kako lecite...

srećica

Aktivan član
Poruka
1.918
tugu?

Ima li dana, kao sto su meni sada, da se osecate jako tuzno i da mislite da se sve lose desava zbog vas/ vasih postupaka ili neceg drugog sto vas muci?
Kako "izleciti" to?:-(
 
uopsteno dosta stvari.

Nerviraju me ljudi u skoli, ali se kao svaki dan tesim da treba da izdrzim jos 2 meseca sa njima i cao,
muci me ucenje za prijemni i sva frka da li cu upisati i da li cu biti na budzetu,
tuzna sam jer sam se posvadjala sa mladjom sesrom, da bi ona naucila lekciju ( ne mislim na skolsku, vec zivotnu), pa mi je ona poslala pismo u kom je nacrtala srce i rekla kako me voli, a ja smatram da nije jos shvatila poentu nase svadje, pa imam osecaj da je tako povredjujem i...

ne znam... bas se tuzno osecam ovaj mesec... ;(
 
tugu?

Ima li dana, kao sto su meni sada, da se osecate jako tuzno i da mislite da se sve lose desava zbog vas/ vasih postupaka ili neceg drugog sto vas muci?
Kako "izleciti" to?:-(
Kad sam tužna MORAM da budem sama. U tim trenucima ne trpim nikog u bližoj okolini. Zabijem se između četiri zida i udarim po racionalizaciji...i nekad plačem, nekad ne mogu da pustim suze...ali dok ne saberem dva sa dva, ne napuštam odaje.
Eto, tako lečim tugu.;)

Moja sestra ima potpuno suprotan metod.
Njoj kad je teško ona savata prvu osobu koju sretne i sve joj izdeklamuje od a do š! Posle toga joj bude bolje...samo kako je onom na koga naleti?!:lol:
 
Ne lecim tugu uopste,sama ce proci sigurno...Bojim se da bi svaki pokusaj da je oteram bio neuspjesan i napravio samo to da se tuga pojaca.Kada tuga prodje sama od sebe mnogo teze se vraca nazad.
 
zavisi od tuge
znam da je klasika ali meni daje osecaj ususkanosti kad uzmem sladoled i gledam neku seriju (ali 5/6 epizoda) poput "prijatelji",pokrijem se cebetom na kanapeu i tako
mazenje s detetom(dodir decje koze je lekovit,njihov miris isto ali ozbiljno)
razgovor s nekom drugaricom koja zna kako da mi pridje u tim trenucima
partnerov zagrljaj(ako on zna kako)
soping :)
forum
nov posao(ili zarada vece sume novca) :lol:
nije poredjano po nekom redu
 
zavisi od tuge
znam da je klasika ali meni daje osecaj ususkanosti kad uzmem sladoled i gledam neku seriju (ali 5/6 epizoda) poput "prijatelji",pokrijem se cebetom na kanapeu i tako
mazenje s detetom(dodir decje koze je lekovit,njihov miris isto ali ozbiljno)

razgovor s nekom drugaricom koja zna kako da mi pridje u tim trenucima
partnerov zagrljaj(ako on zna kako)
soping :)
forum
nov posao(ili zarada vece sume novca) :lol:
nije poredjano po nekom redu

zdravooo mamaaaa:)
 
ja sam sad tužna.
bila sam i juče tužna.
valjda kad bih znala kako se tuga leči ne bih bila tužna, a muka mi je od tuge i bede i svega.
ne pijem više, to ne leči tugu, samo zaglupim, a neću više nikad da budem glupa.

e jesam konstruktivna, ubilo se..
 
Tugu lecim bekstvom od problema - scepam omiljenu knjigu ili film, odem u setnju, muzej (sve sama). Pijanstvo je jedna mogucnost, a kad sam bas najtuznija pirnem, pijem mleko i citam stripove. Muzika i igranje takoze pomazu :)
 
u zadnje vreme vrlo retko sam tuzna...
nije da nema razloga, nego sam uspela nekako da potisnem to osecanje...
a kad sam tuzna, onda pocnem da mislim o lepim stvarima koje su mi se desavale....
i shvatim da je zivot lep, bez obzira sto se nekad izgleda drugacije.
 
