ZIMSKE CAROLIJE

Rin@

Aktivan član
Poruka
1.293
Malopre sam se vratila iz setnje i zapitala sam se kako drugi psi podnose ovakvu promenu, pogotovo oni koji prvi put u zivotu vide pahulje i sneg.
Kako vase kuce reaguju na sneg?
Jel ge vole ili nerado izlaze iz kuce?
Sta radite da ih zastitite od hladnoce?
Pisite sta god vam padne na pamet. I par slika bi dobro doslo....:wink:
 
Moj Tedi obozava sneg, jos kao mali se valjao po njemu, a najvise voli da mu bacam grudve koje pokusava da uhvati. Prvu zimu i sneg je video kad je imao 5 meseci i tada se najeo snega kao blesav, ali srecom nije mu bilo nista.
Inace niju mu potrebna nikakva zastita od hladnoce, jer mu je krzno prilicno "popunjeno" pa treba zaista mnogo vremena da prodje dok mu ne postane hladno.
A da, juce u setnji se posteno izlajao na sneska belica kojeg je video usput.:lol:

 
Jao Мачкић .... Теди је чудооооооооооооо .... сва сам се разнежила!

Мој пас је обожавао снег, сагне главу, отвори уста и онда као багер иде напред са отвореним устима и граби снег! :) Невероватно нешто. А волео је и да му шутирам снег који би хватао у лету. И увек је имао упалу крајника, лудак.

А сада ... имам мачкицу, стара је око 7,8 месеци ... излети напоље као торпедо да би се ваљала у снегу, скаче, јури, лиже га ... мало необично за једну мачку које иначе не подносе воду и беже од тога, а ова моја је скроз шизнута! Нема шансе да је уфоткам, као на струју је укључена.
 
Ja sam prosle zime imala problem, moj pas je tad imao 5 meseci i nije bilo sanse da ga nateram da izadje.Ove zime je drugacije, ne mogu da ga nateram da udje u zgradu. Valja se, hvata pahulje i grudve, trci ko manijak, pa ljudi beze cim ga vide, misle lud pas. I potpuno se pravi gluv kad ga pozovem.
Slikacu ga danas, to je ludilo. Napravi haos u koji god park da ga izvedem, svi se razbeze
 
hehe svi su slatki tako u snegu... i gile je juce imao prvo snezno iskustvo. nije se prepao, samo je zastao na stepenistu da prouci tu cudnu novu materiju i hodao polako sa njuskom u snegu... pa je izvuce pa je ponovo zagnjuri, kad je video da smo mi usli u dublji sneg odmah je prihvatio ideju i odjednom se pretvorio u lopticu skocicu... a grudve su mu pravo otkrice, juri ih i pokusava da ih donese kao lopticu, malo pojede, malo mu nije jasno sta se to desava, ma kao dete, uziva... i mi sa njim

njegov brat koji zivi u kuci sa dvoristem se malo isprepadao, izasao i odmah se vratio u kucu- sok...trebalo mu je da prihvati promenu, a posle vajanje igra...

malo me plasi koliko smem da ostavim ovog mog da divlja po ovoj hladnoci. jel' ima neko losa iskustva?

i moram da dodam mnooogo smesnu situaciju na snegu od jutros...giletov zbun: gde da obavi nuzdu:):) gde nestade ona silna trava? i gde treba "cucnuti" kad je sve belo:):):) iskidali smo se od smeha... jadnicak, jedva nadje pogodnu lokaciju, jos uso' u dubok sneg...
 
Vise se obraduje snegu nego ciniji sa hranom. Jedino dok ukapira gde da izvrsi veliku nuzdu i da ga snesko nece pojesti treba mu pola sata, ali onda poludi skroz. Da mu dozvolim pojeo bi 100 kila snega, i ne bi usao u kucu ceo dan.
 

Prilozi

  • DSC01254.jpg
    DSC01254.jpg
    23,2 KB · Pregleda: 13
  • DSC01255.jpg
    DSC01255.jpg
    20,6 KB · Pregleda: 13
  • DSC01256.jpg
    DSC01256.jpg
    16,9 KB · Pregleda: 10
  • DSC01257.jpg
    DSC01257.jpg
    25,2 KB · Pregleda: 11
Pa Djura je u NS/u a tamo nije bas puno snega bilo!!!!

Nisam ja u Novom Sadu.....ja sam u Kotoru :D Pomesao si me sa nekim...
Ovde sneg nikada nece pasti....a i ako se to desi , bice ga vrlo malo....

A ako bi ista volela, to je da se ujutru probudim, pogledam kroz prozor ...i vidim bele krovove...( jer sam u podkrovlju)...odma bi izasla sa svojom Krpicom...da se negde posteno izvaljamo...i kao Mackic pravimo grudve i lajemo na Sneska...:OI
 

Back
Top