Da li ste religiozna osoba?

Da li ste religiozna osoba?

  • Da

  • Ne


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Jesam religiozan . . . To jeste kontradiktorno sa pankom koji zivim ali moram da kazem da jesam. Postujem praznike, postim, idem u crkvu, valjda zato sto se nadam da cu se tako iskupiti za svoje pankerske grehe koje pravim svaki dan...
P.S. U crkvi u koju ja idem je jedan svestenik bio panker a drugi grandzer a dva djakona su i dalje pankeri. Devojka koja peva u horu je takodje pankerka a na jutrenje ponekad dodje i nas 30 iz drustva...i to pravo sa ulice!
U pitanju je jedna crkva u Bg-u ali ne smem da kazem koja...neko ce procitati pa ce nas rasterati :-D
 
Toliko o svetosti svetovnih lica...
lgh (1).gif
 
verujem.

nisam religiozna.

a krstena sam. nisam konsultovana pre tog cina.

a onda sam `99. krstila svoje dete.

zasto? nemam pojma.

nemam osecanje kada sam u crkvi..ono koje bi svi vernici trebaloi da imaju..cak osecam i neku nelagodu..

za vikend sam bila negde u vojvodini..setala oko fruske gore..svratila u neku crkvu..bilo je posle 18h..unutra naidjoh na casne sestre, monahinje - ne znam kako se rangiraju dok su drzale misu ili sta vec..brze sam izasla nego sto mi je trebalo da udjem..

sva ta bogosluzenja me asociraju na sektaske obrede..

da se vratim na pocetak.

verujem.
u dobrotu, ljubav,postenje.
za to mi ne treba ni jedna crkva.
 
ahhhhaaa....dug je to put. kad čitam šta si napisla, setim se sebe pre 10ak godina.
ali, dobro. važno je da veruješ u dobro.
a to što te liturgija podseća na sektaški obred (kao i mene nekad, Bože oprosti), to je zato što je ne razumeš.
nelagoda, sve to je isto bilo kod mene....
ali, jednom, ni sama ne znam kako....
bla bla.
 
na isti nacin smo vaspitavane sestra i ja.

ona kaze da oseca blagost i smirenje kad udje u crkvu.
ja nelagodu.

mama nas nije kad smo bile male cesto vodila u crkvu..uglavnom za uskrs..i na vrbice..

al` eto rezultat je - ona religiozna, ja ne.

katkad odem sa njom.. zapalimo tati svecu..al` ne osecam nista..
u stvari osecam se kao da ne pipadam tu.
 
Da li ste religiozna osoba?Koliko često posećujete crkvu,molite se ili uopšte pomišljate o tome?Kakav ima uticaj na naše živote i da li smo uopšte svesni koliko smo do sad načinili greha?

u crkvu sam isla oko 6puta u svom zivotu...pravoslavka sam, a 2 puta od toga je bilo u katolicku:mrgreen:

kao mala sam se molila bogu, al ono kao ja cu da uradim to i to a on meni to i to...i ti dogovori bi cesto palili, mada ja svoj dio nikad ne bi ispunila:rumenko:

razmisljala sam cesto o tome, al sam odustala..mnogo je to za moj mali mozak..ja ni algoritme ne mogu da shvatim:roll:

mislim da sam nacinila i previse grijehova...preevise....za tako malo godina....



ne znam koliki ima uticaj na moj zivot...postoje momenti kada vjerujem u boga i kada ne vjerujem...nekad mi je jednostavno lakse da vjerujem...a nekad mi toliko sve to djeluje nevjerovatno i budalasto...trenutno ne vjerujem....a u zadnje vrijeme sam jednostavno pocela da izbjegavam sve to..ni ne vjerujem, ni vjerujem....negdje izmedju....a i nije vazno...ni ako vjerujem, ni ako ne vjerujem mislim da to nema veze sa mnom, da nece imati veze sa mojim zivotom..da nije vazno moje misljenje povodom toga... i onako necu saznad odgovor...
 

Back
Top