Gde se nalazi Duša kuće?

Soradze

Elita
Moderator
Poruka
17.095
Tražila sam od AI-a da mi naslika "kuću sa dušom"...
Moram priznati da je malo lutala (veštačka inteligencija) dok nije generisala slike koje su mi je dopale...

Pisali smo o Duši kuće za koju čvrsto verujem da postoji u svakom domu, bilo da je sakrivena u
nekom mračnom kutku, bilo da živi u fotografijama na zidu, u prigušenom svetlu, mirisu...
U kuhinji, tom velikom srcu svakog doma, trpezariji gde se okuplja cela porodica i prijatelji?

Nekada mi se činilo da se u napuštenim kućama moglo osetiti prisustvo duše koja je ostala u kući,
iako je kuća postala prazna i urušena...

AI piše:

Duša kuće je izraz koji se koristi za opisivanje atmosfere, energije i karaktera nekog doma.
Može se osetiti po tome kako je kuća uređena, kako miriše, kako je osvetljena, kako se u njoj
osećaju stanari i gosti.

Duša kuće se takođe može povezati sa istorijom, tradicijom i kulturom nekog mesta...

Nema jedinstvenog odgovora na to gde se nalazi duša kuće, jer to zavisi od toga šta je za svakog
pojedinca najvažnije i najdraže u njegovom domu.

Neki ljudi misle da je duša kuće u nekom posebnom kutku, kao što je radna soba, biblioteka ili spavaća
soba, gde se može uživati u miru i tišini.

Drugi ljudi veruju da je duša kuće u nekom predmetu, kao što je slika, vaza, sveća ili jastuk, koji ima
sentimentalnu ili simboličnu vrednost.

U lepoj korespondenciji, AI i ja smo došli da divnog zaključka da bez obzira gde se nalazi Duša kuće,
važno je da se neguje i čuva, jer ona utiče na raspoloženje, zdravlje i sreću onih koji žive u njoj.

AI tvrdi:
Duša kuće se može ojačati i obnoviti na razne načine, kao što su:

• Čišćenje i provetravanje prostora, kako bi se uklonila negativna energija i stvorila svežina.
• Dekorisanje i osvežavanje enterijera bojom, kako bi se postigla udobnost i funkcionalnost kuće
• Dodavanje ličnih detalja i uspomena, kako bi se izrazila ličnost, kreativnost i istorija.
• Pozivanje dragih ljudi i gostoprimstvo, kako bi se podelila radost, ljubav i toplina.

Screenshot_124.png

Screenshot_125.png


Screenshot_128.png


Ovo su bajkovite kućice sa Dušom u kojima bih volela da živim...

:zaljubljena::zaljubljena::zaljubljena:
 
Tražila sam od AI-a da mi naslika "kuću sa dušom"...
Moram priznati da je malo lutala (veštačka inteligencija) dok nije generisala slike koje su mi je dopale...

Pisali smo o Duši kuće za koju čvrsto verujem da postoji u svakom domu, bilo da je sakrivena u
nekom mračnom kutku, bilo da živi u fotografijama na zidu, u prigušenom svetlu, mirisu...
U kuhinji, tom velikom srcu svakog doma, trpezariji gde se okuplja cela porodica i prijatelji?

Nekada mi se činilo da se u napuštenim kućama moglo osetiti prisustvo duše koja je ostala u kući,
iako je kuća postala prazna i urušena...

AI piše:

Duša kuće je izraz koji se koristi za opisivanje atmosfere, energije i karaktera nekog doma.
Može se osetiti po tome kako je kuća uređena, kako miriše, kako je osvetljena, kako se u njoj
osećaju stanari i gosti.

Duša kuće se takođe može povezati sa istorijom, tradicijom i kulturom nekog mesta...

Nema jedinstvenog odgovora na to gde se nalazi duša kuće, jer to zavisi od toga šta je za svakog
pojedinca najvažnije i najdraže u njegovom domu.

Neki ljudi misle da je duša kuće u nekom posebnom kutku, kao što je radna soba, biblioteka ili spavaća
soba, gde se može uživati u miru i tišini.

Drugi ljudi veruju da je duša kuće u nekom predmetu, kao što je slika, vaza, sveća ili jastuk, koji ima
sentimentalnu ili simboličnu vrednost.

U lepoj korespondenciji, AI i ja smo došli da divnog zaključka da bez obzira gde se nalazi Duša kuće,
važno je da se neguje i čuva, jer ona utiče na raspoloženje, zdravlje i sreću onih koji žive u njoj.

AI tvrdi:
Duša kuće se može ojačati i obnoviti na razne načine, kao što su:

• Čišćenje i provetravanje prostora, kako bi se uklonila negativna energija i stvorila svežina.
• Dekorisanje i osvežavanje enterijera bojom, kako bi se postigla udobnost i funkcionalnost kuće
• Dodavanje ličnih detalja i uspomena, kako bi se izrazila ličnost, kreativnost i istorija.
• Pozivanje dragih ljudi i gostoprimstvo, kako bi se podelila radost, ljubav i toplina.

Pogledajte prilog 1510999
Pogledajte prilog 1511002

Pogledajte prilog 1511003

Ovo su bajkovite kućice sa Dušom u kojima bih volela da živim...

:zaljubljena::zaljubljena::zaljubljena:
Pojma AI nema. Te kućice asociraju na Ivicu i Maricu. A znamo ko je u takvoj kući živeo (ništa lično :)
 
to sve isto, samo je ovo po mraku :)
Nije isto, veruj mi! To je trećina slike... Ne umem da je smanjim, pa sam secnula samo komad veliki toliko da ga Krsta prihvati...
Ovo je kuća u mračnoj šumi, sa visokim drvećem i ogromnim korenčinama ispletenim na površini... baš jezivo deluje - cela...
ovde sam postovala taj svetliji deo...
Ej, kada ćeš da me naučiš kako da smanjim rezioluciju slike?
:D
 
Neki ljudi misle da je duša kuće u nekom posebnom kutku, kao što je radna soba, biblioteka ili spavaća
soba, gde se može uživati u miru i tišini.
Kao npr., ja.
Više pažnje u smislu elegancije i lepote posvećujem svim delovima kuće nego onom gde mi je duša kuće.
Duša kuće skriva moju šivaću mašinu, malu ličnu biblioteku, PC, razne stvarčice kojima volim da se bavim s vremena na vreme, kao uljane boje, gitaru... pa čak i mini kontejnere u kojima niču izdanci cveća već tokom zime.
To je moj raj na zemlji. Tu sam potpuno svoja. Ali... taj raj na zemlji zaključavam.
Svuda je gost dobrodošao, osim tu.
 

Back
Top