Star Trek,da li neko prati?

Bule_busko:
4.6...to je petak ako se ne varam mogli bi mozda da skoknemo do NS,samo ne znam ko ce pristati da ide sa mnom na projekciju,moje blize drustvo ne bi pristalo ni za pare! :x

Nas iz Tajda ces lako prepoznati, i plus ne ujedamo ljude. :) Tako da dodji. Dogovorite se ovde pa dodjite svi djuture. :)

Bule_busko:
Ljudi trebala bi mi HIIITNO jedna informacija-gde mogu da skinem Star Trek font?? Treba mi za sutra ili prekosutra,treba da uradim kod drugara u stampariji omote za DVD-e koje btw jos nisam ni kupio,sta da vam kazem kad jurim i DVD player koji cita dvx samo da bih mogao da ih gledam na tv,t.j.70cm precnika za razliku od ovih monitorcica. Ako i u vezi toga nesto znate javite mi,samo moraju da imaju i 5.1 izlaze
Izvinite sto sad smaram sa ovim ali ovaj font mi BAS BAS treba

http://virtualgraphicsworld.freeservers.com/startrek.htm
http://star-trek-fonts.fanspace.com/

Probaj ovde. Nisam mogla sve linkove da isprobam jer skidam tri pesme istovremeno pa mi je veza ubivena. Ovo treci put pisem zbog zagusenja. Pogledala sam ih i mislim da su OK. :)
 
Hvala puuuuuuuuuuuuuuuuuuno

bloem.gif
 
"Opsada urodila plodom,Enterprise ulazi u cetvrtu sezonu!"

Iako je trebala da se zavrsi,serija Enterprise je "prezivela" zahvaljujuci svojim fanovima.Serija
Enterprise NX01,koju smo mi mogli da pratimo na HRT-u(ali samo prvu sezonu),je skoro zavrsila
treci serijal sa 24 epizode i sprema se za cetvrti.I ako je bilo mnogo kritika na pricu,likove,
efekte i ostale stvari koje cine ovu seriju,ST fanovi bili ti koji su ENT odveli u cetvrti
serijal.Ipak je ENT "jedino sto nam je ostalo" od ST-a.
Zahvaljujuci sajtovima:
http://www.enterpriseproject.org/
http://www.saveenterprise.com/

ST fanovi su organizovali jedinstvenu akciju za odbranu serije.Akcija se sastojala u tome da svaki
ENT,odnosno ST fan koji gleda/prati/voli ovu seriju svoju ljubav iskaze kroz "jedan" telefonski
razgovor,pismo,faks ili e-mail.I to na adrese TV stanioce UPN(koja prenosi ENT) ili na
adrese sponzora.Zamislite samo koliko je to razgovora/pisama/faksova/e-mail-ova stiglo na njihove
adrese,hehehe... :)
Tako da je jedino resenje bilo nastavak snimanja novih ENT serija,jeeeeeeeeeeeee ;)
U cetvrtom serijalu ce biti 22 serije,a ja se jos "cimam" da nabavim i pogledam dalje od 8 iz
treceg serijala.....Srbija.....ccc......
Posto smo mi "na kraj sveta" i nazalost daleko od svega toga,nadam se da je vreme da i mi ovde
nesto preduzmemo.

Tako da sam dosao na ideju da se mi organizujemo,barem pokusamo.Jedina TV stanica koju svi mogu da "uhvate" i ima para za tako nesto je PINK.Ako mogu da otkupe 1000 smorenih spanskih serija mogu
valjda i jedan serijal ENT-a?Sta vi mislite o tome?Da li mozemo da se skupimo,i tako nesto izvucemo?Ili mozda trazimo neku drugu ST seriju?
Ako moze neko iz PhT iz njihovih kontakata da proceni koliko ST fanova ima?Da li mozemo da
stvorimo "kriticnu" masu?
Aj da vas cujem.


Evo i citata "jednog" ST fana:
Someone mentioned age!! I am 60, and female. I started watching Star
Trek when I got married 40 years ago. I have 3 sons and I got them
all hooked. No so with my husband;)
Hehehe....treba poceti od "malih nogu".....hehe ;)

Pozdrav svima,pisite ljudi!
 
Evo, evo pisem. Upravo sam juce citao o nastavku Ent... cak su pominjali i pojavljivanje Kirka u nastavku. Da li si procitao nesto vise o tome?

