Da li podrzavate oduzimanje drzavljanstva nelojalnim Albancima na Kosmetu?

Da li podrzavate oduzimanje drzavljanstva nelojalnim Albancima?

  • DA

  • NE


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

Markowac

Iskusan
Banovan
Poruka
6.213
"Ublažiti vizni režim za Srbiju"

Rusija pozdravlja odluku Srbije da ukine vize za ruske državljane i učiniće sve da maksimalno olakša izdavanje svojih viza za građane Srbije, izjavio je Sergej Lavrov.

Odgovarajući na pitanja poslanika u Državnoj dumi, on je rekao da odluka Beograda o ukidanju viza svedoči o strateškom partnerstvu dveju država.

"Mi želimo da kao odgovor preduzmemo mere za maksimalno olakšavanje građanima Srbije za ulazak u Rusiju, sve do davanja besplatnih viza za pojedine kategorije", kazao je Lavrov.

On je, međutim, dodao da Rusija neće odgovoriti istom merom, odnosno recipročno, jer bi u tom slučaju bezvizni režim važio i za građane Kosova. A tamo, kako je rekao "žive i oni koje mi ne bismo želeli rado da vidimo u Rusiji bez ikakve vize".

-------------

eto rusija nam nece ukinuti vize sve dok su siptari sa kosova nasi drzavljani jer bi u tom slucaju siptari mogli da putuju u rusiju bez problema i razvijaju svoje kriminalne delatnosti.

jedan od glavnih razloga sto i EU ima vizni rezim prema nama jesu ti Albanci sa Kosova .

Pogledajte sajt Interpola , vecina MOST WANTED ljudi na sajtu interpola jesu Albanci sa Kosmeta tj "drzavljani Srbije" .

Na taj nacin zbog tih siptara cela Srbija i svi Srbi navlace na sebe utisak sumnjivih likova, lopova i kriminalaca.

90% tih Albanaca jesu imigranti iz Albanije koji su 60tih i 70tih dobili lako nasa drzavljanstva. Drugo oni sad imaju i svoju "Drzavu Kosovo".

Sta mi imamo od tih ljudi? Bukvalno nista samo stetu. Nelojalni su gradjani, okupiraju deo nase teritorije, ubijaju lojalne gradjane nase drzave, ruse srpska groblja, crkve i manastire, bave se kriminalom , droga, prostitucija, trgovina ljudskim organima ja ne vidim nista dobro i pozitivno medju tim ljudima ako bi gledali samo ljudsku stranu njihove licnosti.

Od njih Srbija ima samo stete a nikakve koristi.

Zato mislim da bi pravo resenje bilo da se nekako dodje do baze podataka "drzavljana Kosova" i da se automatski svima njima oduzme drzavljanstvo Srbije.

Da li podrzavate takav potez ili ste protiv?
 
pa zamisli nasa drzava i dalje te siptare upisuje u knjige nasih drzavljana! To sam licno video u Kraljevu kada sam bio za oca da uzmem izvod iz maticne knjige rodjenih u opstini. Gomila kartona malih siptarcica koje nasa glupa vlast upisuje u knjige nasih drzavljana!

I onda oni kad porastu , uzmu lepo nas pasos i krenu da teraju drogu ka Evropi , i kad ih skembaju ispada Srbi trguju drogom jer su za strance oni drzavljani Srbije tj Srbi. Tako oni na to gledaju.

I onda kad odemo ja ti, ili neki drugi normalan gradjanin tamo, nas maltretiraju i trkeljisu na granici kao najgoru bagru i sljam zbog ovih siptara.

Dokle vise???
 
Kod Ruske brace su posebno dobrodosli Mira i Marko & Co. Naravno sa patriJotski punim dzepovima dolara, sigurno ce biti toplo primljeni.
Nekim Albancima ( ne svima ) pise u pasos ''Savezna Republika Jugoslavija ''...A vama ?
U junu vlada Kosova pocinje sa izdavanjem novih pasosa koji ce zameniti UNMIK-ove, na taj nacin bice manje guzve pred Ruskom ambasadom u Begisu.
 
Kod Ruske brace su posebno dobrodosli Mira i Marko & Co. Naravno sa patriJotski punim dzepovima dolara, sigurno ce biti toplo primljeni.
Nekim Albancima ( ne svima ) pise u pasos ''Savezna Republika Jugoslavija ''...A vama ?
U junu vlada Kosova pocinje sa izdavanjem novih pasosa koji ce zameniti UNMIK-ove, na taj nacin bice manje guzve pred Ruskom ambasadom u Begisu.

