Zar i deca moraju da trpe?!

nesha t.

Veoma poznat
Banovan
Poruka
12.885
''Sukob dveju islamskih zajednica u Novom Pazaru prenet je i na decu muslimanskih vernika, tako što je iz srednje škole (medresa) sa nastave jutros udaljena grupa učenika zbog, kako se tvrdi, bezbednosnih razloga.

Reč je o deci imama koji su nedavno izrazili nepoverenje glavnom muftiji Islamske zajednice u Srbiji Muameru Zukorliću i stali na stranu Islamske zajednice Srbije, sa sedištem u Beogradu, i reisa Adema Zilkića, rekao je šef kabineta reisa Jakup Leković.

On je kazao da je iz medrese koja radi u okviru Mešihata Islamske zajednice u Srbiji, kojom rukovodi Zukorlić, "sa nastave jutros izbačeno 12 dece sa obrazloženjem da im škola ne može garantovati bezbednost".

http://www.mtsmondo.com/news/world/text.php?vest=76318

Inače sam miran čovek i retko se iznerviram, ali ovo me je stvarno izbacilo iz ravnoteže. Alo bre, u zemlji Srbiji nekom detetu se ne može garantovati bezbednost u školi zbog verskih razmirica roditelja! Zbog čega mi onda plaćamo i tu policiju i razne službe?!
 
Ne bih da se mesham u verska pitanja,ali opet je to islam.I zaista umeju biti ekstremni,u svim pogledima,...
Koliko se razumem,u tu religiju,ako objave dzihad smeju da ubiju ako im je vera ugrozena,a tu ne moze nishta ni bezbednost,a ni policija,..
 
Jeste Nešo. Koja civilizacija može da trpi nešto ovako ? Politika je duboko ušla i u škole već odavno, ne samo među profesore nego i među decu.

Bez zle namere, podsetio bih i na vreme kad su šikanirana i stradala deca socijalista i julovaca posle 5 oktobra. (Baneta Ivkovića i onog lekara - buljavog julovca, ne mogu trenutno da se setim imena)
 
Inače sam miran čovek i retko se iznerviram, ali ovo me je stvarno izbacilo iz ravnoteže. Alo bre, u zemlji Srbiji nekom detetu se ne može garantovati bezbednost u školi zbog verskih razmirica roditelja! Zbog čega mi onda plaćamo i tu policiju i razne službe?!

Je l` onu policiju koja mora da se izuje kada ulazi u verski objekat da bi uvela red?;)
Pa mudrog coveka mozes samo jednom da prevaris...;);)
Nije ti palo na pamet da su ta deca iskoriscena od strane politickih partija. Iz snimka te dece koja su izbacena iz verske skole, ne vidi se da su nesto uzbudjeni. Pre mi lice na neku drugu decu koja su bila u prvim redovima...ne tako davno...
 
''Sukob dveju islamskih zajednica u Novom Pazaru prenet je i na decu muslimanskih vernika, tako što je iz srednje škole (medresa) sa nastave jutros udaljena grupa učenika zbog, kako se tvrdi, bezbednosnih razloga.

Reč je o deci imama koji su nedavno izrazili nepoverenje glavnom muftiji Islamske zajednice u Srbiji Muameru Zukorliću i stali na stranu Islamske zajednice Srbije, sa sedištem u Beogradu, i reisa Adema Zilkića, rekao je šef kabineta reisa Jakup Leković.

On je kazao da je iz medrese koja radi u okviru Mešihata Islamske zajednice u Srbiji, kojom rukovodi Zukorlić, "sa nastave jutros izbačeno 12 dece sa obrazloženjem da im škola ne može garantovati bezbednost".

http://www.mtsmondo.com/news/world/text.php?vest=76318

Inače sam miran čovek i retko se iznerviram, ali ovo me je stvarno izbacilo iz ravnoteže. Alo bre, u zemlji Srbiji nekom detetu se ne može garantovati bezbednost u školi zbog verskih razmirica roditelja! Zbog čega mi onda plaćamo i tu policiju i razne službe?!