Sto se tice nasih tv stanica. Mene je iznenadila Kosava pocela je sa odlicnim serijama (DS9 naravno koji Hrvati tek sad gledaju po prvi put), ali posle su se slosili i sad pustaju samo latino telenlovele. Sto se tice Pinka, ne znam, mozda je i moguce mada tesko.
 
Tzar:
Sto se tice nasih tv stanica. Mene je iznenadila Kosava pocela je sa odlicnim serijama (DS9 naravno koji Hrvati tek sad gledaju po prvi put), ali posle su se slosili i sad pustaju samo latino telenlovele. Sto se tice Pinka, ne znam, mozda je i moguce mada tesko.
DS9 sa Košave je najnezaboravnije iskustvo moga života :lol: . Ljudi, DA LI SE IKO SEĆA TOG KATASTROFALNOG PREVODA??? Majke mi, žao mi je što nisam snimao te epizode. Sreća moja što znam engleski, ali ne znam stvarno kako je drukčije serija mogla da se prati.

Pa Pink je nešto menjao programsku šemu, sada sve emisije idu na vreme, krenule su reforme... ko zna...
 
Ja se sećam...ay carumba :shock:
Jem'Hadar su prevodili kamo Džemnadar...
Valjda zato što su prevodili "po sluhu", a ne iz closed captions-a (ono CC što se na kratko pojavi na početku svake epizode, znate već).

Ipak, drago mi je što su pustili tu seriju uopšte, pa i sa lošim prevodom. Meni bi sasvim odgovaralo i bez prevoda :)
Jedino što je gore od lošeg prevoda jeste nahsinhronizacija, što rade Nemci, Poljaci, Ukrajinci.... E, to je pravo sra*nje. Počneš da gledaš i baš se zainteresuješ, ali glumci "šprahuju" i skoro ništa ne razumeš šta govore...Eee, to me baš naljuti :evil:
 
Imam drugara koji radi na Pinku,mada bice to tesko posto oni pustaju samo serije na kojima mogu da zarade dobru lovu od reklama,sto je donekle razumljivo,od toga zive...ono sto je tuzno jeste sto se danas najbolja lova uzima za latino serije jer se najvise i gledaju,pitacu u svakom slucaju
 
@Tzar

Nisam nista cuo o pojavljivanju Kirka,ali sam citao o tome da se vodi zestoka polemika da
li bi Q trebao da se pojavi u seriji...
Sto se tice Kirka,da li bi trebao da bude kao stariji,neka varijanta vremenskog putovanja ili neke
slicne anomalije ili kao mladic u svojim ranim danima.Ne mogu da spojim vremensku liniju u glavi,
u vreme desavanja ENTNX01 Kirk i ekipa jos nisu rodjeni,ili jesu?!

@Đenka

Hehehe...Dzem-na-dar....ziva istina,prevod je bio ocajan.


@Bule_busko

Ma nek oni zarade lovu od reklama,nije frka,samo je pitanje da li njihovi sponzori,oni koji se
reklamiraju plate za neki broj reklama u odredjenom periodu(za vreme serije te-i-te) ili na osnovu
dana(bilo kad).
Jer ako je u pitanju ovo prvo,nemamo sanse,ali ako je ovo drugo mozda i nesto bude.Kad bi kupili jedan serijal bilo koje ST serije,prikazuju ga u kasnim vecernjim casovima,ionako tada nemaju sta
da pustaju,tek onda bi videli koliko trekera ima u nasoj zemlji(i onih koji tek treba da postanu),mislim da bi nas bilo dovoljno da odrzimo seriju.
 
Evo sta kazu za Kirka.

A story idea that could see William Shatner (James T. Kirk) appear in Enterprise's fourth season is currently in the works, executive producer Rick Berman said recently.

Rumours of Shatner making a guest appearance on Enterprise have been circulating for the past season. In September, the James Kirk actor said Rick Berman had approached him to play Kirk's grandfather on Enterprise (story). Then, earlier this year, Shatner revealed he had "written a scenario, that I could conceivably come back for a show or two".
 
Đenka:
Ja se sećam...ay carumba :shock:
Jem'Hadar su prevodili kamo Džemnadar...
Valjda zato što su prevodili "po sluhu", a ne iz closed captions-a (ono CC što se na kratko pojavi na početku svake epizode, znate već).

