kako muskarci osecaju ljubav?

Pre par dana jedan muškarac:roll: me pitao - Zašto misliš da ja ne umem da volim? I zašto tvoja prošlost mene unapred osudjuje na kraj? Zar ne misliš da i ja imam prošlost... Zašto bi moje oči gledale iza tebe ili tvoje iza mene kada smo tu..jedno ispred drugog...sa rukama jednako zeljnim dodira,sa usnama jednako zeljnim poljubaca i sa očima koje treba da su usmerene napred a ne unazad..pitao me zašto osudjujem vreme u koje još nismo kročili kada jedino što nam treba JESTE ŠANSA..

Pa valjda je tako... cemu pitanje kako osecaju ljubav..svaka je posebna i drugacija, pa ako dodje do nje...eto odgovora :-)


E da znas da je taj sto te pitao sve te stvari sigurno jedan romantican i pametan lik,a sto je najvaznije cini se da nije povrsan...Ne pustaj ga da pobjegne!:razz:
A ako je samo slatkorjeciv a u sustini prevarant,onda mi oprosti na glupom savjetu.Nikad ali bas nikad ne procjenim ljude dobro!
 
Pa pazi, mnogi muskarci osecaju ljubav ali ne zele to da kazu, zbog tipicnog balkanskog mentaliteta. Ja sam se recimo toliko zaljubio da mislim da trenutno ne bi mogao da zamislim
zivot bez Sandre. Ona to zna, pa i uzvraca. Mogu ti reci da mi se bas povratila volja za svim, za ucenjem na faxu, sve.....:heart::p
 
e znao sam...da mozda nisam upravu ?
a sto se tice teme..mogu samo za sebe da kazem...osecao sam...ili mozda jos uvek ili cu osetiti ponovo (nadam se ) ali znam da je uvek jako i nikad me nije sramota da kazem....i da dodam jos ovo :

Ljubav je stvar muškarca

Ženo, koja si žena a ne muškarac

Ti nikad nećeš shvatiti mene

Muškarca, nežnog i osećajnog

Pregruba si, sirova i praktična

Ti nikad nećeš videti daleko

Gledaćeš u daljinu, a u krug

Hodaćeš pravo, a u krug

I pričaćeš puno, sve u krug

I živećeš večni besmisao

I sebičnost

I neznanje

A volećeš banalno, dečije, smešno

I nikad

Nikad

Nećeš znati šta je ljubav

Jer je ljubav stvar muškarca

Ljubav je stvar muškarca

Ljubav je dobro

Ljubav je smrt

Ljubav je Bog

Ljubav je nepostojanje

Ljubav je davanje

Ljubav je nestajanje

Ljubav je hladnoća

Ljubav je energija

Ljubav je samoća

Ljubav je bol

Ljubav je stvarnost

Ljubav je život

Ljubav je stvar muškarca

A ti si žena koja nije muškarac
 
Gabi Novak -

On me voli na svoj nacin

On ne pise njezna pisma
Nikad o tom ne govori
Ne zna srce da otvori
Al' ja vidim sto mu znacim

On me voli na svoj nacin
On me voli na svoj nacin
On me voli na svoj nacin
On me voli na svoj nacin

On ce poci tko zna kamo
On se vraca kasno nocu
Al' i takvog ja ga hocu
Slab je pa se pravi jaci

On me voli na svoj nacin
On me voli na svoj nacin
On me voli na svoj nacin
On me voli na svoj nacin

Ja vidim u toj igri
Vidim vatru ispod leda
Kad me ljubi kad me gleda
Dok se cesljam dok se svlacim

On me voli na svoj nacin
On me voli na svoj nacin
On me voli na svoj nacin
On me voli na svoj nacin

On ne voli da ga pitam
Kao skoljka biser krije
Da l' je samnom ili nije
Al' dobrotom nekom zraci

On me voli na svoj nacin
On me voli na svoj nacin
On me voli na svoj nacin
On me voli na svoj nacin

Ja vidim u toj igri
Vidim vatru ispod leda
Kad me ljubi kad me gleda
Dok se cesljam dok se svlacim

On me voli na svoj nacin
On me voli na svoj nacin
On me voli na svoj nacin
On me voli na svoj nacin:heart:
 
Moj muskarac nije balkanac i stvarno na sasvim drugaciji nacin pokazuje osecaje,ljubav,..puno otvorenije,cak je ponosan kad moze pokazati i dati vise..ali ljudi ja to ne mogu povezati sa mentalitetom,ali citajuci sve ovo...maybe,baby..neznam..confuse!confused:
 
ali stvar je u tome sto i kada osete ljubav,ignorisu je ,i ne razmisljaju o tome,nadaju se da ce proci,kao bolest neka
,,kao da imaju grip..mislim da je to negde karekteristicno za jaci pol,kao i da skoro svako,ko sebe moze nazvati-muskarac je prosao kroz tu fazu-fazu negiranja ljubavi,Moja teorija jeste da se Balkanski muskarac od malena uci i vaspitava,da bude neranjiv,A ljubav ,stvara suprotan osecaj- osecaj ranjivosti
kada ,shvate sta su uradili ,obicno je kasno
dakle pitanje
koje se namece i na koje sam mislila, jeste
sta to treba da se desi,pa da covek prevazidje urodjen bojkot prema sebi i ljubavi koje oseca
....
dakle koji je to trenutak kada takav muskarac kaze sebi
ma ,ja bre volim zenu,pa sta...

...балкански мушкарац се од малена учи и васпитава да буде нерањив...

Сигурно!Само ово важи за динарске типове најприје,јер ако могу да додам а да не повредим никога-просто не могу замислит неког из Војводине( сем ако није досељеник) да ,кад треба,буде и тврд и чврст(да не кажем-суров или сиров)!
Неко вели-А сузе?А плач?-А треба ли мушкарац да њуња и да кењка?-питам ја.

Љубав!Она се не исказује речима!Речи су само бледа замена,огољено рухо у
којем завијамо она наша најтајнија осећања,оне дивне погледе пуне усхићења
кад видимо оног ког волимо,оног чију руку тако нежно стављамо на своје груди,
додире од којих се јежимо са слатким задовољством да ће их бити још и све друго
што неко просто зове - љубав.

Е,сад да ли треба рећи неком-волим те!
Можда,ако су те две речи толико битне да ће се срушити Ајфелова кула ако се
не изговоре,онда нека-ал' после 20-30 година!

Ако ОНА не осети како је држим за руку,како је гледам,како ми блистају очи кад
је видим ,како затреперим кад се осмехне...онда ми оне ДВЕ РЕЧИ ништа неће помоћи да је уверим.

И још нешто.Жене би хтеле да поред себе истовремено имају човека који је МУШКАРАЦ да их штити,да им отвара врата ,да се осећају сигурно и неког кога је донело ово ново време-што никад није било-да пред њом плаче и исповеда се како је и он рањив и како и он може да повије рамена.
Несвесно,дубоко у себи оне се плаше да и њихов мушкарац није овај други,јер ако јесте нестаће оне чаролије што повезује њу и њега,оно што она замишља још од малена -какав је он?Исто важи и за нас-и ми се исто трудимо да разумемо жене!
Покушавамо.Али је можда боље да их само волимо(а да им не кажемо оне ДВЕ РЕЧИ) .

П.С. После овог питања скоро обавезно дође оно чувено:A ЗАШТО НЕ МОГУ МУШКАРЦИ ДА ИМАЈУ НЕКУ ЖЕНУ ЗА ДРУГАРИЦУ?

Како да не!

Толико.
 

Back
Top