Kakvi smo...

Lilith89

Primećen član
Poruka
568
Kada nekog mnogo volite,a taj neko vas povredi i izneveri zbog neke druge osobe,bilo da je to prevara,ili zapostavljanje od prijatelja zbog neke druge osobe,ili jednostavno svadja sa nekim ko vam je drah zbog nekog treceg...Da li ste vi tada besni na tu osobu koja vas je povredila ili na tu trecu osobu zbog koje se sve to desilo?!Razmislite dobro,zanima me da li pre ''pljujete vatru''na nekog ko vam nije bio drag,a opet je na neki nacin ucestvovao u toj igri protiv vas,jer je jednostavno lakse reci ''Ona d rolja mi je ukrala decka'',"Ona ju je nahuskala protiv mene" ili ste iskreni pa priznate sami sebi da je ipak ta draga osoba kriva i da ste joj greskom poklonili poverenje...
Koliko ste vi zapravo u takvim situacijama iskreni prema sami sebi i uopste pravedni?
 
Samo i isključivo sam besna na osobu koju jel'te poznajem... da li je ovo druga skoro identična tema?

Što ne znači da će ova druga osoba da mi bude mila, obično je izbegavam i gadna mi je, ne verujem da bih bila besna na nju. Mislim da - gadna mi je, objašnjava dosta...

Termin "kriviti" sam namerno izostavila :)
 
Ne krivim trecu osobu ... Pa cak i ako je neko (lose) uticao na osobu koja me je povredila, to znaci da toj osobi nisam dovoljno znacila i da to prijateljstvo nije bilo iskreno ... isto vazi i za vezu
 
Da mi dragi okrene ledja,ponizi,povrijedi zarad trece osobe...?
Prvo ta treca osoba za mene bi bila izbrisana kao da ne postoji,a oooon...slusaj mnogo truda i samokontrole bi mi trebalo da se samo okrenem i nestanem iz njegovog zivota...razlozi i isprike me ne bi zanimale ni pod tackom razno,bilo bi mi tesko samo ja znam kako,ali ta moja ovnovska tvrdoglavost bi preovladala.Znam sebe,ali isto tako znam da bi se sutra kajala...sto nikad ne bih priznala...stegnula bih zube i tjerala dalje.
 
Da mi dragi okrene ledja,ponizi,povrijedi zarad trece osobe...?
Prvo ta treca osoba za mene bi bila izbrisana kao da ne postoji,a oooon...slusaj mnogo truda i samokontrole bi mi trebalo da se samo okrenem i nestanem iz njegovog zivota...razlozi i isprike me ne bi zanimale ni pod tackom razno,bilo bi mi tesko samo ja znam kako,ali ta moja ovnovska tvrdoglavost bi preovladala.Znam sebe,ali isto tako znam da bi se sutra kajala...sto nikad ne bih priznala...stegnula bih zube i tjerala dalje.

Cccc spavas li ti zeno? :)

@tema
Po meni niko sem te nase "drage" osobe nije kriv za izgubljneo poverenje, prevaru , svadju etc .., eventualno bi samu sebe stavila na ispit i potrazila gresku mozda i u sebi .
 
Ја сам на форуму позната као борац за формирање свести о одговорности! :lol:

Значи, за своје поступке - одговорни смо сами, а не неко трећи!
Ако ме је преварио - преварио ме је ОН, а не нека тамо лева џемска која ми није нико и ништа.
Ако ме је оставио због неког трећег - оставио ме је ОН, својом вољом, а не туђом...

Не бих могла да поштујем мушкарца кога би неко трећи могао да наговори да учини нешто против своје воље. Обазложење типа ''она ми га је украла'' увек је понижење за тог мушкарца јер тако испада да он нема своју вољу, него је малолетан и малоуман када други врте њиме како хоће.
Стога не могу да разумем те жене које не желе да прихвате одговорност свог мушкарца. Како онда могу да га поштују?:roll:
 
Da mi dragi okrene ledja,ponizi,povrijedi zarad trece osobe...?
Prvo ta treca osoba za mene bi bila izbrisana kao da ne postoji,a oooon...slusaj mnogo truda i samokontrole bi mi trebalo da se samo okrenem i nestanem iz njegovog zivota...razlozi i isprike me ne bi zanimale ni pod tackom razno,bilo bi mi tesko samo ja znam kako,ali ta moja ovnovska tvrdoglavost bi preovladala.Znam sebe,ali isto tako znam da bi se sutra kajala...sto nikad ne bih priznala...stegnula bih zube i tjerala dalje.