Hehe... ima još gore... Znate li da je Worf u stvari Klijonac... Pagh Wraiths su Paridi... Doktor se zove Bašira... prve dve sezone pucali su protonskim torpedima (valjda im pozajmio Luk Skajvoker)... oni mali brodići se zovu Runabuti (Runabouts)... I naravno (o ovome sam već pisao drugde ali nikada se neću umoriti od ponavljanja): Let bygons be bygons (što je bilo bilo je) prevedeno sa "neka Bajgonci budu Bajgonci" :lol: :lol: :lol: A ovo je samo prvo što mi je palo na pamet... trebalo je da zapisujem...
 
Ima li neko kompletan ds9 u dvd formatu (znači sve epizode zajedno sa dodacima nakon svake sezone) ili u divx formatu ali da su dvd ripovi?

U zamenu nudim kompletan TNG u divx formatu (sve su dvd ripovi - kvalitet odlican) a uz svaku sezonu idu fantastični doadci (intervjui, kako su snimane pojedine epizode ijos mnogo toga)

Sobzirom da nemam vremena da često posećujem forum, ako je neko zainteresovan za razmenu (rezanje) nek mi pise na mail arakis_1999@yahoo.com
 
Pre dva dana sam prvi put posetio forum na Krstarici, i u potrazi za nekom desetom stvari, sam naleteo na Star Trek diskusiju. Prosto nisam mogao da poverujem da postoji diskusija na temu necega najboljeg sto se ikada desilo filmskoj industriji. :D :D :D

Pregledao sam dosadasnji tok diskusije, i otkrio sam da postoji jos mnogo ljudi koji gledaju ST, koji ulaze u samu filozofiju Staza, paze na neke, na prvi pogled, beznacajne detalje, itd...

Navukao sam se gledajuci DS9, mada umalo da batalim na toj prvoj odgledanoj epizodi, u prvom serijalu, jer sam potrefio onu gde Dzejk Sisko i Nag valjaju nekakve "stembaude" (ili kako vec) sto mi nije bas izgledalo zanimljivo :D , ali... epizodu po epizodu... :!: Ostalo je istorija. Jos jedan fan ST-a je rodjen!! Kasnije sam prosto progutao dobar deo TOS-a, TNG, VOY i deo Enterprise-a i naravno sve filmove.

Okolina nema bas mnogo razumevanja prema toj zarazi, a ja licno znam jos samo dva prava ST fana. :D

Zanima me da li neko moze da proceni koliko nas "Trekijevaca" ima u SCG?

Ako neko ima, neka postuje vise informacija o programu TrekNS02 koji je zakazan za 4. i 5. juna.

Jos jednom, pozdrav svim Trekijevcima
 
@Treki

Zelim prvo da ti pozeli dobrodoslicu,kao i svakom novo clanu koji ucestvuje u ovoj diskusiji,dobijas karakteristican smile pozdrav:

applaus.gif
cool-bye.gif
bier2.gif



Nadam se da si pregledao svih 18 stranica na koje smo toliko ponosni :),tu mozes naci dosta korisnih
linkova o ovoj tematici,slike,dogadjanja,igre,a ima cak i kviz ;) .

Ovo je,nazalost :( jedini forum/tema koja se bavi ST-om na nasem prostoru/jeziku,ako ne racunamo
jedan hrvatski forum na koji sam naisao:
http://www.forum.hr/showthread.php?...7f8259&threadid=26632&perpage=20&pagenumber=1

Ali dobro,sta je tu je,ima nas malo ali se "drzimo".Na pitanje koliko nas ima u SCG-u ni ja nisam
dobio odgovor,ali ovde nas ima oko desetak,mada mi se cini da ima mnogo,mnogo vise neregistrovanih
koji samo pregledaju temu ali ne ucestvuju.(dnevno tema bude pregledana i po 60-70 puta)

Kroz taj "uticaj okoline" se bojim da je svaki ST fan prosao,tako da nemoj da te to uznemirava...
Probaj da dovuces ovamo i ta dva druga.Kad samo pomislim,kad sam otvorio ovu temu nisam ni
mislio da ce se toliko ljudi "pojaviti" i da cemo napraviti ovoliko stranica,ali sam se prijatno
iznenadio. :)

Sa koliko godina si postao ST fan?Gde si pratio TOS,TNG,VOY,ENT?

