Narodi

Na, balkanu dva naroda. Jedni ziveli pod Austro-ugarskom, drugi ziveli pod Turskom, dugi niz godina.
Zasto su prvi daleko kulturniji?

sreca austrougarske je da su imali posla sa obicnim mladim narodom, a turska nesreca je da im je palo u "hise" da imaju posla nastarijim narodom, a poznato je da sto si stariji teze se menjas i tako...
ps. hise = udeo,deo ....
 
Културнији???
Шта то значи?
Ја знам за реч "култура",а култура се разликује од народа до народа или од цивилизациоје до цивилизације(која обухвата језик,обичаје,традицију,писмо,вероисповест,итд.).
Што поредити неупоредиво?
То је исто као поредити Ескиме и афричке домороце.
 
sve te "kulturne" zemlje Zapada su bili najveci kolonijalisti i izrabljivaci,silovatelji,ubice,lopovi...lepa kultura.Ne branim ni Turke,daleko od toga,naplatit cemo to jednog dana...ali zapadna kultura je tako dvolicna
 
sreca austrougarske je da su imali posla sa obicnim mladim narodom, a turska nesreca je da im je palo u "hise" da imaju posla nastarijim narodom, a poznato je da sto si stariji teze se menjas i tako...
ps. hise = udeo,deo ....

Важно да сте ви увек били турске слугењаре,кад год је требало.
Још сте и веру изменили...
 
У вези с народима на Балкану, о много тога, па и о култури, као и односима великих сила, према "овим просторима", прочитајте "Црно јагње и сиви соко" Ребеке Вест. Разбија многе предрасуде и стереотипе.

П.С.

Ону интегралну верзију, наравно.
 
Нажалост,дошли сте мало пре њих.Ево,гледај и читај...:D

evo tebi jedan komentar sa istog linka, komentar je copy-paste:lol::lol::lol:

velikaSRBIJA2007 (1 week ago)
-1
Reply
ми смо најстарији народ у европи а мошда и у свету,, шивео српски народ, србија и православлје :-) сссс
 

Back
Top