Gnezdo...

Kada ili tus? :lol:

Baignoire-BALEINA.jpg


Ebb-bathroom.jpg


rossovivo-1.jpg


genesi-cristalplant.jpg


hoesch-water-lounge-1.jpg


duscholux-duscho-free-bathrub-shower.jpg
 
help help help
inspirisana ovom temom sam odlucila da uradim relooking svoje kuhinje
odlucila sam se za belo zutu kuhinju jednostavnijeg stila(nista drvo nista metal nego ono klasicno kako da to bolje objasnim?ko ona muvalova sto bi pila kafu s drugaricom u njoj al nema stocic)
mislila sam beli zidovi sa zutom dekoracijom,namestaj je vec beo pa sam htela kao zute krpe,neku zutu ciniju-docarala sam valjda (i luster sam ofarbala u zuto:)
i danas okrecim sve u belo,to je islo ok.onda sam uzela modle i pocela zutom da iscrtavam cvetove(neke margerite) po zidovima medjutim one modle nit su samolepljive ko sto kazu(ne drzi lepak) a boja curi tako da su mi se cvetovi razlili :( i nista od toga vidim ja
sad molim ako moze neka umetnica(hihi djuro i alal na vas gledam-a i ostale) da mi da ideju sta bi mogla da radim s ovom zutom bojom ,kako da napravim "podsecanje" na ostale detalje?ako mozete da nacrtate u paintu bilo bi sjajno,ili bar neku ideju ovako.mnogo sam tuzna sto sam mislila da cu napraviti lepu kuhinju a ispalo prosto krecenje:roll:
 
pa znas kako su rupe u modlici za oblik,e ono iscurelo izmedju pa izgubilo oblik koji je trebalo da ima
prvo sam radila cetkom za farbanje pa rekoh ajde da budem malo preciznija uzela sam cetkicu za sminkanje i opet iscuri :(
 
Volim orjentalni izgled za dnevni boravak, nista ostre linije i minimalizam nego veliki jastuci da bude mekano i ususkano, drveni nasmetaj bordo boje, parket bajcovan u bordo, zidovi narandzasti, i sve lepo osvetljeno sa 4 lustera koja sam dovukla iz Egipta, predsoblje sa trpezarijom koja ima bordo drveni sank i etno bordo sto i stolice koje je povezano sa dnevnom sobom. Zidovi narandzasti osim u spavacoj sobi gde je toplo zuta kao i zuti (maslinasti drveni krevet) namestaj sa ubacenim komadima zelenkasto zuckaste trske za vrata od ormara. Okacene zute i zelene keramicke kugle sa pijace u Istambulu. Kuhinja bordo zidova, bordo-srebrni elementi, ultra giga mega sajber sve sa dugmicima i lampicama i da radi na struju- taka sam ja domacica :), ako moze da radi na dugme jupiiii!!!
 
Verujem da bi :), i meni je :). Eto dosta njih kad je bilo se prijatno iznenadilo jer sam napravila i krajnje orjentalnu formu luka izmedju trpezarije i dnevnog boravka. Kazu da deluje jako toplo- i ne delovalo sa toliko toplih boja :), ali recimo slike su prilicno ekstravagantne, na svili, velikih formata, i jedna ogromna tapiserija ptice 4x2 rad sa akademije moje sestre, uh zvuci kao papazjanija :))))))).

Priznajem da mi u svemu fali jedna veeeelika bordo biblioteka mmmmm, ovako imam napravljene police koje idu ispod prozora do poda sa jedne i druge strane radijatora tako da je zid ispod prozora popunjen knjigama al ja bih bas veliku biblioteku kao iz filmova ;)
 
Priznajem da mi u svemu fali jedna veeeelika bordo biblioteka mmmmm, ovako imam napravljene police koje idu ispod prozora do poda sa jedne i druge strane radijatora tako da je zid ispod prozora popunjen knjigama al ja bih bas veliku biblioteku kao iz filmova ;)
Неееееееееее!:D
Знаш ли ти колико је посла око чишћења књига?:lol:
Шалим се...није то лоша идеја....ми имамо једну собу претворену у библиотеку...али кућа је у питању, има доста простора...и све које познајем, а да живе у кућама, имају тај фазон као ми- посебна соба за књиге.....али у стану је теше изводљиво.
 
pa znas kako su rupe u modlici za oblik,e ono iscurelo izmedju pa izgubilo oblik koji je trebalo da ima
prvo sam radila cetkom za farbanje pa rekoh ajde da budem malo preciznija uzela sam cetkicu za sminkanje i opet iscuri :(

Ja sam to radila sa obicnim kartonom. napravis shablon, cvrsto ga pritisnes na zid i obicnom cetkom farbam, dobro je ocedis to znas. Al koristila sam boju za beton i nista mi nije curili. Ali i ove ideje sa sundjerom su dobre. Ej, a ako ne uspes da povratis margarete, ili ti se ne svidi iz bilo kog razloga, imam jos jednu ideju. Umocis peskir u boju, dobro ga iscedis i tako urolanog naslanjas na zid. daje jako dobar otisak, mada je efekat bolji ako je pozadina iste boje ali svetlije nijanse.
 