Hvala na pozdravima.
 
Prvi put sam video ST film i to 2. i 3. na video kaseti kod rodjaka. Tad sam imao nepunih 7 godina, pa mi, kao detetu zeljnog ciste TV akcije, to sve bas i nije bilo tako zanimljivo. Kasnije sam se susreo sa par epizoda DS9-a na RTS neke davne 1994.?
Nisam siguran za godinu.

Pravi fan sam postao negde 2000. godine, sa nekih 16 godina, kad sam na Kosavi ispratio ceo DS9, izuzev prvih par epizoda. To sam kasnije odgledao na pancevackoj Ritam televiziji, kao i ceo serijal jos jednom :D . Gradivo sam utvrdio jos jednom i na Kosavi kad su ponovo reprizirali ceo serijal. :D :D
TOS sam odgledao dobar deo davno na SKY sat. kanalu, i dobar deo na HRT-u ali, nazalost, nisam ga nikada kompletirao. TNG sam skoro ceo na HRTu, kao i VOY. ENT sam video samo pola prve sezone na HRT-u, takodje.
Filmove znam napamet, posto sam svaki odgledao vise puta (kao i svaki pravi fan, zar ne?) :D

Sto se tice broja fanova kod nas, ocigledno kaskamo za svetom, sto i nije neka novost :D

Primetio sam ovde na forumu nije bas toliko popularan DS9, tj. manje nego TNG ili VOY.
Kapiram da je posle TOS-a, TNG-a i fanova naviknutih na stalan put Enterprise-a kroz galaksiju, prelazak radnje na stanicu predstavljao pravi sok. :D Setite se samo onog slogana fanova iz sveta. "To boldly stay where no one has stayed before". Mozda mu manjka i malo ST filozofije, odnosno filozofije uopste.
Ali, DS9 je prvi doneo globalnu pricu koja se provlaci kroz ceo serijal. Kao i prvi veliki rat Federacije, sto je, po meni, bilo prosto neizbezno. Istrazuju ljudi toliko galaksiju, a nigde da ne nalete na nekoga kome se ne svidja njihovo prisustvo toliko da zapocnu za rat :D . Sve se svodilo eventualno na neku bitku, poput Wolfa 359 ili one iz First Contacta. Plus, sto je rekao jos neko na ovom forumu, da Sisko ima najveca m..., sto je potpuno tacno, i uopste, covek je, uz Picarda, ubedljivo najbolji kapetan.
Zato meni ispade DS9 nekako ponajbolji. (mada, ruku na srce, i prvog sam ga odgledao, pa mi je najvise prirastao za srce). Ali, ni drugim serijalima, izuzev par sitnica, nista ne fali.

Toliko za sada. Ostavio sam Defiant upaljen ispred kuce, pa odoh da ga neko ne "digne" :D :D :D

Pozdrav
 
Slažem se, dobrodošlica novom članu.

Pade mi nešto na pamet. Da li je neko odavde slučajno učestvovao (ili, dare I ask, trenutno učestvuje) u ST PBEM-ovima (iliti za laike: Star Trek igre koje se igraju putem E-Maila)?

Ja sam bio član Defiant Class USS Destinyja u sklopu ST sajta Antares Project jedno 6 meseci, a onda me bili pritisli ispiti neko vreme... i eto, dok sam se osvestio, više nema ni sajta, ni grupe(!!!) i tek treba da utvrdim šta se desilo sa njima. U međuvremenu, naišao sam na dosta cool PBEM sajtova, koje preporučujem toplo čak i onima koje Play By E Mail ne zanima jer takvi sajtovi po pravilu imaju i čitavu biblioteku o Star Treku, brodovima, i gomili drugih stvari.

Samo ukratko, PBEM Star Trek simulacije su (uz par manjih varijacija) grupe ljudi koje se sastanu i oforme e-mail grupu, i usput podele uloge (uglavnom se radi o raznim oficirima na jednom brodu). Onda neko (obično je to najiskusniji simmer, najčešće kapetan broda) "započne misiju", tj. pošalje mail u kome opisuje gde su krenuli, šta je misija... i zatim prepušta ostalima da razvijaju priču. Na primer helmsman će možda prijaviti čudnu tačkicu na senzorima... science officer će dati svoj sud o tome... onda će kapetan dati svoju odluku...

