Duhovna muzika - Gregorijanski koral

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Liza Dennis

Domaćin
Banovan
Poruka
3.703
Volim Boga. On je super. Uvek je uz sve nas. Ja sam velika vernica. Srpkinja, pravoslavka. Slavim Slavu, Bozic, Uskrs, Medjunarodnu i srpsku novu godinu, a ponekad i crkvenu u septembru. Idem svake nedelje na sluzbu da se pomolim Bogu. Boze pomozi! U miru se predam sluzbi i polako ocekujem silazak andjela. Najvise volim da slusam horove. Uzivam u njima, ali najdraze mi je kada cujem gregorijanski koral sa napevom Cantus firmusa. Obozavam ga. Kada odem u katolicku crkvu slusam kako ti andjeoski glasovi odzvanjaju izmedju belih zidova i 12 stanica. Papa je moj drug. Svi znaju da sam ja pomogla da on postane Papa i zato me jako postuje. Dok sam ucestvovala u preogovorima oko Kosova, cesto me je zvao da cuje sta se desava. Ja sam u stalno govorila: "Benny, sve ce biti super." On bi se onda smirio. Ipak, mislim da je matori vragolan koji se pali na mene. Mama mi je rekla: "Dedera, Liiiizo, ne smes da imas nista sa matorim covekom." Ja to jako postujem. Od Bennya sam dobila super disk sa gregorijanskim koralom. Izvode ga napuljski tenori. Stalno ga pustam i uzivam u njemu. Da li vi volite gregorijanski koral i viseglasno crkveno pevanje? 8)
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top