I mene redovno izbaci iz cipela kada deca moraju da plaćaju političko-verske idiotizme. Njima na dušu, njihovoj deci na štetu, a nama na zgražavanje.
 
Postavio par policajaca u i oko škole da patroliraju dok se situacija ne smiri.. Malo je radikalna mera, ali bolje nego izbacivanje iz škole. Za to ne moraš biti neka velika pamet...

Bas pametno.
Pa da se NVO odmah oglase kako postoji represija policije nad verskim skolama u Srbiji...ni slucajno! Sada treba odmah na sva zvona predstaviti kako eto u jednoj demokratskoj drzavi policija nece da sprecava i da se mesa u dogovore manjinskih verskih organizacija sto i nije njen posao.
 
Postavio par policajaca u i oko škole da patroliraju dok se situacija ne smiri.. Malo je radikalna mera, ali bolje nego izbacivanje iz škole. Za to ne moraš biti neka velika pamet...

Aha, dobro.
I onda ovi sto su nastrojeni "tamo" počnu dreku kako srpska policija maltretira decu, jer su ovi sto su nastrojeni "vamo" niih na to nagovorili.
QQQQQQ!

Policija ispadne loša uvek.
 
Ako sam dobro razumio tekst na prvom postu ovde nije rijec o redovnoj srednjoj skoli, vec iskljucivo vjerskoj skoli (MEDRESA)...

Medresa je skola iskljucivo vjerskog sadrzaja, mada ne bih da poistovjetim, ali svakako je rang skolovanja isti, kao sto je kod pravoslavaca srednja bogoslovska skola..

Dakle, za kazem ovo...
Medresa je skola u organizacijia Islamske zajednice i kao takva ne spada u ingerencija ministarstva obrazovanja Republike Srbije, te kao takva i nema osnova da tamo intervenise po tom pitanju..
Takodje ni policija nema osnova da reaguje, sem ako nisu ugrozeni javri red i mir te ako nisu ugrozena neka osnovna ljudska prava koja su u da kazem nadelznosti policije..

Sve detalje, regulisanje, organizaciju, te svi vidovi skolovanja u skolama koje imaju vjerske zajednice ne mogu se tretirati na nacin na koji ne napisano u prvom postu...

Da se razumijemo..
Organizacija Medrese je iskljuciva nadeznost Islamske zajednice, mesihata, muftijstva, te na kraju kancelarije reis-ul-uleme u Srbiji...
Drzava i nema pravo da se mijesa u to u obrazovnom smislu, sadrzaju, polaznicima, nacinu obrazovanja, te kadru koji predaje etc..

Na kraju... Da komentarisem uopste ovo sto je napisano..
Ko ne zna za Zukorlica on i ne zna sta je to extremni islam...
 
GZ:
Ako sam dobro razumio tekst na prvom postu ovde nije rijec o redovnoj srednjoj skoli, vec iskljucivo vjerskoj skoli (MEDRESA)...

Medresa je skola iskljucivo vjerskog sadrzaja, mada ne bih da poistovjetim, ali svakako je rang skolovanja isti, kao sto je kod pravoslavaca srednja bogoslovska skola..

Dakle, za kazem ovo...
Medresa je skola u organizacijia Islamske zajednice i kao takva ne spada u ingerencija ministarstva obrazovanja Republike Srbije, te kao takva i nema osnova da tamo intervenise po tom pitanju..
Takodje ni policija nema osnova da reaguje, sem ako nisu ugrozeni javri red i mir te ako nisu ugrozena neka osnovna ljudska prava koja su u da kazem nadelznosti policije..

Sve detalje, regulisanje, organizaciju, te svi vidovi skolovanja u skolama koje imaju vjerske zajednice ne mogu se tretirati na nacin na koji ne napisano u prvom postu...

Da se razumijemo..
Organizacija Medrese je iskljuciva nadeznost Islamske zajednice, mesihata, muftijstva, te na kraju kancelarije reis-ul-uleme u Srbiji...
Drzava i nema pravo da se mijesa u to u obrazovnom smislu, sadrzaju, polaznicima, nacinu obrazovanja, te kadru koji predaje etc..