Interaktivnost se postiže na više načina, ali uglavnom se svodi na ostavljanje praznina u svojim mailovima tamo gde drugi likovi treba da govore ili delaju.

Sve mu to dođe nešto između RPGa i interaktivne priče i ume da bude vrlo zanimljivo razvijati svoj alter ego u Star Trek okruženju, ako možete da odvojite nešto malo vremena (poželjno je npr. 2-3 kraća maila nedeljno od jednog člana)

Ako nekog interesuje bilo šta o ovoj temi, slobodno neka pita, a za početak izvolite sajt koji predstavlja portal prema nekoliko ST PBEM organizacija:

http://www.webtrekkie.com/PHP/rank1/
 
Gledao sam ranije i ja takve sajtove, ali mi takve igre ne deluju bas zanimljivo.

Sto se tice Antares Project-a (bese www.antaresproject.com, ili sl.), njih sam posecivao letos i gledao sam one njihove sekcije Starfleet Marines itd. I ja sam primetio da su nestali, ali cini mi se da ih nema jos negde od pre Nove Godine.

Bila im je dobra ideja o Antares Stanici ili kako vec, gde se odrzavaju mirovni pregovori izmedju svih rasa Alfa Kvadranta, koja je maximalno obezbedjena, ima sopstvenu flotu brodova, itd. Mozda cak ne bi bila losa tema za film ili sl., mada ne znam kako bi fanovi podneli jos jedan ST sa stanicom u glavnoj ulozi.

Procitao sam ovde na forumu nesto o nekakvoj "Starfleet Academy" seriji? Da li se zna nesto vise o tome ili su to samo glasine?
 
Interviju uradjen pre neki dan za Star Trek Magazine:

sid-eon-2.jpg
tvguide.jpg
uk-trek-0504-2_sm.jpg


Alexander Siddig,kako od ST fana do glumca u DS9.

The third and final chief medical officer in our Star Trek doctors special is Julian Bashir, the Star Trek: Deep Space Nine surgical frontiersman played by Alexander Siddig. His latest acting adventure sees the star swapping his stethoscope for a scimitar as part of Saladin’s advisors in Ridley Scott’s motion picture Crusades epic, Kingdom of Heaven, as Paul Simpson finds out…..

"It’s all going ok,” Alexander Siddig says cautiously when STAR TREK Magazine catches up with him on the set of his new film Kingdom of Heaven, at a secret location in North Africa. Siddig has escaped the rigors of an English winter to appear in Ridley Scott’s new movie, around which a major veil of secrecy has been drawn. “The film stars Orlando Bloom and it has an excellent script,” the actor reveals, “but I can’t say much more than that. It’s a massive operation over here I’ve got slightly sore legs from the horse-riding but it’s all coming together along very nicely. So far, so good.”

The world of the Crusades, nearly a thousand years ago, is a long way from the sterile environment where you might expect to find a 24th Century doctor, but both Siddig and his Star Trek alter ego, Julian Bashir, seem to have a knack of being able to blend into their locales. When he was picked to play the young doctor, Siddig quite deliberately decided not to fill his head with late 20th Century medical detail.

“I had been a fan of the original Star Trek, and I watched quite a lot of The Next Generation, which I thought was a terrific show,” he explains. “I based most of what I did as Bashir on what I saw McCoy and Crusher doing on their shows, rather than what doctors in the real world did. I thought about toying with looking at medical books and research, but it was completely nonsensical.”

Siddig laughs when he contemplates the difference between what goes on in a normal doctor’s surgery, and Bashir’s sickbay on the Deep Space Nine space station. “Star Trek’s notion of medicine is so perfect,” he says. “It always works so well. So knowing how it’s done in the real world didn’t seem to help. On Star Trek you don’t ask someone to cough. You don’t ever look at anybody’s tongue. I realised that obviously medicine had changed a lot, and by the time I got to playing the part, I thought I wasn’t going to get any information from the real doctors. Watching those old episodes of the shows was all the research that I did.”

Although the methodology might have been different, there clearly were parallels between the problems that Bashir faced in the 24th Century and those doctors encounter on present day earth. Siddig was particularly impressed by the way that the ketracel white addiction suffered by the Jem’Hadar was portrayed on the show.