Reci mi na osnovu cega ce im izdavati nove pasose:?::!:
 
Ja sam za, al to je ista stvar kao i sa onim dugom ,lazne patriote iz DSSa i SRSa na to nikad nece pristati jer bi se odrucanjem svojih drzavaljana sa Kosova moglo takodje posmatrati kao odricanje od te teritorije i to mnogo vise nego neplacanjem dugova, uostalom pravno je nemoguce odrediti koji su Albanci lojalni a koji ne .

Jednom Albanac uvek Albanac.
 
Ja sam za, al to je ista stvar kao i sa onim dugom ,lazne patriote iz DSSa i SRSa na to nikad nece pristati jer bi se odrucanjem svojih drzavaljana sa Kosova moglo takodje posmatrati kao odricanje od te teritorije i to mnogo vise nego neplacanjem dugova, uostalom pravno je nemoguce odrediti koji su Albanci lojalni a koji ne .

pa kakve veze ima to. treba doneti zakon po kojem svako onaj ko postane drzavljanin kosova automatski gubi pravo na pasos srbije i mirna backa.
 
glasala sam za ne
cak kad bi bilo i provedivo u praksi, trebalo bi razrjesiti nekoliko bitnih stvari...
1. tko je lojalan drzavi
2. kako se mjeri lojalnost
3. tko ce odlucivati o tome, dali je netko lojalan ili nije...
danas bi to bili albanci, sutra madzari, srbi, Romi , zatim pol. neistomisljenici itd..
sirom otvorena vrata za samovolju i diktaturu najgore vrste...
demokracija ne poznaje lojalnost kao instituciju, lojalnost je emocija i nemozes nikoga natjerati da je ima; demokracija poznaje samo institut priznavanja i ponasanja u skladu sa zakonom, ako ga se ne pridrzavas slijede sankcije..
i nisu bez razloga sve drzave svijeta institut oduzimanja drzavljanstva posebno strogo i jasno definirale...
 
pa sta ti imas da glasas kad nit si iz srbije nit si srpkinja.

ni ja ne glasam na ankete i referendume u nemackoj i burundiju.

umjesto da si odgovorio na sadrzaj teksta, ti napadas bez veze...
a tema je zanimljiva, i primjenjljiva na skoro svaku drzavu koja ima manjine...
kao njen postavljac, nemoj sam da je spamujes i upropastavas...
ili ako ti je draze...
dali i RH treba da oduzme drzavljanstvo svim koje smatra nelojalnim srbima :mrgreen:
 
umjesto da si odgovorio na sadrzaj teksta, ti napadas bez veze...
a tema je zanimljiva, i primjenjljiva na skoro svaku drzavu koja ima manjine...
kao njen postavljac, nemoj sam da je spamujes i upropastavas...
ili ako ti je draze...
dali i RH treba da oduzme drzavljanstvo svim koje smatra nelojalnim srbima :mrgreen:


dosta drzava ima manjine al samo srbija ima nelojalne manjine .

takvima treba oduzeti drzavljanstvo. pogotovo sto se oni sad smatraju drzavljanima kosova. znaci samo im treba ispostovati ono sto hoce.
 
Rešenje nije da mi sad gatamo ko je lojalan, a ko ne. Svi će oni po direktivi tvrditi da su lojalni.
Rešenje može biti drugačije i da se to ranije uradilo nikad ovog džumbusa sa njima ne bi ni bilo.

Većina današnjih kosovskih Šiptara je došlo, ili su potomci onih koji su došli, iz Albanije za vreme režima Envera Hodže. Oni su svi primani u Jugoslaviju kao izbeglice od diktatorskog režima i dobijali politički azil, a nakon nekoliko godina i državljanstvo.

Trebalo je doneti zakon, dekret, ukaz, bilo šta, kojim bi se ta rešenja o dodeli državljanstva proglasila nevažećim i kojim bi im se uskratilo pravo na politički azil jer osnov za njega odavno ne postoji, pa ih lepo vratiti preko prokletija.

Od današnjeg broja, na KiM bi jedva ostalo 20% Šiptara.

To je mogao i ludi Sloba da uradi, što su mu oni dalekovidi i predlagali, ali njemu su oni trebali na biračkom spisku, zna se zašto.
 

Back
Top