sta vam je smetalo u komunizam

a bre ne pitam o fiozofiju nego kako si ziveo o sta si se saplicao kome si pominjao majku i zasto.

Dobro ako treba lično, onda na primer,
kupila nas nas narodna milicija i cinkarila matorcima, zato što smo kao klinci čekali srpsku novu i pevali: oj vojvodo sinđeliću
teča mi postade alkos kada se vratio s golog, voleo čovek brku..
nervirali me silni dani žalosti kad odapne ovaj ili onaj
ćale me smatrao za veleizdajnika kada sam htela u švicu i tako..
 
Dobro ako treba lično, onda na primer,
kupila nas nas narodna milicija i cinkarila matorcima, zato što smo kao klinci čekali srpsku novu i pevali: oj vojvodo sinđeliću
teča mi postade alkos kada se vratio s golog, voleo čovek brku..
nervirali me silni dani žalosti kad odapne ovaj ili onaj
ćale me smatrao za veleizdajnika kada sam htela u švicu i tako..

e pa sad mos da pevas kolko oces i vojvodo sindjelicu i vojvodo nikolicu.
pa da je voleo cvikerasa ajd pa da razumem al bas brku........
pa slavilo se i zalilo svaki dan sem nedeljom i subotom. sta ti je falilo nisi morala da bezis iz skole.
pa i jesi izdajnik kad oces u svicu.nesto na radne akcije da ides pa da vidis svet ti os kod kapitalista.pa jesil veleizdala drzavu i socijalizam il ne ...mislim to za svicu?
 
e pa sad mos da pevas kolko oces i vojvodo sindjelicu i vojvodo nikolicu.
pa da je voleo cvikerasa ajd pa da razumem al bas brku........
pa slavilo se i zalilo svaki dan sem nedeljom i subotom. sta ti je falilo nisi morala da bezis iz skole.
pa i jesi izdajnik kad oces u svicu.nesto na radne akcije da ides pa da vidis svet ti os kod kapitalista.pa jesil veleizdala drzavu i socijalizam il ne ...mislim to za svicu?

sada 'neki novi klinc'i pevaju oj vojvodo nikoliću, a oj vojvodo sinđeliću ja pevam samo kada se tuširam, i to uglavnom kad pročitam neki eremitin post... tek da se prisetim...a, ovih dana ne pevam ništa samo slušam: io ho paura
šta fali brkama? i ja volim jednog...
tačno, nismo bežali iz škole, sem kad smo imali neki kontrolni
nisam veleizdajnik, izabrala sam italiju :mrgreen:
 
Mozhda bilo bolje da se tema tiche ,,komunizma", poshto se uglavnom govori o tome, t.j. o kvazi-komunizmu posle Drugog Svetskog rata.

I meni je malo preko Qrca to anti-commie pomodarstvo, kojim se ceo svet uvlachi amerima u doope.

Chinjenica je da niko u svetu nikada nije omirisao ni komunizam, ni demokratiju, koji su pritom dve jako srodne ideje.

Danas ce glavni argument svakog antikomuniste biti Staljinova tiranija, gulazi, UDBA, OZNA, zaplena mukotrpno ,,poshteno" stechenih mlinova, pivara itd. Medjutim, ako kao svoje argumente protiv kapitalizma navedesh atnohushkachku politiku velikih sila, globalizaciju, monopole, itd. recice ti da to nema nikakve veze sa idejom kapitalizma.

Dakle, dvostruki standardi. Chinjenica je da su ljudi nalazili nachina da izopache i najplemenitije ideje radi sopstvene koristi. Zato ne treba kriviti ideje, nego ljude.

Niko nije prestao da bude hrishcanin posle Krstashkih ratova.
 
Mozhda bilo bolje da se tema tiche ,,komunizma", poshto se uglavnom govori o tome, t.j. o kvazi-komunizmu posle Drugog Svetskog rata.

I meni je malo preko Qrca to anti-commie pomodarstvo, kojim se ceo svet uvlachi amerima u doope.

Chinjenica je da niko u svetu nikada nije omirisao ni komunizam, ni demokratiju, koji su pritom dve jako srodne ideje.

Danas ce glavni argument svakog antikomuniste biti Staljinova tiranija, gulazi, UDBA, OZNA, zaplena mukotrpno ,,poshteno" stechenih mlinova, pivara itd. Medjutim, ako kao svoje argumente protiv kapitalizma navedesh atnohushkachku politiku velikih sila, globalizaciju, monopole, itd. recice ti da to nema nikakve veze sa idejom kapitalizma.

Dakle, dvostruki standardi. Chinjenica je da su ljudi nalazili nachina da izopache i najplemenitije ideje radi sopstvene koristi. Zato ne treba kriviti ideje, nego ljude.

Niko nije prestao da bude hrishcanin posle Krstashkih ratova.

Ti kao (gde li je Šon da me ispravi ako grešim) Platon: svet ideja i tako to :mrgreen::mrgreen:
Ko stvara ideje ako ne ljudi :D
 
Pa,to sto su morali krisom da farbaju jaja za vreme Uskrsa i da slave slave, i sto nisu smeli da idu Crkvu.

Da ali to je vazilo za visoke funkcionere Saveza komunista, a ne za sve gradjane. Medjutim, stvar licnog izbora je bila da li ces biti ili neces biti clan SK.
Licno mislim da komunizam i versko opredeljenje nije trebalo dovoditi u vezu, buduci da komunizam nije raligija nego ideologija. Slazem se da je to bila greska, ali je mnogo vise stvari koje su bile dobre.
 
I Božić, naravno :)
Istina je, imali smo zaista besplatno školovanje (ako nam je bilo do škole) i besplatno lečenje; dobre pasoše, roditelje s platama od kojih se dobro živelo, 2% od plate se izdvajalo za stanove, letovalo se na hvaru i korčuli... samo, ipak, sve je to bilo lažno i bilo je tu druge strane medalje...
 

Back
Top