Nelegalne puske

moze biti "pozajmljeno" (sistem leva ruka desni dzep ;) ) a moze biti pozajmljeno kao ja imam dozvolu za lovacku pusku, a od tebe pozajmim karabin za srndace jer mi je prijatelj predsednik pa nece nikom reci da sam lovio... Kontam da je tako nesto...

Prijatelju ne verujem da je problem tog `lovackog` tipa, uostalom ja sam pitao Jovanca Micic:D
 
Uzmes pusku od komsije, kuma, druga itd. odes u lov i pravis se da si lovac sa svim pravima kao i oni koji su uzeli dozvolu, kupili oruzje i platili lovacku kartu. I ako se nesto desi oni tog dana kao da nisu ni bili u lovu.
 
Što se tiče pozajmice oružija, možeš da pozajmiš pušku (karabin) samo u slučaju da imaš dozvolu za takvo oružije, npr. tebi crkla igla na pušci pa da ne propustiš lov ti pozajmiš od komšije... Ali ta pozajmica ti ne daje pravo da ideš u lov ako nisi platio za lovnu sezonu.Ja mislim da treba da se prijavi lovnoj inspekciji, jer policija neće reagovati ako taj koji je pozajmio kaže da je pozajmio.
 
Pre prijave lovnoj inspekciji ili policiji treba upozoriti takve ljude, mozda ih je nadjacala strast, mozda su pare u pitanju ili je chist bezobrazluk pa ako se ponovi prekrsaj tek tada prijava
 
Uzmes pusku od komsije, kuma, druga itd. odes u lov i pravis se da si lovac sa svim pravima kao i oni koji su uzeli dozvolu, kupili oruzje i platili lovacku kartu. I ako se nesto desi oni tog dana kao da nisu ni bili u lovu.

Zabranjeno i kaznjivo, prijava lovnoj inspekciji i policiji, jer kad bi se tako oruzje setalo kod svakoga, onda dozvole za oruzje ne bi ni trebale. Plus kazna za LU za izlazak lica koja nemaju lovne karte.
Za slucaj da se tog dana desi nesto ne daj boze, znate vec, svi ste naj..., kad pocne privodjenje i ispitivanje itd...smuci ti se sve, oduzimanje oruzja itd.. da u lov vise nikad ne odes...
ovo treba sprecavati i kresati, zarad svih postenih lovaca.

Jel to negde bilo, pa ti pitas???
 
Bilo juce. Kupio tata punoletnom detetu pusku, ali ono nemoze da dobije dozvolu zbog raznih prekrsaja JRM, pa se puska vodi na tatu, a koristi je sincic. Juce ubio 4 zeca i svima se hvali. Tata mu inace radi u Opstini i kao niko mu nista nemoze.
 
Bilo juce. Kupio tata punoletnom detetu pusku, ali ono nemoze da dobije dozvolu zbog raznih prekrsaja JRM, pa se puska vodi na tatu, a koristi je sincic. Juce ubio 4 zeca i svima se hvali. Tata mu inace radi u Opstini i kao niko mu nista nemoze.

Ako je toliko jak sto mu tatica ne neutralise i sredi javni red i mir? I svi na kraju zadovoljni
 
Kako je odstrelio 4kom u legalnom lovu? Lovočuvar ima ovlaštenje da zatraži lovnu kartu,oružni list, čak i ,,kartu za psa,, . Drugo je ako niko nema muda da guzonjinom sinu i guzonji pokaže ista. :(
 
Ponekad ne razumem lovce... Idu u lov s nekakvim krabinima i sacmarama... Umesto da nabave kalas ili nesto tog tipa rafalno... Kao sto ne shvatam ni ove sto pecaju na crvice umesto da uzmu mrezu ili struju... cak ni grabuljanje nije lose...

Mislim veci je ucinak...
 
Ponekad ne razumem lovce... Idu u lov s nekakvim krabinima i sacmarama... Umesto da nabave kalas ili nesto tog tipa rafalno... Kao sto ne shvatam ni ove sto pecaju na crvice umesto da uzmu mrezu ili struju... cak ni grabuljanje nije lose...

Mislim veci je ucinak...

ma znas li ti kakav snop sačme, baca sačmara?
koliku povrsinu obuhvata u letu?
a karabin jeste jednometka kao M-70AB2 ,ali opet -duža cev- precizniji.
 
He,he,he,ovo gore je dobro - posten lovac...


Covek bi se i ozbiljno bavio lovom kad bi mogao da ode uclani se,plati kolko treba i setnja.

Al sad da prisustvujem sastancima,okupljanjima,slusam ovo ono,malo sutra,druzenja i odeljenskih staresina mi je bilo dosta u osnovnoj skoli.

