Najlon pijaca

sunceva svetlost

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
482
Dragi moji Novosadjani mogli bi da odamo počast velikom društvenom fenomenu, nedeljnom i od skora subotnjem ritualu koji se zove Najlon pijaca.
Volela bih da svako od vas napiše kakav stav ima o Najlon pijaci, koliko često idete, šta kupujete, šta vam se najviše dopada.... ma sva vaša iskustva vezana za Najlon pijacu.


Moram da naglasim da su retke nedelje kada ja nisam tamo. Ono što me najviše zanima su knjige. Neverovatno, ali tamo se mogu pronaći knjige koje su veoma stare, neke čak po sto i više godina. Ali ono što možda drugi ljudi odbijaju da posete jeste taj deo gde prodaju Romi. Taj deo pijace podseća na malu svaštaru, na stari tavan. Ima svega i svačega. Treba biti samo dovoljno uporan i radoznao da bi pronašao sve što želiš.
Romi su veoma živahni i simpatični trgovci. Najbolje je kada se cenkate sa njima (ja se osećam kao da sam u Turskoj prilikom kupovine kod njih)....

Da čujem sada vas!
 
Obožavam kada je sunčan dan. Sunce ti bije u oči da zabole. Onda lagano krenem da preturam. Za mene je to magija. Baš kao što si rekla! Mene podseća na tavan u staroj babinoj kući! Uvek je mogao da me iznenadi nekakvim kuriozitetima!
 
Mada, treba posedovati: malo nostalgije, dozu naklonosti ka bespotrebnim stvarima i volju za igrom. Kada kažem bespotrebne stvari ponekad mi se čini da je to granica kada se otvara čitavo jedno polje na kome možeš igrom da udahneš upravo tim stvarima neke nove sadržine i suštine.
 
Mogao bih dosta da pišem o ovom delu najlona ali mi se previše sviđa to što govorim pa to bolje da sačuvam za jednu knjigu!
Inače volim da se prošmucam i kroz one delove gde ima odeće. Tamo kupim poklon za devojčicu: tradicionalno neke čarape ili čarapice!
 
Volim prvo da, recimo, kupim hranu za moje životinje! Onda se šetam kao ozbiljan čovek. Znaš, kao: Ja sam poranio i kupio nešto na najlonu, kao pravi domaćin čovek. Onda se bolje uklopim u svu tu gungulu pa posmatram ljude. Cenkanja, jutarnje rakije, mekike, Ukrajinci, Rusi, Cigani, Lopovi, Policajci u bifeima, kola na prodaju....mišolovke i lusteri.... Jaoj, pašću u trans!
 
Volim prvo da, recimo, kupim hranu za moje životinje! Onda se šetam kao ozbiljan čovek. Znaš, kao: Ja sam poranio i kupio nešto na najlonu, kao pravi domaćin čovek. Onda se bolje uklopim u svu tu gungulu pa posmatram ljude. Cenkanja, jutarnje rakije, mekike, Ukrajinci, Rusi, Cigani, Lopovi, Policajci u bifeima, kola na prodaju....mišolovke i lusteri.... Jaoj, pašću u trans!
Pa već si pao!!! :lol: :lol: :lol:
 
U pravu si! Kada bi sve propalo mogli bi čitavu civilizaciju izgraditi od Najlon pijace. To je veličanstveni mikrokosmos koji je u sebe uključio sve ili skoro sve društvene fenomene! Ili bar one osnovne!
 

Back
Top