Иначе , моја кућа и није баш сређена по мом укусу.

Скроз је у дрвету- ламперија у ходницима, паркети по подовима, са мнооого биљака ( цвеће разно)- овај део ми се допада!

Не допада ми се кухиња, која је жута.:roll:
Ја бих нешто загаситије или јарко, али некако тамније ( бордо, маслинасто зелено..ма може и ватрено црвено, само не жуто).

Иритира ме телевизор који је утрпезарији, а иста се наставља на кухињу- морају жене да гледају тв док једу.:roll:

Мрзи ме даље....поента је да бих ја другачије.
 
help help help
inspirisana ovom temom sam odlucila da uradim relooking svoje kuhinje
odlucila sam se za belo zutu kuhinju jednostavnijeg stila(nista drvo nista metal nego ono klasicno kako da to bolje objasnim?ko ona muvalova sto bi pila kafu s drugaricom u njoj al nema stocic)
mislila sam beli zidovi sa zutom dekoracijom,namestaj je vec beo pa sam htela kao zute krpe,neku zutu ciniju-docarala sam valjda (i luster sam ofarbala u zuto:)
i danas okrecim sve u belo,to je islo ok.onda sam uzela modle i pocela zutom da iscrtavam cvetove(neke margerite) po zidovima medjutim one modle nit su samolepljive ko sto kazu(ne drzi lepak) a boja curi tako da su mi se cvetovi razlili :( i nista od toga vidim ja
sad molim ako moze neka umetnica(hihi djuro i alal na vas gledam-a i ostale) da mi da ideju sta bi mogla da radim s ovom zutom bojom ,kako da napravim "podsecanje" na ostale detalje?ako mozete da nacrtate u paintu bilo bi sjajno,ili bar neku ideju ovako.mnogo sam tuzna sto sam mislila da cu napraviti lepu kuhinju a ispalo prosto krecenje:roll:
Ja se ne razumem u farbanje ali sam nedavno u novinama videla jednu sliku koja mi se mnogo svidela. Radilo se o nekim diskretnim cvetovima iscrtanim (zalepljenim) u uglu zida, bas lepo izgleda. I sada me nije mrzelo, prekopala sam malo net, evo ti neki linkovi, ako ti ne uspe farbanje mozda ovi motivi sto se lepe nisu lose resenje. ;) Verujem da ih ima i po Francuskoj. E sad, ove koje sam ja nasla nisu ni zuti a nisu svi ni lepi :lol:, ali nema veze, vidi se o cemu se radi.

http://www.wallglamour.co.uk/
http://www.ferm-living.com/
 
inače, ja na zidu (već sam pisala) imam one home stickers. mnogo lepo izgledaju =) al ti šabloni pružaju više mogućnosti. samo sam ja bila lenja..
edit: e, ova fora ko sa prvog linka.
 
help help help
inspirisana ovom temom sam odlucila da uradim relooking svoje kuhinje
odlucila sam se za belo zutu kuhinju jednostavnijeg stila(nista drvo nista metal nego ono klasicno kako da to bolje objasnim?ko ona muvalova sto bi pila kafu s drugaricom u njoj al nema stocic)
mislila sam beli zidovi sa zutom dekoracijom,namestaj je vec beo pa sam htela kao zute krpe,neku zutu ciniju-docarala sam valjda (i luster sam ofarbala u zuto:)
i danas okrecim sve u belo,to je islo ok.onda sam uzela modle i pocela zutom da iscrtavam cvetove(neke margerite) po zidovima medjutim one modle nit su samolepljive ko sto kazu(ne drzi lepak) a boja curi tako da su mi se cvetovi razlili :( i nista od toga vidim ja
sad molim ako moze neka umetnica(hihi djuro i alal na vas gledam-a i ostale) da mi da ideju sta bi mogla da radim s ovom zutom bojom ,kako da napravim "podsecanje" na ostale detalje?ako mozete da nacrtate u paintu bilo bi sjajno,ili bar neku ideju ovako.mnogo sam tuzna sto sam mislila da cu napraviti lepu kuhinju a ispalo prosto krecenje:roll:
hani uopste nisam videla ovaj tvoj post, jesi li uspela da popravis? ne znam kakve su ti modle ali ja bih ti savetovala ovako: odstampaj crtez-semu cveta, prenesi na neki "plastificiran" papir malo cvrsci, ali ne debeo (npr. naslovna nekog boljeg casopisa) spremi za slucaj da se zbrcka od boje vise ovakvih sablona, izrezes skalpelom pazljivo, stavis na zid i prebojis. najlakse bi ti bilo da uzmes boju u spreju i sa udaljenosti u vise navrata preprskas sablon nalepljen na zid. ali ako ides cetkicom ocedi je da kada je pritisnes ima boje ali da ne curi i premazi preko sablona. ili malim valjkom (dobro ocedjenim) sa sundjerastim valjkom.

i parkin savet je dobar. ajde pisi sta se desava...
 

Back
Top