Пази кад сам знала да је ован! :wink:
(Препознала се! :wink:)
 
Можда због те своје овновске тврдоглавости и поноса - никада не бих апсолутно ништа рекла тој трећој особи, нити бих ичим показала да је утицала на мој живот.
 
Helen i ti?:lol:Ovan?

Sada cu kratko da vam ispricam nesto,stooo vrlo malo njih zna...a sada neka zna i cijeli svijet:lol:

Davno nekada bila sam straaaaaaasno zaljubljena i glupa...Mislim da ce mnogi ovdje konstatovati ono ...a ko nije,hehehehe.
Ali za mene je to bilooo strasno,jer uvijek sam bila nekako van tog svijeta.Inace sam strasno zatvorena po pitanju ljubavi,osjecanja,da ih iskazem,o Boze,to mi tako tesko ide,i dan danas,cak i prema svojoj djeci nisam neka prenjezna majka,mislim volim ih iznad svega,ali sam svjesna da ne znam to savrseno pokazati.Elem...

Taj momak bio je prvi:oops:mislim,znateeee:oops:
Pala sam u te kandze ni sama ne znam kako,i sta me snaslo,ali...On je bio ono macho,frajer u svakom smislu,pun sebe,stariji 6 g. ludilo sta da kazem,san mnogih djevojaka,,,e bas zbog toga bila sam straaasno potistena,zatvorena,ma nisam bila sretna,boljela me ta zaljubljenost.
Evo ta sustina...jednom sjedimo u kaficu ja,on i moja skolska drugarica...separe malo izolovan...cekali smo jos drustva...mi popili neku u medjuvremenu...kad TAP pocese oni da se ljube,ova pala u trans,***.Gledam ja ne reagujem,a on SVINJA,gleda kako ja reagujem,jos pravi mimike da mu ova brnj,jaooo uzas.Kako mi je biloooo,to samo ja znam...istrpjela taska,al ne zaboravlja.Uvece svi se razisli,a ja svo vrijeme ko da nista nije bilo,samo kad me odbacio kuci kazem ZBOGOM i izadjem.Nije vjerovao,al' se uvjerio.S drugaricom sam se i dalje vidjala nekad,nekad na kafi,nikad spomenule sta je bilo...ne bi joj rekla,ni pitala ni dan danas,ali putevi su nam se svakako razisli.
Patila sam jako,ali vise volim da me boli tako,nego onako dok sam sa njim...
Poslije nekoliko god,zivot me ucinio sretnom i poslao mi mog dragog,i sa njim sam stvarno sretna,i znam da je ljubav prava jer ne boli...:)
 
Kada nekog mnogo volite,a taj neko vas povredi i izneveri zbog neke druge osobe,bilo da je to prevara,ili zapostavljanje od prijatelja zbog neke druge osobe,ili jednostavno svadja sa nekim ko vam je drah zbog nekog treceg...Da li ste vi tada besni na tu osobu koja vas je povredila ili na tu trecu osobu zbog koje se sve to desilo?!Razmislite dobro,zanima me da li pre ''pljujete vatru''na nekog ko vam nije bio drag,a opet je na neki nacin ucestvovao u toj igri protiv vas,jer je jednostavno lakse reci ''Ona d rolja mi je ukrala decka'',"Ona ju je nahuskala protiv mene" ili ste iskreni pa priznate sami sebi da je ipak ta draga osoba kriva i da ste joj greskom poklonili poverenje...
Koliko ste vi zapravo u takvim situacijama iskreni prema sami sebi i uopste pravedni?
Iskren sam, al' voleo bi' da sam skot.
 
u prvom trenutku sam besna na obe osobe,bez obzira o kakvim se odnosima radi i slicno,malo kasnije ostaje bes i ljutnja jedino an tu osobu koja mi je draga,koja mi je bliska i slicno..a ova druga osoba..pa ne mogu reci da mi je draga ili nebitna...najcesce je izbegavam ako je poznajem..zapravo postoji jedna takva osoba koju vec mesec dana izbegavam uspesno...
 

Back
Top