Na kraju... Da komentarisem uopste ovo sto je napisano..
Ko ne zna za Zukorlica on i ne zna sta je to extremni islam...

Fanatičnih verskih predstavnika ima pa ima. Ne bih da imenujem ali neki otvoreno dodju na granicu sa susednom državom pa kažu njihovoj policiji - to nije vaša država.

Zaista - veronauku pod ministirastvo obrazovanja ili joks?
 
Kolega

Medresa nisu casovi vjeronauke.. Nisam siguran da sam te bas skapirao..

Medresa je srednja skola Islamske vjeroispovijesti i kao takva se organizuje u posebnim skolama koje se i zovu upravo Medresa a obicno su u sklopu Dzamija ili vecih vjerskih ustanova...
 
''Sukob dveju islamskih zajednica u Novom Pazaru prenet je i na decu muslimanskih vernika, tako što je iz srednje škole (medresa) sa nastave jutros udaljena grupa učenika zbog, kako se tvrdi, bezbednosnih razloga.

Reč je o deci imama koji su nedavno izrazili nepoverenje glavnom muftiji Islamske zajednice u Srbiji Muameru Zukorliću i stali na stranu Islamske zajednice Srbije, sa sedištem u Beogradu, i reisa Adema Zilkića, rekao je šef kabineta reisa Jakup Leković.

On je kazao da je iz medrese koja radi u okviru Mešihata Islamske zajednice u Srbiji, kojom rukovodi Zukorlić, "sa nastave jutros izbačeno 12 dece sa obrazloženjem da im škola ne može garantovati bezbednost".

http://www.mtsmondo.com/news/world/text.php?vest=76318

Inače sam miran čovek i retko se iznerviram, ali ovo me je stvarno izbacilo iz ravnoteže. Alo bre, u zemlji Srbiji nekom detetu se ne može garantovati bezbednost u školi zbog verskih razmirica roditelja! Zbog čega mi onda plaćamo i tu policiju i razne službe?!


Slažem se s tobom i zaista mislim da ovakve stvari ne bi trebalo da se rešavaju preko dece, ali u nastaloj situaciji bi bilo najpametnije da se policija ne meša.

Zamisli bilo kakvu akciju pazarske policije, još zamisli da su neki od tih policajaca Srbi - to bi bilo strašno. Ko bi preživeo svu tu kuknjavu o zabrani verskih sloboda, o lošem položaju muslimana u Srbiji, o... ko zna još o čemu.

Zaista mi je žao dece koja nisu ni kriva ni dužna, ali bi o tome prvenstveno trebalo da misle njihovi roditelji, nikako policija.

Veoma je, posle svega što se desilo u Srbiji, nezahvalno mešati se u njihove verske razmirice, osim ukoliko ne krše zakon.
 
GZ:
Kolega

Medresa nisu casovi vjeronauke.. Nisam siguran da sam te bas skapirao..

Medresa je srednja skola Islamske vjeroispovijesti i kao takva se organizuje u posebnim skolama koje se i zovu upravo Medresa a obicno su u sklopu Dzamija ili vecih vjerskih ustanova...

Hvala na objašnjenju kolega.
Naravno da sam čuo za takve gradjevine samo ja i religija k'o žabac i klavir...
 
''Sukob dveju islamskih zajednica u Novom Pazaru prenet je i na decu muslimanskih vernika, tako što je iz srednje škole (medresa) sa nastave jutros udaljena grupa učenika zbog, kako se tvrdi, bezbednosnih razloga.

Reč je o deci imama koji su nedavno izrazili nepoverenje glavnom muftiji Islamske zajednice u Srbiji Muameru Zukorliću i stali na stranu Islamske zajednice Srbije, sa sedištem u Beogradu, i reisa Adema Zilkića, rekao je šef kabineta reisa Jakup Leković.

