sto se tice montaznih kuca i uskoro krecem u kupovinu jedne, zelala bih bas ovakvu kao na slici, samo sto mi raspored ne odgovara, ustvari trebalo bi da garaza bude sa desne a ne sa leve strane zbog ulaza u dvoriste, i samo se nadam da sa izvodjacima mozemo da se dogovorimo oko toga, inace sve ostalo je ok, i raspored prostorija i velicina kuce.Samo bih volela da mi neko kaze da li temelj isto rade oni ili mi za to treba posebna ekipa, i koliko to otprilike kosta za kucu od 90m2...Hvala

Svaki projekat moze da se okrene u ogledalu...kljuc u ruke sa temeljom je, mislim, oko 330 eur po m2.
 
@zadovoljni kupac
kakav je pod kod tebe i da li si ga ti stavljao ili je i to njihovo? Sad sam se uplasila kad sam cula ovo za laminate i azbest.Jel to vazi za sve laminate? :?I da - ovo moze i na pp ako ne sme ovde zbog reklame - koja firma je najbolja - zna li se i osim Merkura i Ivanjice ima li ih jos i koje su? Poz., hvala!
 
@zadovoljni kupac
kakav je pod kod tebe i da li si ga ti stavljao ili je i to njihovo? Sad sam se uplasila kad sam cula ovo za laminate i azbest.Jel to vazi za sve laminate? :?I da - ovo moze i na pp ako ne sme ovde zbog reklame - koja firma je najbolja - zna li se i osim Merkura i Ivanjice ima li ih jos i koje su? Poz., hvala!

Kod mene je njihov brodski pod, cena je 22 eur po m2 sa hidro i termo izolacijom i postavkom. Ja sam izracunao da to nije mnogo skuplje od laminata srednjeg kvaliteta.
Za azbest u laminatu prvi put cujem, ali vrlo je verovatno, mada se laminat pravi od vise materijala, ako ga sadrzi, moralo bi da pise u deklaraciji.
Gomila firmi se bavi ovim poslom. Kucas u google -montazne kuce- pa polako...Tesko je reci ko je najbolji, neki su jeftiniji ali zakidaju na kvalitetu, neki rade po propisu, ali cena je i do 20-30 eur visa...
 
Ihh bre, ja odmah ozbiljno shvatila! Jos se odusevila, kao otisao covek u divljinu, zdrav zivot i tako to! :P Sve vise razmisljam o montaznoj.Imas li neku kalkulaciju, jel si u Bgd-u ? Plac+montazna+sva papirologija = ???? Sa koliko se para mpoze odraditi sve ovo uz kucu od 100-tinak m2 ?
 
Ihh bre, ja odmah ozbiljno shvatila! Jos se odusevila, kao otisao covek u divljinu, zdrav zivot i tako to! :P Sve vise razmisljam o montaznoj.Imas li neku kalkulaciju, jel si u Bgd-u ? Plac+montazna+sva papirologija = ???? Sa koliko se para mpoze odraditi sve ovo uz kucu od 100-tinak m2 ?


Plac i papirologija - veliki znak pitanja...Ja nisam u BG i kod mene je to bila sitna stavka, ali u BG je to ljudima glavni problem. Kuca sama od 100 m2 ne bi trebala da kosta vise od 30000 eur, ali plac+papiri+prikljucci - raspon cena je veliki. Na Vracaru sve to moze da kosta 10x vise nego recimo na Batajnici).
 


Nemam bas nikakve predrasude sto se tice montaznih kuca i uskoro krecem u kupovinu jedne, zelala bih bas ovakvu kao na slici, samo sto mi raspored ne odgovara, ustvari trebalo bi da garaza bude sa desne a ne sa leve strane zbog ulaza u dvoriste, i samo se nadam da sa izvodjacima mozemo da se dogovorimo oko toga, inace sve ostalo je ok, i raspored prostorija i velicina kuce.Samo bih volela da mi neko kaze da li temelj isto rade oni ili mi za to treba posebna ekipa, i koliko to otprilike kosta za kucu od 90m2...Hvala

Možeš da im tražiš neki potpuno drugi izgled i spoljašnjosti i unutrašnjosti kuće.
Ja pitao u nekoliko firmi pre neki dan.

Ja ti predlažem da po internetu ili iz drugih izvora, potražiš neku lepu sliku ili plan,
ili da sama osmisliš raspored prostorija, da li bi da ti spavaće sobe budu jedna do druge, kao što je u ponuđenim modelima, ili bi volela da dve spavaće sobe budu na različitim krajevima kuće (da ne moraju iz jedne sobe da slušaju šta se radi u drugoj) , zatim, da li da se u kupatilo ulazi iz sobe, da li da kupatilo i mali wc budu jedan do drugog ili ne, da li da kuhinja bude odvojena zidom od dnevne sobe (da se ne oseća šta se kuva) , zatim da li da se iz dnevne sobe vide vrata od kupatila (ako imaš goste ,a neko treba da se istušira pa da može sa peškirom da istrči iz kupatila do sobe...)

...ma hiljadu stvari ! Ali važno je da možeš da biraš.

Jer iskreno, ovi uobičajeni modeli montažnih kuća su tako prepoznatljivi.., i pomalo već dosadni.


Ako se ozbiljnije pozabaviš time, javi na forum koliko ti traže veću cenu za to.
 
@zeno s' greskom, svidja ti se ista kuca kao i meni, tip 90 iliti jana...nadam se da ti nece biti problem sto cemo ziveti u istoj kuci ;)

@zadovoljni kupce, posto sam ja trenutno u fazi kupovine stana i kako ne mogu da izadjem na kraj sa agencijama i raznoraznim prodavcima, pocinjem da se nosim mislju da kupim plac i montaznu kucu. kazi mi sta se podrazumeva od radova u varijanti "kljuc u ruke"? vidim da imaju dve cene, jedna ako sam kopas temelje, radis instalacije i sl., a druga je ako to sve rade oni (firma koja prodaje kuce). sta konkretno spada u tu varijantu tj. ako je cena kuce u varijanti "kljuc u ruke" oko 30000eur sta cu ja dobiti za te pare? ne racunam plac, prikljucke za vodu i struju, nego me konkretno zanima sama kuca, znaci plocice, parket, krecenje i sl.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top