Tuga se najbolje rešava motikom. Odeš i prekopavaš. Toliko se fizički umoriš da samo misliš kako da se naspavaš. ;) Ako nemaš gde da prekopavaš onda spremaj kuću. Svaki dan po jednu sobu. ;)

bug.gif
 
Управо то.

Овај период туге ме држи већ два месеца...и почело је да заиста лоше делује на мене. Понекад проведем сате и сате у игрању неке дебилне игрице на копму па ме боли глава, и очи,и леђа од седења и носим осећај кривице због тако глупо утученог времена. А ваљда ми то одговара зато што не мислим ни на шта у тим тренуцима.:-(

Онда, почела сам опет манијачки да читам, и читам по једну до две књиге недељно...
:roll:
Али, најбоље ми је било прошли викенд када сам отишла каод матораца и направила пролећно уређење баштице (баштетине!) са цвећем... Е, ТО ме је баш опустило...иако сам после умирала од упале мишића...
:)
Данас сам, после десет година, направила велико спремање подрума...:roll:

А како та туга нема неког изгледа да престане у догледно време, онда се замајавам планирањем великог генералног сређивања стана на пролеће: шта ћу кречити, шта ћу фарбати, које ћу тапете одабрати за коју просторију, које ћу украсне лајсне ставити... и тако...

Кад сам тужна онда или пропаднем у бесмисао (игрице) или успем да се извлачим из ње замајавањем око неких великих физичких послова. Ово друго је много боље!
 
Управо то.

Овај период туге ме држи већ два месеца...и почело је да заиста лоше делује на мене. Понекад проведем сате и сате у игрању неке дебилне игрице на копму па ме боли глава, и очи,и леђа од седења и носим осећај кривице због тако глупо утученог времена. А ваљда ми то одговара зато што не мислим ни на шта у тим тренуцима.:-(

Онда, почела сам опет манијачки да читам, и читам по једну до две књиге недељно...
:roll:
Али, најбоље ми је било прошли викенд када сам отишла каод матораца и направила пролећно уређење баштице (баштетине!) са цвећем... Е, ТО ме је баш опустило...иако сам после умирала од упале мишића...
:)
Данас сам, после десет година, направила велико спремање подрума...:roll:

А како та туга нема неког изгледа да престане у догледно време, онда се замајавам планирањем великог генералног сређивања стана на пролеће: шта ћу кречити, шта ћу фарбати, које ћу тапете одабрати за коју просторију, које ћу украсне лајсне ставити... и тако...

Кад сам тужна онда или пропаднем у бесмисао (игрице) или успем да се извлачим из ње замајавањем око неких великих физичких послова. Ово друго је много боље!

Bojim se da je to mozda pocetak depresije, cim traje toliko dugo...
Mozda bi trebala da razmislis o tome...
Govorim iz licnog iskustva, u proslosti sam imala slican problem...
 
Не мислим да та туга траје предуго, а не мислим ни да је депресија. Нешто што психолози зову ''рад туге'' зна да траје месецима, па и годину-две...али не омета човека у свакодневним активностима. Депресивна особа је безвољна и не може да функционише, а ја сам данас избацила тоне крша из подрума, а прошли викенд прекопала и оплевила огромну баштетину! :D
На послу и са укућанима финкционишем нормално, само ми је тешко када останем сама са собом. :( Зато или бежим у игрице (што морам да смањим, знам :roll:), или у неке физичке активности (које делују покретачки :)).
 
tugu?

Ima li dana, kao sto su meni sada, da se osecate jako tuzno i da mislite da se sve lose desava zbog vas/ vasih postupaka ili neceg drugog sto vas muci?
Kako "izleciti" to?:-(
a jel imas realan razlog da budes tuzna, jel ti se nesto tuzno desilo...ili se "tripujes"?
Нешто што психолози зову ''рад туге'' зна да траје месецима, па и годину-две...али не омета човека у свакодневним активностима.
da ti ovo nisi napisala ko zna da li bih saznala da sam u drugoj(!) fazi :D
 

Back
Top