"I thought those parallels were really great,” he enthuses. “It was science fiction at its best. We could really nail the parallel and make it incredibly clear to everyone what was going on. I thought the fact that the Jem’Hadar were forced into being addicts by their cultural system, rather being born or cloned as addicts, was really relevant to what life is like. A lot of people are forced into being addicts by pressures of the system – the pressure to over-achieve for example – and the fact that the Jem’Hadar were so savage, so warrior-like and also naïve, all slipped in nicely with what was going on”.

Siddig recalls that the parallels were even more acute at the time the episodes like Hippocratic Oath were being written and recorded, “I can totally understand the obsession in the modern world of medicine, and science in general, to find ways to avert the crisis of addiction,” he says. “I think it might have been a bigger crisis at the time than it is now, because I remember that Switzerland was just bringing in all sorts of laws to legalise cocaine use in public parks. It was in the news a lot. It’s always good to get your teeth into a script that has some modern relevance.”

Some of Bashir’s finest moments in the series came when he was away from the “safe” confines of the space station and was out as a doctor in the war zone. The real world threw some surprises in his direction, and he didn’t always handle them as well as you might expect from a genius. “I think that was Bashir’s strength as a character,” Siddig points out. “Being the youngest doctor that we had seen in a Star Trek series, he was also very progressive, and I think that possibly led him to make some famous mistakes, like the episode where he nearly killed a whole population of people. But it also meant that he was looking 'outside the envelope', trying to find solutions that were out of the box. He would be unorthodox, and do things that the great and the good doctors in the history of Star Trek wouldn’t have thought of.”

Siddig considers that the rule-breaking Bashir exemplified summed up the whole ethos of Star Trek: Deep Space Nine. “That was the strength of our series,” he maintains. “It was totally different because the rule book was totally ignored – although I still think that Gene Roddenberry would have been proud of it. I know it’s specious to talk about that, but I really think that he would have enjoyed the show for what it was. He would probably have balked at it at first, but then really enjoyed it."

The powerful ensemble of actors would also probably have appealed to Roddenberry. “I think we had a really good bunch of very mature actors”, Siddig notes. “They had already done loads, and Cirroc Lofton and myself were probably the only ones who hadn’t had much experience. But it’s like playing football – you play with a good bunch of people, and you get better yourself. I was pulled right up to their level, or I felt like I was anyway. I might be just kidding myself!"

Siddig agrees that the Dominion War episodes, particularly in the fifth and sixth years, were the highlights of the show. “Some people really like the show in the seventh year,” he adds “but I think we’d already left in spirit. I certainly had, and I believe that Avery [Brooks] was desperate not to be there any more. Terry [Farrell] had already left. It was like we were living on the floor and the moving truck had already taken everything out of the house. We just carried on – but thank God we didn’t do an eighth year!”

Many of Siddig’s cast mates have returned to the stage following the end of the series. “I considered doing that at one point, but the contracts are so long,” the actor says. “I was going to work at the Royal Shakespeare Company, but it was just such a long commitment that I couldn’t do it. If the timing is right, and I have the confidence, I would happily do something on stage. But I was never a “stage' actor: I was always a TV and film actor, so I wouldn’t be going back to the stage, I would be starting. I was always a director on stage, never an actor professionally, only ever an actor professionally on screen. Avery, Armin [Shimerman], Rene [Auberjonois] – those guys are stage born and bred. It’s no surprise they’ve headed back there -- it would be too sad a place without them."

Although he has spent some time re-establishing himself in Britain, Siddig hasn’t been absent from the screens for very long. He appeared in the films Vertical Limit and Reign of Fire, and recently was a guest star on the MI5 thriller Spooks. However, most of his roles since ST: DS9 finished have come about through the normal audition process, rather than because of his work in the Star Trek universe.

"Kingdom of Heaven came on the ordinary route through my agent,” he explains. “They put me up for it, and I was lucky enough to meet Ridley Scott for an hour. We chatted away about love, life and the universe and everything, I got the job, and now here I am among all these brilliant people."

If he can, Siddig prefers to play roles which are markedly different from Julian Bashir. “If I am lucky enough,” he amplifies. “If I am offered something that is different from 'He Who I Was for Seven Years', I definitely take it. It’s an almighty struggle, trying to get out of the Star Trek aura. It’s a stereotype that hangs around and I’ve actually lost a couple of jobs on the strength of the fact that I’ve been in Star Trek.”