On je kazao da je iz medrese koja radi u okviru Mešihata Islamske zajednice u Srbiji, kojom rukovodi Zukorlić, "sa nastave jutros izbačeno 12 dece sa obrazloženjem da im škola ne može garantovati bezbednost".

http://www.mtsmondo.com/news/world/text.php?vest=76318

Inače sam miran čovek i retko se iznerviram, ali ovo me je stvarno izbacilo iz ravnoteže. Alo bre, u zemlji Srbiji nekom detetu se ne može garantovati bezbednost u školi zbog verskih razmirica roditelja! Zbog čega mi onda plaćamo i tu policiju i razne službe?!

Mozda to ne bi bilo ni lose da se izmedju sebe pokokaju:D Drzim im palceve.
 
GZ:
Ako sam dobro razumio tekst na prvom postu ovde nije rijec o redovnoj srednjoj skoli, vec iskljucivo vjerskoj skoli (MEDRESA)...

Medresa je skola iskljucivo vjerskog sadrzaja, mada ne bih da poistovjetim, ali svakako je rang skolovanja isti, kao sto je kod pravoslavaca srednja bogoslovska skola..

Dakle, za kazem ovo...
Medresa je skola u organizacijia Islamske zajednice i kao takva ne spada u ingerencija ministarstva obrazovanja Republike Srbije, te kao takva i nema osnova da tamo intervenise po tom pitanju..
Takodje ni policija nema osnova da reaguje, sem ako nisu ugrozeni javri red i mir te ako nisu ugrozena neka osnovna ljudska prava koja su u da kazem nadelznosti policije..

Sve detalje, regulisanje, organizaciju, te svi vidovi skolovanja u skolama koje imaju vjerske zajednice ne mogu se tretirati na nacin na koji ne napisano u prvom postu...

Da se razumijemo..
Organizacija Medrese je iskljuciva nadeznost Islamske zajednice, mesihata, muftijstva, te na kraju kancelarije reis-ul-uleme u Srbiji...
Drzava i nema pravo da se mijesa u to u obrazovnom smislu, sadrzaju, polaznicima, nacinu obrazovanja, te kadru koji predaje etc..

Na kraju... Da komentarisem uopste ovo sto je napisano..
Ko ne zna za Zukorlica on i ne zna sta je to extremni islam...
Tačno je da medresa nije u nadležnosti ministarstva obrazovanja, ali bezbednost svih građana Srbije jeste u nadlešnosti ministarstva unutrašnjih poslova.
Što se Zukorlića tiče, koliko je meni poznato iznošenje ozbiljne pretnje je krivično delo, a on to radi otprilike nekoliko puta dnevno, pa je opet pitanje za MUP i tužilaštvo zašto nešto ne preduzimaju.
 
Nesho ovi tvoji iz DS-a podrzavaju i Zukorlica i Ljajica koji stoje iza svega ovoga tako da ne znam sta se bunis . Treba prvo da napadnes ove tvoje iz DS-a koji su Zukorlicu dozvolili da radi sve ovo sto radi. On ima 50 svojih naoruzanih ljudi, pravu jednu paravojnu formaciju koji su zavrsili oruzanu obuku u streljani na njegovom univerzitetu kojeg mu je otvorio Zoran Djindjic.
 
Nesho ovi tvoji iz DS-a podrzavaju i Zukorlica i Ljajica koji stoje iza svega ovoga tako da ne znam sta se bunis . Treba prvo da napadnes ove tvoje iz DS-a koji su Zukorlicu dozvolili da radi sve ovo sto radi. On ima 50 svojih naoruzanih ljudi, pravu jednu paravojnu formaciju koji su zavrsili oruzanu obuku u streljani na njegovom univerzitetu kojeg mu je otvorio Zoran Djindjic.

Nemoj tako Jerry, to boli ... :lol:
 
Ma OK Nešo, valjda znaš da nisam zlonameran, malo se zezamo ... :lol:
Ti se zezaš, a on jeste zlonameran. Ja čak nisam ni hteo da postavljam pitanje iz koje je stranke ministar policije.
Imam utisak da se već duže vreme iz nekog meni nepoznatog razloga svesno žmuri. Nije mi problem izuvanje cipela u džamiji, ali tamo dugih cevi ima puno, a po zakonu ne bi smeo da ih ima niko.
 

Back
Top