Da li ste znali da postoji novcanica od 2 dolara?

tab503

Tabana po forumu
Administrator
Poruka
113.348
800px-US_%242_bill_obverse_series_2003_A.jpg


800px-US_%242_bill_reverse_series_2003_A.jpg


https://en.wikipedia.org/wiki/United_States_two-dollar_bill
 
Ja uvijek nosim novčanicu od 1 dolara za finansijsku sreću. I fakat radi, vazda novčanik i račun puni ko oko :D

Ја сам се овде, на некој теми зезао како из тог разлога држим новчаницу од једног долара у новчанику.

Истина је да не држим тај долар, а пост сам написао из зеабанцие. Ипак, после тог поста сам озбиљно почео да размишљам о томе да убацим један долар у новчаник.

У штеку имам новчанице од 100 долара. Мораћу до мењачнице, да узмем један долар, као амајлију.
 
Ја сам се овде, на некој теми зезао како из тог разлога држим новчаницу од једног долара у новчанику.

Истина је да не држим тај долар, а пост сам написао из зеабанцие. Ипак, после тог поста сам озбиљно почео да размишљам о томе да убацим један долар у новчаник.

У штеку имам новчанице од 100 долара. Мораћу до мењачнице, да узмем један долар, као амајлију.
Vazda 1 nosaj!

20240308_120307.jpg
 
jel je imas ti?

ja je do sad nikad nisam video a bio sam i u usa.
Mislim da imam...
Mozes ne samo da je vidis vec i da postanes vlasnik tog *rariteta* (da je otkupis od mene). Ako, naravno, ponudis neku solidniju sumu (a time i prakticno potvrdis da zaista verujes u svoju tezu da je to *jako retka novcanica*... mada i dalje mislim da je to samo mit)
 
IMG-20240308-121543-resized-20240308-121737327.jpg

Ovo sam dobio kao kusur u aerodromskom restoranu u Pragu 1978 godine dok sam radio u nešto u tadašnjoj Čekoslovačkoj
Pisao sam čoveku i pričao mi da je novčanicu pustoi u jednom lokalu u Iraku i da je radio na bušotinama za naftu . Nismo se dugo dopisivali jer je izgubio vid
Ono gore su neke jubilarne kovanice od 1 dolara kovane u malom tiražu
Dopalo mi se kao ideja ! Baš orginalno :klap:
Oduševio se i on kad sam mu se javio !
 
Poslednja izmena:

Back
Top