Siddig realises that he is not alone in this. “It’s been very tough for us all,” he admits, “and I think I probably have been quite lucky, if I look around. I should count my lucky stars and just relax about it. It’s a slow, but hopefully sure progress towards being just an actor, which is what I was before I did Star Trek, and what I am now”.

---------------------------------------------------------------------------

@Treki

Za sada su to samo glasine.Trebalo bi sa ST academy bude tema novog ST filma ali nema "svezijih"
informacija o tome.Kao sto je Tzar ranije rekao,i ja kasnije nasao na netu,ima glasina da ce i Kirk pojaviti u novom filmu.Nama ostaje da cekamo.
Definitivno je da se nesto mora napraviti,Enterprajzu se klima tlo pod nogama a i poslednji
film nije doziveo veliki uspeh.
Vreme je za nesto "novo".
 
Treki:
Gledao sam ranije i ja takve sajtove, ali mi takve igre ne deluju bas zanimljivo.
Pa zahtevaju vreme i posvećenost... ni mene više ne bi mogao da nateraš da se priključim nekoj. Ali umeju da budu vrlo zabavne kada si mlad, lud i imaš vremena na bacanje i pasiju za Star Trekom.

Treki:
Bila im je dobra ideja o Antares Stanici ili kako vec, gde se odrzavaju mirovni pregovori izmedju svih rasa Alfa Kvadranta, koja je maximalno obezbedjena, ima sopstvenu flotu brodova, itd. Mozda cak ne bi bila losa tema za film ili sl., mada ne znam kako bi fanovi podneli jos jedan ST sa stanicom u glavnoj ulozi.
Pa dobro, šta si se uhvatio za tu njihovu interpretaciju, imaš na netu još na hiljade (bukvalno!) ST sim stranica i svaka ima neku svoju predloženu vremensku liniju. Inače ništa što fanovi postave na Netu ne ide u razmatranje za nove epizode/filmove zbog pravnih razloga, u stvari postoji bataljon advokata čiji je posao da "štite" ljude koji rade na seriji od mailova sugestivne sadržine... šteta, po jedna jedina ideja od svakog fana i imali bi materijala za desetine miliona epizoda.

P.S. Leko, hvala na postovanom intervjuu! Nisam imao pojma šta radi dragi naš Siddig ovih dana (godina). Boli njega uvce, on se lepo i udomio snimajući tu seriju... :)
 
To za "Enterprise" se prica odavno, a video sam na netu one peticije "Save Enterprise" i sl. "Nemesis" je lose prosao, vise zato sto je izasao u zlo doba u bioskope u Americi, zajedno sa novim Dzems Bondom, Harijem Poterom i Gospodarima prstenova. Film i nije tako los, ako se progutaju one "Mad Max" scene na onoj pustinjskoj planeti, i jos par sitnica. Dobar je stos sa kamikaza Enterprise-om. Nazalost, sve je to verovatno uradjeno radi nesrecnog pokusaja da se navuce publika u bioskope, tj. prosecan Amer, kome treba dobra doza SF akcije. Otud i onoliko scena borbi sa brodovima. Po meni je najtanji film "Inssurection". Prica je odlicna, ali je slaba realizacija.

Sto se tice sutrasnje projekcije, planiram da dodjem, jedino sto nisam ukapirao sa sajta Photon Tide-a je da li taj najavljeni razgovor sa reziserom pocinje bas u 19h ili ranije, a da sama projekcija pocinje u 19h?

Pozdrav
 
Eto i mene opet,bas sam postao nedisciplinovan,valjda ne osecam sad toliku odgovornost kad je tema vec zazivela hehe,neka neka, sto kaze Leka kad je pocelo sa temom (mada sam se ja ukljucio mozda na drugu,trecu stranu)bilo je malo tuzno, mislio sam da je nas par samo na ovoj tuznoj planeti :oops: ,sad vec razmisljamo da okupimo sve fanove u SCG-to je nesto! :P
Prvi put cujem za te igre preko mailova,interesantna ideja...
Treki,na konto onog komentara da ovde mozda vise vole akciju (citaj-Ent. i Voy.)od DS9,veruj mi da sam ja mozda i jedini ovde koji ne preferira DS9, nego je odrastao na dobrom starom Pikardu i na novijem Voyageru mada su i mene prelomili ovi mladji (i jaci jel'te) fanovi tako da uskoro kupujem ceo DS9 serijal da se naknadno edukujem pa da ne moze vise onaj mladi ludi genije iz Novog Sada (citaj:Leka) da me keca sa nekim tamo promenadama i majkama nekih sporednih likova iz doticne serije! :wink:

Jos nisam pitao ovog drugara sa Pinka,mislicu na to...
 