Sad jos posten lovac- 1 od milion a i taj je malo uvrnut,znam jednog napola postenog,al napola,svaki od vas je napunio zamrzivac krivolovom i pokrivate se ortacki.

Na kraju - kakva lovacka drustva i bakraci,nek drzava zabrani lov svima il nek ga dozvoli,a ne da mihael sumaher plati 100 000 i rokaj a kome pare idu?

te zivotinje su svacije,svakog stanovnika i sad ce meni neko lov.udruzenje okorelih krivolovaca samo sa papirom da odobrava il zabranjuje lov,pare neko naplacuje a seljaku kome divlje svinje sjebu kukuruz ko ****,on ne sme ni da je ubije - al lovci sa papirom mogu,drz da nabijem!

Nit mu je tata ostavio tu zemlju nit te zivotinje pa ce on da mi odredjuje,e hvala Bogu pojeo sam divljaci brdo i kad god mi se cefnulo.

jest da ne treba divljac istrebiti al da mi neka lazovcina puna lov.prica,pritom gori krivolovac od ikog odredjuje mogu li il ne mogu,e ne moze.

sad cu jos kad odem do ujaka postaviti zicu u vrhu vocara,posto u sumu zalazi, a znam da srne dolaze,zgodno im,imaju i leglo neko,pa kad se uhvati,noz i eto gulasa,sta ce u mom vocaru.

sto ovaj rece kalasnjikov pa opleti i ovako sve i jedan lovac je u zivotu bar jednom bio krivolovac.
samo se prave posteni...
a na stranu sto je sport,ti karabin i optiku a jelen rogove,tte ludake sto idu za trofejima ne razumem,ajde jede ti se divljac pa kokni i na'rani decu,nek jedu zdravog mesa al trofeji...al je musko...
nek uzme luk i strelu i to rucni rad od drveta pa nek lovi,a ne 100 kompleksasa obucenih u maskirnu a sutra da zarati pola bi ih dupe sklonilo,sabiju loncinu kuvane rakije pa u streljackom stroju u hajku ozezi,ljudi,karaktera i sporta...

ovo nije mesto za ovu temu al bas mi je naiso ovaj sa "posteni lovac"...

pozdrav! ljutili se il ne,znate da sam u pravu - virnite u zamrzivac...

pozdrav
 
He,he,he,ovo gore je dobro - posten lovac...


Covek bi se i ozbiljno bavio lovom kad bi mogao da ode uclani se,plati kolko treba i setnja.

Al sad da prisustvujem sastancima,okupljanjima,slusam ovo ono,malo sutra,druzenja i odeljenskih staresina mi je bilo dosta u osnovnoj skoli.

Sad jos posten lovac- 1 od milion a i taj je malo uvrnut,znam jednog napola postenog,al napola,svaki od vas je napunio zamrzivac krivolovom i pokrivate se ortacki.

Na kraju - kakva lovacka drustva i bakraci,nek drzava zabrani lov svima il nek ga dozvoli,a ne da mihael sumaher plati 100 000 i rokaj a kome pare idu?

te zivotinje su svacije,svakog stanovnika i sad ce meni neko lov.udruzenje okorelih krivolovaca samo sa papirom da odobrava il zabranjuje lov,pare neko naplacuje a seljaku kome divlje svinje sjebu kukuruz ko ****,on ne sme ni da je ubije - al lovci sa papirom mogu,drz da nabijem!

Nit mu je tata ostavio tu zemlju nit te zivotinje pa ce on da mi odredjuje,e hvala Bogu pojeo sam divljaci brdo i kad god mi se cefnulo.

jest da ne treba divljac istrebiti al da mi neka lazovcina puna lov.prica,pritom gori krivolovac od ikog odredjuje mogu li il ne mogu,e ne moze.

sad cu jos kad odem do ujaka postaviti zicu u vrhu vocara,posto u sumu zalazi, a znam da srne dolaze,zgodno im,imaju i leglo neko,pa kad se uhvati,noz i eto gulasa,sta ce u mom vocaru.

sto ovaj rece kalasnjikov pa opleti i ovako sve i jedan lovac je u zivotu bar jednom bio krivolovac.
samo se prave posteni...
a na stranu sto je sport,ti karabin i optiku a jelen rogove,tte ludake sto idu za trofejima ne razumem,ajde jede ti se divljac pa kokni i na'rani decu,nek jedu zdravog mesa al trofeji...al je musko...
nek uzme luk i strelu i to rucni rad od drveta pa nek lovi,a ne 100 kompleksasa obucenih u maskirnu a sutra da zarati pola bi ih dupe sklonilo,sabiju loncinu kuvane rakije pa u streljackom stroju u hajku ozezi,ljudi,karaktera i sporta...

