LJUBAV JE UNIVERZALNI LEK

Svakako da ljubav coveka moze da promeni i ucini mudrijim.
Samo sto je najcesci slucaj da se svakakvi oblici uzivanja u drugome i zavisnicki odnosi gde kompenzujemo svoje neke delove drugom osobom - nazivamo ljubavlju. Onda dobijamo suprotan efekat.
Valjda se ljubav po tome i poznaje sto te ne uznemirava nego sredjuje, ne zalosti nego upotpunjuje i td.
 
Ljubav? Šta je to?
Ima li univerzalne definicije ovog stanja. A i stanja čega? Uma? Pa šta je to onda, ako je samo misao? I šta je i kako se pokreće?
Sigurno je loše pomešati ljubav i požudu, a mnogima se to desi. Mešamo je i sa zaljubljenošću, pa je još gore. Brkamo lončiće i kad zavisnost, posesivnost ili slični odnos prema nekome nazovemo ljubavlju.
A kako tek definisati, opisati ljubav prema Tvorcu?
Koliko njih misli da joj je izvor u strahopoštovanju? I na kraju, verovatno, ima li čovek ljubavi prema samom sebi? Koliko puta se rasrdi prema sebi, pa se zamrzi ili muči samog sebe?
Pa šta je onda ta ljubav? Znamo li da volimo?
zašto? Volim to zasto?.
 
dulemax:
Svi problemi i sve bolesti mogu nestati ako nekog volite.Nemojte se stideti da to nekom kazete i pdelite sa njim najlepse trenutke.Volite druge,volece i oni vas.Prastajte drugima,oprostice i oni vama.RAZMISLITE O TOME

Zaboravio si da dodas 'i ako VAS neko voli' jer nasuprot tome, kada volite a ne dobijate ljubav zauzvrat, moze bas doci do bolesti, problema, depresije i da ne nabrajam...
 
Nina2:
dulemax:
Svi problemi i sve bolesti mogu nestati ako nekog volite.Nemojte se stideti da to nekom kazete i pdelite sa njim najlepse trenutke.Volite druge,volece i oni vas.Prastajte drugima,oprostice i oni vama.RAZMISLITE O TOME

Zaboravio si da dodas 'i ako VAS neko voli' jer nasuprot tome, kada volite a ne dobijate ljubav zauzvrat, moze bas doci do bolesti, problema, depresije i da ne nabrajam...

Nina2 da li si ovo što si napisala dogodilo tebi ili nekoj drugoj osobi. Meni se to desilo....Pozdrav.
 
djidjo:
Ljubav? Šta je to?
Ima li univerzalne definicije ovog stanja. A i stanja čega? Uma? Pa šta je to onda, ako je samo misao? I šta je i kako se pokreće?
Sigurno je loše pomešati ljubav i požudu, a mnogima se to desi. Mešamo je i sa zaljubljenošću, pa je još gore. Brkamo lončiće i kad zavisnost, posesivnost ili slični odnos prema nekome nazovemo ljubavlju.
A kako tek definisati, opisati ljubav prema Tvorcu?
Koliko njih misli da joj je izvor u strahopoštovanju? I na kraju, verovatno, ima li čovek ljubavi prema samom sebi? Koliko puta se rasrdi prema sebi, pa se zamrzi ili muči samog sebe?
Pa šta je onda ta ljubav? Znamo li da volimo?
zašto? Volim to zasto?.

Ti mislis da u ljubavi ne sme da postoji pozuda?
Da to onda nije ljubav?
 
Pa kad si zaljubljen(kad volis)
u tebi se luce valjda neki hormoni
ili neke stvari (tako nesto)koji deluju pozitivno
pa to utice na celokupno stanje organizma.

A neki ljudi dozivljavaju te emocije i osecanja(takava stanja) i kad su bliski sa nekom osobom za vreme Vodjenja ljubavi.
 
Himna ljubavi

Ako jezike čovečije i
anđeoske govorim, a ljubavi
nemam, onda sam kao zvono
koje ječi, ili kimval koji zveči.

I ako imam dar proroštva
i znam sve tajne i sve
znanje, i ako imam svu veru
da i gore premeštam,
a ljubavi nemam, ništa sam...

...A sad ostaje vera, nada, ljubav, ovo troje;
Ali od njih najveća je LJUBAV.

(deo Prve poslanice Sv.ap.Pavla Korinćanima)
 
-Svi problemi i sve bolesti mogu nestati ako nekog volite.RAZMISLITE O TOME.
-Svakako da ljubav coveka moze da promeni i ucini mudrijim.
-Slazem se da je bez ljubavi zivot prazan.
-Ljubav? Šta je to?
-Ljubav se rada iz iskrene nade,živi na iskrenoj veri.
-ljubav protiv ljubavi.....Ja mislim da je sex univerzalni lek!
-u tebi se luce valjda neki hormoni
-a ljubavi nemam, ništa sam...
Velament ljubavi u sudbini pojedinca kao usamljenog pojedinca,donosi talog u licnosti kojim ona postaje malo drugachija kao vidite ovo:
Jel se sechate Beynce dok je bila u Destiny Child grupi kao frontmen u triu,a posle solo tamo sa Jay-Z,ili zadnji spot "My,my self and I"
Ili ono "Indepedent woman".
Ala se promenila choveche,to je zato shto je blizu braka pa che josh malo i to da je snadje.
Menja se u lichnosti dali ego ili on pochinje da se orjentishe ka centru intime i privatnosti.
Zato se postaje mudriji jer odpada pola onih pricha lazhi,seksa i video traka,pa vas malo i zabole choshe za nastavak priche tipa"Njoj 13-ti,njemu 50-ta".
Neka neko da komentar,u ludilu ovom ja neumem vishe da se snadjem,ko shta ljubav kome kako,kao da smo tupavi svi od reda pa nema zvezde da vodi sve u masi.
Vidimo se chao.
 

Back
Top