@ Bule_busko

Ako, ako, odgledaj lepo DS9 (kako kaze Lane Gutovic,
"Ne moze da skodi" :D :D :D )

Inace, bio sam ja u petak uvece na projekciji "Trekkies 2", i uspeo sam da dovucem sa sobom jos dva "polu-Trekijevca" :D . Sala je bila pristojno popunjenja. Procena: oko 50 posetilaca (mozda i vise, nisam siguran). Sama projekcija je kasnila zbog tehnickih poteskoca nekih 20-30 minuta, tj. nesto nije valjalo izmedju kompjutera i projektora (koliko sam uspeo da ukapiram, :wink: ) pa su morali da puste film sa DVD-a playera, bez prevoda koji je PhotonTide pripremio. Pre pocetka projekcije, reziser Rodzer Najgard je pozdravio publiku i odrzao mali govor o filmu. Napomenuo je i to, da deo filma o fanovima u Srbiji traje samo 6-7 minuta, zbog toga da bi sve zemlje bile zastupljenje podjednako. Ali, rekao je da ce, posle filma, pustiti bonus materijal o nasoj zemlji. Takodje je procitao i poruku koju je Denise Crosby poslala svim prisutnima. Ona nije mogla da prisustvuje projekciji. Sa par reci, obratio se i Relja Trajkovic.

Sam film traje 90 i kusur minuta. Kroz svaku zemlju, vodi nas Denise Crozby. Prikazani su snimci sa FedCon-a u Nemackoj. Zatim su prikazani neki likovi iz Nemacke, koji su sagradili most Enterprise-a D, i sad tamo snimaju svoje epizode ST-a :D Takodje, likovi iz Amerike snimaju svoje interpretacije TOS epizoda, i sl. Prikazani su i razni ST muzicki bendovi, kao sto su grupa Warp 11 (www.warp11.com) i mnogi drugi. I jos mnogo, mnogo toga.
Deo o nama je zanimljiv. Pocinje sa Kalemegdanom i Denise, i njenom pricom o SCG, i opaskom da se pitala da li ce uopste naci ovde nekog fana ST-a :D
Zatim idu snimci NS-a i BG-a uz pozadinsku muziku u ritmu Bliskog Istoka :D :D :D Tu ide prica sa fanovima iz SCG, snimci sa TrekNS01, razgovor sa clanovima PhotonTide-a, itd....Bonus o nasoj zemlji, koji smo videli posle projekcije je slicnog sadrzaja.

U svakom slucaju, film je odlican i vredi ga pogledati. Treba videti istomisljenike sirom sveta, kao i to koliko je Star Trek ostavio traga sirom planete.

Pozdrav
 
E mnogo bre nešto potonula tema, gde ste svi...

Evo jedno pitanje koje će uz malo sreće da nam podigne prosek poruka(ako se dovoljno ljudi javi, možemo da napravimo i anketu):

Najbolji kapetan?
Najbolji prvi oficir?
Najbolji security officer?
Najbolji doktor?
Najbolji engineer?
7of9 ili T'Pol (znate vi šta vas pitam...)?

Evo, ja ću prvi:

Kapetan: Sisko, iz već pominjanih razloga...
XO: Rajker, zato što ima sjajnu ulogu i dobro je odigrava, + ceo život će jadan provesti u želji da dobije svoj brod :)
Security Officer: Worf. DEFINITIVNO Worf... hehe...
Doktor: The Doctor. Just because.
Engineer:O'Brien, zato što je Ooojriš (irish) mrcina koja nadmašuje i Scottyja.
"Poslednje pitanje":T'Pol. A bogami i Ezri Dax.

Nisam pitao za najboljeg science officera jer mislim da tu apsolutno nema dileme... live long and prosper :)

Naravno, bilo bi dobro da obrazložite izbore originalnijim komentarima od mene...
 

Back
Top