ovo nije mesto za ovu temu al bas mi je naiso ovaj sa "posteni lovac"...

pozdrav! ljutili se il ne,znate da sam u pravu - virnite u zamrzivac...

pozdrav


Sta si se bre okomio na coveka?? Covek lepo pitao, ima problem i da zna sta da radi sigurno ne bi pisao ovde i pitao....:-?
Bar mi se cini da je tako.
Ako trazis opravdanje za te srne sto ces da im razvlacis zicu, da izginu, sto su usle u ujakov vocnjak, i ti si mi "musko" do mojega....8-)
Pa sta ako su usle ili povremeno ulaze u neki vocnjak, jel to razlog da ih vlasnik vocnjaka sme pobiti, osakatiti??? Gresis drugar, NE SME. to je krivolov.

Mada mi se neki tvoji stavovi cak i svidjaju,
ali ipak mislim da ovo sto ti pricas nije dobar nacin, to lici na anarhiju, da svako radi sta mu padne na pamet i nemoj da zaboravis, TO JE KRIVOLOV.

Inace ne podnosim planski razvucene bodljikave zice po vocnjacima i kojekuda, povrede se zivotinje bez veze, osakate, obese, mnogo gadno izgleda kad vidis, sve sto vidim i nadjem "planski postavljeno" sklanjam i ostavljam veliki pozdrav "vlasniku zice".:evil:
 
A muski je sa puskom,sa par drugara,eventualno psinama ici u lov.

sa puskama odobravam lov na ljude koji imaju s cim i znaju kako da se brane i taj sport se zove rat.

ovi sto bi da pucaju a da ne rizikuju glavu ti bi u lov.

ako postoji lovac koji nije bio u krivolovu taj jednostavno LAZE!

ja ih znam dosta i ne znam ni jednog koji nije nesto upucao a da je bilo u lovostaju ili zabranjeno ako je imao sansu,svaki bar jednom.

tako to o krivolovcima preskocite.

drugo - niko ne rece da ce razapeti zicu Bogu iza nogu,pa da se hvata i muci,nego uz kucu.

sta mislim o lovackim udruzenjima stoji idalje.
 
Imam i ja pitanje : mom drugu trazio sup ne legalnu pusku i fala bogu nije je nasao , a i nema je posto legalnih ima 5 . Ali tip radi u Austriji i odatle je dovlacio municiju i sva ta municija je bila tada kuci .Posto je kupovao i karabinsku a na grani je nije prijavio ovi mu natovarise na ledja nekakav prekrsaj i oduzese sve oruzje , pitanje je sada dali je bas toliki prekrsaj imati vise metaka u kuci , i na kraju krajeva ko ih nema ?
 
A muski je sa puskom,sa par drugara,eventualno psinama ici u lov.

sa puskama odobravam lov na ljude koji imaju s cim i znaju kako da se brane i taj sport se zove rat.

ovi sto bi da pucaju a da ne rizikuju glavu ti bi u lov.

ako postoji lovac koji nije bio u krivolovu taj jednostavno LAZE!

ja ih znam dosta i ne znam ni jednog koji nije nesto upucao a da je bilo u lovostaju ili zabranjeno ako je imao sansu,svaki bar jednom.

tako to o krivolovcima preskocite.

drugo - niko ne rece da ce razapeti zicu Bogu iza nogu,pa da se hvata i muci,nego uz kucu.

sta mislim o lovackim udruzenjima stoji idalje.

evo ja sam lovac i imao sam x prilika da idem u lov na crno u banatu na divlje svinje, a nisam iz prostog razloga sto mislim da je glupo... Lovostaj je tu sa razlogom i treba da se postuje... Ako jedan lovac ne ode onda postoji tako da sa recenicom ako postoji lovac koji nije bio u krivolovu taj jednostavno LAZE! mozes da obrises dupe!
 
Imam i ja pitanje : mom drugu trazio sup ne legalnu pusku i fala bogu nije je nasao , a i nema je posto legalnih ima 5 . Ali tip radi u Austriji i odatle je dovlacio municiju i sva ta municija je bila tada kuci .Posto je kupovao i karabinsku a na grani je nije prijavio ovi mu natovarise na ledja nekakav prekrsaj i oduzese sve oruzje , pitanje je sada dali je bas toliki prekrsaj imati vise metaka u kuci , i na kraju krajeva ko ih nema ?

Tvoj drug je morao da zna da kupovina karabinske municije moguca samo uz dozvolu SUP-a a to sto je on doneo iz austrije to je sverc moguce je kupiti samo lov.municiju tj patrone bez posebne dozvole
 

Back
Top